Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

Nancy

Mě se to teda líbilo. Je sice pravda, že si hrdinové vycucávají vodítka z prstu, že lacině napodobují Indiana Jonese, ale bylo to zábavné, zajímavé a dá se na to koukat. Nicholas Cage zahrál velkého lovce uvěřitelně, ale byl to příliš standartní výkon na oscarového herce (když nepočítám ty ohromné kiksy v dialozích při těch rádoby napínavých scénách). Seanu Beanovi jako vždy perfektně sedla role bývalého kamaráda (on snad jiný role nepřijímá). No a Diana Kruger? Takovej hereckej průměr, jako holka ani nemůžu posoudit vzhled... Jinak ještě k hodnocení-lepší 3*. ()

anais

Milé překvapení. Zápletka je až tak absurdní, že se stává zajímavou. Je to vtipné, ale současně se to bere vážně. Což je samo o sobě velkým zdrojem zábavy! Chtěné i nechtěné. Absurdita čiší už z přehnané zápletky – hrdina celý život pátrá po zednářském pokladu, stejně jako jeho otec, děd, praděd… Načež zjistí, že mapa je na zadní straně Prohlášení americké nezávislosti. Jenže „prohlášení“ chce ukrást i padouch (Sean Bean) - hrdina zapomene na poklad a pod vlivem vlasteneckého cítění se rozhodne prohlášení zachránit před nečistými zlodušskými úmysly. Na zlato nakonec dojde taky, ale celý film je spíš o tom, jak zachránit dokument významný pro USA a dědictví otců zakladatelů. Do toho se míchá velké množství hádanek, a jako by tu byla lehká inspirace Šifrou mistra Leonarda. Rušila mi ho jen nevýrazná Diane Kruger. Za to Nicolas Cage se mi po dlouhé době skutečně líbil. Pohybuje se na hranici sebeparodie, což mu sedí víc než vážné role. National treasure je lepší než Lara Croft, i než Sommersova Mumie. Blíží se jonesovskému humoru, i přesto, že prostředkem k jeho dosažení není sofistikovanost scénáře, ale jeho stupidita/parodičnost – přičemž se těžko rozlišuje, která z těchto dvou složek převládá. ()

Roman.Ticka

Včera jsem si pustila na pár minut tento film a vcucl mě do děje jak hašlerku. Splňuje přesně požadavky na přívlastek dobrodružný, akční, mysteriózní. Má kladného hrdinu, padoucha, vtipálka, krásnou ženu, zástupce zákona, drajf, perfektní hudbu, úžasnou dynamiku plnou zvratů, spoustu hlášek a zápletku nabitou rébusy až k prasknutí divákovy dychtivé, po zábavě a zážitku, duše. Jenže jenže, to by tam nesměl hrát nechvalně známý ve zdejších kruzích odprásknutý Nicolas Cage♥. Od jisté doby je totiž hromadně zneuznaným zpropadeným nehrajícím šaškem, kterého přece nejde chválit, to by byl propadák a ostuda, to by se někdo mohl i ztrapnit že? Maximálně je možné zhodnotit účes, opět sborově, urá! Hlavně že je ve stádečku smrádek a teploučko, tak tak, nech brouka být.☺☺ ()

MM11

Ani kamaráda, co se pravidelně dáví popcornem, bych na to nevzal... Při sledování natolik přiznaně spotřebních titulů je třeba změnit pravidelný přístup k filmu. Komunističtí teoretici by to asi nazvali „podřízením se buržoaznímu otupění“, ale my dnes užíváme vstřícnější označení „vypnout mozek“. Při této fázi je mi svým způsobem zcela jedno, jak, kdy a proč se věci dějí, pouze chci, aby se děly zábavně (rudí měli pravdu → toto je čiré otupění). Tento herecky pozlacený film však toto vůbec nesplnil. Věci se dějí tak obyčejně a nezajímavě, že jsem neustále lovil mouchy někde za plátnem. Zklamala mě Diane Kruger i Nicolas Cage, přišli mi, jako tahouni druhé kategorie (asi jako když ve třicátých letech dělal Hollywood španělšké verze filmů s béčkovým obsazením). Přiznávám povrchně – málo zábavy, tu jsem čekal, hlubší analýza nebyla v plánu... ()

