Kruté oči hor 2

• Česko Kruté oči hor (více)

V hrůzném pokračování klasického hororu se vracejí všemi milovaní zmutovaní kanibalové z pouště. Osm let po původním masakru, jehož se v roce 1977 stala obětí obyvatel jeskyně středostavovská rodina, vedou traumatizovaní pozůstalí tým drsných motorkářů autobusem zpět do divočiny. Když se však vůz porouchá, je na cestovatelích, aby si zachránili život. Z hor se totiž znovu vynořují hladové bestie (vedené strašidelným plešounem Michaelem Berrymanem) a chtějí večeři! V režii mistra hororu Wese Cravena (Vřískot, Noční můra v Elm Street) se v tomto brutálním krváku vrací několik šokujících záběrů z původního filmu (včetně dnes legendární vzpomínky psa) a hrozivá hudba Harryho Manfrediniho (Pátek třináctého). Ještě zvrácenější, ještě odpornější a ještě šílenější – to jsou KRUTÉ OČI HOR! (oficiální text distributora)

EdaS

Film tak neskutečně hloupý, že by mohl být považován za velmi sofistikovanou parodii. Člověk nestačí valit oči, když mu jeho jinak oblíbený režisér servíruje hned několik docela dlouhých flashbacků z prvního dílu (vzpomíná dokonce i pes!!!), hlavní hrdinové jsou banda tupců, kteří by měli mít na čele napsáno "ZAB MĚ!", jednou z postav je slepá krasavice (škoda, že celou dobu oblečená) atd... Nejlepší na tom ale je, že se na tu blbost docela dobře kouká (Craven zkrátka točit umí) a člověk se nenudí. Hodně zábavný trash. ** 1/2 ()

tron

„Vedľa. Netrafil.“ Prvému Cravenovmu dielu dávam 80% predovšetkým za zásluhy: je to jeden z prvých hixploitation, čo je jeden z mojich najobľúbenejších hororových pod-žánrov). Ale toto pokračovanie je fakt mimo. Postavy: nesympatickí zakomplexovaní frajeri na motorkách s malými pinďúrmi, slepé panny ustráchane „cítiace prievan“ a Afroameričania, ktorí v amerických hororoch slúžia len na jedno (ak nie sú Candyman). Výprava: pár chatrčí a skaly. Občas (VEĽMI občas) to relatívne chytí dych (gore, vlčiak), ale inak snímka krajne zostarla (pritom napr. VYSLOBODENIE nie, takže sa nedá operovať vetou „všetky filmy časom zostarnú“. Niektoré sú nadčasové.). Postavy po miliónty krát kráčajú nocou a pýtajú sa „Je tam niekto?“, pritom dobre vedia, že miesto je zamorené zmutovanými kanibalmi. Nechutnú korunku Wesovmu ukážkovo zbytočnému hlúpemu filmu nasadzuje ale až nestrašidelné Zlo – žiadne parádne masky, ako v remake Alexandrea Ajau, len škaredí chlapi v kožuchoch, ktorí nielenže vedia rozprávať, ale dokonca majú zmysel pre humor a jazdia na motorkách. Fakt hnus. ()

Kusko.t2

Bohužiaľ dosť veľké sklamanie. Čakal som, že sa tento druhý diel vyrovná aspoň tomu o 8 rokov staršiemu priemernému Hills Have Eyes. No nestalo sa tak. Wes to tento raz skoro vôbec nedomyslel, z tohto druhého dielu sa stal film bez atmosféry. Ako horor je to skoro na nule, a medzi tie hlavné príčiny podľa mňa, ktoré sa na tomto fakte podieľali sú – 1. použitie značného množstva humoru, ktorý sa nechtiac preniesol aj na scény v ktorých sa s humorom nepočítalo (HHE2 mi pripadal ako paródia na horor ako taký), 2. Flashbacky (nemám rád flashbacky, tu sa použilo dosť záberov z jednotky na môj vkus), 3. a za ďalšie, Wes tento príbeh neposunul vôbec ďalej oproti prvej časti, iba zmutovaná rodinka nežila už v jaskyni ale zbúchali si domček a tí, ktorí stroskotali, stroskotali s autobusom a nie s karavanom. Plus sa k zlému dojmu z filmu pridala aj nelogickosť konania postáv a hudba, ktorá ma štvala, pretože Wes chcel dať prostredníctvom nej do „vypätých“ scén atmosféru, ale iba hudba atmosféru z nuly neurobí, iba na chýbajúcu atmosféru v tomto prípade upozornila. Škoda, že to takto dopadlo. ()

MM_Ramone

Vo vyprahnutej stredoamerickej púšti, ďaleko v nezmapovanej pustatine, žije okrem tarantul a štrkáčov aj retardovaná rodina nemilosrdných kanibalov o ktorých civilizovaný svet ani netuší. Kto vstúpi do ich teritória má sakramentskú smolu. Film "The Hills Have Eyes part II" - "Hory majú oči 2" alebo tiež známy pod názvom "Kruté oči hôr" je o dosť slabší ako prvá časť z roku 1977, ale omnoho lepší ako remakes, ktoré boli natočené v novom miléniu. Je to mierne podpriemerný hixploitation z osemdesiatych rokov minulého storočia pod ktorým je podpísaný horrorový klasik Wes Craven. ** ()

SOLOM.

Přes všechny klady i zápory jsou Kruté oči hor typickým průměrným béčkem osmdesátých let, které se někomu budou líbit víc a někomu míň. Kvalit prvního dílu však rozhodně nedosahují. Najde se zde několik pěkných momentů, ale i spousta nelogických scén. Pokud však nebude čekat krvavý masakr, ale spíše kupu černého humoru budete nakonec docela spokojení. Z úcty k původní myšlence a nízkému rozpočtu dám 3*, protože Cravena a jeho tvorbu mám docela rád. Rozhodně si však tenhle snímek nezařadím mezi svoje nejoblíbenější filmy. ()