Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

megajalec

Grishama mám veľmi rád, túto knihu som však zatiaľ nečítal. Filmové spracovanie je však veľmi dobré. Príbeh typický pre Grishama. Boj za spravodlivosť v podaní právnického nováčika Damona. Obzvlášť sa mi páčil DeVito. A ten záver: delikatesa. záverečná reč vyvolala vo mne totálny odpor voči mašinérii poisťovní, totál hnus voči ich praktikám. To považujem za plus a hlavnú myšlienku. Veľmi silné 4* ()

Gladi

Skvela kombinacia Damona a DeVita z pravnickeho prostredia, jednoducho skvele pozeranie bohuzial so smutne realnym koncom. ()

smilownik

Pokud je kinematografie vyprávěním příběhů, tak tento film je rozhodně KINO. Příběh o válce jednoho mladého muže s všemocnou hydrou pojišťovácké korporace, příběh o lásce a o smrti, o přátelství a o spravedlnosti. A great story. ()

Eonex

Coppolovo fantastické podání jednoho z nejdojemnějších příběhů od Johna Grishama. Matt Damon v roli mladého právníka podává skvělý a naprosto věrohodný výkon. I když dnes jen málokdo uvěří, že existuje právník, který nemá za cíl pouze oškubat klienta, Damon nám ukazuje, jaké by to bylo, kdybychom takového právníka měli. Bojuje zuby nehty za práva chlapce, jenž nedostal šanci na léčení leukemie. Závěr příběhu vžene slzy do očí. Pět hvězdiček. ()

Dextwer

Výborný film z právnického prostředí, kdy děj probíhá v souboji jedné chudé rodiny s velkou pojišťovnou s obrovským kapitálem. Tenhle film nám opět připomíná nebezpečí velkých nadnárodních společností s neomezeným kapitálem, proti kterým je normální smrtelník téměř bezmocný a nemá žádného dovolání. Dobré k zamyšlení. Zajímavosti: * Matt Damon a Claire Danes v kině sledují film Milenec. Moje hodnocení: 80 % ()

nikkittka

Vyvolávač deště se nemůže stavět na úroveň největších Coppolových skvostů,to je jen pomýlená představa jeho největších fanoušků.Je to ale poslední skutečně důstojný film tohoto velkého režiséra,který klidně mohl být filmem posledním.Francis by sice neodešel na vrcholu,ale aspoň důstojně. ()

Bumerang

Jak můžete Damonovi nefandit, když si tady vystřihnul tak milého naivu, který (světe zboř se), nejen, že o spravedlnosti mluví, ale dokonce ji (třebas i za využití basebolové pálky) dokáže dosáhnout? Velikou pravdu na konci, že "pokud dosáhnete úspěchu, už se od vás ještě větší úspěch automaticky očekává", mohu jen podtrhnout. I Coppola o tom jistě ví své. Plnou palbu nemůžu dát jen proto, že tenhle kousek režíroval právě autor Kmotra a Apokalypsy... ()

Bbbulanek

Škoda pomalejšího a nostalgičtějšího začátku, protože v druhé polovině se právnické drama pořádně rozjede. Každopádně myslím, že by těch "wow" mohlo přijít vzhledem k tématu i víc. 75% ()

zzzzzjjjjj

Snímek se pravidelně natáčel v soudní síni a točil se okolo právnické sféry. Proto jsem u toho občas ani neposlouchal, ale ono je to tím, že jsem prostě líný přemýšlet a ti co mě znají, tak to můžou potvrdit. Stačilo mi právo na střední a teď na vyšší. 😂🙏 Jinak teď jsem měl štěstí shlédnutí po sobě 2 filmy s Mattem Damonem, v tom druhém ztvárnil pana Ripleyho. Krom těch neustálých "kecaček" jsem si to celkem užil. Do 4* mi ale něco malinko ještě chybělo, proto jsem se rozhodl dát 3* a k tomu příslušných 65%. ()

pollstro

Nadmíru uspokojivé právní drama ze soudního prostředí, které těží ze zkušeností Coppolovy režie, která je schopna poukázat na rozmanitost života mladého právníka, a jenž je oživena talentovaným a zábavným hereckým obsazením. Pravděpodobně nejlepší filmová adaptace spisovatele Grishama, jelikož většina jeho knižních příběhů je plná klišé, kterým se Coppola úspěšně vyhýbá a kontinuálním způsobem vypráví atraktivní a velmi přesný příběh přesahující klasické řemeslo filmové inscenace, s velkým důrazem na detail a celkovou trpělivost. Tři různé případy se s lehkostí mísí dohromady za pomocí chytrých příležitostí, které mohly ještě silněji a úderněji poukázat na pokřivenost právního systému v USA. ()

0Fusion

Velmi zajímavý film s velmi dobrými hereckými výkony z atraktivního právnického prostředí. Tato slibná kombinace má však jednu zásadní vadu: film je podobnýspoustě jiných filmů s podobným námětem (velká bohatá firma je vždycky zlá vůči svým klientům). Ani vtipné scénky (u kterých se člověk opravdu upřímně zasměje) tuto vadu bohužel nevyváží a ta film proto společně s neodpustitelným poučením na konci připravila o lepší hodnocení. ()

rochelka

Bravo! Skvělý film,který dokazuje,že Coppola své řemeslo nezapomněl.Skvělé jsou rovněž výkony herců , a vůbec celý děj je velice zajímavý,ikdyž nějákou tu chvíli trvá,než se film rozjede a plně vás pohltí.Ovšem až se tak stane, je to opravdu brilantní podívaná! ()

Dim-mak

Nejlepší film podle Grishamovy předlohy. Člověk musí fandit Damonovi proti hnusnýmu právnickýmu týmu Voighta, zastupujícímu ještě hnusnější pojišťovnu. ()

Dexter666

Skrátka dobrý film. Aj keď sa po ňom vyskytlo ešte viacero podobne kvalitných snímkov s touto tematikou, Rainmaker je veľmi osobný, asi kvôli postave Kelly. Výtku mám len na sprievodnú hudbu, ktorá mi prišla akosi nevhodne zvolená. Napriek tomu 5 Stars. ()

brasek

Očakával som náročnejší a určite dramatickejší príbeh z právnického prostredia. Coppola rozpráva príbeh síce zaujímavo, ale chýba mi tam pravá právnická nekompromisnosť a tvrdosť, pretože to čo vidíme na plátne je síce dobre zahrané, ale je to ako ľahký vánok zo súdnej siene, ktorý síce ofúkne ale stratí sa pri prievane. ()

Pawouk123

Napoprvé za 4*. Filmy z prostředí soudů mě fascinují, ale těm Grishamovým jsem tak úplně na chuť nepřišel. Tento byl z nich pro mě přesto nejlepší a nejzábavnější. Obsazení výtečné, Damona mám v oblibě čím dál víc, DeVito byl příjemné odlehčení, Glover (kterého jinak moc nemusím) jako soudce na správném místě, trojlístek Voight, Rourke a Danes také bez výhrad. Hodnocení třísté padesáté, komentář dvacátý pátý. ()

Kozlowski8

Čerstvě vystudovaný právník se shodou náhod a okolností téměř okamžitě po opuštění university ocitá v kolotoči soudních procesů, které jsou často provázeny množstvím morální špíny a slovíčkařením a kde je nesmírně důležitá výřečnost a způsob podání jednotlivých stran. Jak si mladý právnický zelenáč poradí s těmito nástrahami? Film jistě zajímavý, ale jen do té míry, že divák může po jeho shlédnutí s klidným svědomím prohlásit, že strávil vcelku příjemný večer u televize. Avšak žádné zvýšené bušení srdce, žádné doznívající emoce, žádné - do příběhu se neustále vracející myšlenky. Nic z toho. Divák po skončení filmu usne jako dudek a možná už ráno, možná za pár dnů si na film nevzpomene. Proč? 1) Celý děj příběhu je v hlavní linii, ale i v těch liniích vedlejších, takovým způsobem čitelný a předvídatelný - divák si přeje - ať to nepokračuje tak jak si myslí - ať se to zvrhne z té předem vyjeté dálnice na nějakou boční uličku, nebo alespoň silnici 1. třídy. Nestalo se. 2) Velké množství profláklých soudních dialogů a klišé. 3) Nevýrazný Matt Damon - v roli bych si dokázal představit několik jeho vrstevníků, kteří by se ohromného prostoru zhostili lépe. 4) až 7) důvody, které zde nechci popisovat, abych nespoiloval. Abych jen nekritizoval, líbila se mi hudba, milý D. DeVito a charismatický Rourke. 65%. ()

v.indruchova

Ze začátku mě film moc nenatchnul: další věc, která vás donutí uronit slzu, řekla jsem si. Pak se vám ten příběh dostane pod kůži. Je ze života, je o lidech a úředním bordelu na světě, který stále trvá. Není to pohádka, i tohle může mít dobrý konec. Smutné a pravdivé. Mladý Matt(právníček) je rozromilý, jak už nekdo zmínil, není ve své formě jak ho známe, ale skvěle to pasuje k nezkušenému právníčkovi, každý by měl dostat šanci z nezkušeného se stát zkušeným. Je to film spíše na zamyšlení s hodně citové omáčky. Není akční film. ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005