d-corso

Úvod, odehrávající se v ledové pustině, příjemně naladí. Ale paradoxně je to i jeden z nedostatků. Dále už totiž nepřijde nic, nepočítáme-li tedy rozčarování a takřka dvouhodinovou exkurzi po amerických památkách, což už samo o sobě zní hodně divně. Divných je tu i spousta dalších věcí, ale vem to čert. Anebo ne. Ono je totiž divné, že zatímco u Dobyvatelů ztracené archy mi vůbec nevadily hordy Němců v uniformách Wehrmachtu, kterak se vesele prohání po britském Egyptu u National Treasure mi vadilo skoro všechno. I to oko na jednodolarovce. Ono to srovnání s Indiana Jonesem je nabíledni a National Treasure z něj vychází jako spráskaná čivava. A ta Deklarace nezávislosti! Tedy nic proti ní. Fakt ne. Ale Svatý grál je holt Svatý grál. O Arše úmluvy ani nemluvě. ()

eraserhead666

Byly doby, kdy mě podobná dobrodružství bavila. Dnes už mi připadají z jedné strany trochu za vlasy přitažené, z té druhé až nechutně "dokonale" promyšlená (všichni dělají přesně to, co chce příběh, neexistuje jiná varianta souvislostí - co kdyby např. jako první našli nějakou prostřední stopu?). Ale tak k sežrání popcornu to jde. 2.5* ()

SOLOM.

Jeden z těch filmů ala rádoby „Indiana Jones“ či Lara Croft jen s tím problémem, že Nicolas Cage patří mezi hodně průměrné herce (v poslední době už hraje vesměs jen v samých sračkách) a pohledná Diane Kruger to sama nezachrání. Nicméně některé destinace a hledání „indicií či pokladů“ se tvůrcům docela povedly. Mělo to i pár slušných akčních pasáží, díky kterým jsem se u tohoto dobrodružného kousku zas až tolik nenudil. ()

ARI50

Je pravda že jsem si lovce pokladu představoval trošku jinak ale dokázalo to na mě zapůsobit velmi dobře herecky sladěná trojka trochu akce a zábavy a může byt dobře povedený dobrodružný film. ()

becki_tu

Lovci pokladů jsou pro mě takovou menší srdeční záležitostí. Mám rád Nicolase Cage, asistuje mu sympaťačka Diane Kruger, řeší se nejrůznější záhady, navíc se zajímavou historickou tématikou, hledá se poklad, k tomu hraje famózní Rabinův soundtrack a občas se objeví nějaká ta úderná hláška. Tenhle druh dobrodružné zábavy mi náramně sedí a rozhodně se nebudu bránit dalšímu dílu. ()

Bauer

Věichni to známe, když je na začátku filmu silnice po které jako bychom jeli a náhle udeří blesk do stromu a nám je hned jasné, že tento film produkoval jeden z nejlepších současných (a kdo ví, jestli ne jeden z nejlepších vůbec) producentů Jerry Bruckheimer, jenž má na kontě takové pecky, že to snad ani není možné! Ovšem u tohoto filmu se nesmírně spletl, alespoň tedy podle mého názoru. Film si hraje na něco, co vůbec není. V tomto případě na akční, svižnou letní oddychovku. Jenže tím tento film rozhodně není! Vykráda Indiana Jones (hlednání nějakého pokladu) a vykrádá Laru Croft:Tomb Rider (akční scény). Akčních scén ve filmu je tak málo, že kdyby by mi chyběly na ruce tři prsty, tak to dokážu spočítat pomocí jedné ruky. V celku slušně nabitý film se samými hereckými hvězdami jako je Nicolas Cage, Jon Voight, Sean Bean a Harvey Keite, kteří podávají tak příšerné a toporné výkony, že to se opravdu jen tak nevidí. A to ani nemluvím o neznámých hercích. Prostě hrůza katastrofálních rozměrů! Jediné co mně snad zaujalo, tak bylo super hudba od Trevora Rabina, která byla dynamická a působivá. Ovšem nic to nemění na faktu, že něco podobného jsem už slyšel v České spojce. Ale tak dejme tomu! Vážně zvažuji, jestli se mám podívat na dvojku, protože po téhle příšernosti fakt nevím! ()

Lucasion

Nicholas Cage a Sean Bean spolu soupeří o legendární poklad Templářů/Svobodných zednářů. Jak se jim to povedlo? Slušně. Oba jsou skvělí herci a jako soupeři má každý svůj trumf. Příběh dává dohromady skoro všechny konspirační teorie dohromady a ono to funguje. Nejvíce mi to asi připomínalo Šifru mistra Leonarda, která je trochu impulzivnější. Lovci pokladů se pochlubí dobrými dialogy, solidně vyprávěným příběhem, úsměvnými scénami a taky velmi krásnou Dianou Kruger. Nicméně stačí tohle na kvalitní zábavu? Na kvalitní ano, na velmi kvalitní ne. Některé scény jsou lehce předvídatelné a oproti například Mumii či Indianu Jonesovi ztrácí jak humor, tak napětí a akci. ( 67 procent ) ()

ScarPoul

Jedna z mála vecí, kde mi Nicolas Cage nevadí. National Treasure je akýsi pokus o skĺbenie Indiana Jonesa s konšpiračnými teóriami Dana Browna. Výsledok je v celku zábavný, ale od začiatku sa k nemu musí pristupovať veľmi rezervovane. Turteltaub zvláda veľkofilm na výbornú. Počas svojej dvojhodinovej dĺžky film nenudí a stále sa tam niečo deje. Príbeh na druhú stranu je priveľmi zjednodušený a v skutočnosti až na pár gagov a krásu Diane Kruger nemá veľa čo ponúknuť. Ani človeku čo má rád históriu, ani človeku čo zbožňuje dobrodružné filmy. V tých miestach, kde by to malo fungovať - hovorím o vzťahoch - je to strašne rozpačité a herci stoporene prezentujú silné emócie a veľké gestá. Tie sú ale omnoho prázdnejšie ako by sa na taký film patrilo. Dokonca aj hravá hudba Trevora Rabina na konci zaniká v zlovestných tónoch, kde nič zlovestné nečaká. Úprimne, kto by sa bál blonďatého Seana Beana? Jednohubka, ktorá nejako výrazne nepokazí chuť, aj keď sa o to neúmyselne snaží. ()

Lacike

Nápad natočiť Indiana Jonesa odohrávajúci sa v súčasnosti nebol zlý, ale prevedením to je bohužiaľ klasický tupý Bruckheimerovský výplach. Tento typ filmov by potreboval inteligentnejšie prepracované záhady nad ktorými by mohol divák aspoň trochu dumať a nie tak predvídateľné veci ako v tomto filme. Sakra ešte aj záporák je totálny tupec a obsadia ho hercom vďaka čomu od prvých sekúnd vieme, že to bude podrazák. Aspoň, že za neviniatko nebol dlho apo pár minútach sa odhalil. Záchranou pri neustálom presúvaní našich hrdinov z miesta na miesto mohli byť akčné scény, ale je ich tu minmium a sú tak nenápadito natočené, že proste neohúria. V dnešnej full CGI dobe si na nich cením iba to, že sú ešte ešte poctivo analogové a keď niečo vybuchuje, tak väčšinou fakt niečo vyhodili do vzduchu a len to trochu prikrášlili CGI. Čo sa týka postáv, tak Cage tu je celkom sympaťák a tentoraz šialene neprehrával. Namiesto Diane Krugerovej mohli vybrať nejakú krajšiu ženu. Chémia medzi ňou a Cageom funguje len miestami. Ona je väčšinu času dosť nevýrazná. No a komická figúrka je tiež šedý priemer. Ustáli to starí bardi (Keitel, Voight, Plummer), ale ani jeden z nich nemal veľký priestor. Hudbu tvoria obohraté ale celkom počúvateľne motívy. V dobe uvedenia ma tento film ničím nezaujal, ale dnes mi tento totálny priemer celkom spríjemnil večer na rozdiel od digibordelových komixov alebo terminátorov. Ale mohlo to byť v réžii niekoho schopnejšieho oveľa lepšie. 5/10. ()

BoPo

Indiana Jones skombinovaný s Davinciho kódom. Film neurazí, ale ani nenadchne. Rozhodne ma však dobre zabavil. ()

Terva

Film Lovci pokladů je již čtvrtým filmem Nicolase Cage natočeným v produkci Jerryho Bruckheimera. Scénář : Cormac Wibberley, Marianne Wibberley, Ted Elliot a Terry Rossio. Kamera : Caleb Deschanel. Hudba : Trevor Rabin. CITÁT - Víte, agente Sadusky, o čem jsem poučený z rybaření? Návnada nedopadne nejlíp....... ()

Ouwen

Délka 131 minut? Myslel jsem, že to nepřežiju, ale nechápu jak, ale film se mě neskutečně líbil. Má to pořádnou akci, dynamiku, napínavost, hlášky, herecké obsazení a nádherné lokace. Těším se na trojku neskutečně moc.:-) ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)