Strážce duší

Krimi / Mysteriózní
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Scénář:

Arnošt Vašíček

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (více)

Série(2) / Epizody(13)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

Apophis

Když jsem uviděl upoutávky řekl jsem si: "A jéje! To se zas pokoušíme o něco, na co nemáme! Nakonec ale s klidným svědomím mohu říct, že jsem byl mile překvapen! Scénář je (až na několik chybek) dokonalý a hudba byla rovněž vytvořena výborně (dobře navozuje atmosféru tajemna). Dále podle mého seriálu určitě přidala kompozice "série" (=nejde o jeden velký příběh, ale každý díl má svůj samostatný příběh. Herecké výkony jsou v případě hlavních postav (Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová) více než dobré (jejich vzájemné špičkování je skutečně úsměvné [myslím v dobrém]) a ostatní herci rovněž nehrají špatně. I když...v některých případech by se dalo polemizovat (tak např. Pavel zedníček mě moc nepřesvědčil). Celkově se podle mého jedná o velmi dobré dílko, které by se sice pod palbou zkušeného kritika rozsypalo jako domeček z karet, ale já osobně jsem rád, že jsme se konečně zmohli na něco, co mi nepřipomíná jihoamerické telenovely... Jen tak dál ČT, máte mé sympatie..... ()

sir-dave

MI osobně se to líbilo. Sympatičtí dva hlavní představitelé, hlavně Norisová a příběhy určitě nebyli odpad. Občas mi něco nedávalo smysl a něco nebylo až tak zajímavé, ale atmosféra se mi líbila a především za Norisovou a Vaculíka hvězda navíc. ()

sator

Mám rád mystiku, jsem rád že čt dala tomuto tématu prostor,co mě zaráží, jsou hrozné herecké výkony. Zvláště tam kde režíruje Dušan Klein to je až na oblast.... 70 % ()

Mylouch

Diblíkovitě nehrající kočanda Norisová a nerežírovaný Vaculík v pekle postsynchronů, prvoplánová hudba, ochotnický střih (A.Fišárek :( ) atd. atd. Smutný televizní penězovod, 2-3* Hrobka času - sc.A.Vašíček, h. P.Malásek, rež.D.Klein ()

Lolita

Kvalita se liší díl od dílu.. od jedné hvězdičky až po ty tři (kterých bohužel není mnoho, ale když to srovnám s jinými českými podobnými projekty, nemohu jinak - téměř tři hvězdičky). ()

LordSnape

Pokus o české Akta-X moc nevyšel. První díly byly fakt super, ale postupně se z celého seriálu začalo vytrácet ono kouzlo... ()

Honzíno

Luky se Zuzou se snaží vykřesat tajemno tam, kde často ani není.:( Avšak celkem ji to i občas sluší a částečně musím zvednout palec nahoru za pokus o mysteriózní seriál, ze kterého jsem viděl víc než jeden díl. Škoda, že to vypadá fakt levně. ()

M-arta

Rozhodně zajímavý nápad, ale ve výsledku spíš takový legrační pokus o českého spiritistického Muldera a Scullyovou. Mám ráda tajemno, líbí se mi nápady na příběhy, jenomže jejich provedení mi připadá tak těžko uvěřitelné, až se u toho bavím... ()

filmmovier

Nikdy bych neřekl, že se budu u tuzemského seriálu bát. Strážce duší mi potvrdil, že u to je možné. Bohužel, některé díly jsou dost nezajímavé, hlavně ta druhá série, ale zbytek seriálu byl pořádně napínavý a tajemný. jeden z nejlepších českých seriálů, opravdu byl moc dobrý. Vždycky jsem si přál větší počet dílů. Nejvíc se mi líbil David Suchařípa jako strážce, i když ho moc extra nemusím. ()

gjjm

Nemůžu si pomoct, mě se to líbilo. Thrillery prakticky bez děje a s příšernými hereckými výkony, ale zajímavá záhadologická témata (pochopitelně, nemůžete je brát jako dokumenty, je to jen film), pěkná vizuální stránka, skvělá hudba. Některé díly byly opravdu docela děsivé (ten o mimozemšťanech), celkově rozhodně patří k těm lepším českým seriálům. ()

