Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

agassi68

Grishamove knihy sa veľmi dobre čítajú a navyše každá z nich poslúžila ako scenár k zväčša výborným filmom z právnického prostredia. Tu skrátka nemôžete šliapnuť vedľa. A Coppola je dosť skúsený na to aby to nepokazil.. ()

Wolvie

Poslední Coppolův majstrštyk.Geniálně natočený film se skvostnými hereckými výkony.Damon v jedné z prvních velkých rolí kariéry dokazoval,že z něj bude velký herec. ()

char_t

Začátek je hodně únavný a nepřesvědčivý, ale pak se něco zlomí a najednou sledujete jeden z nejlepších právnických filmů vůbec. Chvílemi jsem si i vzpomněl na 12 rozhněvaných mužů, kterýžto film v téhle kategorii považuju za nedosažitelnou špičku :-) ()

Eluin

Snímek Vyvolávač deště je dílem slavného režiséra F. F. Coppoly. Bohužel, možná se jedná o jeho poslední podařený film, což u autora takových pecek jako byl Kmotr, Apokalypsa, apod. jistě zamrzí. Naštěstí má šikovnou dceru (ano, také si ve Vyvolávači střihla menší roličku), která snad rodinný talent ponese dále (jen si vzpomeňte na Smrt pannen, či Ztraceno v překladu). Rudy Bailor (Matt Damon) je čerstvě vystudovaný právník plný ideálů a tužeb pomáhat bědným tohoto světa vůči těm mocným. Na univerzitě potkává rodinu Blackových, kteří mají nemocného syna (leukémie), na jehož léčení ale pojišťovna odmítá přispět navzdory tomu, že rodina vždy pojištění pečlivě platila. Rudy se tak se svým kolegou (Danny DeVito) vrhá do nerovného boje s (všeho) schopnými a zkušenými právníky pojišťovny. Krátce po převzetí případu navíc Rudy potkává mladou týranou ženu Kelly (Claire Danes), jejichž vztah brzy přestane být čistě profesní... Coppola dostal výbornou předlohu známého autora knih z právnického prostředí Johna Grishama, která mu evidentně sedla a pomohla tak stvořit film, který rozjímá o morálních otázkách a lidské slušnosti. Vyvolávač deště je natočen bez nějakých patetických scén (což se u amerických z filmů ze soudního prostředí jeví jako malý zázrak) se skvělými hereckými výkony. Moc se mi tu líbil třeba i Mickey Rourke, i když se na "plátně" objevil jen na několik minut. ()

Majkak

Klasické právnické drama ve stylu Davida a Goliáše. Hnusná pojišťovna a chudák umírající na leukémii. Trochu odbytá vedlejší story o mlácené manželce, která se nedovede odpoutat od manžela, co jí projevuje lásku o něco důrazněji než je zdrávo. Její rychlá proměna ve spokojeně zamilovanou snoubenku je z oblasti scifi. Závěr před porotou je úžasnou citovkou. A moc výchovný závěr. Proč ne, jen rozjezd mohl být maličko rychlejší. ()

merigieren

mladý právník a dva(no dobře tři, ale babičku bych nepočítal) problémy, mlácená dívka a umírající kluk. V prvním případě krytá vražda, která nikomu nevadí a ve druhém veřejná vražda jež potopila pojišťovnu. Svým způsobem nic moc, ale je to hezky natočené a postavička pomocného právníka jako protřelého světaználka utrousí občas nějaký ten vtip a vážně se tvářící právníci docela baví... ()

burton

Jon Voight je slizoun všech slizounů futrál. Nedovedu si v této roli představit někoho jiného. Matt je okouzlující, odzbrojující a sedí mu role právníka se ctí. Což je mimochodem pohádka. Danny DeVito je brouček ať hraje cokoliv, je úžasnej. Moc mě potěšil Mickey Rourke, předváděl se tak akorát a tenhle look mu výborně sedne..... prsten na malíčku, fakt jako ulitý. JJ, kdo mlátí svou ženu bejsbolkou, toho by neměli zastřelit. Měli by ho umlátit bejsbolkou. Skvělý, super, výborný, napínavý film. ()

BOURQUE

Dobre natočený dráma zo súdneho dvora s veľmi dobrým hereckým obsadením. Len mi trošku vadí, že D. DeVito (a podobne aj M. Rourke) nedostal väčší priestor. Na druhej strane však treba pozaznamenať, že keby mal ten priestor, tak veľmi jednoducho by sa mohol stať najväčšou hviezdou tohto snímku. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Evander

