Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

sun.eagle

Takový mix který si půjčuje tu z Indyho, tu z Šifry mistra Leonarda, tu z Lary Croft, ale už vaří ze značně vyluhovaných sáčků. Cage se ale objevil v nejlepším jeho filmu za poslední léta, nezbytná kráska Diane aspon zkrásní každý záběr a další typický hláškař se snaží, ale vtipu moc nepobral. Sean Bean bere role ve kterých bud zazáří ale vždy potom zemře nebo nemastné neslané jako tuhle toho záporáka. Cesta hrdinů rozhodně není nalinkovaná růžovým sadem, ale pořádně se zapotí o jejich šedé kůře nemluvě, ale jak se blíží k cíli tak jsem zjistil že mi je to fuk!!! Podívat se když člověk potřebuje relax a vypnout. ()

Rathe

O tom, že Nicolas Cage je skvělý herec, vím už delší dobu a tady se to jen potvrdilo. Ale abych pravdu řekl, tak Diane Kruger mi tam nějak neseděla. Nevím jestli to bylo způsobené jejím dabingem, ale je to prostě tak. Jinak děj filmu svižně ubíhá. A ty různé hádanky, které tam byly, se mi strašně líbili. Očekával jsem, že se budu nudit, ale to se naštěstí nestalo. ()

andydufrsn

Cage předvádí se tradiční rádobyherectví v tomhle rádobydobrodružném snímku, plném chyb a nesmyslů (jako dva lidé jedoucí ve dvou rolbách, ale zároveň sedící spolu v kabině…). Po Vizuelní stránce film lehce zachraňuje Diane Krüger, ale navíc než na dvě hvězdičky to tohle napodobení Indiana Jonese prostě nemá! ()

Zacharod

Je mi jedno co říkají ostatní, ale mě tenhle film prostě baví. Skvělé herecké obsazení je jen třešničkou na dortu v tomto dobrodružném snímku, který si rád pustím kdykoliv znovu. ()

Jirkacek

Film Lovci pokladů z roku 2004 mne hned po prvním podívání doslova uchvátil a to se nezměnilo ani po druhém ani po třetím shlédnutí. Rázem se tak tento 131 minutový počin zařadil mezi mé nejoblíbenější snímky, stejně jako jeho pokračování či jiné americké filmy s Tomem Hanksem v roli profesora Langdona. Na rozdíl od nich jsou však lovci více vtipní a jejich pátrání po pokladech je odlehčenější a tolik nepobuřuje církev či nevyvrací zažitá historická fakta. V prvním díle Lovci pokladů jsme se na začátku seznámili s hlavním hrdinou Benjaminem Franklinem Gatesem, kterého si zahrál můj oblíbený herec Nicolas Cage, dále s jeho kamarádem a kolegou, hledačem a počítačovým mágem Rileyem (Justin Bartha), kteří se pustili do hledání ztraceného pokladu templářů. Ten se předtím marně snažilo najít šest předchozích generací rodiny Gatesů, ale až Benjamin dokázal objevit na zamrzlé lodi vodítko k jeho nalezení. Aby se posunul dál musel ukrást pečlivě střeženou originální Deklaraci nezávislosti, přičemž se seznámil s další důležitou postavou filmu a to restaurátorkou Národního archivu Abigail Chaseovou, kterou si zahrála Siane Kruger. Nebyl však sám, kdo po pokladu toužil, neboť stejný úmysl měl i Benův bývalý kamarád, jehož ztvárnil Sean Bean. Gates byl o něco rychlejší a když se mu deklaraci povedlo ukrást, Abigail se k němu a Rileyovi přidala. Trojice pak společně zažila spoustu akčních scén, mnoho dobrodružství a nebezpečných situací, které mne hodně bavily. Nechyběl ani vtip, hlášky, pár moudrostí z historie a hlavně zábava. Lovci pokladů si nehráli na nějaký moudrý a poučný historický film, ale šlo především o perfektní honičku za pokladem se skvělými herci. A to je dobře. Proto ode mne Lovci pokladů získávají plný počet pěti ulovených hvězdiček *****. ()

Pluto_petr

Mno, co k tomu říct. Mám rád mysteriózní filmy zaobírající se historií a rád se podívám i na průměrné kousky, ale tohle je doslova děs. Za vším stojí stupidně napsaný scénářem o ukrytém pokladu templářů v Americe. Podle jedné z teorií by to mohla být pravda, to by ale tvůrci museli s touto teorií skutečně zajímavě pracovat a důkladně se probírat historií, z velké části i mimo americký kontinent. Místo toho je veškerá minulost shrnuta v pár vteřinách a zbytek už se točí jen kolem patetické ódy na Ameriku a její historii, a to ještě nezajímavým způsobem. Celé to pak pohřbívá spousta akce všude možně, která je ale vesměs předvídavá a nudná. Tohle se fakt nepovedlo. ()

Prepperka

Já tenhle film prostě miluju. Historii moc neznám, tak to mám asi (dle komentářů ostatních) jednodušší. Jsem starší ročník, takže mně plně vyhovovalo tempo děje, zvraty, některé nápady mi přišly originální. Je pravda, že je nutné k tomuhle filmu nepřistupovat vážně, koukněte se na něj, až budete mít rozvernou náladu a určitě si sednete. ()

JenTR

Faktograficky blbost, ale koukatelná a celkem napínavá. Mám pocit, že se snaží trochu kopírovat Da vinci code. ()

lupulus111

Nostalgie + gejč = vlastně ani nevím... Jeden z filmu ke kterému musíte mít odstup, nadhled a jako protiplnění Vám nabídne kopec zábavy. lepší než dvojka. 7/10 ()

Hansolo35 odpad!

Rozechvění z těch amerických historických artefaktů může prožít jen Američan. Naše historie zná mnohem starší a významnější dokumenty. "Promiň, že jsem tě pustil. Musel jsem chytit Deklaraci nezávislosti." "Nic se nestalo. Udělala bych to samé." Tak nad tím bych hodil šavli. ()

GrooteLulu

Osobně bych "scénář" nenapsal lépe napínavější...historické dobrodružství okolo samotného vzniku americké politiky dodnes... něco jako "O poklad Anežky české" u nás, ovšem bez toho třetího (Riley)... ()

gggggg

Nebolo to na zahodenie. Slušná honba za pokladom, ktorá ale bola nereálna. Našťastie film mal dobré herecké obsadenie, občasné humorné hlášky, ktoré sprevádzajú celým filmom. Záver bol zaujímavý, ale mnoho scén nedáva logiku. V tomto žánri ale bohužiaľ, bolo mnoho lepších filmov. ()

andy60

Film je až příliš "rodinný", ocenil bych mnohem větší syrovost a drsnější zpracování. To ale od Disneyho vlastně očekávat ani nelze. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)