Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

Shaleman

Dobře natočené drama, které vás nebude nudit ani svým právnickým prostředím, možná i proto, že jím spíše proplouvá a věnuje se životu hlavního hrdiny. A to možná i vidím jako hlavní zápor filmu. Přesto, že se tváří jako právnický souboj Davida s Galiášem, kdy hlavní hrdina je David, není tomu tak. Nebo se Goliáš hodně špatně připravoval, neboť mi připadalo, že strana záporného právníka nic nesvede a není schopná i přes peníze a vliv se nějako bránit a malinkatý David ji hravě jakoby nic zavalí argumenty a důkazy na které příjde tak nějak jako slepý k houslím, počínaje smírně nakloněným soudcem, který dělá co může, aby Davida proti bezmocnému Goliášovi ochránil a běží mu vstříc. Ne, není to film o právničině. Naštěstí nic z tohoto nebrání dobře zahraným postavám a věrným dialogům, kteří a které drží tento film nad vodou jako prkno z vraku námořníka. ()

ER

Kde se točí podle Grishama,tam to má kvalitu.Jeho advokátní kauzy rozhodně nemůže točit nějaké "béčko" a na výsledku to je znát.Tady se o výbornou kvalitu přičinil F.F.Coppola s plejádou skvělých herců včetně vycházející hvězdy M.Damona.Navíc Grishamovy příběhy mají vždy základ ve skutečných událostech,které dokáže bravurně "obalit" čtivostí,která se i velmi dobře přenáší na plátna kin.Byť se vyvolávač deště nestal takovým trhákem jako Případ Pelikán či Firma,přesto patří k nadprůměrné podívané,které chybí snad trocha více dramatičnosti. ()

balcazar

Rainmaker sa mi javí ako typický súboj chudobného dobra proti bohatému zlu, tento raz zasadený do právnického prostredia. Prvá hodina filmu pre mňa až príliš nezaujímavá, nedokázala ma takmer ničím zaujať, priznám sa, často som sa stratil. Som však známy tým, že každý film, aj keď úplný odpad, dopozerám do konca, pretože sa neodvážim hodnotiť nedopozeraný film. V druhej polovici sa to celkom rozbehlo, štruktúra filmu sa mi zdala jasnejšia, zrozumiteľnejšia, až by som povedal nadpriemerná. Ja vám neviem, ale ten Matt Damon ma príliš nebavil a osobne si myslím, že sa to dalo spracovať lepšie. ()

Shakaar

Možná ne tak známý film, o to více se skvělými herci jako je Matt Damon, Danny DeVito, Dean Stockwell, Mickey Rourke...ten sice v roli pochybné šedé existence, ale v tomto filmu to uplně sedělo...mladý naivní právník plný ideálů má první velký případ a poznává skutečnost v právním systému...víc není třeba dodat... ()

Ceberus

Uznávám, že zástup kvalitních herců je úctyhodný a dostáli své pověsti (Claire Danes je roztomilá), na druhou stranu mi to ale zase nepřipadalo jako až tak úžasný morální rozbor, jak tady o něm básní ostatní. Je to kontrastně černobílá pohádka, mnohem zajímavější by bylo studium nějaké šedé zóny právničiny. Na jedno zhlédnutí ovšem pohoda. ()

danny_21

Povedený kus z advokátního prostředí a špíny, kterou objedvuje mladý Matt Damon. Nejsem teda zrovna milovníkem soudních procesů ( v americkém podání obzvlášť ), které bývají plné rozhorčených žalobců, vychytralých, arogantních obhájců a plné plamenných záverečných řečí. Vyvolávač deště má něco navíc i díky souběžnému příběhu a dobrým herců - hodnotím ho podobně jako třeba Soderbergova Erin nebo nebo Pakulovo Podezření - 80 % ()

boni

Začátek je trochu rozvláčnější, ale postupem času to začíná mít grády, konečný vrchol je už jen pomyslná třešnička na dortu. Ono od filmu, který režíruje Francis Ford Coppola a hrají v něm taková esa jako Danny DeVito, Matt Damon, Jon Voight, Danny Glover a další, každý asi čeká kvalitní pokoukáníčko. Stejně tak tomu bylo i se mnou a musím říct, že film naplnil, ba co více překročil mé očekávání. Propracovaný děj, neotřelý námět, no, a ty herecké výkony. Mohu vřele doporučit. ()

Mouchal

Coppola si po mafiánské sáze střihl z režisérského křesla i právnické soudní drama. Jeho díla vždy vyčnívají skvělým scénářem a psychologií postav a je tomu rovněž tak i u Rainmakera. Matt Damon je začínající (a poctivý) právník, kterému ještě teče mléko po bradě, ale i tak už se pouští odvážně proti celé bandě drahých právníků jedné zkažené zdravotní pojišťovny. Není to ale Matt Damon, kdo by vyhrál cenu za největšího sympaťáka tohoto filmu, nýbrž tuto cenu by mu přebral jeho věrný právnický společník Danny DeVito. Tak, jak se kroutil v seriálu Přátelé v roli sešlého striptéra (toto přirovnání může býti zavádějící, protože se zas až tak nekroutil...), se zde snaží vykroutit z každé soudní námitky jeho právnického oponenta. Soudní spory jsou natočeny poutavě a i přesto, že se vlastně v tomto filmu "jen" kecá, rozhodně nenudí. Dávám to za vinu právě skvěle zpracovanému scénáři, který je u těchto filmu nutností. Danny Glover v roli soudce mě velmi mile překvapil. Jeho flegmatický pohodový hlas a výraz "totálně zmateného dědy" je prostě něco, co ostatním filmovým soudcům chybí. A třešničkou na dortu byla jeho soudní férovost, což je také důležitý faktor. Občas nás do hlavy trkne filmová naivita stylu: "uděláme to tak, jak si to divák přeje vidět" a někdy zase emočně vypjaté scény, kdy citlivky budou mít menší problém "necvrnknout" si do očního žlábku. Soudní spor vyřešen důstojně a se ctí. 80% ()

haWranka

Grisham jako vyšitý. Četla jsem i předlohu, která je báječná. Film se jí drží na těch správných místech, herci jsou vybraní skvěle a já se na něj vždycky s chutí podívám. ()

TSZ

FIlm je klasickým představitelem té skupiny snímků, kde David "soudně" porazí Goliáše. V tomto případě mladý,začínající právník (Matt Damon) doslova rozdrtí obrovskou pojišťovnu, která jeho klientům odmítla uznat pojistný nárok na léčbu mladíka s leukémií. Na celém snímku mě překvapily zejména dvě věci: menší "cool" role pro Mickey Rourkea, ve které se přímo vyžíval a místy dost drsný (černo)humorný nádech. Každopádně mohu vřele doporučit všem, kterým se líbila např. Erin Brockovich. ()

godspeed

naprosto vystihl tento film komentář od uživatele beast (Slušný film, u kterého ale velice brzy zapomenete, že jste ho vůbec viděli). napodruhé jsem film po letech dokoukal jen proto, že si člověk u něj zafandí: TAK UŽ KONEČNĚ TOHO ŠMEJDA CO BIJE SVOJI MANŽELKU SEJMI A POJIŠŤOVNU TAKY!! ()

LukH

Výborné soudní drama, které mi dlouho unikalo. Střet mladého nezkušeného idealistického nezkaženého právníka s velkým zkušeným a zkaženým právnickým zvířetem aneb další variace justice podle Grishama, tentokrát zábavnější než jindy! ()

Astrebleue

Svěží film, který stojí přesně naproti dnešním kinohitům, které se rovnají: velké náklady a očekávání=žádný dojem. Tady to je nenápadný příběh bez velkých zvratů, zato zcela upřímný a poctivý. ()

MRPitivier

Jeden z nejlepších snímků z právnického prostředí s výborně hrajícím Matt Damonem a Jonem Voightem! Krásně ukázán kontrast začínajícího právníka se zkušeným a dobře placeným! Režisér Francis Ford Cappola využil skvělý scénář, obsadil výborné herce a dodal jim skvělé dialogy! Unikátní film, i když než se to rozjede! Přesto doporučuji! ()

Sollozzo

Skvělé drama rozebírající etiku advokátů a jejich zaměstnavatelů. Herci předvádí kvalitní výkony a příběh je dostatečně "zcivilizovaný" na to, aby se člověk v "soudní síni" nenudil. Matt Damon se pro role talentovaných mladíků snad narodil. Vlastně ani nevím proč dávám jen 4 hvězdy. ()

altaica

PRO MUŽE:”Měli by ho zastřelit. Když chlap mlátí manželku hliníkovou pálkou, měli by ho zastřelit.” Ano i takovými ideály může vstoupit do praxe mladý nadějný adept advokátního řemesla. Vůbec nechápe, jaké měla štěstí, že nepoužil pálku ocelovou nebo některý z oblíbených nástrojů cechu řeznického. “Kdyby mou dceru někdo mlátil tak, jako tebe tvůj manžel, přísahám, že bych mu zlomil vaz.” Tak to už je vysloveně faux pas. Od právníka. Měl vzít buď její případ, nebo nohy na ramena. O rozvod požádat nemůžu, zabil by mně. Komu není rady, že? Po 20 minutách je jasné, že s podobnými názory bude brzy v pěkném průšvihu. A taky, že jo. Nastoupit u firmy o níž si vzápětí lze přečíst v novinách.... v souvislosti s vyšetřováním FBI a daňovými úniky, ovlivňováním poroty, účetními podvody to také není ideální vstup do profesního života. Samotné ztvárnění procesu je díky klišovitě černobílým postavám a jejich přehrávání bohužel spíše kabaretní fraška, než drama. S výborným obdobným snímkem Rozsudek se nemůže srovnávat ani omylem. Slabé 3´*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: “Přísahu jsem složil do rukou hlupákovi a zaručil se za mne lump.” Ano, madame, i tak může začít kariéra. Ale i hrdý orel začínal svůj život nejprve jako oskořápkovaný žloutek a pak ochmýřené pískle. Tento holobrádek hozený do vody sice chvíli vypadá jak zednická cihla, ale nenechte se mýlit, i začátečníci mají své dny. Skvělé obsazení, pomalejší tempo, zajímavý příběh. Doporučuji.          HLÁŠKA:Jak poznáš, že advokát lže? Něco říká.// Jaký je rozdíl mezi advokátem a děvkou? Děvka z tebe po smrti přestane tahat prachy.//Všem se líbí fóry o advokátech, nejvícž advokátům.// ANI PEKLO NEZNÁ TAKOVOU ZÁŠŤ, JAKO PONÍŽENÁ ŽENA. ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005