Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

HomeAlone

Jason Statham je coolovy v kazdom filme a Kurier 2 nieje vynimkou , lenze samotny film za vela nestoji a je strasne prepisknuty . Na druhu stranu ako oddychovka ujde ()

Pecival

Přistupoval jsem k tomu s nedůvěrou, ale nakonec sem byl spokojen. Jistě o nějakém příběhu nelze mluvit, nedebojže snad logice v chování postav a záporáci mohou Stathama několikrát pohodlně oddělat (nejdříve vám řeknu své plány a pak vás zabiju). Jenže to by Statham nesměl být tak zatraceně cool a akce (která mě přijde na hraně parodie) tak dobrá. Oddechová jízda, která neurazí - pokud včas vypnete mozek a budete se bavit skokem s autem, který v letu otoči a sundá jeřábem bombu... ()

BloodMax

Dobrý akční snímek, ve kterém John Statham znovu ukazuje, že má skvělou formu.... Celkem zajímavý scénař, ale bohužel už něco podobného tu bylo tucetkrát....... Dal bych možná i 4 hvězdičky, ale pár scén mi tu nesedlo...... to ALE je rozhodující!!!!! Například letící audina, ze které Frank strhne bombu z podvozku jeřábem, když prolétá slušných pár metrů nad zemí. A další dá se říct "Bondovský kousek" je to, jak OPĚT letí Frankova audi vzduchem z jednoho domu do druhého a excelentně zaparkuje přesně na okraji římsy. Nebýt tyto scény v tomto filmu, určitě bych dal ty 4 hvězdičky..... ()

spikey1

Jason je tak strašně cooool všechno je tam tak hrozně dobrý... ne ne a ne transporter se z úžasné jedničky dostal do vod zabahněných, jediné co mě na něm baví jsou stále dobré efektní souboje a to že Jason dostal protivníka v úžasné Kate Nautě, kterou přetvořili na supersexybitch ()

DeathTheKid

Kurýr je tak trochu směska všeho. Trocha romance, ale fakt jen trošička. Akce v největším množství, ale doplněna o prvky science fiction (auto létí z baráku na barák). Budiž, ve Star Treku možná, ale to zas tak nevadilo. Vtípky taky solidní, na zasmání stačilo. Musím dodat, že ta holka byla nejodpornější co jsem ve filmu možná viděl. A klasicky drsňácký Statham. Na dvojku to nebylo zas tak zlé. Mimochodem, na ten Měsíc jsem přišel až po druhé nápovědě :( takže jen 4 body. ()

giovanni3

Zde mělo zůstat u kvalitní jedničky. První scéna filmu byla velmi trapná a vlastně zaměření filmu, že Frank vozí děti ze/do školy je směšná a smrtící virus tomu nasadil korunu. Akční scény byly kvalitně natočená, ač hodně přehnané (Takřka všechny akční filmy jsou přehnané, ale toto bylo moc.). Vše by člověk přešel, ale co se dělo posledních 20 minut to zůstává rozum stát.. Letadlo vypadalo při letu jako nějaká hračka, pád letadla ve velké rychlosti na vodu ho takřka nepoškodil, Frak jasně zmlátil hlavního záporáka (který se celý film stylizoval jako nepřemožitelný bijec) a finální srdceryvná scéna v nemocnici... Zklamání. 2z5 Je rok 2017 chci si doplnit komentář a napsal bych to úplně stejně a hodnotil bych mezi 2 - 3 hvězdami a dal spíše 2*.. ()

Karlos10

První Kurýr měl v sobě takové zvláštní kouzlo které se do druhého dílu nedostavilo a tak velmi snadno zapadne mezi akční tuctovky. Ovšem přece jen je malinko (opravdu ale jen malinko) lepší než mnoho jiných akčních filmů kde ''září'' Seagal, Lundgren a jím podobní. Rozpočet 32 miliónů je bohužel málo na ty velkolepé scény které zde uvidíte a většina je směšná, téměř až k pláči. Ale všechnu tuhle katastrofu naštěstí zachraňuje sám Jason Statham a jeho bojové scény, ty jsou stylové a originální. Škoda jen, že těch zlomenin a mrtvol nebylo více, je to vlastně to jediné velké plus tohoto snímku. Charismatický Frank Martin, jeho auto a bojové umění. Nic více nečekejte a nebudete zklamáni. 66% ()

Fox85

O level ujetější a za vlasy přitaženější než první film. Tam, kde v jedničce člověk kroutil hlavou, ale bavil se u toho, tak tady zůstalo jen u toho kroucení hlavou. A taky tu chyběla nějaká nezapomenutelná bitka, i když snaha byla. ()

Smileface

Problémem Kurýra 2 rozhodně není nedostatek akčních scén, spíš to, že tam kromě nich téměř nic není. Zápletka je stupidní, minutáž béčkové krátká a Jason Statham sice umí karate, ale s hereckým výkonem na tom zrovna moc dobře není... ()

Looser

Souhlas s yurou, překvapivě říznější a živější než jednička. Je to sice pořád béčko ale na nic si nehraje a tomu odpovídá i stopáž. Frank sice vyměnil BMW za Audi ale on proste umí řídit cokoliv vcetne lamba na zaver. Jinak se docela divim ze Bessonova produkcni jeste muze fungovat protoze co film to opravdu umelecke dilo :-( ()

Anticque

Nevím kde začít, ale film měl svou kvalitu, ale za prvním dílem jasně tápal. Jasná je snaha o lepší efekty, ale ty ve filmu byly jako pěst na oko. Jason Statham zahrál opět skvěle a film držel jako jediný nad průměrem. Film bych z dovolením lehce přirovnal k filmu Muž v ohni, kde si hlavní roli zahrál Denzel Waschington. Nemají od sebe daleko dějem ani zpracováním. Co musím jednoznačně vyzdvihnout je opět muzika, která je vždy ve francouzských filmech to nejlepší. Ale jinak je film zcela průměrný, kromě výjímek, které jsem zde uvedl. Uvidíme jestli se producenti rozhodnou pro třetí díl. ()

Arius

Kurier 2 je akcny, vtipny a aj zaujimavy. No to co mu vsak chyba je seriozita a vaznost. Tento film je jedno velke divadlo s hercami ktory odviedli podpriemerny vykon. Saskaren so Stathamovimi pohladmi bola asi najhorsia. No i napriek tomu bol Kurier 2 filmom nesmierne putavym a napinavym, ale predsa len my chybalo viac realisticke zmyslanie. ()

Ploutev

Hahá, jestli tohle mysleli vážně tak nezbývá než říct: ROFL a WTF. A to jsem myslel, že jednička už byla vrchol. Jsem zvědav jestli ve třetím pokračování nebude mít FRANK na tričku velké červené S. ()

sedm.1

Stejné jako jednička.Dějově hloupé,ale stále neuvěřitelně cool.K tomu fantastický Jason Statham,možná ještě více přehnané scény než v jedničce a Zastav a nepřežiješ dohromady,ale pořád to má kurevské koule,prostě jízda jako prase.A že je to vše přehnané mi vadí ze všeho nejmíň,protože to zatraceně dobře vypadá a funguje a o to v tomto filmu prostě jde!Jasně,jasně,je to blbý,nereálný a vlastně jde o jeden velký nesmysl,ale já se královsky bavil,Kate Nauta byla k sežrání,vše bylo našláplé a fungovalo to jak řez žiletkou.Já tenhle typ filmů prostě žeru a vůbec mě jejich absurdita neomezuje v tom,aby mě nadchly.Perfektní akcí našláplá šleha,nic víc,nic míň. ()

MaMitti

Dávám dvě hvězdičky a sice jednu za neuvěřitelně sexy ruku hlavního hrdiny (v jednom okamžiku mu je urván rukáv košile a ta jeho ruka tak úžasná a neodolatelná, že si prostě zaslouží hvězdičku) a pak jednu za tu nablejskanou audinu v hlavní roli, ta teda byla taky krutě neodolatelná (a že já moc na tyhle věci nejsem), ale v kombinaci s tou rukou prostě nemůžu jinak  No ovšem – jinak - to bylo tristní…ty honičky a úniky, to byl akční film, nebo parodie na akční film??? Kolik má hlavní hrdina životů? No uvidíme… ()

slovan1

Ikdyž už to není tak povedené jako jednička, pořád si to jakš-takš drží svůj standart. Jason Statham je týpek, kterému čim dál tim víc přicházím na chuť. Oproti jedničce mě zde štvala ženská robocopka, ktera při každé situaci vysolila po nepříteli tuny náboju... Připomíná mi uvalenou asijskou vražedkyni ze Zastav a nepřežiješ 2 :-)) V komentářích zmiňovaná scéna z hákem trochu skifi. Ale jinak docela fajn akční zábava. ()

Cejny

Akční jízda s Jasonem Stathamem podruhé, děj je opět o ničem, předvídatelný. Takže jediná, na co se dá dívat jsou snad akorát občas ty souboje, ale ty jsou někdy až hodně trapné a neuvěčitelné. ()

skinny

Dobrý oddychový akčňák, u kterého se člověk nenudí, když si teda odmyslíme ty přehnané vizuální triky a trochu té fantasmagorie:-) ()