Výborné soudní drama v podání Francise Forda Coppoly. Obecně mám Coppolovy filmy rád a Vyvolávač deště jde v jejich stopách. Výborné jsou i herecké výkony, kde si divák asi nejvíce oblíbí ústřední duo Matt Damon, který předvedl parádní výkon ve své první velké roli a Danny DeVito, který skvěle zahrál skoro až komediální roli právníka bez diplomu. Mickeyho Rourkeho jsem celý film ani nepoznal a nebýt závěrečných titulků, netušil bych, kdo ztvárnil roli tajemného "Žraloka". 88% ()

helloween93

Zajímavá Grishamovka z právnického prostředí, které dominuje herecké obsazení v čele s přesvědčivým Damonem a DeVitem. Když to mamka četla a říkala mi, že se jí to líbilo, zmiňovala se o právníkovi Drummondovi, který zastupuje pojišťovnu. Při pohledu na obsazení mi bylo hned jasné, že podlý právník Drummond bude Jon Voight. :D Překvapila mi účast Mickeyho Rourka, který v této době byl ve fázi totálního úpadku a o takovéto role příliš nezavadil. Kvalitní knižní předloha o hrabivé pojišťovně, která odmítla chlapci s leukémií zaplatit léčbu byla na filmové plátno převedena velice solidně. Ačkoliv má snímek 130 minut, uteče jako voda. 4* ()

Ben Nevis

Právnické prostředí odlehčenou formou. Můžete být morální právník? Podle filmařů ano, pokud se budete zastávat slabých proti korporacím. Stačí být u pacienta, který se opařil kávou ve Starbucks, a leží v nemocnici jako první, a za odměnu nebrat víc než třetinu vysouzených peněz. Scénář je udělaný tak, že není prostor k diskuzi. Je to pohádka o dobrém Mattu Damonovi, rytíři mezi právnickým slizem. ()

truby

Dokonale zrežírovaný právnický spor. Ikdyž je od začátku dána špatná a dodrá strana, režisér vás nutí přiklánět se celou dobu ze strany na stranu a přijímat veškeré námitky. Staví vás do pozice soudce a nutí uvědomit si o čem právo vlastně je. Bezchybná filmařina a navíc chudí dobří lidé bojující proti nenasytným bezpáteřním snobům - tohle mně nikdy nemůže urazit. ()

Lucas87

Tak tady není o čem pochybovat, prostě působivý film z právnické prostředí, kde Matt Damon bojuje za práva svého klienta jako absolvent proti těm nejlepším ... ()

Jeand´Boa

Jeden z nejlepších snímků s právnickou tématikou, který navíc obsahuje brilantní záběry, mezi nimiž musí být zmíněny ty od svědecké lavice k předsedajícímu soudci..krásně vymyšlené a krásně uchopené postavy, každá z nich má nějaké své kouzo, ať již se jedná o roli velkou, či pouze náhle vstupující a zase mizející charakter... ()

Razzor_82

Skvělé právnické drama s báječným scénářem a a velkým kusem sociálního cítění. Rudy Baylor v podání mladičkého Matta Damona je  čistý a nezkažený. Neskutečně mu fandíte celý film aby vyhrál soudní spor s obří pojišťovnou a natřel to protřelému žralokovi Voightovi. Danny DeVito neskutečně září a dodá filmu báječně odlehčenou linku. Coppola chtěl tímhle filmem vyjádřit to, že ještě existují na světě lidé, kteří budou bojovat za správnou věc. 8/10 ()

Dovlatovka

Není to úplně bez bez chybičky (třeba scéna s Virginií Madsen je nadbytečná), ale celkově zatraceně dobré. Matt Damon je se projevil jako pan herec. ()

hlína

Další velmi dobře zpracovaný Grisham a to se cení, protože kdo čte předlohy, tak si umí představit jak je těžké dostat knihu alespoň z 50% do filmu. Tady se to podařilo tak na 70%, což je lepší výsledek než u Firmy (dle mě nejlepší Grishamovy knihy). ()

waska

Strhující právnický filmu s výbornými hercy ( Damon, DeVitto, Voigt a především Glover ). Ukázka toho, že spravedlnost přeci jen někdy vítězí. I když je film někdy naivní, Coppola ví, jak upoutat diváka od začátku do konce. ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005