Pro Angelu Bennettovou jsou počítače celý svět. Živí se jako odbornice na počítačové viry, s okolím komunikuje pouze pomocí počítače a jediné přátele má na internetu. Před odletem na dovolenou do Mexika dostane od programátora Dalea disketu s neobvyklým programem. S jeho pomocí se lze dostat k jakýmkoliv tajným záznamům. Její život se však mění v noční můru, když se z náhodné prázdninové známosti vyklube najatý vrah, který ji má odstranit a získat disketu. Angele se sice podaří uniknout, když se však vrátí z nemocnice, zjistí, že přestala existovat. Její kreditní karta byla zrušena stejně jako rezervace v hotelu, protože prý z Mexika odletěla. Její dům byl vystěhován a prodán s tím, že se odstěhovala. Podle záznamů v policejní databázi je z ní Ruth Marksová, obviněná z řady přestupků a zločinů. Přestože ji pronásledují policie i zabiják Devlin, podaří se jí zjistit, že za vším jsou počítačoví teroristé Pretoriáni. V jejich čele stojí Jeff Gregg, majitel firmy na zabezpečovací systémy, které obsahují program, jenž umožňuje Greggovi proniknout do jakéhokoli systému. Přestože každý, kdo se pokusí Angele pomoci, je Devlinem zabit, dál bojuje o svůj život i ukradenou identitu. (TV Nova)

Medea86

Dnes už v podstatě nostalgická vzpomínka na dětství, když jsme všichni chtěli být počítačoví specialisti jako Angela Bennettová. Používání disket vykouzlí úsměv na tváři - v Americe měli asi nějaké speciální, na které se vešlo milion dat. Celkově spíš průměrný film, ale proč ne. ()

Mark1983

Tak na Sandru v plavkách na pláži se nedívá špatně, ale tenhle film mi spíš připomínal pilotní film pro následující seriál. ()

fricek12

To jsou mi věci, ten internet :-) Tenhle film ve své době sci-fi, bohužel dnes jen komedií. S odstupem času to prostě nejde hodnotit. ()

V-TECH

Nadprůměrný thriller - výborný námět, dobře natočený. Ty technické nesmyslnosti se dají odpustit - většině lidí to stejně ani dnes nijak divné připadat nebude. Navíc je ten film 10 let starý! ()

A.Dufresne

Když jsi představím, jestli se to někdy stalo, tak to určitě není příjemné prožít. Slušný akční thriler v čele se Sandrou Bullock. ()

PRASÁK

Snímek "Síť" již v roce svého vzniku ukázal široké veřejnosti, jak křehká, zranitelná a lehce napadnutelná je naše civilizace, když všechna data a údaje o obyvatelstvu této planety jsou uloženy na hard-discích a v počítačových sítích. Jak jednoduché to může být pro někoho, kdo má moc, kontakty a prachy, zneužít tato data ve svůj prospěch. Tohle se nám tento film snaží sdělit. Není to nakonec nic nového. Někteří inteligentní jedinci této planety na toto téma spolu hovoří již léta. Naše takzvaná civilizace je vskutku velmi křehká. A jsou to hlavně počítače, díky kterým je v dnešní době vše řízeno a ovládáno, například letecká doprava, dodávky elektřiny, plynu, vody ke spotřebitelům, zbraně a zbraňové systémy, obchodování, nemocnice, všechny druhy záchranných systémů (na moři, na zemi, v horách atd.), státní sociální správa, daňový úřad, pojišťovny všemožného zaměření a tak dále, abych jmenoval alespoň některá důležitá odvětví lidské činnosti. Stačí opravdu málo a naši civilizaci může zachvátit kolaps. A ve filmu "Síť" se tyto myšlenky snaží divákovi tlumočit newyorský scénárista, režisér a producent Irwin Winkler. Musím říct, že se mu to daří, protože příběh od začátku do konce nabírá na gradaci a dramatičnosti, není nouze o "nepohodlné svědky", kteří si postupně dávají dostaveníčko s Paní Smrtkou. Hlavními postavami jsou špičková počítačová analytička Angela Bennett (Sandra Bullock), která od jistého okamžiku přestane "existovat", a její protivník, zpočátku milý a svůdný, posléze dravý a agresivní zabiják Jack Devlin (Jeremy Northam). Je to boj kdo z koho. A když se divák propracuje k závěrečným titulkům, začne se k jeho slechům linout melodie "A Whiter Shade Of Pale" v podání skotské zpěvačky Annie Lennox. Tato píseň zamíchala hitparádová soukolí v červnu 1995 a znalci moc dobře vědí, že jde o cover-verzi, když s jejím originálem v červnu 1967 zaznamenala fenomenální úspěch londýnská kapela Procol Harum. Co na závěr? Dejte si pozor na sítě a síťky... ()

TOMASINI

Z dnešního pohledu jde o exkurs do minulého století, což v této branži je vlastně pohled do prehistorie. Je jedním z prvních filmů, který poukazuje na zvrácenost dnešní doby, kdy jsme závislí na síti... Jinak děj trochu prvoplánový, ale zase kdo by neměl rád Sandru ()

UnCool

Hehe pro ITaky celkem kultovni snimek, nikdo z nas nezapomene na kouzelne IP adresy napr. 730.411.126.56 :D Film není spatny, je docela dobry. No ale tech IT nesmyslu je tam trochu vic, nez by bylo nutne. Hvezdicka navic za Wolfenstein 3D! ()

pekos

V čase vzniku bol tento film určite zaujímavý a možnosť zneužitia software na záškodnícku činnosť, ovládnutie politiky a politikov, vydieranie alebo likvidáciu nepohodlných osôb, ohromil vari každého vnímavého diváka. S odstupom času však môže pôsobiť tento film mierne povedané komicky, no jeho výpoveď a odkaz, napriek americkému spôsobu filmového podania a happyendu, je trvalý a nemenný. ()

Dexies

V době svého vzniku byly počítače jako ve filmu, dnes je realita o dost jiná, ale základní princip se nemění, "stačí" jeden klik a člověk přestane existovat ... a když si to vezmete, antivirové společnosti bohatnou a bohatnou, nemají náhodou divizi na vyvíjení virů? :D hi, hi paranoik, ale ještě nejsem ... Sandra je přesvědčivá, příběh má děj i spád, kvalitní film, na který se jednou za čas rád kouknu ... ()

Jirkacek

Poprvé jsem film Síť viděl nedlouho po jeho uvedení a pamatuji si, jak mi přišel skoro před dvaceti lety zajímavý a akční. Po letech jsme se doma na něj podívali znovu, také proto, abych zde zodpovědně napsal své dojmy. A ani po tolika letech jsem nebyl rozhodně zklamaný, ovšem nadšení trochu opadlo. Inu není divu, i filmový průmysl se nějak vyvíjí, stejně tak svět počítačů a internetu, takže leccos v síti působí již zastarale. Úsměv ve mne například vzbudily diskety, na které se programy a data z PC v tomto snímku z roku 1995 ukládaly či CRT monitory a tak dále. Navíc mně připadal rozjezd snímku trochu pomalejší než tenkrát. Než se totiž půvabná mladá žena Angela Bennettová, osamělá vášnivá počítačová programátorka dostala na dovolené do problémů, uběhla drahná chvilka. Až poté, co se pod cizím jménem dostala zpět do USA, se film rozjel jako automatická pračka při ždímání prádla - nejdříve pomalu a když si oděvy správně poskládala, nabrala na obrátkách až do konce programu. Angela v podání mladé Sandry Bullock se najednou ocitla v počítačové pasti - někdo změnil její jméno, udělal z ní prostitutku drogově závislou a prodal její dům. Najednou se její pohodlný život změnil a to díky zločinnému gangu, který si uměl pohrát s databází na internetu. V druhé polovině filmu jsme pak sledovali jak tito zločinci vymazali Angelu ze světa, ale ta se s nimi pustila do boje, který se zdál být marný, protože každý, kdo jí chtěl pomoci, vzápětí zemřel. A to je právě podle mne největší přínos filmu Síť, který na problematiku zneužití internetu a počítačů snad jako první upozornil. Ve chvilce se může i nám život zvrtnout tak, že se z toho třeba i zblázníme. Počítače tady totiž nejsou jen od toho, aby lidem ulehčovaly život, ale mohou sloužit zločincům, kteří chtějí mít vliv na koloběh světa či vydělat si peníze. Za zajímavou a poučnou podívanou si podle mne Síť zaslouží tři internetové hvězdy ***. ()

zuzam

Napínavý thriller s milou Sandrou Bullock, počítačová zápletka sice už dnes dost úsměvná (ostatně i dříve), ale stále koukatelné. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“