Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

HarveyDent

Chtělo by to trochu více cynismu na adresu právníků a trochu míň hrdinskejch keců typů "Pomstím ho...." nebo "Nedám si pokoj dokud někomu nepomůžu." Jinak ale jeden z nejlepších filmů o právnicích. Danny DeVito RULEZZZ - "Teď je to smrt z nedbalosti. Páni, to bude balík." 85% ()

Burrows

Velmi dobrý film z jedné americké soudní síně, kde proti sobě stojí čerstvý absolvent práv (Matt Damon) zastupující rodinu s nízkým příjmem a banda právníků (v čele s nesympatickým až slizským Jonem Voightem), která hájí zájmy velké zdravotní pojišťovny. Vyhraje mladá krev nebo pracháči v prvotřídních oblecích? Zpočátku pomalý, posléze strhující děj, slovní potyčky a řízná argumentace v soudní síni, komický paraprávník DeVitto. Film o tom, jak peníze můžou zaprodat morálku a nebrat ohledy na etiku. ()

hackstolle

Pozoruhodne, jak lze spojit drama s vtipem. De Vito je proste herec techto "pricmrdavacskych" roli a rozhodne si to u mne vyhral. Tim ale nechci nijak snizovat vykon Damona, Glovera nebo Danes. Nicmene od Voighta se urcity standard musi ocekavat. Namet takrka dokonaly a provedeni precizni. Snad jen v jedne scene, pri vypovedi odchozivsi low-managerky, se mne neco nezdalo. Jinak klobouk dolu pred Coppolou. Misa vah s peti hvezdami nakonec prevazila tu se ctyrmi. ()

Boudyy

Výborně, Francisi. Další strhující biják z právnického prostředí. Začátek je sice takový vlažný, postupem času vás ale film pohltí. ()

princesofpersia

Nejlepší právnickej film, co jsem kdy viděla. F.F. Coppola potvrdil, že stále patří mezi špičku a kvůli Rainmakerovi jsem znovu začala uvažovat, že bych na ty práva přeci jenom šla :D ()

Alca

Tenhle film doporučuju všem, kteří nemají důvěru k právníkům. Matta Damona musíme ocenit a Dannyho DeVita zbožňovat. Rozhodně kvalitní podívaná nejen díky hereckým výkonům. ()

kubilov

Vyvolávač deště, právnický film v hlavní roli s Mattem Damonem. Těžko bych hledal něco mému vkusu vzdálenějšího, přesto, hlavně díky režisérovi, jsem film shlédl a nutno říci, že jsem byl velmi spokojen. Nikdy bych nevěřil, že mi nebude Damon ve filmu, kde hraje hlavní roli, skoro vůbec vadit, přesto se tak stalo právě zde (s Benem Affleckem to zatím ani z daleka nehrozí). Hlavní postava superčestného a urputně klišovitě zbrojícímu proti veliké pojišťovně je samozřejmě hollywoodsky přehnaná, jenže cokoliv, co jí dělá nějak více nesympatickou vyvažuje perfektní Danny DeVito, suverénní Mickey Rourke, vždycky sympatický Danny Glover, týraná Claire Danes nebo snad vypočítavý Jon Voight. Právnických filmů je spousta, Vyvolávač, odehrávající se ve městě právníků, Memphisu, však vyniká svou lidskostí, kterou představuje Damonova postava, což mi pro změnu docela překvapivě imponovalo. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 83%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 77.2% | Další z mnoha naprosto skvělých amerických soudních dramat, opět podle Johna Grishama, ale tentokrát pod režijní taktovkou F. F. Coppoly a se skvělým obsazením, kterému vládne zelenáč Matt Damon, vtipný Danny, ale jako vždy to tu kazí nesympatický a nepříjemný Voight. Příběh se lyne pomalu ale nenudí a díky skělému scénáří a velmi hodící se hudbě jde vše, jako po másle. A konečný soud je samozřejmě špička, jako vždy... 90% ()

tavvva

Dávám 5*, protože již déle než tři roky bojuju s jednou pojišťovnou a déle než rok s duhou pojišťovnou kvůli naprosto neuvěřitelnému a absurdnímu krácení pojistného plnění, a proto jsem velmi rád, že na toto téma vznikl důstojně zpracovaný film. Lidi, prosím, nevzdávejte to a suďte se s nimi, jinak toho ty bezpáteřní chamtivé zmije nikdy nenechají! ()

Pete

V 90. letech se roztrhl pytel s filmovými adaptacemi Grishamových soudniček, a jestli toto není nejlepší z nich, pak je to minimálně ta nejserióznější. Tedy seriózní a uvěřitelná natolik, jak jen může pohádka o hodném, chudém, a pokorném právníkovi být. Po stránce příběhu je Rainmaker velmi prostý, řekl bych až všední. Coppola skvěle vede herce, v tom je mistr, jinak tempo i forma jsou starosvětské, úplně evokující 70.léta, což je míněno spíš jako pochvala, a k té látce to sedne. Jen to u mě prostě až k té čtvrté hvězdě nevygradovalo. ()

Bilky

Neveriaco čumím na toto hodnotenie! pre mna je toto najslabsi COPPOLOV film! Tolko klise a naivity som u neho este nevidel. Absolutne slaby scenar a tlacenie na city - nevyvazia fpodstate dobre herecke vykony. Az po polhodine som si uvedomil ze tento film som uz videl! To hovori za vsetko... ()

Baudelaire

V podstatě po všech stránkách film na úrovni, ale pro mě tomu něco chybělo. Nějaký větší náboj, něco, co by mě vtáhlo do filmu, nevím. ()

Plague.

Typicky Copollovsky protažené, první půlhodinku useknout a hned by se mi koukalo lépe. V některých fázích toru podivné chování postav a neholywoodský konec pak spolu se zmiňovaným řadí film do průměru. ()

Nupaky

Filmy z právnické prostředí, jsou většinou zárukou kvalitního filmu. I Vyvolávač se stává jedním z nich, i když z počátku to tak vůbec nevypadá.Chvílemi působí film tak trochu amatérsky, ale to se nakonec ukáže jako trik, který zdůrazňuje, že Rudy amatérem opravdu byl. ()

Max Q.

Vynikající film z právnického prostředí, kde hvězda střídá hvězdu. A ředitele pojišťoven si představuju přesně jako Roye Scheidera. Smutné je nakonec celé vyznění filmu - dobrý právník právníka nemůže dělat. ()

megajalec

Grishama mám veľmi rád, túto knihu som však zatiaľ nečítal. Filmové spracovanie je však veľmi dobré. Príbeh typický pre Grishama. Boj za spravodlivosť v podaní právnického nováčika Damona. Obzvlášť sa mi páčil DeVito. A ten záver: delikatesa. záverečná reč vyvolala vo mne totálny odpor voči mašinérii poisťovní, totál hnus voči ich praktikám. To považujem za plus a hlavnú myšlienku. Veľmi silné 4* ()

Gladi

Skvela kombinacia Damona a DeVita z pravnickeho prostredia, jednoducho skvele pozeranie bohuzial so smutne realnym koncom. ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005