poster

eXistenZ

 • Kanada

  eXistenZ

 • slovenský

  eXistenZ

 • slovenský

  eXistenCIA

 • slovenský

  eXistenciA

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada / Velká Británie, 1999, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ***

  Opět totálně úchylný, nechutný, ale přitom dost zábavný Cronenberg. Nebýt poněkud překombinované poslední třetiny, bylo by to za čtyři. A také dost dobrá Jennifer Jason Leigh. Ta kostěná pistolka mě dostala:)(4.9.2003)

 • AngelAngie
  ****

  Na první shlédnutí supr jízda, na druhé už mírné nepochopení.(22.5.2008)

 • Pluhy
  **

  Jsem fanoušek počítačových her, ale tuhle bych si ani za boha nezahrál. Vítejte v absurdní představě Davida Cronenberga o převratné hře budoucnosti. Provázet vás bude její prográmatorka a nekompatibilní Jude Law. Námět snímku je velmi zajímavý jen mi zde nesedí ty typické Cronenbergovi psychadelické serepetičky na každém kroku. Zbraň z rybích kostí a organický playstation působí až přehnaně absurdně. Z počátku jsem se dost nudil ale časem se příběhová linka trochu zamotává a závěr snímku je zábavný a poutavý. Bohužel to nezachraňuje předešlé pasáže, které jsou trochu pasé.(22.2.2011)

 • Arkos
  ***

  Tenhle film není pro každýho a bohužel pro mě taky ne. Střídání reality a hry, občas jsem v tom trochu plaval a jak říkám, moc mě to nebralo.(29.8.2009)

 • Radek99
  ****

  Vizionářský sci-fi film Davida Cronenberga, už to samo o sobě je žánrové vymezení. Režisér zaplňuje film svými příznakovými bizarnostmi (střelná zbraň sestavená z koster vodních živočichů a zubní protézy), opět typicky pro jeho tvorbu (viz třeba Crash) hledá nové rozměry erotického pudu (orální sex v oblasti bioportu, sám bioport coby primární sexuální znak...) a erotické se záměrně mísí s (alespoň pro někoho) nechutným či minimálně neobvyklým, Cronenberg stimuluje v podvědomí diváka paranoické podhoubí, ale především poukazuje na arbitrárnost realit a vizionářsky hledá hypotetická nebezpečí plynoucí z vývoje počítačových her a prolínání virtuální a skutečné reality... A možná, že jako všechny filmy Davida Cronenberga, i eXistenZ především symbolicky odráží nejednoznačnost současnosti, zahlceni informacemi stále ještě nevíme, kdo a proč tu jsme... Podobné filmy: Matrix, Třinácté patro, Animatrix, Videodrome(17.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace