Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

RonaMidu

docela dost drsných scén,Barbora byla dobrá,že to dala....překvapilo mě,že scénář udělala Markéta Zinnerová,asi si občas potřebuje orazit od všech těch dětí...a z inspirace skutečností leze mráz po zádech ()

lennyd

Když po cestě z diskotéky zmizí mladá studentka, nikdo nepochybuje, že vrah bude brzy odhalen. Ale hodiny, později i dny a týdny ubíhají, a vrah (nebo vrahové) stále uniká... F.A. Brabec si pro svůj film Bolero vybral skutečné události z 80. let, a pokusil se je převést na filmové plátno. Nutno podotknout, že i přes velmi pomalé tempo (které je F.A. Brabcovi vlastní) se mu to docela povedlo, a určitě se nudit nebudete. Na druhou stranu film nepřináší nic extra, co bychom nikdy neviděli. Režisérovi se pro film podařilo přemluvit kvatna známých tváří, což určitě také potěší. Suma sumárum, jako epizoda v Kriminálka Praha by to bylo super, jako celovečerní film průměr ... ()

honz

Pozoruhodná je vizuální stránka filmu - prolínání různých časových rovin, vsunuté taneční scény, taktéž samotné brutální znásilnění působí velmi autenticky. Jinak spíš průměrná kriminálka natočená podle skutečné ubálosti. ()

noriaki

Když je na kriminálce nejzajímavější melancholická kamera a hypnotický, postupem času spíše vlezlý hudební motiv, tak je něco špatně. Sluší se dodat že nejde dávat celou vinu jen panu režisérovi. Scénář který měl k dispozici, dostal snad za trest. Z toho zmateného, zbytečnými postavami přecpaného a z replik trhajících uši sestaveného mišmaše by dobrý film nenatočil snad nikdo. Což pochopitelně neomlouvá mizerné vedení herců a jejich veskrze podprůměrné výkony. A koneckonců i nešťastné obsazení. Dvojice hlavních vyšetřovatelů je sice z půlky zajímavá (Pavel Simčík) a z půlky krásná (Kristína Filipová), ale v celku bych se bez nich radši obešel. ()

Bobik9

První hodina byla příšerná. Amatéřina a nuda. Úplně si musíte říkat. jak je možné, že s takovým hereckým materiálem, to vypadá, jak to vypadá. Ovšem druhá půlka, kdy probíhaly výpovědi a machinace okolo, tak ta byla podstatně lepší. Jsou tam lepší herecké výkony (Bartoška, Stropnický, Kraus, Švehlíkové), jsou tam horší (Harapes, Bambas, Šimčík) a pak je tam Seidlová, která se nedá ani zařadit. Věřím, že česká produkce dokáže podobné kriminálky udělat temnější a celkově lepší. Nominaci za nejlepší kameru naprosto nechápu! Blbost! ()

lucascus

K filmu mám své výhrady, ovšem ta bestialita je pořád tak živá a pořád tak děsí. Jsem člověk a nic lidského mi není cizí, chtělo by se říci, ovšem tady končí hranice.. ()

mirec88

Veľmi zvláštny film, ktorý vo mne nezanechal nič a celý bol chaotický a dosť nudný. Jedna hviezdička za kameru a jedna za hudbu. ()

Autogram

Ťažký trapas, v podstate nepozerateľný. Pripadá mi, akoby tento film dostal za odmenu Bartoška, aby mohol oblizovať modelku Štefánkovú. ()

Madlene

Překvapuje mne skutečně nízké hodnocení tohoto krimi příběhu, protože to bylo vcelku zdařilé. Zkrátka taková dobrá česká detektivka. ()

Almásy

do polovice je to fakt posobivy film. potom co sa tam objavi david kraus film spadne do smiesnej pitchoviny. toho chlapa nepustajte hrat, PROSIM! ()

solskjaer

Otrocky převyprávěný příběh , který jen dokázal, že Brabec se potápí k samému dnu. Co mi ¨na filmu příšerně vadilo byla rádoby sehraná dvojice odvážných policistů a hlavně ta policistka , která měla pořád na boku pistoly (asi aby šlo vidět, že skutečně je policajt). Dále vševědoucí důchodkyně mi také dost vadila a silně pochybuji, že si vše tak do detailů pamatovala. Co filmu úplně schází je napětí a pocit překvapení - ten zcela absentoval. Prostřihy, kdy Marika tancuje jsou nepříjemné a filmu nepřináši nic zajímavého ani konstrukčního. CO musím ale na druhou stranu vyzdvihnout je neskutečně dobrá kamera té tleskám, protože byla tam , kde být měla a jedině ona mě udržela u filmu až do konce. Hudba je také dobrá jenže když si ji tak vybavuji tak vlastně trpí Titanikovským syndromem - stále se opakující melodie s různými detailními změny. Na můj vkus bylo ve filmu moc postav a některé , v čele s Krausem , mi vyloženě vadily. škoda, že film je tak slabý určitě šlo vymáčknout z dané předlohy určitě víc. ()

ZkuKol

Asi budu divnej, ale za těma třema hvězdama není žádná slabost pro český film, mě to prostě přišlo jako průměr, jen toho chytrýho Potměšila na vozejku si mohli odpustit. ()

Rousse

1 hvězdičku dávám za kulturní vložky v podobě tance a hudby a za scénu znásilnění (to byla jediná scéna filmu, které jsem věřila). To ale bohužel na kvalitní film nestačí. Samotné téma filmu mohlo být zpracováno stokrát lépe. Scénář, který má díry jak ementál, hluchá místa, kde se půl hodiny nehne ani stéblo trávy. Tohle prostě nezachrání ani sebelepší kamera F. A. Brabce. Upřímně - na tohle, kdybych šla do kina, tak bych chtěla vrátit vstupné. ()

Chise

Tedy, musím říct, že Bolero je velmi mrazivé a působivé a využívá zajímavý střih a trochu toho českého kýče. Takže bych ho nezatracovala, ba naopak. ()

herr_carter

Jasná a přímočará kriminálka založená na příběhu, který se doopravdy stal. Podle mě to tak špatný není, jak se zdejší hodnocení tváří - herci byli vybráni citlivě a do svých postav se hodí. Například takový mladý Kraus, to je hotová svině z jeskyně, na jeho místě bych si horko-těžko představoval někoho jiného. Navíc mi dost utkvěla i filmová hudba, ta se fakt povedla..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()