Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

Vesecký

Ten snímek jsem už viděl mnohokrát a slzy, které mi závěr vhání do očí, mě nutí dát pět hvězdiček. Na rozdíl od následujících napodobenin, při nichž originální nápad prvotního snímku čpí kýčem a kalkulem ekonomické výnosnosti, Love Story nikdy nebude laciným plagiátem. Ano, příběh je hodně sentimentální, možná by mu bylo možné vyčíst i to, že Jennifer její leukémie vizuálně ani psychicky nijak v posledních minutách života nepoznamenala. Tentokrát to byla věta: "Láska nežádá odpuštění", kterou Oliver pronáší v závěru ke svému otci a kterou jsem možná dříve nechal bez povšimnutí, která mě dojala víc než smrt Jennifer. Zároveň se zde setkáváme se dvěma momenty amerického vnímání světa, které jsem si nikdy nepřál v naší republice. Stavovská nerovnost bránící lásce dvěma zamilovaným a značné náklady, jež si léčba těžce nemocného člověka žádá... A k technické stránce filmu - dokonalá režie, prolínání dějů, nádherná hudba - co víc očekávat? ()

Ceda

Ale jo, oblíbil jsem si je. Tu dívku, která milovala Mozarta, Bacha a Beatles. A Olivera. No a pak toho ambiciózního prvňáčka, který zjistil, že láska je lepší než plnit ambiciózní tatínkovy tužby. Upřímně, čekal jsem, ba i doufal, že to napuchne mé city o něco více, ale za tu krásnou smutnou hudbu a ty scény, jak spolu nebo už jen on sám bloudí zasněženým Big Applem, si to čtyři hvězdy zaslouží. Navíc to trošku pozměnilo americkou matriku, když se pak většina narozených dívek jmenovalo Jennifer. ()

Chudobka

Tak nevím. Nepřipadám si divná. Ale film mě neoslovil ani před lety, ani zhlédnutý s velkým časovým odstupem. Ali Mac Graw je krásná. A to je vše. Lásku těm dvěma nevěřím. Citové vydírání nemám ráda ()

reich

Nejsem fanouškem romantických filmů, většinou se dá předpokládat, jak film dopadne. Ale tento snímek k nim nepatří, jedná se o krásný příběh dvou mladých lidí, snílků, kteří se potkají a jejich vztah prochází těžkostmi. Celému snímku vévodí dvojice skvělých herců, v roli Olivera se nám představí báječný herec Ryan O'Neal, zatímco Jenny hraje krásná Ali MacGraw. Film je pak doprovázen hudbou od Francise Laie. Jeden z nejlepších romantických filmů. 90% ()

blazenka

Byl to první film na toto téma, který mě dojal k slzám. Možná dnes už 1000x obehrané téma, ale tento film si zachová punc nedotknutenosti a prvenství v záplavě jemu podobných. Dojemný, velmi dojemný závěr a vůbec krása celého snímku - 90%. ()

outsider

Zhruba tak do poloviny moc krásnej film, opravdová Love Story se vším všudy. Bohatej kluk, chudá, ale nadaná holka, nepřející otec, láska všecko překoná... A pak příjde opět ten zlom, kterej v podobných typech filmů prostě neskousnu. Nemám ráda, když se mně někdo prvoplánovitě snaží dohnat k slzám. Přitom mi dost často u filmu ukápne slzička, ale je to tak že to jde od srdce. Tady se sice povedlo ze mně ty emoce vyždímat (vážně jsem brečela jako malá holka) ale tak nějak "nehezky". Pro mě nejsilnějším momentem filmu byla jejich hádka a samozřejmě hudební motiv, který ovšem po několika poslechnutí dost leze na nervy. Zkrátka jsem sice romanticky založená duše, ale tohle na mě bylo moc. ()

Jeremiah

Kdo v životě potká pravou LÁSKU měl by jí při každém svém návratu domů donést jednu růži, podívat se jí do očí a hledat v nich co vše by pro ni mohl udělat. Smát se s ní, když se chce smát, plakat, když má potřebu se vyplakat, radovat se s ní, když má důvod se radovat - l á s k a totiž musí být nesobecká a musí vše dávat a nic neočekávat. Závidím každému, komu se to poštěstilo .... ()

Yarwen

Romantické filmy moc nemusím, sentimentální struna mi zní ve filmech (hlavně těch amerických) falešně, ale... ...ale tohle je NÁDHERNÝ kousek! Smutný, sentimentální, prostý, uvěřitelný příběh plný opravdové lásky s vynikajícími výkony hlavních představitelů, protknutý povedenou hudbou přesně sem zapadající. Snímek, jenž dokáže divákovi přinést hluboký emocionální zážitek. Viděl jsem několikrát a pokaždé mě naplno zasáhl. ()

Smejdik

Dechberoucí příběh, který byl zrežírován do úžasného filmu se skvělými hereckými výkony. "Chci jen čas, který nám chybí..." ()

Rokle

Mladá dvojice se seznámí v knihovně a jejich slovní jiskření nakonec způsobí to, že spolu začnou chodit. On je šíleně bohatý, ale má problémy se svým direktivním tátou, který mu chce řídit život. Ona je chudá a má pouze otce, kterého má nade všechno ráda. Již na začátku se dozvíme, že ona v 25 letech zemře! Oba herci, na kterých stojí uvěřitelnost příběhu, hrají naprosto civilně a díky tomu jsem měl neustále pocit, že se ta tragédie děje někomu z mého blízkého okolí. Během 99 minut prožíváte radosti a strasti mladého zamilovaného páru, který se chce postavit na vlastní nohy a oddalujete tu strašnou věc, jenž jejich životy navždy změní. "Láska znamená, že se nikdy nemusíš omlouvat." ()

GOREGASM

Romance dvou studentů ze zcela rozdílných sociálních poměrů, která naprosto bezelstně a přirozeně přejde v oboustranně oddaný vztah o síle parní lokomotivy, si mě omotala kolem prstu zejména citově výživnými dialogy a upřímnému vyznění emocí všech zúčastněných. Dojemně napsané, citlivě zrežírované, klavírem doprovozené a srdcem zahrané. 100% ()

Wolvie

Zestárlé,naivní a dnes už nefunkční.Love Story je krásnou ukázkou toho,jak se během let mění jednotlivé žánry a dokonale dokumentuje to,že co bylo kdysi považováno za vrchol daného odvětví by dnes vystačilo sotva na ten průměr. ()

Rathalos

Tak ja neviem,ale mna tato romanticka drama absolutne neoslovila a uz vobec nedojala,herecky vykon samotnej dvojice bol slaby,vobec som neuveril tomu,co hrali,videl som zopar filmov s podobnou tematikou,napriklad Griffin a Phoenixova z roku 2006,to bolo dojimave,smutne,silne a krasne zaroven,ale toto,no nemozem si pomoct,jedna hviezdicka za snahu...:-) ()

RedDuck

New York, 70.léta Hned jsem si vzpomněl na italského hřebce... ehm tohle je trochu jiný žánr:) Je to hrozný romantický doják, ústřední dvojice překvapive není charakterové plochá a velmi vtipně dobírá. Skvělé jsou i vedlejší postavy otců, a to na obrazovce jsou jen pár minut. ()

Denny

Šest Oscarů získal tenhle dojemný milostný, ale i tragický příběh, který ani po letech neztratil nic ze své působivosti.. ()

patroklos

Krásný film, ale ke sledování nedoporučuji, pokud nemáte opravdu hodně velkou depku, kterou si chcete ještě prohloubit... ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal