Pro Angelu Bennettovou jsou počítače celý svět. Živí se jako odbornice na počítačové viry, s okolím komunikuje pouze pomocí počítače a jediné přátele má na internetu. Před odletem na dovolenou do Mexika dostane od programátora Dalea disketu s neobvyklým programem. S jeho pomocí se lze dostat k jakýmkoliv tajným záznamům. Její život se však mění v noční můru, když se z náhodné prázdninové známosti vyklube najatý vrah, který ji má odstranit a získat disketu. Angele se sice podaří uniknout, když se však vrátí z nemocnice, zjistí, že přestala existovat. Její kreditní karta byla zrušena stejně jako rezervace v hotelu, protože prý z Mexika odletěla. Její dům byl vystěhován a prodán s tím, že se odstěhovala. Podle záznamů v policejní databázi je z ní Ruth Marksová, obviněná z řady přestupků a zločinů. Přestože ji pronásledují policie i zabiják Devlin, podaří se jí zjistit, že za vším jsou počítačoví teroristé Pretoriáni. V jejich čele stojí Jeff Gregg, majitel firmy na zabezpečovací systémy, které obsahují program, jenž umožňuje Greggovi proniknout do jakéhokoli systému. Přestože každý, kdo se pokusí Angele pomoci, je Devlinem zabit, dál bojuje o svůj život i ukradenou identitu. (TV Nova)

Brejlil

Když jsem tento film viděl v kině, docela se mi zamlouval a dosti prohloubil mojí paranoiu z moci státních institucí. A to byly v roce 1995 možnosti internetu a počítačových sítí v Čechách docela omezené. Toto nebezpečí mně občas straší dodnes, jinak je film jen standartní americký produkt, který ani příliš nenadchne, ale ani neurazí. ()

Antaeus

Príjemne nostalgické spomínanie na časy, kedy slovo internet znelo priam magicky a kedy sa na diskete popri "programe" Wolf 3D stihol schovať aj šikovný "vírus" zaisťujúci svetovládu. Raz darmo, doba pokročila a krádež identity dnes už nezvládne kdejaký nedoštudovaný troglodyt skrz ľubovoľné PC. Alebo..? ()

petikacka

K tomuto filmu mám zcela zásadní a osobní vztah. Když jsem ho viděla v době vzniku, tak jsem na jedné straně Sandře strašně záviděla, že si může všechno objednávat přes internet a na druhé straně jsem získala paranoiu, že se všechno co je na internetu dá zneužít (viz. ukrást identitu). Postupem času se mi všechno splnilo a potvrdilo (kromě ukradení identity, naštěstí). Z toho pro mě plyne poučení, že dobře věřím svým instinktům a zároveň mě naprosto fascinuje jak se ta tehdy fikce, skutečně brzy dostala i k nám a zažívám to co jsem chtěla. V té době by mě nenapadlo, že budu ještě za svého života moci nakupovat a cestovat pouze s platební kartou, objednávat si cokoliv na internetu a budu mít televizi pověšenou na zdi jako obraz. Takže k filmu jsem vlastně neřekla vůbec nic, ale to, že se mi splnilo vše co jsem si přála stojí za to. Za mě 90% ()

Uškudasket

Pomalý rozjezd v doprovodu otráveného zpracování tvoří jedno velké zklamání.Někdy vás přinutí sledovat děj jen tehdy, když se na scéně objeví Sandra Bullock, aby následně užila své dedukace a pomocí detektivních vlohů uvěznila úhlavní nepřátele.Neustále se to mele dokola a film má tak řádné klišé prvky.V kostce je to prostě a jednoduše propaganda internetu.No jo, taky musel nějak začít. ()

Jeremiah

Čím více se zamýšlím nad tímto filmem, tím více se přikláním k názoru, že "na každém šprochu, pravdy trochu". Se zavedením elektronických zdravotních knížek, el. platebních karet a ostatních eloktronických vymožeností, zpřístupníme své soukromí lidem, kteří to né vždy s námi musí myslet dobře ... a to není dobře. Nejsem proti pokroku, ale musím varovat před "hurá" pokrokem / viz. "dokonalá" CS privatizace/. K filmu - jedna z nejlepších rolí S.Bullock a i myšlenka je velmi zajímavá. Jen ten závěr je jako od B.Němcové. ()

Kochanski

Nadprůměrná věc. Jeden z prvních "počítačových" filmů, který má hlavu a patu. Nejlépe je asi udělaný začátek a rozběhnutí akce.Poté se to až příliš zkomplikuje (třeba to s tim cukrovkářskym doktorem). ()

Elin

Komentáře k průměrným filmům se píší celkem těžko. Takový neslaný, nemastný cosi. Úplný průšvih to není, ale nějak extra dobře investovaný čas taky ne. Drama z prostředí "ajťáků" co kápli na něco, co jim mělo zůstat utajeno a následný boj (nečekaně) o holé životy je předvídatelný od začátku do konce. Že bych se ale nějak extra nudil, to taky ne. Prostě střed. ()

Lyžař

Tenhle film prostě miluju. Je o počítačích, taky se tu všude motá Sandra B. .....no a pojednává o velké hrozbě, kterou si na sebe uvalujeme sami. Počítače jsou super věc, ale taky velká hrozba. A už v roce 1995 se vědělo, jak to všechno může být. ()

Hapretor

HTML, HTTP, WWW, HUB, bit, byte, access point, ADSL, ad-hoc, Firewall, FLOPS, ... kdo ví, co toto všechno znamená, nejspíš se mu bude film Net se Sandrou Buldogovou líbit. Mě se nelíbil, spíš nudil a Sandra tady nevypadá zrovna nejlíp. ()

char_t

Ve své době by si *možná* Síť zasloužila o hvězdu víc, ale dneska může být ráda za tři - představa hackování čehokoli odkudkoli je úsměvná (aniž by se film snažil o nějakou nadsázku) a konec je tragicky odfláknutý - jako kdyby jim došel budget a role kinofilmu, tak prostě řekli "A teď je to všechno hotový" a konec... ()

helloween93

90. léta hollywoodského filmového průmyslu byla věkem thrillerů, o tom nelze pochybovat. Vzniklo několik velmi vydařených thrillerů a mnoho průměrných či podprůměrných. Jedním z té druhé skupiny je i Winklerův The Net. Tento snímek je naivně-konspirační, strašně zjednodušující blábol postavený na podprůměrném hereckém výkonu Sandry Bullock. Prachmizerný scénář jí to tedy moc neusnadňuje, ale kdyby se film alespoň tak nevlekl. Pocitově má Síť tak přes dvě hodiny, veškerá akce televizně natočená. Ve své době hit, který trochu upozorňoval na rizika počítačových systémů a zneužitelnosti internetu, který je dnes spíš k smíchu. Znova nikdy. 2* ()

Besyn

Velice kvalitní thriller,který však každého Čecha nechá v klidu s tím,že tohle se u nás stát nikdy nemůže. ()

Jeand´Boa

Dnes už nám to as přijde jako strašně humorné ... ale tehdy, ve své době to byl vydařený thriller, který čerpal z toho, že se lidé mohou obávat zvyšující se úrovně počítačů a toho, co vše kontrolují. Lidé se vždy strachovali z nových technologií a vynálezů, které mohou být využity i jinak než jen přátelsky ... Musím přiznat, že mně se to líbí ... celkem dobře pojatý nápad... ()

asfalt

S odstupom času to pôsobí až príliš "televizne". Napätie je citíť, to je fajn, no chcelo by to trošku viac sa pohrať s kamerou. Námet je dobrý (hlavne na svoju dobu). Celkový dojem filmu kazí, teda aspoň u mňa, trošku nepodarený záver, ale celkový dojem je fajn. ()

iNKa 1104

Napínavá Sandra se vším všudy :) ... Sympatická počítačová indženýrka, se kterou si vždycky ráda zautíkám ... ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“