Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

otík

Určitě slabší než jednička, jednak je tu už moc digitálních prvků, chybí originalita, kouzlo akce, která je děsně sestříhaná a z filmu se jaksi vytratil velký charakter Jasona Stathama. A že příběh o záchraně chlapce, který je nakažen biologických virem, jež má dále roznést na významné lidi bojujícím proti drogám, je totální blbost, snad nemusím dodávat. Po opakovaném shlédnutí lze konstatovat snad jen tolik - akce solidní, triky katastrofální, příběh špatný, Statham ucházející. ()

Slavníkovec

Zrodila se nová akční hvězda, která dokáže naprosto nemožné věci. Nový Chuck Norris, James Bond alias Pierce Brosnan nebo snad Steven Seagal. Jason Statham si svým zjevem strčí všechny tyto herce do kapsy. Zbraně, únos, naprosto neschopní policisté, ošklivý a svalnatí záporáci a MacGyver pocket. Co víc si pro 3 hvězdičkovou akční podívanou přát. ()

tomeek

Kam čert nemůže, nastrčí babu. U Kurýra to platí dvojnásob. Ženská verze Dolfa Lundgrena se tváří superdrsně, ale je spíš k politování a ten skok na hák a odstranění bomby z podvozku - to se mi doufám zdálo. ()

Nivenx

Kurýr 2 se nese ve stejném duchu jako první díl, ale bohužel přibilo více přehnanosti, více nesmyslů a už to není tak zábavné jako jednička. Proto musím s hodnocením drobet dolů. 55% ()

panMartin

Tenhle díl už je slabší!! Nepřetržitá akční jízda kterou zdobí neskutečné akrobatické kousky. Scénář stejně jako u prvního dílu totálně down a akce zase over the top. A že příběh o záchraně chlapce, který je nakažen biologických virem, jež má dále roznést na významné lidi bojujícím proti drogám, je totální blbost, snad nemusím dodávat. Jasona Stathama, který se do rolí podobných akčních supermanů nadmíru hodí. Tomu všemu nasadili korunu neschopní herci ve vedlejších rolích. I přesto se jedná o slušnou akční zábavu která pobaví. ()

Magneto

Nevidel som jednotku a možno to pomohlo...Zdalo sa mi to celkom milé a tie kaskaderske kúsky pritahnuté za vlasy ma vážne rozosmiali :-))) ()

ecceHOMMO

Druhé pokračovanie kuriéra so Stathamom výrazne zaostalo za mojimi očakávaniami...nič nové...dejovo slabšie...hmm...asi tak ()

DivX

No tak udělat s autem ve vzduchu vývrtku, sundat si z podvozku bombu o jeřáb a ještě k tomu s telefonem v ruce dopadnou zpět na kola, tak to neumí každý… 20% ()

Lachtaan

Notná dávka adrenalinu s jedním z nejkrutopřísnějších akčních hrdinů současnosti. Příběh se schyluje spíš do béčkových vod, veškeré naháněčky a bojové choreografie jsem si ovšem užil a v tom tkví poselství tohoto žánru. ()

Beky odpad!

...a to si pamatujte, že jsem měl náladu na akční film, bezduchou slátaninu, moře akce a plno stupidního humoru...jediná akce s hadicí mi připoměla jedničku a klasickou honkongskou školu...a to si myslim, že je sakra málo...na hrubej pytel hrubá záplata, tak to má za odpad Louis!! P.S. podle mě si dvě hvězdy film zaslouží, ale odcházel jsem v té době z kina s pocitem vyhozených peněz do kanálu!!! ()

TO

Akce je příšerně moc přehnaná a ošklivě natočená, taková bezduchá, ale mlátičky jsou moc pěkné. Příběh je ubohý. Film nedokáže pořádně zaujmout stejně jako XXX2. ()

July

Padesátiminutová reklama na Audi následovaná čtyřicetiminutovou reklamou na bojové schopnosti hlavního hrdiny. Po zápletce nebo nějaké psychologii postav radši moc nepátrejte. Ideální film, když se vrátíte unaveni domů a chcete jen vypnout a pousmát se nad nereálností akčních scén. Prostě nic moc, ale špatné to nebylo. ()

Playman

Zpočátku bylo příjemné sledovat starého známého hrdinu, který se drží jasných pravidel a vždy se snaží doručit "cokoliv" v přesně daný termín. To je vše v pořádku. Frank Martin je velice charismatická osoba, která svým nenuceným a konzervativním vyjjadřováním vystihuje atmosféru filmu (tichý zabiják na kterého narazíte ve špatnou chvíli - když se snaží něco doručit). Oproti prvnímu dílu je tento velice vtipný. Teda jak kdy. Někdy ty rádoby vtipné dialogy byly dost trapné, stejně jako hlavní záporná hrdinka - která - ačkoliv jsem muž - se mi zdála odporná. A stupidní scéna, kdy rozstřílí půlku baráku v prádelku, to jsem měl spíše úšklebek na tváři. Přese všechnu strhující akci, výbuchy, honičky má tento film naprosto tupý scénář, tudíž i tupý příběh, který je "jen" o střílení. Na víc než na průměr Kurýr 2 nemá. ()

lennyd

Po přestřelkách ve Francii se Frank Martin (Jason Statham) přestěhuje do Miami, a v tomto přímořském městě se i nadále živí tím, co umí - i když nyní v naprosto legální formě. Dělá řidiče pro jednu rodinu - vozí jejich syna z a do školy. Ale jednoho dne se šestiletý Jack stane obětí únosu, a chtě nechtě se Frank musí vydat opět do boje, za záchranu nevinných ... V porovnání s prvním kurýrem je dvojka ještě akčnější - bohužel to moc filmu nepřidalo, ale naopak ho totálně degradovalo na pěknou frašku. Tam kde se v jedničce ještě daly přivřít oči a dalo se předstírat, že Frank Martin je prostě dobrej, ve dvojce je pak absence jakýchkoliv logických či fyzických zákonů setsakra znát (opravdu lze vypadnout z šestého patra a jen tím, že padneme "na auto" tak přežijeme? nebo sundat bombu z podvozku auta škrtnutím o jeřáb?). Že bych se ale vůbec nebavil určitě říct nemůžu.. ()

Thommie

Občas se stane, že jednička je přiškrcená, ale ve dvojce se režisér osmělí a dá tomu příběh. Hlavní hrdina je chlap, kterej si to umí říct... což je třeba ocenit, skvělý přímý charakter, jak to má v akci bejt. Podle mě je Kurýr 2 lepší než jednička, ubylo Číňanů, přibylo opravdového příběhu, ale parádní akce stále převládá. Ale hlavně co si budeme povídat... Audi je lepší než BMW :) ()

BoncheR

Na pozeranie tohoto musíte mať náladu, pretože ak by ste ju nemali museli by ste dať odpad! Našťastie, aj keď sa tu nachádzajú( ako inak) nereálne, vymyslené a trápne scény, dá sa to pozerať ako oddychovka a pozrieť sa na to z nadhľadom. 60% ()

ywo666

Tomuto som dal len tri hviezdičky? To bolo asi v dobe keď som mal akčnú menopauzu. Musím priznať, že to je absurdistán a hlavne to zneškodnenie bombi na spodku auta museli tvorcovia vymyslieť pod vplyvom LSD. Ale akcia je opäť špičková. A hlavne bitky sú úplne parádne. Statham + presila + transportér (1,2,3) je proste neuveriteľná lahôdka. Jason je inak neskutočne cool. A Leterrier je dobrý akčný režisér (jedine tých titánov si mohol odpustiť). Kuriér 2 má síce jednoduchý, ale funkčný príbeh. Nič zložitejšiu pre takýto film netreba. Jedine hlavný záporák sa na konci mohol predviesť trochu viac, keď už jeho schopnosti naznačili v úvode. Ničmenej bitka v lietadle nápaditá. Inak Kuriér 1,2 jasne ukazujú, že Jason má vzťah k potápaniu. Moje jediné prianie je aby sa zas naučil rozštep a ešte aspoň raz nás obdaroval taký kopancami ako v kuriérovi. Aj keď už má 45 rokov a vek nezastaví. 80% ()

bobby_jean

Statham chytí striekačky, putá a čokoľvek čo letí vzduchom. Stačí mu len natiahnuť ruku, ani okom nemusí mihnúť. Akcia úplne absurdná (miestami až smiešne stupídna), dej totálne mizerný. A prečo tá chudá slečna chodila celý čas v spodnom prádle? (verím, že muži by mi vedeli aspoň na túto otázku odpovedať). Silno rozmýšlam aký bol význam tohto filmu... Snáď na to prídem ()