Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

Frankie

Film stejně tak šedivě průměrný jako uplně zbytečný. Zajímavý námět honby za třpytivým mamonem, kde se to hemží konspiracemi templářů, nauk svobodných zednářů a skrytými pohnutkami pánů jako byl Benjamin Franklin, je okleštěn na tupé a nudné torzo typově odpovídající ostatním instantně-spotřebním produktům Bruckhaimerovi tovarny na sny/tučná bankovní konta. Je zbytečné se pozastavovat nad okouzlující krásou archivářky (která poskytne filmu nut(d)nou romanci), nad hlaškujícím kolegou hlavního hrdiny (aby odlehčil už tak mdlou atmosféru) nebo přehnaně sebestředným zaporňákem s bandou tupých goril. Schéma uspěšného letního hitu se nezdržuje ničím náročnějším než je vypovídací hodnota nasupeně se tvářícího Seana Beama a to celé bylo navíc zabaleno do fajnově vypadajícího a znějícího kabátku. Vše je tedy vlastně OK, takže všichní povinně popcorn do pusy, aby z ní náhodou neuletěl nějaký ten rýpavý komentář na adresu filmu. ()

MARTIN*I

Velice zajímavý a dobrý dobrodružný film, u kterého jsem se rozhodně nenudil... Akčnost a skvělý příběh... Občas sice trochu předvídané situace, ale celkový výsledek je povedený. ()

NICOX

Bylo to zajímavý, zábavný, dobrodružný, akční, vtipný, mám ráda Cage, nenudila sem se... Prostě pohodička. 4-; 75 % ()

Wally

Film, který zaplnil díru, která tu vznikla po původních třech dílech Indiana Jonese. Tento druh filmů mám rád...moc se u něj nemusíte snažit přemýšlet (spousta věcí nemá logiku a je dílem náhody), lehce se dotkne nějakého tajuplného tématu, má skvělé exteriéry a příběh prostě příjemně plyne. Bavil jsem se a proto jsem byl připraven dát i 5*, ale mám problém s N. Cagem, což je pro mne jeden z nejnesympatičtějších herců v historii... ()

Ivusha

Jako nechci být rýpal, ale je to prostě dobrodružná věc, která evidentně nemá v plánu hrát si na 'tak to fakt bylo'. Tudíž je to slušná zábava na únavný večer uprostřed zkouškového. Kdo od toho čekal nějaké historické objevy, tak by si měl spíš pustit nějaké dokumentární filmy a na takovéhle blockbustery se rovnou vykašlat:) Cíl pobavit bez zapínání mozku to prostě splnilo:) ()

Nemik96

Pro mně dost dobrý film se skvělým příběhem dobrodruhy a lovce pokladů já můžu. I když to není žádný megafilm, svou kvalitu i spád má tudíž mě překvapilo že má tak špatné hodnocení. Cage zahral dobře jako vždy Diane Kruger je prostě kočka jako vždy a Seanu Beanovi role záporáka taky sedla. Rozhodně lepší podívaná než Tomb Raider který mě docela zklamal. ()

jondoe

Velmi pohodovy dobrodruzny film, ktory som videl uz vela krat a vzdy ma pobavi. Celkovo nechapem preco ma film take slabe hodnotenie. Svoj ucel pobavit dokonale splna. Cage hra dobre skvelo a vyborne sa zo svojim zo svojim partakom doplna. A ked sa k nim prida este Diane Kruger a John Vooight o zabavu je postarane. To ze je pribeh vycucany z prsta v tomto pripade neriesim. ()

iXtr3m3

Prekvapujúco zaujímavá variácia na novodobého Indiana Jonesa. Veľmi slušný casting, pekná výprava, zaujímavá cesta k cieľu, ja som sa celkom bavil. Silnejšie tri hviezdy. Niekedy si to ešte zopakujem. ()

BlueZero

Možno to bude tým, že mi film sadol presne do nálady, ale je to perfektne skĺbené dobrodružstvo, humor, akcia a hádanky. ()

cab

Nenarocna oddychovka se sviznym Cage a jeho neunavnym spolupracovnikem Bartha, kteri se snazi ochranit dulezity statni dokument pred padouchy a zaroven odhalit ukryt vzacneho pokladu. Dve hodine stravene sledovanim vseho deni na platne me a mou pritelkyni neuspali a parkrat dokazaly dostatecne pobavit. 60% ()

Theraphosa

Nejspíše pokus o akční komedii, která má ovšem jednu velice nepříjemnou vlastnost. Je děsně nudná. Musím taky uznat, že v doposud ŽÁDNÉM snímku mi nebyla ženská hlavní role tak moc protivná, jako tady Diana Krugerová jejíž další účast na druhé polovině příběhu byla naprosto zbytečná a neopodstatněná. Turteltaub se snaží navodit atmosféru tajemna a spousty záhad, které se mají vyřešit dalšími záhadami mi nepřišly zase až tak tajemné. Z herců naprosto propadli již zmiňovaná Krugerová, Jon Voight a Nicholas Cage mne také vůbec neoslovil. Harvey Keitel byl jako vždy perfektní. Při závěrečném otevírání kobky s pokladem, kdy se zdálo, že nikde žádný poklad není, mě omejvali. Dojít totiž k tak pitomému závěru přes tak nudný děj by byla zaručená cesta k odpadu .25% ()

Perry-

Typický letní Blockbuster a typický Bruckheimer. Nechápu, co všichni proti tomuhle filmu mají. Já se bavil celou dobu. Film má spád a slušné tempo, takže nestihnete moc během filmu o ničem přemýšlet. Pár vad na kráse ale má. Přehnaný americký patriotismus, nemastný neslaný záporák a Diana Kruger taky zrovna nezáří. Ale svůj účel film splnil, pro mě za 4*. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)