Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

PALINO

F.A. Brabec nezaprie svoj kladný vzťah ku kamere, jeho BOLERO je celkom pekne natočené, s dobrou hudbou, ale aj napriek tomu miestami vyznievalo ako nejaká epizóda z televízneho krimi seriálu. No aj keď BOLERO nepatrí medzi špičku českej kinematografie, ku skupine nevydarených filmov by som ho tiež nezaradil. ()

velkyvezir

Ačkoliv ostatní tomuto filmu dávají průměrné hodnocení, myslím si, že film Bolero není tak špatný. Ale! Ale nachází se v něm celá řada problematických momentů, proč filmu nedám plný počet hvězdiček. - Brabec je především kameraman a bohužel toto filmu někdy spíš škodí, neboť některé záběry, kdy zpomalí záběr, hraje si s obrazem, jsou spíše momenty, které film zbytečně protahují. Největším problémem je však celá řada dějových linií, které nejsou dotaženy do konce. Příkladem budiž čtvrtý z násilníků - vlasatý ožrala, s nímž se seznamujeme ve scéně s těhotnou manželkou. Zdali toto manželství způsobilo, že se zúčastnil násilí, se nedozvíme. Stejně tak se nedozvíme, kde se vůbec člověk zjevzně z nižší sociální třídy dostal mezi párek rozmazlených fracků z pražské smetánky. Obodobným případem je i postava, kterou ztvárnil Bartoška. Milostná scéna se sekretářkou v úvodu filmu a nález náušnice přímo vybízí k dramatické scéně, ve které otec řeší dilema, zdali syna nahlásit a tím prozradit svou milostnou avantýru, nebo držet se synem basu. Tato situace, která mohla film posílit, protože Bartoška by scénu nepochybně uhrál, je přeskočena přímo ke druhé variantě - spoluvině. Podobné momenty, které jsou neúplné, naznačené, filmu výrazně škodí a tak mne napadá, že kdyby je Brabec z filmu vystříhal, zbyla by skvělá hodinová detektivka ve stylu CSI: Las Vegas/Miami/NY, která by byla velmi reálná. Ano, z celého filmu mne zaujalo právě vyšetřování, a proto dávám 4*. Dal bych 5*, ale musela by to být epizoda CSI: Prague;-) ()

bari68

Krimi dráma po česku. F.A.Brabec má celkom dobrú prácu s kamerou , ale v réžií sa to trochu ,,drhne,, .Začiatok filmu nemal hlavu ani pätu a trochu zbrzdil dej filmu.Postupom času okolo policajného vyšetrovania film naberal na hodnote,mal aj dobrú atmosféru, avšak viac než slabé 3* dať nemôžem. ()

Luciášek odpad!

Mělo by být trestné pošpinit něčí památku takhle stupidní slátaninou. Je to ostuda F.A.Brabce, že takhle ponížil tu strašnou tragédii. Doufám, že tuhle sračku neviděla maminka Ludmily Cervanové. ()

cold

Dobrý námět (zlatá mládež, znasilnění...), ale zpracování je tak strašně nudné. To si ta holka snad ani nezasloužila. Na konci by vás to mělo zamrazit, nasrat nebo nějak zasáhnout a ono to jednoduše jen tak vyšumí. Opravdu nepovedené. Hodnocení jen za některé herecké výkony. ()

barlow

za hudbu, za kameru, za příběh ani ne, ale za odvahu práce s neznámými herci a neherci. Na kino to však není, spíš doma u DVD ()

1860

Na každého vždycky dojde, i na ty bohatý.. I když tento snímek nijak nevyniká, je dobré jsi občas tuhle větu připomenout.. ()

Přemek

Jakžtakž slušně natočený thriller snižuje několik věcí: zaprvé celá ta rovina kolem tance (včetně nemožného názvu), která má filmu snad dodat nějakou tu uměleckou patinu (copak se v ČR opravdu nedá natočit čistý žánr??), zadruhé naprosto herecky tápavě ochotnická dvojice vyšetřovatelů. Škoda, mohlo to být mnohem lepší. ()

