Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Sandiego

Horor, u kterého jsem se ani trochu nebál, ale spíše nudil kvůli zmatenému scénáři s nulovou gradací. Jen závěr ve studně se trochu přiblížil žánru, za který se Kruh 2 vydává. ()

aluna

Tak na tomhle jsme byli s partou kdysi v letňáku....všichni seděli a koukali a já s bratrem jsme řvali smíchy nad tím, že by se těm obětem do znetvořený huby vešly tři tenisáky. To by se mi u jedničky fakt nestalo... ()

PKD

Sice o třídu a půl slabší než 1, ale stále pěkný lehký nadprůměr s kultovní scénou ve vaně a s vodou, která popírá zákony gravitace. Digi jeleni sice působí poněkud nemístně a hnusný chlapeček stále tyká své máti, ale pěkná Emily VanCamp z Everwoodu a později jako sousedka ve 2. kpt.USA to částečně vynahrazuje, byť je zde jen asi 10min. Za přidanou hodnotu beru postavu Samařiny matky, kterou ztělesnila úplně 1. Carrie.;-) Pochválím i zde hudbu, která není a je od Zimmera.;) ()

jondzavid

Hollywoodsky debut Hideovi Nakatovi (skvelá Ringu trilogy a slušná atmoškovka Dark Water) nevyšiel vôbec. Pokiaľ Gore Verbinski dokonale skĺbil japonské a americké prvky v remaku Ringu, Shimizu odľahčil svoju japonskú verziu v the Grudge, tak Nakata dopadol najhoršie - na rozdiel od svojich citlivo postupne budovaných japonských chuťoviek tentokrát išiel absolútne mainstreamovou cestou Hollwoodu a nechal sa pohltiť s tým, že z jeho mne obľúbeného štýlu nezostalo nič. Najnegatívnejšie pre mňa bolo neustále dynamické rádobyefektné pobehovanie kamery, čo u Nakatu nie je zvykom - uňho človek čaká skôr hutné budovanie so záverečným vyvrcholením. Zpočiatku sa mi Ring two nezdal až taký zlý - zopár lakačiek zafungovalo a myslel som, že sa toho priemeru dočkám - neskôr sa však začala prejavovať čoraz väčšia bezradnosť (absolútne samoúčelná scéna s hodne digitálnymi jeleňmi), ktorá vyvrcholila v závere neskutočne trapným vyvrcholením (maminkó - oh bože čoho sa tá Samara dočkala) a hodne nefunkčnou kópiou scény z japonského Ringu 2 (pri ktorej som napätím nedýchal pri origináli a v tejto verzii sledoval akési šprintujúce digitálne čudo a nie jednu z mojich obľúbených vlasatíc). Materinský rozmer na rozdiel od japonskej dvojky ubral tomuto filmu všetko na pôsobivosti a linka, ktorú sledoval americký film narozdiel od japonského (Sissy Spacek) tiež bola slepá. Teda tie slabšie dve sú za celkom znesiteľnú prvú polhodinu, ale v rámci všetkých 6 Ringov, čo som doposiaľ videl je tento naozaj ten najslabší (aj romantická japonská 1/2 bola lepšia). Snáď Walter Salles v Hollywoode v lete zvládne Dark Water pôsobivejšie, inak nevidím perspektívu japonských vlasatíc v USA (teda okrem tej finančnej). ()

numi

Naomi Watts je stejně dokonalá jako v jedničce, David Dorfman už tak nezáří, ale rozhodně nepropadá. I ve dvojce zůstala ta ohromně zvláštní barevnost jedničky, kterou jsem jinde neviděl a hned od prvních záběrů vodní hladiny to tam prostě je a až do konce to naštěstí nezmizí. Navíc nadchne nádherná scéna s jelenama a úplným vrcholem je scéna v koupelně, kdy se Aidan koupe, která by i v jedničce házela odlesky svou vytříbeností. Co je teda vlastně špatně? Vlastně nic. Jen digitální efekty nejsou moc povedené a vytrhují diváka z děje. No a pak taky trochu moc nadstavovaný scénář. Jo a ještě ten závěr. Chtělo by to velkolepé finále, ale ono se to moc nepovedlo. Ale je to pořád mírně nadprůměrný hororový snímek, u kterého se párkrát opravdu leknete, nevyžívá se v otřepaných klišé, ale kopíruje jen ty méně časté. Je vizuálně zvláštní a neotřepaný a je v něm Naomi Watts. Čtvrtá hvězdička je za tu výše zmíněnou koupelnovou scénu. [říjen 2005] ()

Makky

Tentokrát to nie je len kazeta. Samara chce konečne nájsť svoju matku a urobí pre to čokoľvek. Samozrejme si vyberie Rachel (Naomi Watts) a ich cesty sa opäť raz pretnú. Nie je to už ten klasický KRUH, ale stále to má niečo do seba ()

blackrain

Neoznačená kazeta se znovu objevila a zase rozsevá smrt ve svém okolí. Rachel se před ní neschová. Tentokrát to bude mít o mnoho těžší. Samara chce tělo jejíhomalého synka. Prostě si nedá pokoj a otravuje lidem životy. Opět byl první díl mnohem lepší. ()

kaylin

„Kruh 2“ byl začátkem úpadku zájmu o japonský horor. Jednalo se o úpadek pozvolný, protože i dnes se najdou lidé, kteří vyhledávají japonské duchařiny, ale zájem už není tak obrovský. Je to logické. Hideo Nakata už se ve snímku „Kruh 2“ jen opakuje a snaží se vymýšlet zajímavý konec, až se v celém smyslu příběhu utápí. A nejhorší na tom je, že jediná scéna, která vyděsí, je ta s jelenem. ()

vercza odpad!

Kdyby byla ta Samara alespoň trochu děsivá, dala bych jednu hvězdičku. Ale daleko děsivěji vypadající lidi potkávám ráno v metru. ()

Damiel

35 % - Proč se k sakru ty dvojky točí? Pokud někdo viděl jedničku, líbila se mu (pro mě byla překvapivě i lepší než asijský originál) a ještě tohle neviděl, nechť ve vlastním zájmu ZAPOMENE NA TO, ŽE FILM S NÁZVEM KRUH 2 EXISTUJE. Pokud neuposlechnete, čeká vás kruté zklamání. Radši to berte tak, že jeden nepovedený horůrek dostal název po zdařilém kousku a přilepil za něj dvojku. ()

katuska138

Jednička ve mně vyvolávala mrazení ještě dlouho po shlédnutí. Tenhle díl ve mně nevyvolal vůbec nic. Atmosféra ztracena v nenávratnu, "lekací" okamžiky spočítám na prstech jedné ruky. Až na závěrečnou, celkem vtipnout scénu, je to hrozná nuda. ()

L_O_U_S

Po vynikajícím prvním díle zklamání. Tomuhle filmu chybí hloubka a silnější prožitek. Přibylo více nadpřirozena, avšak ke škodě. Občas mě zamrazilo v zádech, ale žádné silnější záchvěvy děsu jsem nepociťoval. Digitální jeleni jsou otřesní. Ovšem Samara lezoucí po zdech studny má něco do sebe. Po skončení jsem byl normálně schopen jít spát. Jinak mi film přišel průměrný, příliš přitažený za vlasy a jakoby bez duše. (370.) ()

Aleee89

Takže Kruh se vrátil. Jednička je podle mě jeden z nejlepších hororů a má své kouzlo. Dvojka sice to kouzlo neztratila, ale za jedničkou, která je prostě lepší, trochu zaostává. A to proto, že je to přece jenom podruhé. Takže už víme, o co jde, víme, jak to asi bude probíhat, možná i co se stane. Tímto film malinko ztrácí své kouzlo. Atmosféra je sice stále výborná, taková chmurná, depresivní, děsivá, tajemná a strašidelná, ale prostě už je to dvojka, je to podruhé a není to ono. Výkony herců se mi líbily, tento film se u mě taky zařadil mezi to lepší, co hororový průmysl vyprodukoval. ()

Anglie

Jediným mínusem je scénář, ten ve 3, možná 4 scénách opravdu zahapruje, ale nejedná se o nic fatálního. Zbytek je moc fajn - slušné herecké výkony (zejména Simon Baker jako Max se mi opravdu líbil, škoda, že jeho role nebyla větší, v podání Naomi jsem Rachel věřil všechny její obavy a dilemata, i David Dorfman v roli Aidana bez problémů hraje nad průměr, i když mu scénář předpisuje minimum výrazových prostředků), lekačky, při kterých jsem se opravdu bál (možná, že se lehko vylekám), vizuální zpracování. Atmosféra v některých scénách je opravdu napínavá. Když k tomu přičtu některé skvělé hlášky a trochu humoru, tak mi z toho vychází slabší pětka. Tematicky to je ale film pro dospělejší publikum - mnohem více drama než horor, což asi nesedne každému. Doporučuji Vám, abyste na to šli. ()

Lennnnna

Na obalu bylo napsáno - ještě děsivější než první díl...cha, ještě teď se směju! Dokonalý příklad toho, jak se dá pohřbít docela slušný horor. Jednička měla atmosféru, byla děsivá a překvapivá a taky na konci rozuzlená...tak nač proboha točit dvojku?! Když navíc totálně rozkopala pointu prvního dílu a nedává žádný smysl!!!! Ani o strachu nemůže být řeč, to už mě víc vyděsí vrznutí dveří...Naprostej škvár a slátanina! ()

fmash

Hydrofobní případ pro lovce jelenů, který by vůbec nebyl špatný, protože chvílemi je i strašidelný (klasické scény se zrcadly), docela pohledný (všudypřítomné záběry na různě temné vodní hladiny), jenže... z nějakého důvodu jsem se fest nudil. Tak snad aspoň ubrat stopáž by pomohlo. Protože jsem neviděl první díl (americký), třeba se to ještě pohne. 2½. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu