Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

alenka

nebylo to zase tak strasne, jak sem cekala. herecke vykony rozhodne komentovat nebudu, ponevadz typy jako kraus by zaslouzily bud profackovat nebo alespon herecky kurz. kamera byla odvazna, tim nemyslim nahou seidlovou, ale spis prilis zbytecne krkolomne pohyby a ve stinech zanikajici postavy, ktere asi maji znazornovat vnitrni rozpor a drama. ale libila se mi hudba :) ()

kaiser

Skutočný prípad je hanbou slovenskej justície, tento film je pre zmenu hanbou českej kinematografie. Tak trestuhodne zahodiť potenciál námetu sa len tak nevidí. Zbytočne je vymenovávať, ktoré zložky filmu boli zlé, ktoré dobré. Zhrniem to: všetko zle, zle, zle!!! Jeden z najhorších filmov, ktoré som v poslednom čase videl. ()

Pawlisman

Taková hrůza to nebyla, amatérská česká detektivka, chtějíc jí dělat na moderní způsob. Napětí rostlo a i emoce a atmosféra (především nakonci) byly, takže myslím dobré. 7/10 ()

Hawk

Velmi slaby scenar, od nehoz se odvijeji podprumerne herecke vykony. Zvlastepak dvojice mladych detektivu ( uprimne receno vzhledem k jejich vysetrovacim metodam se ani nedivim ze na nic nemohli dojit :) Zamrzelo mizerne zpracovani zajimavych okolnosti kolem pripadu ( uplaceni, vyhrozovani, ...), ktere byly v podstate pouze receny. Naopak bych vyzdvihnul zajimavou a dle meho nazoru vybornou kameru. ()

RadimFišer

Na film jsem se díval cestou z Prahy a nějak jsem u něj usnul. Byl jsem ale unaven. Podle mě je velmi známý pro tanec Bolero, obsažený v něm. Napínavost se pohybuje někde na průměru. Lehce se to zvyšuje u erotických scén. Frajeři jako Bartočka a další se objasňují jako opravdoví sexy muži. To je to co jsem viděl. A také mrtvolu ženy někde u splavu. Bůh chraň ať je takových žen co nejméně. Čin z 80. let je snad pryč. Nedokáži si představit, že by se něco podobné=ho stalo mé sestře. ()

Denver

Jan Svěrák dobře věděl, proč si po Jízdě našel jinýho kameramana (ne, že by Jízda byla špatně natočená). F. A. Brabec umí dělat pěkný obrázky, ale mělo by se mu zakázat sedat si na režisérkou židli. Měl by zůstat za kamerou a i tam by ho měl někdo hlídat, aby se trochu ovládal. ()

gonga

Rozjezd k uzoufání nudný, pak se v ději přeneseme o tři (?) roky dál a najednou vidíme, že to jde, všechno se najednou pohne, získá spád a říz, i když "vata" scény se tu a tam ještě objeví-na co tam jsou byť jistě hezky nasnímané scény tance? Scénáristická klička v půlce filmu, kdy se děj posune o tři roky, to mi hlava nebrala pěkně dlouho. Dokonce mě to přinutilo si film několikrát přetočit zpět. Taková blbost! Nechápu, jak se to tvůrcům mohlo stát. Škoda. Stropnický výborný, Anička Polívková výborná,Bartoška výborný ačkoliv scénka s J. Stefánkovou v rudém prádle působila jako z Playgirls, David Kraus působivě slizký, ostatní zapomenu do rána. Ten film mohl být dobrý a v lecčems byl dost přesný, ale...Vlastně mě to dost mrzí. K F.A.Brabcovi jako režiséru podobně jako k V.Bilakovi jako krejčímu: "Nepúšťat na filmy!". Howgh. ()

Caaslav

Mně osobně film nadchl, je poměrně nekonvenčně zpracovaný a přitom není zas až tak moc zamotaný, vztahy mezi postavami i dějová linie není při prvním zkouknutí naprosto bezproblémově viditelná ale herecké výkony, kamera a hlavně hudba je vynikající... ()

edie sedgwic

Napad zasadit legendarny pripad vrazdy Ludmily Cervanovej do sucasnej doby a este k tomu do Ciech sice moze byt aj fajn napad, jeho spracovanie, ktore pocas trvania celeho filmu skripe, uz je druha vec. Prilis zjednoduseny pohlad a hollywoodsky pristup Cechom malokedy vychadzaju. ()

luxuska

čekala jsem hodně veký průšvih, který se nekonal...zaujalo pár hereckých výkonů, stejně jako kamera...nicméně jana štefánková by si neměla už nikdy hrát na herečku ()

jenjan odpad!

„Nádhera…moc krásný…nádhera…to je vono…výborně…tak je to senzace…pořádně se na mě podívej…taak…nemáš mě ráda..“ „Hele to je dobrý, kdo tě to naučil?“ No teda, až jsem se z toho "vorosil" tady! Otřesný případ znásilnění a zabití mladé dívky na němž se volně popásl F.A. Brabec se svými zvrhlými choutkami.. Stačí jen pocítit momenty na které tvůrce klade důraz.. Mám pocit, že tady nejde o námět, který vlastně jen „volně inspiruje“, ale o ubohý pokus o ztvárnění ještě ubožejší společnosti. Bizardní tečkou je, když v závěrečné scéně "výkvět národa“ topí nebohou dívku, tělo mizí ve vodě, prostřih na taneční parket, kde nám Bambas s "vážně-smyslným“ pohledem zatleská.. Ty vole Bambas! Tak je vidět, že pan režisér má i jiné záliby, než jen poezii. Hrůza.. ()

vipburgr

Některé postavy příliš karikaturizované, taneční scény zbytečně zdlouhavé, docela málo napínavé. Zas tak špatné to ale nebylo. ()

Olík

Skutečná mrazivě tragická událost osmdesátých let převedená filmařským ansámblem do současných lokací hlavní metropole. F.A.Brabec se pomocí nepokojné kamery, nezkresleně realistických záběrů nebo tanečně stylizovaných vsuvek snaží, jak je u něj zvykem, vizuálně pohrávat s divákem, ale za přispění nepřirozeně laického herectví mnoha aktérů je výsledkem spíše taková podvečerní televizní detektivka. Bolero se dozajista nestane zásadním žánrovým kouskem české kinematografie, ale na zaplácnutí díry v tuzemské poptávce to s přimhouřením jednoho oka stačí. ()

plagjoklas

Vyýborný námet - mizerne spracované. Všetci tam šukajú permanentne s krásnymi ženami, (takmer) všetci sú neskutočne bohatý a bez štipky morálky (čo sa dá ešte odpustiť), ale čo tam preboha robili tie trápne tanečné scénky??? Ten film by sa zaobyšiel úplne bez nich a potom by odo mňa dostal aj o tú hviezdičku viac. PS: Najviac ma nahnevalo že som na tomto filme bol v kine s ex-priateľkou (vtedy ešte nebola ex :)). a toto určite nie je film pre zamilovanú dvojica. Mno to bola asi moja chyba :) ()

Yomega

Čekal jsem ukrutnou kravinu, ale zas tak hrozné to nebylo. Celkově film shazují špatné herecké výkony (výjimku tvoří duo Bartoška - Stropnický) a jednoduchý, lehce předvídatelný scénář. Film se nese v duchu zajetých kolejí a žádné zvraty se nekonají. Naštěstí snímek provází výborná hudba a občasné „Bolero“ vsuvky, takže mou pozornost film udržel až do konce. Celkově jsem to čekal mnohem horší, ale znovu už bych si to určitě nepustil, není totiž proč…snad jen pro komickou scénu Vlastimila Harapese když se dozvěděl o smrti své dcery, myslel jsem si, že dostal záchvat smíchu, ale on to měl být srdcervoucí pláč, hrůza. Slabé tři hvězdičky. ()