Paity

F. A. Brabec si od toho asi sliboval mnohé, ale každý kdo tehdy odcházel z kina byl dost rozčarován a to ještě říkám hodně zaobaleně. ()

Moskoe

Nejsilnější je na tom filmu asi odpor k tomu samotnýmu činu. Přehlédněme, že to nebylo "na motivy" a co zbyde... ()

Wishkah

Pokud můžu soudit za sebe tak bych panu Brabcovi poradil, ať se drží kamery, protože ta v každém jeho filmu stojí za to. Ale režisér je to mírně tragický, herce vést neumí a vybírat už vůbec ne. Ševče drž se svého kopyta ()

peetriss

Na tomto filmu je špatně snad vsechno... herecké výkony, režie, scénář - vše je slabé. Potenciál skutečného příběhu byl zcela nevyužit a jako by toho nebylo málo, vše bylo zničeno nanervylezoucími častými tanečními vsuvkami. Nevyvážený paskvil, který už raději nechci vidět. Dávám dvě hvězdičky, a to jsem hodně shovívavý! ()

Schuldiner

Úplná katastrofa to zas nebyla. Má to sice trhliny a někdy dost velký, ale čekal sem to horší... Uděluji 2 a půla hvězdy! Takže zhruba těch 50% odpovídá. Pokud to porovnám s Kájínkem, Bolero jasně a jednoznačně vítězí.. Ale má to ulehčený, Kájínek je totiž téměř odpad! ()

ClimbVibe odpad!

Obvykle se snažím být stručný, ale v případě Bolera chci podrobněji odůvodnit moje hodnocení "odpad". Předně je to neujasněným žánrem. Na detektivku je to film velice NEnapínavý, na kriminálku neakční. Celé to působí prostě jako převedení "skutečného zločinu" na plátno. V tom by byl film zajímavý kdyby.. Kdyby se objektem filmařů nestal jeden z nejkontroverznějších případů československé kriminalistiky. Verze, jaká je nám předkládána (mladíci znásilní a zabijí studentku) může být - a zřejmě i je - jedním velkým konstruktem STB proti skupině mladých lidí a obrovských pochybením naší justice. A i kdyby ne, tento případ by si zasloužil minimálně ještě jedno velké prošetření. Podrobnosti případu, včetně důkazních materiálů a rozhovorů s obviněnými si dnes na internetu může sehnat každý a udělat si svůj vlastní názor. A jak to souvisí s filmem? Film se sice tváří jako volná inspirace (známá berlička aby se nikdo nemohl rozčilovat, že takhle to nebylo), ale v tom případě se ptám proč? Proč zrovna tahle ohavná (resp.oficiální) verze někoho může inspirovat k napsání a zrealizování filmu? Odpovědí je mi sekvence záběrů ze znásilnění a jména sponzorů snímku (Blesk, Frekvence 1 atd). Je to prachsprostý bulvár. Chce šokovat a místo dramatu ukazovat detaily nahoty a násilí. Chce hrát na první signální, stejně jako titulní stránky Blesku. A nespasí ho ani nudné taneční sekvence, které měly film někam povýšit. Herecké výkony neskutečně nevyrovnané (prkenný pár vyšetřovatelů vs přirozený Jan Kačer). Plus kiksy typu: v hlášení televize je popsané, že mrtvole chybí náušnice (to policisté každému rádi řeknou, když chtějí aby pachatel zlikvidoval stopy). "Značné stádium rozkladu mrtvoly" vidíme na vlastní oči (prostě trochu bledší nahá žena). Atd atd.. Pro mě je tenhle styl natáčení filmu opravdu odpad. ()

mira007

Hodně atraktivní a výbušné téma, ale to zpracování mi přišlo hrozně impotentní. Když někoho vražděj tak bych čekal, že tam bude křik, zoufalost, slzy, strach a ne, že u toho bude hrát taková uondaná muzika. Bída. ()

Geller

Film, který věrohodně zpracovává vyšetřování dnešní policie. Snímek je první polovinu velice nudný a roztahaný, to právě kvůli jeho věrohodnosti. Druhá polovina je už mnohem lepší a zajímavější. Ke konci drsný počin, jehož největším plusem je hudba, která je opravdu na vysoké úrovni. ()