poster

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (TV film)

 • USA

  Librarian: Quest for the Spear, The

 • Slovensko

  Flynn Carsen: Honba za kopijou osudu

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2004, 89 min

Režie:

Peter Winther

Scénář:

David N. Titcher

Kamera:

Alan Caso

Hudba:

Joseph LoDuca

Střih:

Ron Rosen

Scénografie:

Kirk M. Petruccelli

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo
(další profese)
 • Gemini
  ****

  S podstatně nižším rozpočtem a v podstatně parodičtějším duchu natočené "něco jako Mumie" - tedy film o neohroženém (ehm, ehm) dobrodruhovi hrdinně vydávajícím svůj život všanc při záchraně starobylého artefaktu, potažmo celého světa. V hlavní roli Noah Wyle, který mi tíhle dokázal, že nezůstane navždy doktorem Johnem Carterem, ale má i jiné kvality. Jeho úvodní pyramidální výstup je skvělou ukázkou jednak jeho komediálního nadání, a druhak ukázkou toho jak se dá (a má) natočit naprostá bejkárna tak, aby se u ní člověk bavil. Příkladů, jak totéž udělat naprosto špatně, je v kotli bublající břečky jménem komerční škvár dost a dost - nedívejte se moc zblízka, čas od času se z toho hnusu vynoří třeba špatně animovaná hlava anakondy;) Proto si cením tohohle často dost lacině vypadajícího filmečku, v němž na několika místech lze slyšet téma z Hvězdné Brány, a na místech jiných (třeba Semper Fi) vyprsknout smíchy - a hlavně - který se ANI NA VTEŘINU NEBERE VÁŽNĚ. Potlesk, těším se na další díl a dávám..ale co by ne, 80%.(24.2.2008)

 • Hogun
  **

  Skúšal som vypnúť mozog a pár krát aj televízor, ale všetko márne. Stále sa na mňa usmieval Dr. Carter z Pohotovosti, ktorý nie a nie prekročiť svoj tieň. Nudný, trápny a rádoby vtipný scenár s adekvátne topornými hereckými výkonmi. 4/10(2.7.2007)

 • nash.
  ****

  Dobrodružná legrácka, která se ani na okamžik nebere vážně a s nadsázkou od první minuty hrne z obrazovky jeden vtípek za druhým a ještě je prokládá vydařenými hláškami („Najdi si svýho moulu.“). Pobaví drzostí s níž přes malý rozpočet předstírá velkou podívanou a ještě přitom škodolibě paroduje své velké žánrové bratříčky od Indiana Jonese po bondovky. Každá z postav je srozumitelnou karikaturou, každá scéna, každý vtípek, každá hláška má své kouzlo, jehož chuť se často probouzí postupně, někdy dokonce se zpožděním, a občas se blíží až montypythonskému humoru. Přitom však humor a nadsázka z obrazovky nehulákají a neupozorňují na sebe, spíš jen tak nenápadně pomrkávají a dělají jakože nic, dokonce i ten scénář je takový na oko hloupoučký. Možná by neškodilo, kdyby ta pohodová zabava dostala zdání většího švihu a razance, i když na druhou stranu, co může být rychlejšího než Flynn, který na koleně během několika hodin rozluští mrtvý jazyk, na němž si vylámaly celé týmy vědců a během patnácti vteřin vyřeší největší hádanku světa, na níž lidstvo hledá odpověď už tisíce let.(5.5.2011)

 • Crazer
  **

  Děsný! Umělý sníh, kameny, mosty, miniatury letadel .. asi byl tenhle film ochuzen o hodně peněz. Všechna ta umělotina pak kazí divákovi celkový dojem z filmu. Kdyby vizuální efekty byly více propracované a většina nápadů dotažená více do detailu, jednalo by se o nového kvalitního Indiana Jonese. V tomto filmu se každý krok a další scéna daly očekávat .. vše bylo vyřešeno téměr ihned díky megachytrému studentovi, což filmu také zrovna nepřispívá do kladného hodnocení. Ke konci už jen ubohá bitka mezi důchodcem a hadí sektou. Film který zaujme asi jen nejmladší skupinu diváků.(15.2.2008)

 • Psema
  **

  Wyle se evidentně baví a závěrečná půlhodinka má guilty pleasure potenciál jako blázen. Škoda, že první hodina stojí za starou belu a kromě pár hlášek nabízí jen bezbřehou nudu, kterou nekonečné pomrkávání a nadhled tvůrců dostatečně nespasí. Ale potenciál to má. Byť notně céčkový.(20.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace