Pro Angelu Bennettovou jsou počítače celý svět. Živí se jako odbornice na počítačové viry, s okolím komunikuje pouze pomocí počítače a jediné přátele má na internetu. Před odletem na dovolenou do Mexika dostane od programátora Dalea disketu s neobvyklým programem. S jeho pomocí se lze dostat k jakýmkoliv tajným záznamům. Její život se však mění v noční můru, když se z náhodné prázdninové známosti vyklube najatý vrah, který ji má odstranit a získat disketu. Angele se sice podaří uniknout, když se však vrátí z nemocnice, zjistí, že přestala existovat. Její kreditní karta byla zrušena stejně jako rezervace v hotelu, protože prý z Mexika odletěla. Její dům byl vystěhován a prodán s tím, že se odstěhovala. Podle záznamů v policejní databázi je z ní Ruth Marksová, obviněná z řady přestupků a zločinů. Přestože ji pronásledují policie i zabiják Devlin, podaří se jí zjistit, že za vším jsou počítačoví teroristé Pretoriáni. V jejich čele stojí Jeff Gregg, majitel firmy na zabezpečovací systémy, které obsahují program, jenž umožňuje Greggovi proniknout do jakéhokoli systému. Přestože každý, kdo se pokusí Angele pomoci, je Devlinem zabit, dál bojuje o svůj život i ukradenou identitu. (TV Nova)

Stanmi

Počítačová programátorka Angela Bennettová (Sandra Bullock) se živí opravováním chyb v počítačových programech. Jednoho dne se však díky své profesi dostane do smrtelného nebezpečí... Co se musí snímku nechat, že v sobě má několik zajímavých nápadů a myšlenek a především Sandru Bullock. Sandra zde opět podala kvalitní herecký výkon a prakticky utáhla celý film na svých bedrech (ono jí taky nic jiného nezbývalo, protože herecké obsazení nepatří k největším přednostem tohoto snímku). Příběh je místy docela napínavý a jak již jsem zmínil má několik působivých zvratů a nápadů, ale taky má několik těch slabších, které film zbytečně táhnou do průměru. Celkově vzato je tak Síť vcelku solidní příspěvek do žánru techno thrillerů se sympatickou Sandrou Bullock v hlavní roli. ()

fimler

Vydařený thriller jen pro tento film je veliká slabina, že se to prostě točí kolem elektroniky, která se vyvíjí až moc rychle. Proto také v tomhle filmu sledujeme monitory velké metr x metr atd. Bohužel to režiséři netušili, že se to tak rychle zmodernizuje a ted ten film vypadá spíš jako z pravěku, ale Sandra je báječná.... ()

Lubos_Hurych

Nejlepší na tomto filmu je to, že krásně předpověděl budoucnost. ▷ "Děláte v počítačích?" "A nedělá v nich snad každý?" ◁ Všichni u počítače, celý svět u počítače; a to už v roce 1995! Film si vzal vlastně do parády ve své době jednu z těch méně pravděpodobných věcí a předpověděl jím to, co by dnes vlastně mohlo skutečně být pravdou a dokonce už pravdou i je. Sice ne v takovém rozsahu, ale myslím, že logicky to jednou v takovém rozsahu musí být a proto pevně doufám, že bude zrovna po ruce Sandra Bullock, která zachrání svět. Tento film mám rad, ne proto, že by byl bezchybný (i když 64% je podle mého dost málo), protože bezchybný není, ale mám ho rád proto, že se v něm sám vidím. Proto dávám o hvězdičku víc. ;-) ▷ "O co se tady snažíš? Zachránit svět?" "Ne, celý svět ne, jen sebe" ◁ ► 90% ◆ 9/10 ◆ 5* ◄ ()

mnx

Jediný důvod proč film vidět, byla Sandra Bullock, jinak tam nebylo dobrého snad nic. Pokud to ovšem nebudete brát jako komedii, to bych dal možná i víc hvězdiček, avšak tvůrci to mysleli zcela vážně :) Virus, který pojídá grafický chipset počítače, a tím mizí i pixely - to je jen třešnička na dortu. Pamatuju si, že to byl jeden z prvních filmů, který se šířil vypálený na cd ve formátu MPEG-1, a byl spustitelný na tehdejších 486 a Pentiích 1. ()

Aniki

Dnes už vlastně taková klasika, všichni viděli několikrát. Pro mne je to však především lehce nedonošené, přiškrcené dvojče lepšího a atraktivnějšího filmového sourozence Případ pelikán. Tam byl příběh alespoň zatraktivněn Jůlií a Denzelem, zde je to herecká bída, velká bída. Sandra má na triku max. tak pět, šest snímků, kde je ve svých rolích fajn, ale tento k nim zkrátka nepatří. Příběhu hodně ubírá i to, že pojednává především o technologiích a s velkým akcentem na ně a na IT je i natočen. To je halt díky nezastavitelnému pokroku kámen úrazu. Opravdu je to místy až směšné. Ve své době koukatelné dílko, dnes tak trochu katastrofa - dvě stars, divácky silně podprůměrné. ()

Salus

Slušný thriller s dobrou dynamikou příběhu, základní nápad neotřelý. Leč ty čachry s počítači jsou trochu silná káva. Jen laik nebo naprostý BFU to asi může brát vážně. ()

AnnaW

Ze Sandry Bullock už asi velká herečka nikdy nebude, ale jinak má příběh mítsy i spád a i ona už hrála ve větších nesmyslech. Jelikož nejsem odborník přes IT, zase tolik mi film koutky necukal :)) ()

Gormie odpad!

Když pomineme fakt, že nikdo z lidí, kdo se na filmu podílel, zřejmě nikdy neviděl počítač, zbude jen podprůměrný thriller. Ale něco takového se stejně pominout nedá - a není to starším datem vzniku. V roce 95 to byly nesmysly stejně jako dnes. ()

FandaF

Ehm, no tak si to rozebereme. Jsem z oboru a tím oborem se (řekněme na velmi vysoké úrovni) zabývám déle než je starý tento film. Už tehdy jsme s odbornými přáteli ten film kritizovali (z odborného hlediska), ale tehdy jsme byli okouzleni krásnou Sandrou, takže tehdy by hodnocení filmu bylo vysoko. Z dnešního pohledu je to skoro na odpad. Sandra je zde sice pro mne stále kočka, ale zbytek nebrat... Nechci zde polemizovat nad odbornými věcmi (co šlo, či nešlo tehdy a co jde, či nejde dnes)... Z nostalgie, ale i za stále vděčné téma (IT bezpečnost) dávám 2*. ()

aranek

Počítačářská klasika. Napínavá, dobře natočená a v hlavní roli hezká herečka. Úsměv budící technické nesrovnalosti se dají odpustit - byla první - a ani moc neruší. Hvězdička navíc za omezený počet rádobyhumorných "hlášek". ()

mandella

Rychle zastarávající technika budí už trošku na rtech úsměv. Když vidím Sandru, jak se snaží narvat disketu do disketové mechaniky, jímá mě nostalgie. Ještě že už tam nemá disketu pět a čtvrtku, ale jen tři a půlku :-) Americký konec je totálně trapný, ale jinak se to celkem dá. ()

YOGI_BEAR

Čtyři hvězdy dávám jen proto, že se mi film velmi líbil, když sem byl mladší a vlastně mi nijak nevadí ani teď. Uvědomuji si, že to není žádné umění. Příběh zpočátku celkem poutavý (Viry, ztráta identity...,), pak rozbředne a trochu poleví, ale je tu Sandra Bullock, která tu předvádí asi jeden z jejích nejlepších hereckých výkonů. Je to průměr,ale nostalgicky za čtyři. ()

ZAUME

Film není nejnovější a na to, za jakých podmínek musel být ztvárněn je na moc dobré úrovni. Sandra Bullock tehdy zahrála první roli, ve které mě opravdu zaujala což přináší už tak dobrému thrilleru ještě lepší jméno. Určitě je hoden 4 * už jen proto, že Síť 2.0 byla nesmyslná zplácanina, rozhodně nekonkurující prvnímu ztvárnění. ()

Ondrew

Svojho casu relativne nadupany filmik, s odstupom casu posobiaci kapanek "trivialne". Nech je ako chce, je to za 60%. ()

david666

ve své době pro mě super film, bo PC jsem viděl tak možná v učebně na střední - typ 486:-) O nějakém objednávání zboží po netu nebo placení se mi tak mohlo jen zdát. ()

Aidina

..."Všechno je v počítačích, všechno to tam je...." A taky na disketách:-)) jenom k nim už jaksi nepasuje počítač. Ale na tu dobu slušný počítačový thriller o tom, co jde všechno přes síť ovládat. Díky bohu za nezávislost mé kalkulačky. ()

Senrix

Pěkný, usměvný a místy zábavný film se zajímavým námětem a i docela dobře zpracovanou zápletkou. Na jednu stranu bych sice mohl vytknout mnohé ohledně scénáře i kamery, ale celkově se mi nádech filmu líbí a tak hodnotím kladně. Za mě pěkných 70% :-) ()

PatrikP4

Věřím že v 95/96 to možná mělo velmi slušný uspěch... Ale o 10 let později už tolik ne aspoň u mě ne... Teda rozhdoně je to koukatelné, pro mě průměr... ()

Kalda69

Dnes uz zabavne provedene ve sve dobe scifi. Jen malo z nas melo v dobe vydani poneti co vse lze s pocitacema provadet. Neco jako kdyz Snowden zverejnil co vse dokaze NSA. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“