Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

Motinski

Súdne drámy moc nemusím, no Vyvolávač dažďa má dostal. A fakt že dosť. Dokonca sa k filmu rád vraciam ajkeď sa v ňom objektívne dá nájsť klišé. Príbeh je ale tak ľudsky podaný že ajkeď v pozadí rozoberá ťažšie témy, sledovanie je príjemné. Herecky sa tu stretli silné mená, najviac ma z nich bavili DeVito a Rourke, filmársky je všetko zvládnuté a scenár má čo ponúknuť. Coppola už mal najlepšie veci za sebou (aspoň som si to myslel) no týmto sa u mňa vyšvihol a osobne ide po Kmotroch o môj obľúbený film od neho. ()

Mrkvič

Výborný film s úžasnými herci. Asi jedinou vadou je, že je na všechno nahlíženo moc černobíle. Hodní jsou hodní a zlí jous zlí, navíc mají zlé pohledy. Mezi nimi je ve filmu jen DeVito, který hraje svou standardní sobeckou postavu, ale ve výsledku je rozhodně nejmilejší. Trocha reálnosti při tvorbě postav by neuškodila, ale když to hrají takový herci (ani nejde všechny jmenovat) tak je mi takový nedostatek ukradený. Navíc mě napodruhý hodně potěšila Claire Danes, na kterou od Hvězdného prachu nedám dopustit. ()

Kikania

Veľmi sympatický film z prostredia súdnej siene a o neľahkých bojoch v nej. Príbeh práve doštudovaného mladého právnika a jeho prvých prípadov je pekne podaný. Nie je tam čo vysknúť, ale predsa mi chýbal väčší náboj, aby to bolo na 5*. U mňa je tak na pekných 80%. ()

anli

Mistrovský román Johna Grishama,mistrovsky převedený na filmové plátno.Vynikající scénář,precizní režie a výborní herci,zejména tandem Damon(hlavně ty úchvatné monology),DeVito,Danes(je opravdu výborná a okouzlující),Voight(úhoř je proti němu úplně suchý) a Glover,který je herec každým coulem.Dokonalé právní prostředí,chytré dialogy a vynikající příběh,který se rozjíždí klidně a pomalu nabírá na tempu.Je tu hodně pojišťovací politiky a loby s tím související a divák se dozví hodně o tom,jak celý systém funguje(etických otázek se zdržím,neb by to bylo na dlouho).Živé a strhující soudní drama a jedno z nejlepších,které bylo kdy natočené.Pomáhá k tomu jak skvělá kamera,tak vynikající Bernsteinova hudba.Takže vyvolávám 100% a říkám soudní paráda. ()

elanius

(34/2019) / Klasické 90-te. Vtedy populárne filmy zo súdneho prostredia boli naozaj na vrchole. Na rozdiel od dnešných drám, netrebalo privela šokov, twistov a násilia. Všetko prebiehalo v kludnejšom tempe, so zameraním na kvalitu scenára a dialógov. Rainmaker stojí na skvelých hereckých výkonoch, od hlavej role Matta Damona, cez úžasné vedlajšáky pre Dannyho, Jona Voighta, Danny Glovera a hlavne Mickeyho Rourka. Teraz by to už asi nestačilo, pred vyše 20 rokmi išlo o vrcholnú filmografiu. (8/10) ()

Pavlínka9

Hééééj :D Připomněla jsem si tento film po - ani nevím kolika letech a je to bomba :) Matt Damon je tak skvělý :) Role mu za mě sedla jako ušitá :) A vykulené a zmatené výrazy Jona Voighta :D Ty mě fakt bavily. Je to za mě skvělý koncert - jak herecký, právní, příběhový a to nejdůležitější - je to reálné a může se to stát každému z nás ;) Doporučuji vidět :) Jo a Danny DeVito, který mi přišel, že tam mezi všemi jen pobíhal a vymýšlel ty taktiky a zahrnoval do toho svoje zkušenosti :) ()

Tomesh

Na druhé zhlédnutí po deseti letech už to taková pecka přece jenom není, ale stále hodně vysoká laťka. DeVito mě svými hereckými etudami přívaděl do bizarně křečovitých poloh v gauči! ()

Moogwi

Pokud chcete být skutečně úspěšný právník, musíte překročit jisté hranice, a pak se z vás stane slizoun Drummond, který si už ani nepamatuje, kdy se zaprodal poprvé. (nebo ano? :) ) Než bydlet na zámku je lepší bydlet na půdě a zachovat si svou čest. ()

Krustyburg odpad!

Myslel jsem si že se podívám na zajímavé drama ze soudního prostředí, ale dočkal jsem se jenom stokrát omílaného klišé: právníci kteří si přejí aby někdo umřel jenom aby oni na tom mohli vydělat prachy, k tomu nějaké erotično, pár satirických vtipů o právnících.. ten film je černobílejší než propaganda! ()

Narya89

Filmy z právnického prostředí mám ráda a tento si navíc i díky svému hvězdnému obsazením a knižní předloze od Johna Grishama zaslouží být řazen mezi klasiky v tomto žánru. Právní spory navíc dobře oživovaly působivé osobní příběhy týrané Claire Danes a umírajícího chlapce Johnnyho Whitwortha, s kterými se musel Matt Damon vypořádat. Vtip ve filmu pak obstarával Danny DeVito a arogantní Jon Voight, boj za spravedlnost zas Mary Kay Place, zkrátka je zde všechno, co může člověk chtít a co stačí na vytvoření kvalitního snímku. ()

Brain-D

Nejlepší právnický film jaký jsem viděl za ním je v závěsu "Pár správných chlapů". Francis Ford Coppola tvůrce Kmotrovské trilogie natočil další špičkové drama a znovu jsem si uvědomil proč je vůbec tak dobrý. Naprosto špičkový příběh, emoce, dialogy a zvraty. Coppola je podlě mě jeden z nejlepších mistrů dramat a tohle dílo to jen utvrzuje. ()

VanTom

Poctivá pečlivá adaptace Grishamova občanského soudního dramatu, v němž se idealistický právník chudé rodiny staví proti vykořisťující miliardové zdravotní pojišťovně. Zajímavý spor poklidně plyne k očekávanému finále, které na druhou stranu nestrhne a dnes již určitě nikým neotřese. ()

lykan9

Prvních deset až patnáct minut jsem měl obavy, že se budu nudit, ale poté jsem byl příjemně překvapen. Sympatické postavy byly uvěřitelně sympatické a záporáci byli uvěřitelně záporní. Ve skutečnosti se mi líbila ta jednoduchost. Žádná komplikovanost v případech. Mimo to skvělý Danny DeVito opět nezklamal. ()

JoseBenes

Naprostá srdcovka - právě kvůli ní (a Ally Mcbealové + spol. :-)) jsem se vždycky chtěl stát právníkem. A Claire Danes miluji od doby, co jsem viděl Stardust... ()

J-o-k-e-r

Filmové zpracování Grishamova románu je sice mírně ochuzeno o několik informací, postav i situací, ale nejlepší na tom je fakt, že to vůbec nevadí. Jedno z nejlepších právnických dramat, které jsem zatím viděl, s celou řadou známých herců (zejména ústřední trio Damon, de Vito, Voight, ale také D. Glover, M. Rourke nebo C. Danes). Film nenudí, a věřím, že další spisovatelovy romány budou stejně dobře filmově zpracovány jak ose to povedlo zde F. F. Coppolovi. ()

mcleod

Velmi dobré právnické drama (a chvílemi komedie) o střetu mezi zlodějskou zdravotní pojišťovnou zastupovanou nejlepšími a nejdražšími právníky a jejími chudými klienty vyžadujícími proplacení lékařských zákroků, které zastupuje čerstvý a tudíž trochu nemotorný absolvent práv. Mám rád právnická dramata, toto bylo v tomto smyslu velmi povedené. Přesto mi na filmu trochu neseděly občasné přehnané chvíle (dojemné, kýčovité), občasná přehnaná schématičnost filmu. Ale i tak hodnotím film kladně, dokázal mě strhnout i potěšit svým odkazem o (nyní již bývalém) americkém systému zdravotnictví. ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005