Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

corpsy

Právnická dráma s naozaj silným príbehom, ktorý vo vás spoľahlivo vyvolá tie správne emócie. Naozaj vydarené. ()

F.man

Vyvolávač deště pro mě vždy byl děsně lidským filmem. Jasně, Coppola a Daemon vytvořili místy až kýčovité pozlátko s růžovími brýlemi a děsnou naivnitou, ale přesto je to 130 minut čistoty, které se v dnešním světě více než hodí. Pohodové 4 hvězdy. How do you know when a lawyer is lying? His lips are moving. ()

Marsik

Povedené drama ze soudního prostředí. Skvělí herci, skvělý režisér, takže si není na co stěžovat. Možná bych uvítal více napětí či zvratů, ale i tak supr film. 80% ()

baribal

průměrný příběh, ale zaujat jsem byl spíš soubojem Damon x Voight, i když nakonci zjistíte, že to je jenom hajzlik právník a tečka, stejně vás scéna, kdy proti sobě sedí celá řáda papalášů v čele s Voightem proti Damonovi, dostane... ()

fannah

Zpočátku pomalejší děj, ale po půl hodince diváka chytne a už nepustí, až do konce jsem čekal co z toho vyleze.. Nevím jestli Drama / Thriller, pro mě spíše Drama / Komedie, díky hláškám Dannyho DeVita a soudce Dannyho Glovera :-) Dávám 90%, Francis Ford Coppola má prostě nezaměnitelný styl a ten se mi líbí!!! ()

aluna

Právo - stroj na peníze, nebo se někdy najde někdo, komu opravdu záleží na morálce a spravedlnosti? A když už se někdo takovej najde, zvládne jeho čistá duše tohle hnusný povolání? A když zvládne, vydrží mu jeho čistota i nadále? A když vydrží, nepomýšlí taková dobrá duše v prostředí podvratnejch žraloků každej den na sebevraždu? A co na to Jan Tleskač? "Go memorize!" ()

zipper111

Velmi dobrý právnický film, který sice naprosto záměrně jde divákovi po srdíčku, ale dělá to zručně a taktně, pod skulinkou dokonalého Matta Damona a Dannyho DeVita. Pecka! 4* ()

gogos

Moc pekny film, poutavy pribeh, skvely scenar, vyborny hudebni doprovod. DeVito se zde opravdu predvadi v nejlepsim slova smyslu... Jak filmy ze soudniho prostredi nemam rad, tak todleto je opravdu skvely... podobne jako Kmotr 3 ... neni to nahoda? nebo je to kvalitou rezisera??? ()

slord

Coppola ukázal, že nepatrí do starého železa a natočil parádnu súdnu drámu. Postavy sú napísané super, celkové vyznenie filmu mi prišlo veľmi dobré, najviac ma bavil Matt Damon a hneď v závese Danny DeVito. Z filmu som mal pozitívne pocity a som rád, že som o videl. 9/10 ()

slunicko2

Pohádka o tom, jak mladý advokát bojuje za spravedlnost. 1) Vcelku tuctový příběh o začínajícím advokátovi a mocné pojišťovně dostává na neobvykle vysokou úroveň souhra kvalitního napínavě napsaného (i když víceméně předvídatelného) scénáře, citlivé režie a výborných hereckých výkonů._____ 2) Film didakticky předvádí některá úskalí amerického právního systému a je natolik sdělný, že ani právnická neznalost diváka nemusí znamenat snížení prožitku z filmu. Na druhé straně si ale film právníci vychutnají určitě více, než ostatní._____ 3) Není to film, který bych si pouštěl znovu a znovu. Není to film, který rozdává radost. Ale je to kvalitní práce. ()

repe

Rozhodně zajímavý film ze soudního prostředí. Jenže výkon Damona, který měl excelovat, neboť se kolem něj točí vše, mi připadal takový, jako počáteční právnický výkon Rudyho. Roztěkaný, nervózní, ztuhlý a tak trochu nesvůj. Nemůžu si pomoct. DeVito a Voight mu zcela utekli. Coppola bez debat velmi dobře zachycuje to, jak to v právnickém světě chodí co se týče lží a podvodů, ale když přijde na samotné dialogy, co se odehrávají v soudní síni, nemají takový náboj. Jakékoli problémy ve vyslýchání jsou v podstatě záhy jednoduše vyřešeny dalšími a dalšími esy z rukávu bez žádného pořádného zvratu a nutnosti měnit taktiku. Když to porovnám s Časem zabíjet, tam to bylo o něčem jiném - z prostředí síně jste cítili jak se oběma stranám vaří mozky, aby něčím vyzráli na ty druhé. To mi tu chybělo. ()

MATADOR

Kvalitní drama z právnického prostředí s výbornými herci, ovšem na mě trošku zdlouhavé a nezáživné. Snad jen závěrečné přelíčení stálo za zajímavost, jinak tohle asi přenechám na vychvalování někomu jinému. ()

Remedy

Hutné drama z americké soudní síně, které díky sympaticky idealistické postavě Matta Damona udržuje naději na zdárný konec až do svého finále. Coppolovi se díky jeho umu a typově takřka „čistému“ charakteru Rudyho Baylora podařilo celý příběh podat stravitelně a lidsky – s ohledem na to, jak (ne)stravitelné a nelidské praktiky se tu odehrávají. Vedlejší linka s Claire Danes je výborná a plně dokresluje Rudyho charakter, který se jako hedvábná nit line celým filmem. Závěrečná naléhavost a gradace soudního líčení je působivá, nicméně těm nejsilnějším žánrovým zástupcům (Čas zabíjet a Philadelphia) „jen“ dýchá na záda. [85%] ()

Skip

Vcelku slušné drama s dobrými hereckými výkony, jen prostě moc nemusím, když mi právníci začnou v soudní síni slzet a hraje se tak na city diváků. ()

Aleee89

Téma to je určitě nesmírně atraktivní. Takové filmy mám ráda - právnické prostředí, k tomu příběh, který chtě nechtě trhá za srdce, dobře odvedená práce na poli režisérském i hereckém... Nemám co víc dodat, tenhle počin se mi zkrátka dost líbil. ()

Dont

Těžko si dovedu představit méně zajímavé téma, než je spojení právničiny a pojišťovnictví… Až moc sterilní film, který příliš neoživila ani romantická linie s Claire Danes, která, když už tu linii s ní do soudního drama namontovali, mohla být daleko lépe využita. Herecky nejlepší Jon Voight. ()

Anglie

Jedna z lepších adaptací Grishama. Co myslíte, jak asi dopadne souboj "čestný mladý právník" vs "arogantní mocná korporace"? ()

Chrysopras

Tyhle právnický story mám docela rád ( zvlášt z americkýho prostředí ) a když jsou ještě tak dobře obsazený a pod taktovkou mistra Coppoly ... hmmmm. Sekáč Mickey, parták Danny, had Voight, sympatická Claire, správňák Matt - každej tu má svý místo a sedí to. K maximu mi chybí takový ten těžko uchopitelný aspekt vytrhující atmosféry nebo nečekané gradace příběhu - jinak řečeno to neni Apokalypsa :-) ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005