Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

subic

Jednoduché, přímočaré, ale taky snadno odhadnutelné a konec je tedy hodně citová vydíračka. Ale takové přeci plnotučné oplodňováky mají být. On studuje, ona ho živí. On pracuje a ona onemocní leukémií a zemře. A konec. Mě osobně se více líbí pokračování, které přišlo až po 8 letech, ale dějově jakože jen o 2 roky. 55% ()

Pete

Příliš old school, dokonce i na dobu svého vzniku. Tahle story by mi možná víc seděla jako čb film z 30.let. Synáčka továrníčkova máme nejdřív litovat proto, že ho tatíček vydědil, a on se musí živit rukama (což se nedaří). Druhá část o umírání jeho mladé ženy je prototypem filmů o lásce, ale zdlouhavost tenhle snímek zabíjí. Palec naopak nahoru za bleskově utnutý závěr. ()

pOne

V krátké době jsem měl možnost vidět dvě starší oscarová dramata, která si jsou trochu podobná (Cena za něžnost a Love Story). U Love Story se mi strašně líbila kamera (díky ČT za 16:9 verzi!). Samozřejmě v kombinaci s hudbou. Konce mají oba filmy stejné. A také stejně dobře zmáknuté. Stejně tak se dá říct, že oba filmy jsou celkově velice propracované, výborně zahrané a také velice smutné. Člověk si v hlavě srovná, co je v životě nejdůležitější. Asi nemám, co vytknout. ()

infernet

K něčemu se přiznám. Poprvé jsem tenhle film viděl před šesti lety a brečel jsem ještě půl hodiny po skončení. Podruhé jsem ho viděl před měsícem(2010) a... brečel jsem ještě půl hodiny po skončení. Ani nedokážu říct proč, ale prostě mě to dostalo. A ta hudba je jedním slovem úchvatná... .Ještě mě napadá text výšivky, co jsme měli doma po babičce a ten vlastně vystihuje tento film. "Kdo jednou v žití miloval, ten těžko zapomíná a lásku kterou pochoval, mu nenahradí jiná". Tak asi tak no. A dost bylo sentimentu, prostě plnej počet a už o tom nebudeme mluvit :-) ()

lulu37

soundtrack z Love Story poznajú asi všetci fanúšikovia krasokorčulovania naspamäť :D ale až pri pozeraní filmu mi všetko začalo zapadať ako skladačka. Páčilo sa mi akoby si hlavné postavy vymenili úlohy, ona - papulnatá a priebojná, on - charizmatický a nadčasový, Oliverovi nevadilo, že naňho zarábala manželka :) Nádherný film plný emócií. Neplakať na konci by bolo asi umenie... ()

Simo16

Krasny romanticky pribeh dvoch mladych zamilovanych ludi s citami zahravajucou hudbou,skvelymi hereckymi vykonmi a smutnym koncom. ()

DR.SZ

V raných sedmdesátých letech byl žánr psychologických a sociologických dramat v USA na svém vrcholu. To dokázal i hluboký, ač jednoduchý příběh dvou mladých zamilovaných vysokoškoláků, kteří si nedokáží život bez sebe představit. Hudba Francise Laie je tu téměř okouzlujícím způsobem rozvrstvena do malých tlivých hloučků, které vždy přidávají na postupné dramatičnosti. Kdo by se po prvních pár minutách nudil, zaručuji, že o další nudnou teenagerovskou komedii nepůjde. Tady jsou postavy precizně zachyceny při jejich dospění a počátcích ve společné domácnosti. Žádné rychlé tempo, žádná drásavost, holt normální intenzivní vztah. Pár motivů se tu opakuje, zejména hlavní protagonista před bruslařským kluzištěm na začátku a na konci, což naznačuje, že pravá láska může člověka zaskočit i vícekrát. Přesto pro mě plynul příběh příliš pomalu na to, abych mu dal větší hodnocení. 83% ()

Cerebrum

Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděl. Přesto tolik bolí, tolik řeže. Nic totiž umělecky nepředstírá, nedodává šmrnc voňavého papíru vylézajícího ze starého psacího stroje - nýbrž vypráví, hluboce, od srdce. Břitké slovní výměny, které jsme zažili aspoň v tom jednom vztahu tak snad všichni. Krásné a chytré špílce, ale nikdy ne tak sitcomově líbivé a dokonale vypointované, jak vám nabídne ten kopec na LA, ale ze života, hrubé a proto krásné. Abyste tedy neumřeli depresí, ale snad trpěli ještě více, dostanete umění ažaž v dramatickém hudebním balíčku od Francise Laie. Snad mi nikdy neumírala moje láska bez přenesení významu, ale našel jsem si v tom filmu tolik osobního, že ho nikdy nebudu moct hodnotit jinak než - s láskou. ()

Aniki

Takhle nejak by vlastne mela vypadat romantická klasika. Bez pardonu. Jen mne kupodivu nastval oscar za jinak vynikajici hudbu....přal jsem ho totiž Henrymu Mancinimu za soundtrack k filmu Slunečnice. Safriš, ale co už. ()

FISSSH

Přiznám se, že jsem to nejdřív chtěla vidět jen kvůli hudbě, ta vážně nemá chybu...film sám o sobě není vůbec špatný, takové pohlazení. ()

Johnysman

Přes slzy ani nevidíte na obrazovku, posloucháte tu vlezlou hudbu, úplně si říkáte, že život je svině, představujete si, že by ste byli v jejich rolích, je to zároveň sladké, líbivé.....dávam 4 hvězdičky, jan za to, že je to drobet cajdák...ale jinak moc pěkné. ()

VUCAKO

Pořád přemýšlím, o co by film byl lepší bez toho počátečního spoileru. Že by to americký divák na konci nerozdýchal? K Ali MacGraw: mně provedení její role absolutně sedělo. Perfektní film, vedle něj se zdají ostatní počiny tohoto žánru slaboučké. Fanouškům doporučuji rovněž komentář režiséra, např. jak vznikala hudba nebo jak na poslední chvíli film přestříhali a jednu z klíčových scén dali na úplně jiné místo.. ()

judel

No kdybych to asi viděl před Moment to remember, tak bych dal čtyři hvězdy. Ale takhle se to zdá jen jako slabý odvar emocionálně nabitého korejského dojáku. Ikdyž podezírám tvůrce Moment to remember, že při psaní scénáře dost vycházeli z Love story. ()

blezg

Where do I begin to tell the story of how great a love can be? The great love story... Greater then the greatest... ()

clint123

Moc neobľubujem romance a sladáčiky - vôbec ich nemusím ..... brrrr., ale tento film je ozaj fajn, není to až také úplne sladké, je to aj v celku na pol dráma, čiže to mi vyhovuje. Hlavne ta hudba je skvelá!!! ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal