Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

numi

Asi neexistuje způsob, jak zdůvodnit čtyři hvězdičky téhle šílenosti, ale oproti dementní jedničce se dvojka alespoň nesnaží brát vážně. Asi každá akční scéna je totálně přitažená za vlasy, ale mně to prostě nevadilo, a to nejsem ani příznivcem žánru. Je sice pravda, že některé věci byly hodně over-the-top, mám teď na mysli odstranění bomby jeřábem a... stažení záznamu z kamery do iPodu, protože každý ví, že bez iTunes si prostě ani Frank nevrzne o)), ale má to spád, je to tak blbé, až je to prdel, nejnebezpečnějším záporákem je Kate Nauta v růžovém spodním prádle, Amber Valletta je žena, pro kterou stojí za to riskovat život, a Jason Statham je Rocky s otočkou JCVD. Prostě guilty-pleasure. Pravda, více guilty. No a? ()

blackrain

Jason Statham je jako stvořený pro akční filmy. Ten mě prostě zaujal nejvíc, protože se na něho velmi dobře kouká. Finální bitka s Lolou mi přišla trošku slabší. Na závěr by to chtělo něco divočejšího. Dvojka rozhodně není horší než předchozí film. ()

kaylin

Frank Martin má novou práci. Vlastně staronovou, ale místo toho, aby vozil zločince z banky po loupeži, vozí jednoho malého kluka domů. Když na to tatínek chlapce má, tak proč ne. Frank dostane jednoduchý úkol - odvést kluka k doktorovi a vrátit ho včas na narozeninovou oslavu. Co je na tom komplikovaného? Tak kromě toho, že rodiče kluka se k sobě mají jako pás cudnosti k uspokojivému sexu, doktor není zrovna na místě. Místo něho jsou tam jiní pánové a jedna dost šílená dáma. Luc Besson si zase trochu hrál s tím, co ho baví. Nechal tam silného hrdinu, ale jako protivníka mu dal silnou hrdinku, šílenou ženskou, které stačí jen velmi málo, aby vypadla z nějakého cyberpunkového románu. Na sobě skoro žádné oblečení, typ trochu jako Mila Jovovich a řekl bych, že nemá tak úplně daleko ani k "Brutální Nikitě". Jenže i ona je jenom zaměstnanec, i když smrtící. Ukazuje se to i v závěru, kde se jí poměrně rychle zbavujeme, i když z toho mohl být ještě o něco záživnější souboj. Frank ale musí mít ještě dost sil na hlavního padoucha, mafiána s vtipným přízvukem, který jen tak ovládá bojová umění. Ne, že by mu to bylo v konečném důsledku něco platné. Kurýr odvádí svou práci - slíbil zachránit kluka, a to také hodlá naplnit. Plán zloducha je však temnější, než by se na první pohled zdálo. Do popředí se nám dostává látka, která je vlastně hodně nakažlivý virus. Nemusíme se však bát, protože Frank Martin není jen dobrý řidič, kromě toho, že je ještě borec na bitky, tak pro něj nepředstavuje problém záchrana světa. Film místy hodně pokulhává v logice - především možnost se nakazit a dostatek protilátky -, ale do očí mě nejvíce bily akční scény a některé prvky. Jsou prostě už moc přetažené. Vypadá děsně cool, když si Frank ze spodku auta strhne bombu za pomoci jeřábu a jedné skvělé otočky, jenže už je to přece jen trochu moc. Není to jediná scéna přitažená za vlasy. Je jich víc a to mě na filmu trochu mrzelo. Kdyby to nebyla až ad absurdum, byl by to dobrý akční film. Takhle je jen průměrný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/motocyklove-deniky-proposition-v-zajeti.html ()

movieband

Slabší, ale solidní pokračování, kde je kulervoucí akce a zase superheroické chování Jasona Stathama. Leterier na mě zapůsobil snímkem Utržený ze řetězu, který byl opravdu výborný. Nevím, ale od té doby kvalita jeho filmů bohužel klesá nebo spíš nedosahuje takových kvalit jako u jeho Dannyho. Co však stojí za zmínku z jeho tvorby tak to je takej pokračování Hulka, které je sakra podařené. Kurýr 2 má zase jednoduchý děj, skvělou, ale extrémní akci a sympatické herce. Takže to je jak první díl, až na to, že akce je už opravdu moc heroická. ()

Budweiser

První díl byl o trochu lepší, Kurýr 2 tak nevybočuje z trendu "horších dvojek". Efekty s autem byly místy opravdu skvostné, občas až přehnané. Nevím jestli animace s letadlem dělali s nějakým záměrem aby nevypadaly reálně, ale mě vždy když tam byly od filmu odrazovaly. Konec je opět otevřený, takže je i možné, že bude trojka. ()

Aiax

No sláva, po trapně nabubřelých megalomanských projektech jako Spiderman 3, Batman Begins, X-Men 3, Fantastic Four a dalších si konečně můžu říct - ano, tak by měl vypadat filmový komiks. Rovněž s překvapením zjišťuji, že dobrý filmový komiks nemusí být nutně adaptací toho kresleného. Hravost, nadhled, coolovost a totálně stupidní zápletka - všechny komiksové náležitosti jsou zde a fungují skvěle. "They are your friends?" "Not yet." ()

Efik_CZme

Statham dělal co mohl, ale film z jednotlivých efektů neposkládáte. ** za skvělou scénu se "zatlačováním očí" mrtvému a souboj s hasičskou hadicí jako zbraní... ()

ilemas odpad!

Nejdebilnější akční úlet co jsem viděl. Několikrát jsem to chtěl vypnout,ale bylo to tak blbé, že jsem se samou zvědavostí co blbějšího tvůrci ještě vymyslí vydržel dívat až do konce. A nezklamal se. Scénu s tančícím letadlem ve vzduchu jsem neviděl ani v té nejstupidnější komedii. ()

lekr

Kurýr v podání Jasona Stathama je drsňák každým coulem. Má skvělé hlášky a výborně se pere, leč jeho postava doplatitla na nekvalitní a nahlouplý scénář, který jeho autor snad opravdu napsal v opilosti. Film je přímo nadupaný akcí, která je sice dobře vizuálně zpracovaná, leč velice nereálná a vyloženě směšná. Stejně jako celý film. Dvě hvězdičky za výborného Stathama a dobrou hudbu.. ()

HappySmile

Parádní film. Akce pěkně odsýpá a ještě ke všemu u toho nechybí ani dobrá sranda. Jason Statham je v těchhle akčních komediích prostě jednička, to mu nelze upřít. Myslím, že by se dal označit za takového novodobého Jackieho Chana. ()

kaposlav

Pokračovanie Kuriera sa nesie v tom istom duchu ako jednotka. Herecke výkony su dobré a hlavne výkon Jasona Stathama je presvedčivy. Strih dobry, hudba dobrá, dej dobry, akcie je tam dosť a naviac potešia aj vtipné vsunky. Tentokrát tam bolo, ale až moc sci-fi nezmyslov v porovnani s jednotkou a celkovy dojem pokazi ten laciny trik s lietadielkom na konci čo u mňa rozhodlo. Preto, keď prvy diel dostal 3* tak druhy len 2*. Myslím si, že tento film ocenia hlavne borci okolo 20. rokov čo neprihliadajú na nereálne akčné scénky, ba naopak ich vyhladávaju. ()

Martin741

Kuryr 2 je sice ukuchteny stale v kuchyni Louis Leterriera, ale oproti vybornej jednicke je uz slabsi. O dementny scenar ani tak nejde, ten bol retardovany uz vo filme Kuryr 1. Ide skor o drobne nedokonalosti, ktore si clovek vsimne, ked si film pusti 2 - 3x. Napriklad ta akrobacia vzduchom s Audinou a zeriavom, ked sa Frank Martin zbavoval bomby .... Lol. Dalsim negativom su drobne digitalne chyby, ked auto prejde cez murik a nic na laku ani skrabanec..... Lol. Aspon ze drsne akcne sceny davaju filmu odo mna 69 % ()

peiton

Chlapík v dobre padnúcom obleku s perfektne uviazanou kravatou,až mám pocit,že v ňom vidím jeho veličenstvo agenta 007.Vždy sa mu podarí zneškodnť akéhokoľvek nepriateľa,predvídať akúkoľvek situáciu a k tomu všetkému neprísť k úrazu..Hrdina,ktorý sa len tak ľahko nezľakne nikoho a ničoho,je absolútny profesionál vo svojom obore a svoje remeslo robí mazano a sofistikovane,čo viac sa dá od hl.predstaviteľa očakávať.Je to pre mňa jedna veľká fantázia s riadnou dávkou nadsázky s presným načasovaním ľahko predvídateľného záveru. ()

dezorz

kto je lepsi kurier - Statham ci Clive Owen? V urcitom zmysle Statham, to je tak jediny a naozaj jediny plus tohto filmu. bodka. ()

Jino

Od prvního Kurýra mi Jason Statham není ukradený a jeho akční projevy čím dál častěji vyhledávám. Dvojka jen kopíruje jedničku a není ničím vyjímečná. Prostě jen další kurýr. ()