Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

DocBrown

Velmi dobry film ze soudniho prostredi. Stavu tomu dodava de Vito. Ale trochu me vadilo, jak lehce prosla vrazda resp. zabiti. Proto jen 4*. ()

wosho

Nejlepší adaptace advokátských románu od jistého autora (nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje). Coppola ukazuje, že i po pár průměrných filmech ještě umí s filmem zázraky. Vyvolávač deště nenudí ani na minutku, je skvěle napsaný a zahraný. Vřele doporučuji každému, kdo si myslí že advokátní filmy jsou nudné a ukecané a že v nich není místo pro humor a slzy. ()

Rapikk

Roztřesený mladík stojí před soudcem. Na právech ho naučili vše o teorii, etice a procesovém právu, ale v soudní síni nyní zažívá svou premiéru. Je zpocený, nervozní a neví, co dělat. Na druhé straně se hihňá skupinka ostřílených advokátů, které si na své výplatní pásce vydržuje bohatá pojišťovací společnost. Nováčkovi se smějí, pohrdají jim, on jim není roven. Arogance. Dokáže nezkušený právník přesvědčit porotu a získat odškodnění pro kluka trpícím leukémií, anebo spor vyhraje namyšlená korporace? ()

Hanys_

Týden před filmem jsem přečetl knížku a ta byla fantastická, protože Grisham samozřejmě. Film je ale fakt hodně dobrou adaptací. S luxusním obsazením a vynecháním pouze těch scén, které pro děj zas tak důležité nebyly. Tady scenárista fakt zazářil. 8/10 ()

Bouřňák

Koukatelný, ale velice naivní film. Mnohokrát jsem si v duchu řekl: tak takhle se to může stát jenom ve filmu. Opravdu až příliš idealisticky nalajnovaný děj. ()

Bafo

Tak ja vam teda nevim... Jo rozhodne to nebyl spatny film... Spise dobry ale FF Coppola by snad mel na vic... Totiz namet filmu je pomerne klasicky a neni tam nic moc revolucniho ani prevratneho... Proste pomerne klasika... To same ve zpracovani... Proto tento film muze jiz dostat maximalne 80procent... plus je tu jedna vec ktere sem si na filmu vsimnul a ktera mi ho zas o par procent posunula dolu... Tjest ta vrazda kterou hlavni protagonista vykona... Naprosto postradam jakesi vycitky svedomi a nakou zpetnou vazbu ktera se bude objevovat po zbytek filmu... ne... Oni ho proste zabijou a tim problem s nim konci... Haha je to tak jednoduchy... V tomdle pripade by si mel Coppola uvedomit ze todle neni apocalypsa... 70procent... davam jen tri hvezdy abych snizil ten prumer tech 83 ktere si podle me film nezaslouzi... ()

jasiska

Klasická grishamovka. Mladý neskúsený právník proti veľkému molochu s bandou advokátov bez duše:-) Je jasné na koho strane stojí pravda a keďže sme v Amerike, tak pravda musí zvíťaziť. Herci boli super - mne sa najviac páčili Matt Damon a Jon Voight. Kebyže právnických filmov nie je toľko, že už sú okukané, možno by som dala aj 4 hviezdičky, lebo to bol nadpriemerne dobrý film. ()

Wishkah

Vynikající zpracování neméně vynikající knihy. Výborné herecké obsazení, skvělý scénář a precizní režie. Vznikl skvělý právnický film a myslím, že dosud i nejlepší adaptace Johna Grishama ()

Piškotka

Matt Damon jako advokátní elév s velkým počátečním nadšením musel rozlousknout velmi tvrdý oříšek. Někdy jeho boj připomínal boj s větrnými mlýny, jeho silné sociální cítění Matku Terezu, ale to k jakýmkoli začátkům prostě patří. Člověk je plný energie, odhodlání, kuráže, smyslu pro spravedlnost. Matt hrál výborně, Danny DeVito mu skvěle sekundoval. Byli to prostí a poctiví chlapíci myslící více srdcem než rozumem. Nešlo jim až tak o peníze, ale o pravdu a spravedlivé potrestání pojišťovací společnosti. A Mattovi navíc o lásku za velmi složitých podmínek. ()

Ondis

Skvělé drama z právnického prostředí. Damon je úžasnej mladej advokát, kterej ve spolupráci s DeVitem vochčije i ty nejzkušenější právníky v jednom zapeklitém případě. ()

Schuldiner

Kvalitní film s určitou dávkou naivity, na druhou stranu taky s přirozeností.. Damon i DeVito jako obvykle nezklamali. .. 77% ()

DannyBoy80

Jedno ze solidních právních dramat, kde exceluje Damon, DeVito a Rourke (ten jen lehce). Prostě jim musíte fandit proti zlotřilé pojišťovně. ()

Ixbalanke

Je to průměrný film plný laciných scén, avšak řeší velmi problematické téma, což mu přičítám k dobru. Škoda že tomu nešli trochu víc do hloubky... ()

filipvrbik

Dobré,ale šlo by to ve skutečnosti? Pochybuju (myslím,že film je jen slabým odvarem skutečného světa právnických machinací)...80% ()

Rozjimatel

"Half an hour ago her husband came in and threw a bowl of soup at her, because she just didn't get how much he loved her."     Citlivo a pútavo stvárnená súdna dráma. Filmy tohto žánru vo všeobecnosti veľmi neobľubujem, je ich na mraky a bývajú príšerne šablónovité, táto je ale nakrútená tak dobre, že mi tu to romanticky naivné zjednodušovanie ani veľmi nevadilo. Tvorcovia dali jasne najavo, čo si myslia o (amerických) právnikoch (zosobňuje ich postava Drummonda v podaní výborného Jona Voighta) a ich špinavých praktikách, pričom to ich podanie je veľmi vydarené. Hlavný hrdina Rudy Baylor (výborný Matt Damon) je ale z úplne iného cesta a svojou dobrosrdečnosťou do toho špinavého právnického sveta vôbec nezapadá. Hlavná dejová línia súdneho procesu s podlou poisťovacou spoločnosťou s ušľachtilým názvom Great Benefit je sama o sebe zaujímavá (pre mňa až nečakane), ale mne sa ešte viac páčila vedľajšia dejová línia s romantickým vzťahom medzi Rudym a Kelly (roztomilá Claire Danes) s výborným vzájomným iskrením, ktorej mohlo byť kľudne aj viac (moje srdce si proste žiadalo viac tej romance a najmä viac tej Claire). Okrem pútavého deja sú hlavnými pozitívami snímky silné herecké obsadenie (okrem už spomínaných to sú Danny DeVito, Danny Glover a krátko aj Roy Scheider) a veľmi dobrá hudba Elmera Bernsteina.     "Every lawyer, at least once in every case, feels himself crossing a line that he doesn't really mean to cross. It just happens. And if you cross it enough times, it disappears forever. And then you're nothing but another lawyer joke, just another shark in the dirty water." ()

Delaney

Nejspíš poslední lepší Coppolův film, po Jackovy si musel vylepšit reputaci, a to se mu myslím podařilo. 85% ()

Mikino00

Výborný snímek, který zaznamenává kromě procesu i vývoj hlavní postavy a několik vedlejších linií na osvěžení děje. Ne že bych byl na straně pojišťovny, ale Voight byl ve své roli lepší a komplexnější. ()

aLPaC

Nejspíš už jsem to někdy psal, ale dramata z právnického a soudního prostředí jsou zkrátka většinou velmi dobře zpracované a jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších subžánrů. Vyvolávač deště, který láká na řadu známých herců, Coppolovu režii a námět Johna Grishama, snad ani nemohl dopadnout špatně. Rozehřívá se pomaleji, na konci však sprintuje neuvěřitelnou rychlostí. 90%. ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005