Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Gardenboy

Dve hviezdy za slušné technické spracovanie, ktoré je teraz už akoby štandardom. V okamihu ako Frank Jason letel s autom a o žeriav si odtrhol bombu prichytenú na spodku auta (!!!) som si dal na uši radšej mp3 a zvyšok filmu som prepočuval a prekukal von z autobusu. ()

artuš

Tento film mi připadal jako skrytá reklama na auta Audi. Úplně jsem čekal, že se objeví slogan " kupujte Audi je nezničitelné" . Vždyť tam auto proletí stěnou a dopadne na protější střechu bez škrábance, vybuchne za ním bomba autu se nic nestane. I přesto všechno má tento film něco do sebe. Hlavně docela lehkým dějem na pochopení, ale hlevně velmi rychou strhávající akcí. I přesto to nemá takový šmrnc jako ostatní Bessonovy filmy. ()

bakeero

Co napsat?! Prostě parádní jízda! Pro někoho určitě přehnané a absurdní dílko. Ale já viděl film, který se vůbec nebere vážně a předkládá divákovi to, co chtěl vždy vidět; našláplou adrenalinovou akci. Jason zase ruluje! Ať už v autě, na vodním skůtru nebo prostě v mlátičce, kde není problém ostřelovat blondýnu ve spodním prádle a se dvěma kulomety v rukách kyslíkovou bombou na dětské klinice (WTF?). Koncentrace "What The Fuck" momentů je pak v tomhle snímku taková, že se vlastně jedná o jeden "What The Fuck?" film - v tom nejlepším smyslu ovšem! Už se těším na trojku ;-) ()

Arequipa

Pokud od filmu nebudete čekat reálné akční scény nebo strhující příběh a chcete vidět jen efektní akci, u které nebudete muset vůbec přemýšlet, je druhý díl Kurýra tou správnou volbou. ()

FoxMulder

V porovnání s jedničkou se přidalo absurdity, trapných akčních scén, jedna pekelně sexy vychrtlá polonahá štětka s dvěma kulomety a hlavní záporák v podání Alessandra Gassmana, který nikdy neslyšel o tom, co je to herectví. Trapnější postavu těžko pohledat a vůbec celá zápletka při zpětném promitnutí je děravější než ementál. Pokud ale nemáte zapnutý mozek, dá se to skousnout vcelku lehce. ()

R.I.P.

Vždy mě udiví jak mají Američané pevné dveře, když odolají celému zásobníku a náboje neprojdou skrz. Pak se do nich opře nejaký suchar a uletí to i s panty. ()

BLADER

Fakt luxusná popcornová zábava pre tých, ktorí vedia, že Jason ani zďaleka netočí umelecké filmy. Ako človek, ktorý sa skvele bavil pri CRANK musím jednoducho povedať, že tento film je... v svojom žánri akčných filmov dokonalý. Akcia je skvelá a celkovo, tento film je proste - skvelý. ()

zberatel

Velke sklamanie oproti jednotke... Scenar sa tak TROCHU opiera-otiera o MUZA V OHNI, ano ma to pekny look a ta prestrelka v nemocnici je COOL ale velmi mi tu chyba full contakt jednotky a najvacie sklamanie pre bol koniec ked zaporak ktoreho vidite cvicit bojove techniky na zahrade a dufate v super koncovu fight-ovinu (tych par sekund na konci v lietadle neratam.) posle miesto seba vychudnutu laru croft - to je podraz jak hovado :(( .. ()

Acrobat odpad!

Smiat sa v tomto pripade ani neda. Nevedno cia je to vina. Ziskov? nech si kazdy ma co chce, ja som skromny clovek. Zabavy? dajte si PC hru. Akcie? po tom, co clovek videl Campbella a Forstera na "tej" stolicke vnima akciu predsa len inak. Ide o film ktory intelektualno-zabavne nema vobec co ponuknut. Chore nerealne vztahy Jasona so zbytkom kvazi rodiny je tlacenie na pilu, ktora sa otupy skor ako spravi prvy zarez. Azda nechceli v divakovi vzbudit pri tomto filme nebodaj pocti spolupatricnosti s JAsonom na jeho ceste pomsty. Skocte si do pozicovne po Muza v ohniku a tam si kuste nechty ako ma tato tema vyzerat. Jasne, je potrebne tu strihanu hekticku akciu dat do obalu, ktory nie je netto nezny, ale brutto primitivny. Mlatenie sa hlava nehlava, skeptickost pribehu, reklamny potah jednotlivych scen, davaju tomuto zlepencovi nevelke nadeje, ze si niekto bude tuto epizodu pri svojom milacikovi (rozumej TV :) pamätať. Zatial vsak maju priatelia aj rodina povolenie mi hovorit vzdy po skonceni flmu jedine: "Si kurier". Som: Kurier.( povedzte si to nahlas). Och, ako dobre to znie! :) ()

BDMarty007

Po chvilce koukání jsem byl šokován a uvažoval jsme o okamžitém odchodu. Pak jsem se povznesl nad konvenční požadavek toho, že akční thriller ze současnosti by měl vycházet z reálných možností. Zvykl jsem si na to, že Frank Martin dokáže i věci, které neuměl ani James Bond ani ve svých nejsmělejších výstupech. Naskakování Pierce Brosnana z motorky do letadla ve Zlatém oku se jeví jako samozřejmost v porovnání s některými kousky hlavního protagonisty této podívané. Vrcholem je asi scénka s deaktivováním nálože na podvozku vozu. To už jsem vstával a vyrážel. Nakonec jsem ale přece jen poseděl a užil si to jako takovou hru, kde je vše možné, běhá tam super-žena-zabiják s postavou modelky, která bůhví proč zásadně operuje v růžovém spodním prádle, pěkně se to tam mydlí a je úplně jasné, jak to dopadne. Prostě kapitální krávovina. Ale pěkně dynamická. Stejně mi teda ale přijde škoda, že někdo nemohl prostě vzít ten příběh, ty herce ... a udělat to bez té nesmyslné veteše. Byl by to býval mohl být solidní akční thriller. Závěrem, po přečtení ostatních recenzí, dodatečně doplňuji: vřele doporučuji recenzi Superpera, která mi vehnala slzy smíchu do očí a 100% se s ní ztotožňuji. ()

Nocturno culto

tyhlety 2 ** dávám jen kvůli dvěma hezkým holčinám které se tam ukážou,hned zkraje AnnaLynne McCord a po většinu filmu i Kate Nauta..jinak je to fakt děs běs a to snesu hodně ale aby přeskakoval s autem z jednoho domu na druhý,navíc se strefil i do patra a nebo pronásledoval autobus na vodním skůtru po silnici,to už je moc a takových věcí tam bylo bohužel víc :-(( tohle Statham nezachránil ani omylem.... ()

10Domik10

Toľko dlho som sa Kuriérovi 2 vyhýbal v domnení, že ma na tomto filme nemôže nič prekvapiť a aj napriek tomu, že to dopadlo málinko nad moje očakávania, tak som sa nemýlil, a aj keď som trojku nevydel tak podľa predchádzajúcich dvoch častí tipujem, že v poslednom Kuriérovi zo Stathama urobili Supermana. ()

Ceberus

Pokračování kvalitní Bessonovské práce, která se místy svou absurditou (bomba pod autem, vodní skútr) dostává velmi blízko bollywoodské produkci, ovšem to není na škodu, když má film hlavně pobavit fanoušky akce. Ve tváři záporáka Gassmana jsem neustále viděl křížence mezi Vincentem Casselem a Dougrayem Scottem, záporačka Kate Nauta mi musela nutně ve spojení s Bessonem připomenout Leeloo z Pátého elementu, mno a atraktivní Amber Valletta [SPOILER] musela nakonec se svým nevrlým pracháčem vydržet až do konce filmu, byť jsem každou chvíli čekal, kdy už ten starý pán umře, aby se mohla dát dohromady s řidičem. [/SPOILER] ()