Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

kenkaku

Do původní rovnice z prvního filmu vstoupilo to čeho jsem se bál... tlačení na pilu a to tím že už tak na zadek dostávající fyzika se za vehementní podpory CGI překračuje únosnou mez a kazí dojem. Váhal jsem mezi hodnocením 2 a 3... nakonec jsem nechal tři s pocitem že mi tedy nevadí film vidět znovu (s tím že v sekvencích jako deaktivace bomby na podvozku o jeřáb skokem auta s otočkou okolo své osy zavřu oči, zacpu si uši a budu zpívat lalalalalalalala dokud nebude po všem) ()

Bobek15

Ak si spomínate na to, čo som napísal v komentári na Kuriéra na jeho záver (a ak nie, tak si ho jednoducho znovu prečítajte), tak tentokrát taký nebol len záver, bol taký CELÝ film! Scenár bol ešte viac nanič, bol len asi tak nerýchlo "zbúchaný" a bolo jedno aký je, išlo len o to, aby sa doňho dali skvele zakomponovať všetky tie stupídnosti. Frank musel byť veľmi vo forme, keď si jednoducho poradil s 20 (samozrejme cca) mužmi so sekerami a mečmi, preskočil autom z budovy na bodovu a trafil sa pritom do priestoru 4 metrov, uhol sa guľke či chytil padajúci predmet (neber ako spoilery). Pozitívom, aspoň pre mňa, je, že "presedlal" z jednotkového BMW, do peknej AudiW2! A my sme si už mysleli, že sa Luc Besson filmom Danny the dog prebral. Ale asi nie! Takisto vytvorenie postavy ženskej záporáčky asi nebol správny krok, a už tobôž nie obsadnie 'vymachlenej' anorektičky, ktorá pôsobil priam nechutne (až na to bruško:)). Tak ale fanúšikom jednotky odkazujem pozrite si, aby ste mali "transporterovskú" sériu kompletnú a modlite sa, aby už nebola trojka! ()

rozbris

Řekl bych lepší než Kurýr jedička:-) Samozdřejmě, že se zde vyskytují také akce které nevím zda by se Jasonu Stathamovi povedly na poprvé v běžném životě, ale o tom snad ten film je a to je akce a profi zabiják:-) ()

medlo

Jednotka sa mi veľmi páčila. O to viac som bol znechutený tým, čo som videl v dvojke. Aj keď Statham podal zase raz skvelý výkon, nezachránilo to celkový dojem z filmu. Dorazili ma tie kaskadérske kúsky na Audine, napríklad keď strhol z podvozku bombu. Vtedy som sa začal smiať a to asi nebol zámer tej scény. V konečnom dôsledku to bol obyčajný akčný film, pri ktorom sa netreba veľmi zamýšľať a na ktorý som veľmi rýchlo zabudol (až na tie autové scény). ()

Dánek

Lepší než jednička, několikrát jsem se i zasmál, ale za to co provedli na konci prostě nemůžu dát 5... Skvělej akční film, doporučuju se podívat, ale kvůli "inteligentnímu" konci dávám 84% ()

Jaccobos

Scénář druhého Kurýra je ještě slabší než u jedničky, takže bohužel nemůžu dát 4*. Ubylo romantiky, přibylo hlouposti. Jediné co stagnuje je akčnost a komičnost bojových scén, ve kterých je Kurýr excelentní. Dokonce si opět namaže ruku kolomazí, aby to nepřátelům zase klouzalo :) také bojová scéna s hasičskou hadicí ukončená geniálním zavinutím je pastvou pro oči ... ()

Han22

Pohodovka, která skončí dříve než začne nudit. Kurýr Frank Martin se spřátelí s klukem, kterého vozí a když je unesen, vydává se ho najít, aby zjistil, že jde o mnohem více. Příběh tu moc zamotaný není a kupodivu to není ani moc o honičkách, jak o přestřelkách a hlavně skvělých bitkách s choreografií něco mezi Jackie Chanem a Segalem. ()

jondoe

V podstate je to to iste co jednotka. Blby scenar a nonstop akcia. Akotak to zachranuje Jason Statham, ktory je stale cool a uloha ma perfektne sedi. Vdaka nadupanej akcii, ktora mala rychly spad film celkom rychlo ubehol, ale ani to nestaci na lepsie ohodnotenie. Prva cast bola originalna a ani ona nemala bohvieaky scenar a tiez bola zalozena v prvom rade na akcii. Ale na rozdiel od tohto sa jej dalo zozrat. Od tohto som cakal o trosku viac. ()

Herráček

Jednoznačně nejslabší z celé prozatimní trilogie... Nevím proč, ale přijde mi to tak... Možná je to tím, že zde ta přetažnost byla už ad absurdum... I když to jsou vlastně všichni kurýři... Možná proto, že hlavní záporačka byla až lascivní a já jsem přece jen furt převlečenej puritán... Možná, že mě Jason Statham na chvíli přestal bavit... ()

iXtr3m3

Sci-fi jazdné schopnosti Jasona už príliš moc bijú do očí, zato ručná akcia sa ešte viac podobá na Chanovskú, takže taký rozumný priemer. Ale záporáci totálne nevýrazní. ()

Eraserhead

Koktejl Transporter 2: smícháme scény z osvědčených hitů jako Kill Bill, Komando, Mizerové 2,Muž v ohni a několik dalších, přidáme něco málo Michaela Baye, Jackieho Chana, Jamese Bonda a rázem máme o zábavu postaráno. Doporučeno těm, kteří rádi odpočívají a umějí vypnout mozek. Logiky se tu nedočkáte. ()

Theraphosa

Pane bože! Po pro mě velice podařeným snímkem Danny the dog přichází Leterrier s tímto "akčňákem". Zatímco díl první se jakš takš drží fyzikálních pravidel, dvojka na ně naprosto kašle (především velice originální způsob odstranění výbušniny z podvozku auta). Jistota, že Jason Statham ztvárňuje "nesmrtelného" ochránce je to nejhorší z celého filmu. Bitka v letadle, nemocnice, vodní skůtr,boj se zbraní i bez ní, jízda v nabouchaných autech a trocha hasičské praxe dělají z Franka Martina neporazitelnou, neprůstřelnou a nedostižitelnou chůvu. Na závěr jenom taková malá poznámečka. Celý film je založen na jakémsi viru, který se přenáší dechem a pan Frank nějakým zázrakem všechny lidi, kteří přišli s infikovanými do styku, vyléčí. Jak?...Pravidlo číslo jedna: nikdy se neptej jak,hlavně když to funguje:o)) ()