Pro Angelu Bennettovou jsou počítače celý svět. Živí se jako odbornice na počítačové viry, s okolím komunikuje pouze pomocí počítače a jediné přátele má na internetu. Před odletem na dovolenou do Mexika dostane od programátora Dalea disketu s neobvyklým programem. S jeho pomocí se lze dostat k jakýmkoliv tajným záznamům. Její život se však mění v noční můru, když se z náhodné prázdninové známosti vyklube najatý vrah, který ji má odstranit a získat disketu. Angele se sice podaří uniknout, když se však vrátí z nemocnice, zjistí, že přestala existovat. Její kreditní karta byla zrušena stejně jako rezervace v hotelu, protože prý z Mexika odletěla. Její dům byl vystěhován a prodán s tím, že se odstěhovala. Podle záznamů v policejní databázi je z ní Ruth Marksová, obviněná z řady přestupků a zločinů. Přestože ji pronásledují policie i zabiják Devlin, podaří se jí zjistit, že za vším jsou počítačoví teroristé Pretoriáni. V jejich čele stojí Jeff Gregg, majitel firmy na zabezpečovací systémy, které obsahují program, jenž umožňuje Greggovi proniknout do jakéhokoli systému. Přestože každý, kdo se pokusí Angele pomoci, je Devlinem zabit, dál bojuje o svůj život i ukradenou identitu. (TV Nova)

GeusX

Uživatel kOCOUR, kdysi před 12 lety napsal: "Skoro to tak vypadá, že se přes Internet dá ovládat i pračka a myčka na nádobí, o mikrovlnce ani nemluvě..." No a dnes už to opravdu jde.. :-) Pěkný thriller, na který se i dnes (i když už to není takový odvaz jako před lety) dá pěkně koukat (nejen na třicítku Sandru). Takovéto špionážní thrillery můžu... ()

MoiJe

Ok, IT znalci sa asi chytali za brucha, ale má to napatie, nápad, spád a Sandrine ksichtíky do toho presne pasujú:-) ()

JohnCZ

Kdysi dávno jsem tenhle film děsně žral, protože Sandra a protože to bylo tehdy vcelku neokoukané téma počítačové kriminality a krádeže identity. Zub času se ale na filmu projevil, akce s počítači vypadají v dnešní době dost nereálně až směšně. Pokud bych se ale na film díval z tohoto pohledu, musel bych jít s hodnocením ještě níž. V kontextu doby to je u mě za 4* ()

villon17

Pořád mi zní v uších: Já jsem Angela Bennettová. Sandra do toho dala hodně a podle mě se jí to vyplatilo. Přesvědčivý výkon mě vždycky dokáže překvapit a ovlivnit mé hodnocení. ()

Falcor

Jo jo, internet. Nebýt ho, nebyl bych teď tady. Nebýt ho, byl by opět člověk člověk myslící, existující... no a co ... pronásledovací thriller nadprůměrný myšlenkou, podprůměrný zpracováním. A další, po nechtěně směšné "Nebezpečné rychlosti", krůček k záři hvězdičky Sandry. ()

corpsy

V celku úspešný a vydarený thriller, vo svojej dobe určite vynaliezavý. Nič proti nemu, ale je to priemer. ()

NinonL

Dnes již trochu archaický snímek z dob PC vykopávek a primitivního internetu. Ale proč ne, nějaká myšlenka tam je a nostalgická vzpomínka na plastové diskety s kapacitou 1,44 MB zahřeje. ()

mysiak

Skvelý cyber thriller, ktorý som videl ako prvý film na Markíze a hrala tu v tej dobe záruka kvality - Sandra Bullock, a opäť nesklamala, je to napínavé a dobre natočené... ()

sta

Tenhle snímek totálně nenávidím - je to kvůli neutěšitelnému pocitu bezmoce, který jsem při jeho sledování pociťoval (což je v pořádku, že filmy vzbuzují emoce, nicméně bezmoc raději ne). ()

MikO_NR_1909

Jeden z tých trilerov, ktorý som videl ako malý chlapec. A páčila sa mi dynamika, napätie, technologické action momentky, Sandra... Keď si na to spomeniem, výhodou 90. rokov a prelomu storočia bolo práve to, že sme to tvorcom ŽRALI jedna radosť. Dnes to zapadne do stratena ľahučkého nadpriemeru. ()

SonGokussj

Hodnotím zpětně - z nostalgie - hádám, že by to zasloužilo tak 3*, ale v době, kdy jsem tento snímek (asi 3x viděl), jsem si ho neskutečně užíval... Ano, skončil jsem profesí částečně u počítačů :-) CD ftw 75 % ()

Aleee89

Síť se ti omotává kolem celýho těla na doživotí. Použila jsem tyto slova záměrně, protože po shlédnutí tohoto filmu jsem (i skoro o půlnoci) měla chuť tenhle song zpívat. Sandra nepatří mezi mé oblíbence, ale tady mi kupodivu byla i sympatická. Celý film se mi docela líbil a vyznívá jako takový fajn thriller, který je určitě aktuální, když celý svět je závislý na počítačích... já taky, a proto hodnotím veskrze kladně. ()

Vědma

"Co vlastně chceš, zachránit svět? Celý svět ani ne, jenom sebe." Nemůžu říct, že by to bylo nesledovatelné. Milá a celkem napínavá vzpomínka na staré počítače a systémy. ()

Chrysopras

Sandra je pro mě zárukou slabýho filmovýho zážitku, tak to prostě mám. Už když ji zahlídnu v titulcích, hodně si rozmýšlim, jestli nepřepnout ( do kina bych na ní nešel snad ani zadarmo ). Tenhle kousek mi to jen potvrdil... ()

dyfur

.....vyborný ,napínavý thriller s hlavnou postavou ,ktorú hrá žena -ozaj málo vídaná kombinácia.... ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“