anli

Kdy člověk narazí na český mysteriózní seriál?Který navíc čerpá z našich kořenů a je natočen podle knih jednoho z největších záhadologů Arnošta Vašíčka?Nu opravdu málo,že ano?A protože mám záhady rád a Vašíčkovy knihy také,nemohl jsem si to nechat ujít.Jednotlivé epizody jsou zajímavé,i když scénář místy trochu tápe a je malinko nemotorný(více z něj budou mít znalci a čtenáři Vašíčkova díla),a mají příjemný spád.Atmosféra je dobrá a tajemno hmatatelné-někdy více,někdy méně.Tandem Vaculík-Norrisová je skvělý a velmi příjemně se doplňují.Občas to mezi nimi příjemně zajiskří a divák se pobaví.Jednotlivé epizody mají samozřejmě kolísavou kvalitu,což je dáno jednak střídáním na režisérské stolici a pak také sílou jednotlivých příběhů.Nikdy ale nespadnou pod slušný průměr.Některé příběhy trochu sráží sám scénář,který je chvílemi dost předvídatelný.Chtělo to použít více invence a nápadů.Tady je nutno ocenit už záměr samotných tvůrců,že tohle mohlo v našich vodách vzniknout.Celkově jsem byl spokojen a místy i nadšen.Triky a celá vizuální stránka je děláná decentně a s citem-žádné okázalé a tady zcela zbytečné počítačové efekty-a vytváří tak skvělou atmosféru,kterou výborně doplňuje hudba.U mě to má za strážných 75% a to bez debaty.P.S.U tohohle žánru dnešní divák slyší jen na bombastické efekty,rychlý střih a mohutné EmZáky.No tady to tak díkybohu není a proto to je tak příjemné.Připomělo mi to některé epizody"Krajních mezí",které považuji za jeden z nejlepších seriálů tohohle žánru. ()

Aven

Ne ne a ne! Jediný proč se na tohle dá dívat je Zuzana Norisová a i ta se po čtyřech dílech okouká. ()

Compadre

Celý seriál se hned zkraje tvářil strašně dramaticky a mysteriózně, ale po pár dílech muselo i naprostému mamlasovi dojít, jaká je to děsná blbina. K tomu ještě strašně se přetvařující Vaculík, který před kamerou pózuje jak může a mladej Suchařípa, kterej se na týhle roli rozhodně nenadřel. Jen tam tak chodil, tvářil se vážně a občas rozpřáhl ruce..aspoň že se dalo koukat na tu Norisovou. ()

blackJag

Bizarní záležitost, dána na milost a nemilost fušerům nejhrubšího kalibru. Chudou výpravu a amatérskou vizáž člověk už jaksi od tuzemské televizní tvorby čeká, ale aby ani herci nebyli schopni aspoň průměrně zahrát, scénárista vymyslet trochu věrohodný dialog nebo režisér předvést něco mírně nad úroveň home videa, to už je hodně hořké kafe. Zuzka Norisová je fakt pěkná holka, co to ale předvádí? Kde studovala herectví? Většinu scének hraje, jako když Joey z Přátel "čichá smrad" a to má na starosti jednu z hlavních postav. Tak takto opravdu ne vážení přátelé. 10% ()

PollyJean

Při sledování jedné ze dvou víceméně náhodně zachycených epizod - tou s aztéckou maskou - jsem urpěla těžký šok. Scénář, herecké výkony, režie, všechno jedná hrůza. Zvláště mě ničil jakožedémonický Z. Podhůrský. Ale pořád doufám, že jsem měla smůlu a prostě jen viděla ty slabší díly z celé série. ()

ganz

Důkaz toho, že česká seriálová tvorba za posledních pár trpí jakýmsi orálním průjmem a chrlí na nás jednu sr€cku za druhou. Jedna hvězdička za ty nejzhovadilejší momenty, u kterých má člověk možnost se zasmát. ()

Ravi

Atmosferická, místy perfektně mystická detektivka na pokračování, u které jsem se nenudil, i když mi její logika a rozuzlování k srdci nepřirostlo. Ale teď si tak říkám, že je vlastně fajn, že u nás takový seriál vznikl. Pravdou je, že u nás je toto vzácnost, a tak ji musím ocenit. Triky nic moc, chybky se vloudily i jinde, ale cekově 65% = 3/5 ()

Death

Mne se to docela libi. Preci jen je to zase neco trochu jineho, nez nam vetsinou televize nabizeji a to se urcite musi ocenit. Nejedna se o zadnou Pojistovnu, Misto nahore nebo nedej boze Rodinna pouta. Jak uz to v serialech byva, nektere pribehy jsou dobre napsane a dokazou cloveka zaujmout, jine jsou pouze prumer, ktery prilis neoslni. Co se tyka zpracovani, to je urcite dost rozporuplne, ale v ramci televizni produkce se da prekousnout, stejne jako herecky "vykon" Zuzany Norisove(preci jen lepe vypada nez hraje :)). 3* hlavne za napad a atmosferu nekterych dilu, mne to ke spokojenosti staci. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein