Strážce duší

Krimi / Mysteriózní
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (více)

Série(2) / Epizody(13)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

Wysch

Zuzanó Norisovááááá...!!!! Ach jo, kde jsou ty časy, kdy jsem vysedával každej pondělní večer u televize a díval se na tenhle na české poměry dost netypický seriál. Jó, to mi tehdá bylo devatenáct a děsně jsem po Zuzce šílel. Ale ani ona, ani můj neoblíbený Klein, nemají za vinu moje hodnocení. Bavil jsem se dost a díval jsem se na něj dost... 75% ()

PKD

Pokus o česká Akta X? No, pokud by se to tak halasně v našich periodikách tehdá neproklamovalo (což považuji za chybu), bylo by to lepší. Osobně toto považuji za příjemnou záležitost, kde ústřední dvojice je mi opravdu sympatická (a to nepatřím k fanouškům zpěvanek typu Norisová, ne nemá fakt nic společného s Chuckem...škoda:( a tak vůbec.;-) Zázrak se nekoná, ale průser, též ne. ()

BloodyVamp

Hrátky s nadpřirozenem mám rád. Pokus o české Akta X ovšem nevyšel. Ovšem co předvádí ústřední duo je tragické...Koncept při luštění záhad imho vždy stejný, Norrisová je pouze pro ozdobu, Vaculík většinou sice tápe, ale i tak je jedním z největších kladů seriálu. Kvalita dílů je silně nevyvážená, pamatuji na dva, tři co měly nějakou úroveň. Bohužel, na opravdový tuzemský mystery seriál se vším všudy si musíme počkat... ()

blackrain

"Oceánem věčnosti putují Strážci duší. Vedeni neomylnou Prozřetelností, přicházejí na svět, aby uchránili, co má zůstat skryto,a odhalili, co musí být zjeveno. Ve službách osudu berou na sebe lidskou podobu, ale jen vyvolení smějí spatřit jejich tvář" Minulost je vzrušující a velmi přitažlivá, dokonce víc než si umíme nebo chceme představit. Pokud ji rozkryjeme, můžeme vyřešit záhady současnosti. Takhle pracovala velmi sympatická dvojice Armín a Katka. Sice vypadali jako kráska a zvíře. Ale všichni si představujeme záhadologa a archeologa jako drsného a neoholeného chlapíka, který nerad chodí v obleku a po svém boku má mladou a krásnou ženu. ()

type_B odpad!

Přivřel bych oko, teda nejradši úplně, abych ten seriál neviděl. Sic obdivovatel béček, vyžaduji jistou elemntární kvalitu. A to jak od seriálu, tak od filmu. Zde to nenacházím. ()

vegetol.mp

15. 6. 2009 Mohl to být dobrý seriál. Ale není. Proč? Scénáře ke všem dílům jsou neuvěřitelně matné, bez fantazie a tahu na branku. Postavy se v nich jen tak motají a melou neuvěřitelně kraviny. Když má být v seriálu nějaká démoničtější scéna, je zaručeně pohřbena mizerným trikovým zpracováním, nebo neschopností zůčastněných režisérů. A Suchařípův démonický kožený kabát vypadá jak koženková imitace od vietnamců. Zkrátka levnost na levnost.Takže bych chtěl tvůrcům vzkázat jediné. Vykašlete se už jednou pro vždy na špatné počítačové triky, na které nemáte prachy. Jediné co po vás chci jsou slušné herecké výkony a dobře napsaný příběh. To snad české kinematografii nikdy problémy nedělalo, né? Jediné pozitivum je, že je to alespoň nechtěně zábavné. Celkově je ale Strážce duší něco jako rozjetá hlava na chodníku. Dělá se vám z toho blbě, ale furt na to musíte čumět. ()

Katarine

Mě Strážce duší bavil. Sice knižní předloha více, ale ztvárněno do seriálu to bylo zajímavě. Dobré herecké obsazení a hudba dodávají záhadám pěkný nádech. Tohle fakt můžu. ()

lekr

Nápad není v zásadě tak špatný, leč tvůrci to úplně posrali a vůbec ho nerozvinuli. Z příběhu, ze kterého by mohl vyjít mysteriozně hororový seriál, vznikla jakási tuctová kriminálka s odpornými herci, nevýrazným scénářem a tupými dialogy, ve kterém se postava Strážce duší sotva mihla. Čekal jsem skvělou mystery zábavu ale místo toho jsem se u všech epizod nudil k smrti. Češi vážně horory ani fantasy neuměj..... ()

rakovnik

Byl by to dobrý seriál, nebýt Strážce duší a vidin Zuzany Norisové. Není potřeba všechno polopaticky vysvětlovat a na všechno přijít, v tom je kouzlo, tajemno, záhada. To se tady nepovedlo, zajímavé zápletky, tajemné události i předměty, záhady, jsou ubity jejich rozuzlením či koncem bez pointy. Vaculík toho moc neukázal, dialogy jsou někdy úděsné, každopádně lepší hodnocení sráží amatérské herecké "výkony" vedlejších postav. I tak trochu lepší než další "díla" té doby. ()

starbrejkr

Pro mě jeden z nejlepších českých seriálů, už jen proto že je pro ČR tak netypický. V dnešní záplavě nováckých a primáckých břeček a čétooidních rádoby umělečtějších seriálů prostě člověk seriál s takovou tématikou přivítá. Většína příběhů se mi svým zpracováním hodně líbila a herci taky byli slušní. Až budou reprízovat, rád zas zhlédnu. ()

boblig

Nejhorší ženský herecký výkon v hlavní roli: Zuzana Norisová! Inu, co také může hrát v dementním scénáři od Arnošta Vašíčka ... ()

C0r0ner

Strašlivě zahozený potenciál, který mohl udělat z tohohle seriálu jeden z nejlepších, co kdy byl natočený. To mysteriózní téma je tak nosné, že mi prostě nejde do hlavy, jak z toho mohli tvůrci udělat takovou slátaninu, a jak tomu mohli dát tak laciný vizuál. Obrovská škoda. 55% ()

Fallen_One

Česká odpověď na Akta X. No co bych povídal...prostě je to po česku. Občas dobrá kamera, dobrý nápad, ale jelikož tam občas hrají děsní neherci a je to vidět jak je to strašně strojerný, tak za dvě hvězdy. Protože tu tajemnou atmosféru to naladit dokáže. ()

zette

Tento ducharsky serial nema moc co nabidnout. Pribehy mi neprisly nijak zajimave a postradaji vse, co by si mel divak zapamatovat. Nestastne napsana postava Lukase Vaculika, Norisova je sice hezka holka, ale to hrani ji taky ne vzdy jde.-). ()

animaxis

Tajemno,záhady,hororová atmosféra.To je to nejlepší na tomto seriálu.Pro mě je to také ten nejlepší český seriál jaký byl kdy vysílán! ()

forsythia

Abych se já podívala na seriál, a český ještě k tomu, to už musí být. Pokud jsem kdy jedním koutkem oka zavadila o některý z dnešních českých seriálů, tak to na mě nezanechalo vůbec žádný dojem. Maximálně jsem si řekla, co to je zase za p***vinu. Tohle sice není Strachova Ztracená brána nebo Ďáblova lest, i když i tam se dala najít slabší místa, ale ani si to na nic lepšího nehraje. Nejsou to ani Akta X, ale je to Vašíček a jeho přístup k českým pamětihodnostem a jiným záhadám, který nechává spoustu prostoru pro fantazii. Většina dílů je zakončená vtipně (jak je Vašíčkovým dobrým zvykem) a některé jsou i celkem dobře zrežírované. Dojem mi nezkazili ani příšerní neherci, ani Vaculík, kterého nemám moc v oblibě, ani ne zrovna zdařilé dialogy. Ono to totiž mělo z větší části atmosféru, která všechny nedostatky bohatě překryla. S nemalým nadšením jsem sledovala díl odehrávající se ve Křtinách a tamním kostele, tam jsem totiž strávila jako dítě nejedny prázdniny. Na Moravě se konec konců skrývá spousta tajemných věcí a sama počítám, že se tam někdy vydám a začnu Vašíčkovi fušovat do řemesla. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein