Love Story

Snímek Love Story z roku 1970 proslavila u nás nejprve jeho ústřední hudební melodie. Až teprve dvacet let po svém vzniku byl tento filmový bestseller poprvé nabídnut i našim televizním divákům. Podle původního scénáře Ericha Segala, knižně vydaného až po jeho zfilmování, jej natočil režisér Arthur Hiller. Za hudbu, která obletěla celý svět, obdržel Francis Lai Oscara. V rolích zamilované dvojice studentů, později milenců a manželů, uvidíme dvě zajímavé postavy amerického filmu: Ali MacGrawovou v roli Jenny a Ryana O'Neala v roli Olivera. Oliver studuje práva na Harvardu (jako jeho úctyhodní předkové) a Jenny zase hudbu na sousední Radcliffe College. Milenci procházejí těžkým obdobím, neboť vztah mladíka z prestižní rodiny a prosté italoamerické dívky se nesetkává s pochopením Oliverova přísného otce. Oba raději volí život bez peněz, ale ještě netuší, že přijde další zkouška v podobě Jennyiny nemoci. O několik let později bylo natočeno volné pokračování filmu s názvem Oliverův příběh. (Česká televize)

Arkanoid

Zaužívané postupy, cynizmus a príjemná pohoda. Oddychovka, ktorú si pustíte, keď momentálne nemáte chuť chcieť chápať významy Lynchových scenárov, mindfucky a oddýchnuť si od filmového násilia. V druhej polovici filmu sa však žáner z romantického filmu zmení aj na drámu, kde vzťah dvoch ľudí prechádza ťažkou skúškou. Podobných vecí je ako maku, dotkne sa Vás to presne tak, ako máte nastavenú empatiu. Nechápem nomináciu na Oscara za réžiu – ponúka totiž málo výnimočných momentov, v ktorých by sa ukazovala kvalita režiséra. Takisto nominácie na Oscara pre hercov dnes vyznievajú zvláštne – herci sú príjemní, no v ich výkonoch nenájdete nič, za čo by si zaslúžili takéto ocenenie. Dnes mnohé seriály častokrát ponúkajú herecky oveľa vyzretejšie momenty vzhľadom na dlhší rozvoj postáv. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...říkejte si co chcete o přeslazeném kýči...tohle je pro mě prostě nádhernej doják jako prase...a kdo v životě ani jednou opravdu skutečně nemiloval, tenhle film nemůže nikdy pochopit... PS: A ta překrásná hudba do toho ! ()

Lenarek

Krásný, dojemný film. Jenže námět v této době už mnohokrát zkopírovaný, což je škoda. Takže takové ty "malé"holky daleko víc učaruje novější tvorba, ale tenhle film neviděla většina z nich. I když já jsem se k němu dostala přes píseň "Love Story", která je založena na emocích a i už jen z těch not vyzní samotný smutný příběh. Doporučuji těm, kterým nevadí romantická tématika a poměrně starší podání takových filmů. ()

Billie777

Vzpomínám si, že tohle byl film mého dětství a že mě tenkrát uměl opravdu nejvíc dojmout a to i víc než Titanic a to je co říct. :) Poprvé jsem to viděla, když jsem byla ještě malá holčina a nikdy jsem na tento film nezapoměla, byl to pro mě tak dojemný film, že mi ukápla slza a to nejen jedna. Ale i po tolika letech se na tom nic nezměnila, u konce na tom zasněženém stadionu brečím dodnes jako želva. ()

Vajonek

Tenhle film je prostě krásný. Snadno by se mohlo stát, že s takovým námětem se z toho stane jeden z těch sladkobolných romantických kýčů hrajících na city, ale tady ne. Zřejmě na tom velkou zásluhu bude mít výběr ústředního páru, oba jsou ve svých rolích přirozeně přesvědčiví, jejich lásku jim věříte. A můžete si to tak celé s nimi prožít, aniž byste měli pocit, že vás někdo u toho citově vydírá. A ta hudba je naprosto dokonalá. ()

Han22

Love Story je asi jedna z nejúžasnějších lovestory co jsem kdy viděl. Tak průzračně čistý film, že skoro nevím co k tomu napsat. On a ona ve všech podobách. Počáteční snaha mít navrch a machrování, vtipkování, stírání se, humor, romantika, dojetí. A také řešení reálných problémů s penězi, rodinou, jedna ošklivá hádka. Dva prakticky neznámí, obyčejní herci, ani on ani ona nevypadají jako topmodelové, ale jsou tak akorát hezcí. A poslední půlhodinu nekonečný smutek... i když ten film nehraje špinavou hru, nehodí šokující zvrat na konec, naopak od začátku víte jak to dopadne, přesto to bolelo. Nevím co bych na místě Olivera dělal, buď bych umřel, nebo by se ze mě stal automat bez života, emocí. A k tomu opravdu překrásný ústřední motiv, který se v různých variacích opakuje (já barbar to znám jen díky Minuty se vlečou od Mareše). 100% a smutek v duši, který musím rychle přebít něčím jiným. Drama roku 1970. ()

Kanca

Love Story jsem viděla už hodně dávno a nějak jsem ho úplně vypustila. Ale teď jsem na něj zase narazila a musím říct, že je pořád strašně krásnej a úžasnej!!!! Nevyrostla jsem z něj....100% ()

Radim

Film ze zlatého fondu světové kinematografie, který dodnes neztratil nic na své síle. Na skvělý scénář navázali svými výkony MacGraw a O'Neal, vše završila hudba. Musíte vidět. A nezapoměňte na kapesníky, budete je potřebovat. ()

Rozjimatel

Tak nejak z tohto filmu cítim kalkul, pretvárku, je nasilu slzopudný. Tvorcov nepovažujem za veľmi zručných pri práci s emóciami. Páči sa mi postava Jennifer, sympatická drzaňa, ktorá by sa vo svete nestratila, keby ... Celkovo herecky je to pomerne slušné. Úplne nezvládnutý je ale soundtrack (to som asi jediný s týmto názorom), keď jeden motív sa recykluje dookola od začiatku do konca filmu. Na konci filmu, pri asi 30. opakovaní, už tá (oscarová!!!) melódia išla neskutočne na nervy (a to vôbec nebola zlá). Ak tento film mal voľakedy niečo do seba, tak musel hrozne zostarnúť. ()

KatRi

Tak tohle je film s atmosférou - vtáhne vás a vlastně ani nevíte proč, herci, hudba, příběh, emoce? Snad od každého trochu. Ačkoli by to mohlo diváka emočně vysávat kvůli silnému lidskému osudu, není tomu tak. A je to dobře - citové vydírání nikdy nemůže zanechat dobrý dojem z kulturního zážitku. ()

Mikino00

No prostě příběh jedné lásky, od začátku je jasně jak to bude probíhat, láska vše překoná, ikdyž trošku smutný konec mění dojem absolutního štěstí. Příjemné bylo vidět Millanda i v pokročilém věku alespoň ve vedlejší roli. ()

RomanHyde

Krásný, jednoduchý, emotivní snímek o "obyčejné" lásce. Jistě, tohle téma, včetně tragického konce, bylo již nesčetněkrát zfilmováno, ovšem zde mi příjde příběh přímější, bez kudrlinek, řekněme syrovější, ale bez jakéhokoliv vydírání. Prostě takhle je to , takový je život. Love Story není žádným veledílem, ale příjemným romantický filmem, hezky odehraným a s úžasným hlavním motivem, který všichni známe, jen jsme nevěděli odkud. Zasloužený Oscar pro Francise Laie. ()

Vesecký

Ten snímek jsem už viděl mnohokrát a slzy, které mi závěr vhání do očí, mě nutí dát pět hvězdiček. Na rozdíl od následujících napodobenin, při nichž originální nápad prvotního snímku čpí kýčem a kalkulem ekonomické výnosnosti, Love Story nikdy nebude laciným plagiátem. Ano, příběh je hodně sentimentální, možná by mu bylo možné vyčíst i to, že Jennifer její leukémie vizuálně ani psychicky nijak v posledních minutách života nepoznamenala. Tentokrát to byla věta: "Láska nežádá odpuštění", kterou Oliver pronáší v závěru ke svému otci a kterou jsem možná dříve nechal bez povšimnutí, která mě dojala víc než smrt Jennifer. Zároveň se zde setkáváme se dvěma momenty amerického vnímání světa, které jsem si nikdy nepřál v naší republice. Stavovská nerovnost bránící lásce dvěma zamilovaným a značné náklady, jež si léčba těžce nemocného člověka žádá... A k technické stránce filmu - dokonalá režie, prolínání dějů, nádherná hudba - co víc očekávat? ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal