Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

curunir

,,PÔJDE TAM SNÁĎ O VIAC?" ,,O MNOHO VIAC." __ Tento film u mňa zaujímavo zarezonoval. Je vlastne veľmi jednoduchý (už len názov), trocha priamočiary a máličko šablónovitý (bohatý chlapec ľúbi chudobné dievča a rodičom to zrovna nevoní - dnes toľkokrát obohraté v telenovelách) a od istej chvíle aj úplne predvídateľný a predsa sa ako celok posúva niekam ďalej. Asi je to ,,vďaka" záveru a celkovému vyzretiu. Možno aj pre herecký ambasábel, kde vyzeralo ako by boli Cavalleriová a Barry Lyndon do seba naozaj zaľúbení. A v neposlednej rade sa za nielen komerčný ale i oscarový úspech filmu dozaista postarali dobre napísané dialógy, melancholicko zasnený Lai a taktiež aj strih, ktorý love story servíruje už po pár minútach. A nechápem ako mohol byť John Marley za pár šteknutí a smutných pohľadov nominovaný akadémiou. Nahradil by som ho postavou kreténa Raya Millanda. ()

NinonL

Vzhledem k datu vzniku filmu budu v hodnocení shovívavá. Tehdy ještě nebylo tolik podobných, citově vyděračských filmů. Kniha Ericha Segala je dojemná a dobrá, jako většina jeho knih. Ale dnes mě to už nějak nezasáhlo. Hlavně mi ve filmu vadila arogantní Jennifer se svým oprsklým slovníkem. Na velkou lásku z její strany to tedy nevypadalo. Příběh je poměrně banální, i když vím, že v době vzniku nebyl. Takže za mě průměr. ()

katasta

Love Story je pěkný příběh a je nejspíš inspirací pro hodně romantických filmů, například mi to hodně připomnělo film "Dlouhá cesta", kde je v podstatě úplně stejný příběh - mladý zamilovaný pár, kluk, který má roztržky s otcem a dívka, co umře. Taky jsem si při tom vzpomněla na film "My Sassy Girl", kvůli věčný "buzeraci", která nebyla myšlena nějak zle a místy byla opravdu dost trefná a legrační. Hudba je skvělá, stejně tak herecké výkony, ale celkově mě ten film nepřesvědčil tak, jak bych to čekala od pořádnýho romanťáku, očíčka zůstala suchá a slzičkám se ven nechtělo. Z tohohle příběhu by toho šlo vytlouct určitě ještě trochu víc. ()

Lamiczka

Na 1. máje je takřka povinností pro filmového maniaka mého formátu se podívat na nějaký dobrý romantický film. Dle všeobecného hodnocení snímek Love Story vypadal na tu správnou směsici hezkých i smutných okamžiků. V tom rozhodně nezklamal, v jednotlivých scénách spolu o místo na výsluní bojují jadrné laškování, vtipné komentáře a téměř památné věty obou hlavních protagonistů. Ali MacGraw svýma šibalskýma očima a širokým úsměvem okouzluje ze všech filmových záběrů. V závěrečných minutách je to ale trošku kontraproduktivní, protože to, v jakém by měla být stavu, s jejím vzezřením moc nekorespondovalo. Ryan O’Neal v roli sympatického mladíka s blonďatou hřívou neposlušných vlasů je zkrátka nevinnost sama. A tak se mu jen těžko věří role bouřliváka a „černé ovce“ rodiny, kterého už ho nebaví poslouchat otcovy příkazy. I tak mě ale víc zajímal právě vztah mezi těmito dvěma titány, než až trošku kýčovitá láska mezi dvěma rozdílnými sociálními třídami. Celkově jsem měla problém najít si cestu k zamilovanému páru. Ani v poslední třetině snímku jsem neměla pocit, že s nimi soucítím jako s jinými. Minimálně mé oko zůstalo suché, což už něco znamená. Možná tomu dám ještě někdy v budoucnu druhou šanci a najdu správné propojení, ale momentálně mě film minul docela zásadním obloukem. Průměr pak hodně napravuje hudba (Francis Lai), která je naprosto famózní a právem byla oceněna u odborné veřejnosti (rozuměj, dostala Oscara za "Original Score"). ()

blackrain

Láska znamená nikdy neříkej, že tě něco mrzí. Velmi procítěná romance o životní lásce dvou mladých lidí ze semdesátých let, kterou se vždycky ráda nechávám dojmout. Dva mladí lidé z odlišných poměrů se do sebe hluboce zamilují. Jejich lásce však není přáno. Musí začít znovu od začátku, ale osud jim nachystá ještě jednu tvrdou zkoušku.Od začátku jsem měla neblahé tušení jak to všechno dopadne. Ali MacGraw a Rayn O´Neal se oprávněně stali přes noc hvězdami. ()

slunicko2

Hezké místy i dojemné dialogy. 1) Zaujal mě 29letý hřmotný Ryan O´Neal (Oliver)._____ 2) Výstižný koment: Matty***. ()

01Zuzana10

Love Story som si chcela pozriet hl. kvoli znamej nadhernej hudbe, kt. som poznala a milovala este pred tymto filmom. Ta si zasluzi speci hviezdicku. Je mi luto, ze som sa nedokazala vzit a nejak precitit dej, ich situaciu.. Hoci napr. Ali ako Jenny, ci otec Olivera hrali skvelo... Od zaciatku sa mi to pacilo, no cim dlhsie som to divala, nadsenie ma opustalo.. skoda. Nevtiahli ma do deja. Ale film je rozhodne worth watching. /ako oblubenkyni peknych film. obrazov - sa mi pacili zabery na univerzitu z vonka. Nevim preco.. to len BTW / jo a este 1 postreh.. jaksi mi tento superromantikus pribeh nepasuje do doby, kedy vznikol... to vite, presda ista ..,,revolucia" - uvolnenost vo vybere partnerov a pod. ()

swed

Dojemný a citlivý příběh o nevyspitatelnosti osudu. I takový může být život, nikdy si nemůžeme být ničím jistí a brát vše za samozřejmost. Zamilovaná dvojice zde řeší mnoho problémů, z nichž však na ten největší nestačí. Na konci filmu bude nejeden z vás potřebovat kapesník. Tragická romance v tom nejlepším provedení. 9/10 ()

stration

Tento vrchol všech slaďáků je ovšem moje srdeční záležitost. Nesmrtelná hudba, první a poslední scéna. Neuvěřitelný kýč, který funguje dokonale. ()

FilmFan24

Love Story je jen jedna! Strašně obyčejný a strašně krásný film se strašně krásnou hudbou a strašně...Tím, že je tak civilně natočený ani po letech neztratil nic ze svého kouzla. ()

Brennos

"Lásce se nemusí odpouštět." Příjemný film s podmanivým hlavním hudebním motivem. Přesto mám dojem, že kniha (nečetl jsem) musí být mnohem lepší, ne vše lze vyjádřit obrazem. ()

Martin741

Nadherny romanticky film s priam genialnou reziou Arthura Hillera. Bravurne, majstrovske dielo, a nech sa divak nenecha odradit dost predvidatelnym dejom. 100 % ()

vydumnica

Love Story je ozajstný príbeh lásky. Zimný príbeh. Nezabudnuteľná oscarová hudba je to, čo robí z tohto filmu filmový zážitok! Spoznala som ju z môjho kedysi obľúbeného seriálu Navždy Julia, tá hudba je balzam na dušu. Hlavný predstaviteľ Oliver je presne tým, čo dobrý romantický film potrebuje, má charismu a šarm, ale hlavne svoju vyvolenú Jenny miluje z celého srdca. Celý čas som obdivovala aj to, ako fešne sa obliekal :-). Je tam veru čo obdivovať, hudba, kostýmy a krásne zimné a väčšinou zasnežené prostredie Massachusets a celkovo atmosféra 70's. Nechýbajú ani vtipné dialógy a veľa veľa emócií. Možno na škodu je jedine to, že divák sa hneď v úvode dozvie, čo sa stane na konci filmu. Radšej by som bola, keby som to nevedela. Určite stojí za pozretie.❄ Oliver: "You know, Jenny, you're not that great looking." Jennifer:" I know. But can I help it if you think so?" ❄ 80% ()

Crawler-D

Právem oscarová hudba posouvá vyznění každé scény z obyčejné romance v něco mnohem důležitějšího a tragičtějšího. Přesto mi vadilo, že spousta důležitých témat byla jen načrtnuta, úvodní seznámení dvou sebevědomých a sarkastických lidí příliš samozřejmé (pro něj to možná mohla být výzva, já bych šel řpíště do jiné knihovny, jenomže žádný podrobnější popis film nenabídne) a závěr, od momentu, kdy se Oliver dozví pravdu, klouže od jednoho rantlu k druhému a my zůstáváme nezasvěceni a mimo pojetí času. ()

1frida2

Jo, sladké až to bolí, americky kýčovité, divák přesně ví,co může čekat, zná konec, slzy atd. Jenomže zároveň tady je něco navíc, něco tajemného, nevyslovitelného, neuchopitelného. Něco, co dělá z tohoto filmu Love Story. ()

tomtomtoma

Tato romance je udělaná vskutku pečlivě a s láskou. Je to líbezné, poklidné, harmonické. A snad právě v tom je největší slabina filmu. Nepřináší žádnou dramatickou zápletku, ta nejzásadnější je známa již od úplného počátku a ostatně nakonec i ta plyne celkem poklidně a smířlivě. A vše, co je mezi tím, lze nazvat jako nalezení ideálu, respektive přesněji řečeno, jakési představě o ideálu. Neboť i v tomto případě alespoň jeden musí ustoupit ze svého původního plánu a představ o běhu dalšího života. Ale koneckonců po čem drtivá většina lidí prahne ze všeho nejvíce? Po harmonickém partnerském svazku, který vám dává sílu a smysl do života. Je to ideál, kterého není snadné dosáhnout. A tak se zde rozvíjí jeden sladký a šťastný partnerský vztah, plný pochopení, podpory a ladu. On, Oliver Barrett IV (hezounek Ryan O'Neal), pochází z elitářských kruhů prominentních boháčů. Ani vztah mezi ním a jeho otcem nevidím jako vyhrocený a plný nedorozumění a svárů, ale jako umanutou snahu syna vyčlenit se z očekávané dráhy jeho původu za každou cenu. Ve své podstatě není ani jeho cíl odlišný, spíše se nedokáže vyrovnat s tlakem, který na sebe z větší míry vytváří sám. A když už si něco vloží do hlavy, musí to uskutečnit všem navzdory. A tak vše směřuje ke spokojenému a finančně nezávislému životu, ke kterému by se dobral, i kdyby se nepokoušel vyhranit se ze stínu svého otce. Ona, Jenny Cavalleri (půvabná Ali MacGraw), pochází ze skromnějších poměrů, ale rozhodně ne z chudých. Má talent a ctižádost, kterou odkládá, když potká muže svého života. Z dalších rolí už je nutné zmínit pouze oba otce. Phil Cavalleri (John Marley) je milující a obětavý. Oliver Barrett III (Ray Milland) je také milující otec, ale tak obtížně hledá cestu ke svému zatvrzelému synovi. A tak vše ve své harmonii spěje ke svému předepsanému konci, kdy mohou mnozí utírat slzičky z tváří. A zůstává jen ta hudba. A lehce patetický slogan o tom, co znamená opravdová láska, ve které se nemusí žádat o odpuštění. ()

C0r0ner

Když člověk kouká na romantický film, tak ke konci očekává příslušný počet endorfinů. Nic takového se v Love Story neděje. Několik jich je na začátku, ale pak se to celé začne dost sypat, až nakonec nezbude vůbec nic. Sice to není typ filmu, který bych měl rád, ale ta neúprosnost scénáře je obdivuhodná. 80% ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal