Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Flyer

Kruh 2 natočil režisér, který má na svědomí japonský originál Kruhu. Řeklo by se, že tím film získá exotičtější rozměr, opak je však pravdou. Režie je prostě hrozná, Nakata mě nedokázal udržet, narozdíl od Verbinského, v neustálém napětí, spíše mě svým rozbředlým pojetím akorát tak otrávil. Scénář nebyl ani u předchůdce nikterak zázračný, u dvojky je jak z céčkového hororu. Světlým bodem je akorát výtečná Naomi Watts, bez ní bych Kruh 2 asi hodnotil odpadem. ()

Radiq

Jako když nepočítám řadu nelogičností, atmosféru neschopnou vzbudit ve mě trošku napětí, předpovídatelný děj, tak můžu říct, že film je dobrý. Ale to by byla lež. Byl sem úplně odrovnanej tím, že z toho ztropili takovou slátaninu. Úplně hyn! No, a ještě k tomu na koncu vykrádačka Studny z majora Zemana. To by se starý Brůna divil!!! ()

PADDY

Po sklednuti jednicky mi v kapse zazvonil mobil.Mozna se budete smat,nebo si rikat ze jsem lhar, ale ja ho nezvedl.A tak trochu doufam ze nejsem sam. Ale po shlednuti dvojky bych ho zvedl s tim nejvetsim klidem i uprostred hlubokeho lesa. Kruh dve je,oproti jednicce, rezisersky a hlave scenaristicky absolutne nezvladnuty film.Oproti prvnimu dilu je to horor který nas ma vydesit prvkami které uz každý zna nazpamet.Reziser Nakata se rozhodl ze divaky opije rohlikem jenze se mu to nepovedlo.Naomi Watts není buhvijaka herecka takze od ni se toho stejne moc ocekavat nedalo, ale i oproti Kruhu jedna je jeji vykon velky pokles.Co se hereckych vykonu tyce,tak ten nejlepsi podala Samara když ke konci filmu lezla ze studny.A za ten také davam filmu jednu hvezdicku. ()

otík

Druhý kruh nepřináší nic nového než ten první, pro mně teda alespoň na začátku strašidelný byl, ale čím více film pokračuje, tím je veškerá myšlenka kolem Samary nudnější a ohraná. Stále někde vylézá, někoho osahává, ale když přijde na akci, je vlastně docela neškodná a ve své podstatě i blbá. Tento zapomenutelný snímek má přesto jednu výhodu - na konci si nikdo nenechá otevřená vrátka pro případné pokračování, a to já hodnotím hodně vysoko. A taky poslední hláška u studny o "zasrané mámě" pozvedla tento průměrný horor alespoň do slušné druhé ligy. ()

Nivenx

Tak včera jsem si po delší době pustl oba dva díly Kruhu a stále mám podobný pocit u druhého dílu jako poprvé, ale o něco málo kladnější. Jelikož za úspěšnými japonskými díly stojí Hideo Nakata, tak dostal možnost natočit i druhý díl, kde hrají místo asiatů američtí herci a vrací se nám Rachel i její syn Aidan. Příběh je docela povedený a zpracovaný tak špatně ani není. Po celou stopáž filmu se nám ukazuje Samara jak divá a k tomu vynikající práce, co se týká efektů ale bohužel jak se ukazuje Samara často, tak film strácí na svém kouzlu děsit a vlastně vypadá jako taková lepší videohra. Po několikáté projekci jsem si ale i přes tyto problémy film užil a jsem rád, že byl natočen. 55% ()

Aargh

Nanicovatí herci a nelogický scénář by se dal překousnout, kdyby byl Kruh 2 napínavý, atmosférický a strašidelný. Ani jedno z toho není. Bída. ()

fantoci

Film, u kterého se divák bude trochu bát. U tohoto filmu postrádám smysl pro logiku. Vůbec děj byl celý nějaký divný. Jak to nakonec vlastně dopadlo s dívkou Emily? Víme to? Také se ve filmu projevilo americké puritánství. A to tehdy, když matka Rachel dávala koupat svého syna Adriana v trenýrkách. Američani tak nějak nahé dítě na plátně automaticky považují za porno. :-) Už v jiném filmu, na jehož název si nepamatuji se naopak malé dívky ve vaně koupaly v plavečkách. Dále musím ocenit zvláštní efekty, které jsou tradičně na Američany, zdařilé. ()

hans500

Celký problém je existence prvního dílu, totiž tento je také velmi povedený a kdyby nebylo toho srovnání tak by se dalo uvažovat i o 4*. Ovšem bohužel, oproti jedničce je druhý díl o dost horší, i když si stále zachovává slušnou atmosféru i napětí, scénář ač také horší je také ještě nadprůměrný. A samozřejmě opět vynikající výkon Naomi Watts, a i ostatní herci (výborný David Dorfman) odvedli dobrou práci (skvělá Sissy Spacek v malé roli). Občas bohužel režisér klade až příliš velký důraz na digitální efekty. Takže docela dobrý druhý díl, zasloužené 3,5* ale zaokrouhleno dolů, tomu srovnání se vyhnout nemůžu. Viděl jsem 128 minutovou Unrated verzi. ()

filmmovier

Pravda, pár děsivých scén to má, jinak to nudí od začátku do konce. Celé je to o tom, že se odněkud opět vynoří kazeta a s ní i Samara. Samara taky párkrát viděsí, ale prvnímu Kruhu se to vůbec, ale vůbec nevyrovná. Pokračování prostě těží jenom ze zaslouženého megaúspěchu jedničky. A jestli to vážně režíroval režisér japonského originálu, tak to pěkně zmrvil. Prostě - na odpad to není a na jednu hvězdičku taky ne. Ale pořád je to jen podprůměrná - a já to řeknu - kravina. Tečka. ()

LordSnape

Nevím čím to. Nakata zřejmě neumí pracovat s americkými herci. Nebo spíš je to tím debilním scénářem a to už žádný režisér moc nevyžehlí. ()

Ryuuhei

Aneb jak pokazit hororovou klasiku prvoplánovým pokračováním. To, co dělalo jedničku skvělou, napínavou a děsivou, se zde vytrácí. Nahrazuje to jakýsi pokus o rozšíření původního příběhu, kde je Samara agresivnější, umí se dokonce i vtělit do člověka a tomu všemu vévodí samotná putování do alternativních dimenzí, či snů. Ač to zní zajímavě, rozhodně to tak není. Děj působí ucouraně, ikonická děsivost je ta tam a příběh obecně za moc nestojí. Film selhal scénářem, kamerou, tentokrát důrazem na digitálnost a speciální efekty, a především asi i režií, jíž se chopil režisér původního japonského Kruhu, který jsem nicméně do této chvíle ještě neviděl. A po tomto se dost obávám jeho kvalit. První americký Kruh mám rád, považuju jej za jeden z nejpůsobivějších a nejfunkčnějších hororů, jaké byly kdy natočeny. Tohle mu dělá neúctu, i když o něco menší, než Kruhy z roku 2017. Je to špatné! ()

Jazzzz

Když jsem se dozvěděl, žese bude točit Kruh dva tak jsem si říkal co z toho může vylézt. Bohužel se druhé pokračování jedničce nevyravná snad v ničem. Během relativně nudného filmu, kde se Samara pomalu, ale jistě vtěluje do chudáka Aidana, se celkem nudíte. Jen občas vás pobaví nebo fascinuje nějaká scéna a to obvzláště rozzuření jeleni a Aidan ve vaně. Opravdu jsem doufal, že Rachel bude muset svého syna zabít, aby se Samari zbavila. Bylo by to kruté, ale filmu by to rozhodně přidalo. Na místo toho film pokračuje. Rachel musí dělat Samaře v její malé studně maminku. Už jsem doopravdy věřil tomu, že se pro Aidana obětuje a bude muset zemřít pomalou smrtí z hladu a podchlazení s utopenou Samarou ve studni, ale ona si nedá pokoj a leze ven. Což se samozřejmě nelíbí její utonulé adoptované dceři a ta za ní leze. Leze ale takovým způsbem, že vám pokud jste viděl film Nenávist nenapadné nic jiného. Zkroucené tělo plazící se dlouhovlasé mrtvoly s kterým film Nenávist přišel se zdál asi tvůrcům filmu Kruh dva dost populární a tak ho tam dali. Ve výsledku film přinesl více zklamání, než potěšení a tak si myslím, že dvě je možná moc. ()

Raven0

Teda! Ta Naomi má ale kuráž! Nejen že hraje v takových peckách jako je 21 gramů, ale nezaváhá přijmout roli v tak nudném a prostém filmu jakým Kruh 2 bezesporu je! Ne, druhý kruh bohužel není strašidelný a už vůbec né zabavný... Jediné co zbývá, je halt jen ta hrozná, skoro 2 hodiny(!) trvající nuda. ()

lennyd

Rachel (Naomi Watts) se svým synem Aidanem se odstěhuje daleko od událostí, které ji potkali. Nicméně Samara si je najde i v novém působišti a daleko ostřeji zaútočí na Aidana ("posedne" ho). Rachel musí zjistit, jak svého syna zachránit a šílenou zrůdu z něj vypudit, i za ceny sebeobětování ... Po veleúspěšném americkém remaku prvního Kruhu byla dána režie druhého dílu do rukou tvůrce originálního japonského filmu. Každopádně svoji velkou příležitost neustál, a film se skládá ze střípků poslepovaných událostí bez hlavy až paty (resp. posledních 20 minut by jako celý film stačilo, celý předchozí děj včetně působivé jelenové scény byl docela zbytečný). Ajaj, jen prosím žádný další Kruh... ()

noriaki

Když už se u hororu nebojím ani já, tak je něco hodně špatně. Kruh 2 postrádá všechno co dělalo jedničku tak výborným filmem. První díl nejen že vynikal perfektní hustou depresivní atmosférou, ale zároveň fungoval jako špičková mysteriózní detektivka. Dvojka nemá ani jedno z toho. To podstatné už se se objevilo, a i když fikaně vymyšlená mytologie není vyčerpaná ani zdaleka, scénárista z ní nebyl schopný vytřískat víc než slabou variaci na stokrát omleté téma. Tentokrát se žádná originalita nekoná, tohle je staromódní duchařská historka, se všemi svými mínusy. Handicap v příběhu režie napravit nedokázala, a herci s filmem drželi basu, a spokojili se se slabým průměrem. Jediný kdo snese přísnější měřítka je Naomi Watts, a Sissy Spacek, jež je na obrazovce celé tři minuty. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu