Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

zigy

Romantický film z dávno minulých časů.....z časů, kdy romantické filmy nebyly nutně o sexu, nevěře nebo teenagerské zábavě jako dnes. Romantika z časů, kdy tyto filmy byly o lásce........, kdy dva se mají rádi a musí překonávat překážky, které jim osud do cesty nadělí. A že jim v tomto případě přinesl překážku nejtěžší.....Zážitek je umocněn procítěným dabingem Ondřeje Vetchého a Zlaty Adamovské a rovněž nádherným citlivým klavírním motivem.....Pokud mám však snést taky nějakou kritiku, tak mě trochu vadilo, že hlavní postavy mluvily trochu moc knižně, na můj vkus, a že Ali McGraw se někdy chovala trochu praštěně. ()

Fjera

Film se dá rozdělit na dvě části, z nichž ta první je ukřičená a rozhádaná a druhá je melancholická a odevzdaná. Snímek jede podle typické šablony a bohužel není kvůli tomu příliš zajímavý. Nemá, čím by zaujal. ()

LencaN

Uznávám, že psychologickou a sociální linku to má dostatečně rozvedenou a kvalitně vykreslenou. Mladý pár musí bojovat, aby vůbec mohli být spolu, protože on je z bohaté rodiny, ona z opačného konce společnosti. On ji ale miluje, proto se rozhodne jít i proti otci - další výrazný prvek. Nic neprozradím tím, když napíšu, že další nosnou problematikou je nemoc Jennifer, protože to je jak tady v popisu, tak je to řečeno hned v samém začátku filmu. A tady narážím, protože to mě hrozně vytočilo. Říct divákovi okamžitě, jak to dopadne, to je na facku. Nebyl mi sympatický ani jeden z ústředního páru. Ona byla až nesnesitelně otravná. Jako romantika mě to neoslovilo vůbec. Po dokoukání jsem akorát nadávala, jak jsem se na ten film mohla vůbec koukat, protože jsem z něj měla špatný pocit celou dobu. Nic mi to nedalo. Téma mnohokrát viděno v jiných filmech. Možná v té době to byl kvalitní film, u kterého všichni smáčeli kapesníky slzami, ale dnes to působí jako starý chudý příbuzný ve velmi šedivém kabátu. ()

Delmondo

Romanťák co definoval žánr to je Love Story. Je zde všechno co je pro současný romantický film podstatné ale tenhle byl první a navždy zůstane jedinečný. Ždímačka emocí která se zaryje pod kůži ale citově nevydírá a nepodbízí se. Třešničkou na dortu jest vysoce kvalitní hudba Francise Laie. ()

PTuranyi

Jednoduchý romantický príbeh o láske. Bez veľkého pátosu a príkras. Sú síce z rôznych sociálnych vrstiev, ale niečo ich spája. Nie je to bez problémov, ale je to silný a krásny vzťah. A žiadny šťastný koniec. ()

Moraldo

Romantické filmy dlouho nebyly moje krevní skupina. Ona a on, lepivé tóny sladké hudby, stupidní děj. Pak jsem poprvé viděl Hříšný tanec a uznal jsem výjimku potvrzující pravidlo. O deset let později mě docela uzemnila Casablanca. No a nedávno jsem narazil na youtube.com na píseň Where Do I Begin od Shirley Bassey, jež je doslova dechberoucí. Rozhodl jsem se pořídit si Love story už jen kvůli této ústřední melodii. Filmem jsem samotným jsem pak byl velmi překvapen, je to sice romantika s dojemným koncem, ale je to KVALITA, se kterou jsem se u romantického filmu snad ještě nesetkal. Romantické filmy nejsou moje krevní skupina, ale Love story ano. ()

gizi

Nádherný dojemný film, u kterého pokaždé řvu jako malé děcko. Krásná hudba a Ryan je můj oblíbenec. Maximálních 100%. ()

pavlussa

Co chcete rict o petadvacetilety holce, ktera umrela....kazdy vi,jak to skonci a kazdy si cely film preje, aby to tak nebylo a k tomu vsemu hraje fenomenalni hudba ()

petrxx11

Krásná, chytrá, sarkastická i vášnivě milující Jenny s tragickým osudem a hluboce zamilovaný Oliver, bojující svou soukromou bitvu se svým bohatým a úspěšným otcem. Dva mladí lidé, kteří se přimkli jeden k druhému, vytvořili si vlastní svět - chudý na "materiální zdroje", ale bohatý láskou a porozuměním. Není to klasická vzpoura květinových dětí proti konvencím doby, je to "jen" láska, která svedla dva lidi ze společensky zcela nekompatibilních kruhů, láska, která jim dává sílu vytrvat, vzepřít se osudu i předsudkům. A to vše podtrženo nádhernou ústřední melodií, která se hraje dodnes. Film jsem viděl někdy na začátku 70. let ve svém velmi vnímavém mládí a když jsem po letech v čemsi znovu spatřil Ali MacGraw, byl jsem dost překvapen. A nevím ani, jestli příjemně. Pro mě prostě byla Jenny... a Jenny zemřela a dávno jsem ji oplakal a uzavřel ve svém srdci. ()

durkes

"Čo sa dá povedať o 25-ročnej žene ktorá umrela? Že bola krásna, a vtipná, že milovala Mozarta a Bacha, a Beatles, a mňa....." Úžasne dojemný a krásny film. A spojenie "Láska nemusí prosiť o prepáčenie" mi príde na um často. Jedna z mojich srdcoviek. Fajn dojmom pôsobia aj obaja hlavní predstavitelia. Segalovu knihu som zjedol ako zákusok a film ma pohltil od začiatku do konca. Moja TOP 10. ()

demovka

Dva mladí lidé se rozhodnou žít spolu. Jsou z odlišných společenských vrstev, píše se rok 1970 v Americe. Rodiče jsou proti svazku, takže dvojice nemá peníze a musí se tedy starat sama o sebe. Stále je ale vevztahu vše kouzelné. V momentě, kdy řeší společné potomky a zjišťují, že to bohužel nejde, už vztah tak idylický přestane být. Osud ale zasáhne více než oba čekají. V momentě, kdy se hl hrdina Oliver konečně dobře pracovně uchytí a začíná se jim dařit, zjišťují, že Jennifer je nevyléčitelně nemocná. Oliver zůstává sám. Film není patetický a nesklouzává k melodramatu. Ale je to opravdu love story se vším všudy. Může se odehrávat podobně i dnes a v každé zemi. ()

montel

Krásná, avšak příliš smutná love story. Chemie mezi obě hlavními hrdiny funguje skvěle, navíc Ali MacGraw je nádherná a v roli přidrzlé studentky, je ještě více sexy. Škoda jen, že toho nenatočila více. Všiml sem si i mladého Tommy Lee Jonese coby spolubydlícího Olivera. Potěšila i hokejová sekvence, která je perfektně natočená. Na takové filmy je radost se dívat. 75% ()

Logicomix

Když vám na začátku filmu řeknou, že hlavní postava zemře, je to trochu nečistá hra. Pak člověk vnímá dění na plátně tímto prizmatem a vše se zdá být důležitější, než kdybyste to nevěděli. Při každé jízdě autem očekáváte nehodu. Jinak je to celé takové jednoduché a zároveň přehrocené. Ale snaha o duchaplné dialogy a sympatická ústřední dvojice u mě měla celkem úspěch. ()

Dusty56

Zábavný a ke konci smutný romantický film. Je dobře napsaný, obsahuje spoustu hlášek, hlavní duo má skvělou chemii a jejich herecké výkony jsou také skvělé. Přesto je tady jedno ale, které mi dost zkazilo dojem z filmu - prostě mě nedokázal vtáhnout do děje. 70% ()

Hanecek

Kolik takových filmů znám? Dva? Tři? A hudba, která vystihuje i pocity a tušení diváka, nejenom doplňuje scénář. Takový film může být starý i třeba 1000 let, nemusejí v něm létat auta, stříkat krev - přesto je skvělý! ()

DJago

Klasický dojemný příběh u kterého můžete jen těžko očekávat nějaký zvrat, a přesto se nedokážete smířit se smutným koncem. Velmi sympatická zamilovaná dvojice si podmaní vaše srdce hned od okamžiku co se seznámí na univerzitě. Nádherná ukázka toho jak se k sobě přitahují úplně odlišné osobnosti lidí. On je sportovec z bohaté rodiny a ona slečna zajímající se o umění a hudbu z chudých poměrů, a přece si k sobě najdou cestu a jsou ochotni udělat cokoli jeden pro druhého. Tento příběh vás přímo donutí prožívat smutné okamžiky s hlavními hrdiny. Atmosféru skvěle dokresluje i soundtrack. ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal