Jmenuju se Earl

• USA My Name Is Earl (více)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Série(4) / Epizody(96)

„Znáš ten typ člověka, který dělá jen samé špatné věci, a pak se diví, že jeho život stojí za houby? To jsem byl já. Pokaždé, když se mi přihodilo něco dobrého, za rohem už čekalo něco zlého: karma. Tehdy jsem si uvědomil, že se musím změnit. A tak jsem si sepsal seznam všech špatností, co jsem kdy spáchal, a všechny chyby jednu po druhé napravím. Snažím se být lepším člověkem. Jmenuju se Earl.” Tak začíná slavný americký sitcom o drobném zlodějíčkovi a podvodníkovi z maloměsta, který sice vyhrál značné peníze v loterii, ale vítězný los ztratil, když ho srazilo auto. Podaří se mu všechno napravit? (TV Prima)

marien1039

Tak jo, člověk od toho prostě NEMŮŽE skvělé herecké výkony, silný příběh, pravdivou zápletku nebo prostě kvalitu, ale pro pobavení to je více než využitelné. Až na některé slabší díly - prakticky celá 3. řada, je seriál jedním slovem fajn. Zvlašť když ten chlap mět ty srupy na rukou a strupy na nohou a strupy na zádech a strupy na boku... :-D ()

ghoston

Já dávám 100%. Sice to plně platí jen pro první sérii, ta má fakt říz a spád a je fakt vtipná (tedy alespoň pro mně). Je to někdy hodně ujetý, ale když to budete sjíždět po druhé, tak si na to zvyknete. ALE HLAVNĚ, PROSÍM VÁS musím zejména vypíchnout to, že seriál je pozitivní, má dobré poselství - no není to fajn vědět, jak se stát lepším člověkem? Při těch, s prominutím sr.čkách, co tečou z televize, je to velmi úlevné sledování (i navzdory někdy drsnějších či dementních vtípků). Kde mám tužku, potřeboval bych si něco sepsat :-). ()

mcamino

Skvělá komedie, která splňuje všechno to, co jsem si od ní představoval. 1. série... Seznamujeme se se všemi důležitými osobami v Camdenu. Earl začíná plnit svůj seznam. 2. série... Tady se to teprv rozjíždí, Plnění úkolů ze seznamu je v plném proudu a dozvídáme se také spoustu souvislostí z minulosti. V celé sérii Joy prochází soudním procesem a hrozí jí až doživotí, Earl si najde práci, nový byt, vystuduje střední, ale o všechno musí přijít, protože vinu Joy vezme na sebe a jde na 2 roky do vězení. 3. série... Je daleko pestřejší než předchozí dvě. Earl je ve vězení, kde potkává různé známé, poté je předčasně propuštěn a přestane věřit v karmu. Srazí ho auto a je v komatu, tyhle 3 nebo 4 díly kdy je v komatu bych byl radši kdyby nebyly. Nehodnotím je kladně. Jinak to ale sérii výrazně nepoškodilo a byla rozhodně nejlepší z první 3. Earl se potřetí oženil, poté se rozvedl a dostal 70000 dolarů. Poslední peníze totiž utratil ve vězení. 4. série... Jednoznačně nejlepší, děj se nejvíc posunul, dozvídáme se minulost o Krabákovi. Ovšem Jedno velký minus. Seriál nemá konec. To mě nejvíc se*e u těhle seriálů, který sou slibný ale nemaj konec, to bych vraždil, proto musim 1* odebrat, dávam 4*. ()

mine.slayer

Každej seriál má svůj nástup buď zaujme nebo ne. Jmenuju se Earl rozhodně zaujal, nic méně u něktrerých seriálů, když končí, jste smutní a říkáte si škoda, to ale rozhodně není případ Earla, poslední díly na to už se vážně nedalo koukat. ()

Perineum

Pro mě je tento seriál ještě tak o procento výš než například TBBT a jiné hrané seriály. Hlavně proto, že se neodehrává na několika málo místech, vystupuje zde mnoho postav, které táhnou jeden díl, ale i třeba několik dílů za sebou (Frank, Billie atd.) a hlavně, hlavní postavy jsou naprostí lůzři, ale s příběhem! Díky velkému množství flashbacků víme, co která postava dělala a proč je pro příběh důležitá. Taky děj celého seriálu není statický, ale vyvíjí se a zasahuje všechny hrdiny. A navíc, úžasná sociální sonda do života amerických vidláků. ()

B.e.r.n.y

"Podívej Earle, maska Supermana!"; "Fuj, někdo sem strčil zavšivenýho hadopsa". S citacemi, které mě rozesmály bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Tento seriál nabízí přesně ten typ buranského humoru, který mám rád a po náročném dni mi vždy spolehlivě zlepší náladu. Neříkám to moc často, ale i český dabing se v tomto případě vcelku dost vydařil. A jen tak mimochodem. Celé mi to připomíná situaci, když jsem po dvaceti pivech zapojoval televizi do psa. ()

Robbie

Keď som sa náhodou dostal k tomuto seriálu v TV, nechápal som ako môže byť každý diel tak vtipný. 1. a 2. séria sú úplny top absurdného humoru a retardovaných hlášok, ktoré nie sú pre každého ale ja ich proste milujem!! A postavy, či už hlavné alebo obyvatelia mestečka.. no comment, našiel som konečne svoj komediálny seriál! ()

Pythonator

Velice inteligentní a podceňovaný seriál. Humor někdy připomíná filmy Kevina Smithe a jsou tu i jeho herci. Tvrdit, že je to stupidní a pořád o tom samém je prostě stupidní. Karma se musí spravit, jestli chcete žít nějak obstojně. Málokdo to chápe a tento seriál to chápe více než dobře. Je to vlastně taková ujetá pocta východnímu duchovně založenému myšlení. Ten kdo viděl více epizod a hlavní postavy mu nepřirostly k srdci, ten podle mě nemá srdce na správném místě. ()

ReTeZa

Vtipné, hravé a zajímavé... Charaktery postav jsou možná dohnány až do extrému, na druhou stranu, to je to, proč se na tento seriál dívám a taky důvod, proč se směju... ()

Nechic

Maloměšťanský buran procitne a začne se řídit tisíce let starým poselstvím. Je to zvláštní námět na seriál, ale podle mně povedený. Úžasná atmosféra amerického zapadákova a angličtina všech zúčastněných mne neskutečně pohltila a bavila. Velká smůla, že v posledních sériích tvůrci už pomalu nevěděli co s dějem a příběh pohřbili, i koncept napravování seznamu se náhle vytratil. Přes to hodnotím Earla vysoko, protože jeho začátky mne dokázaly skvěle bavit a doslova jsem žil v Camden county. Důležité je ale vidět originál a tu skvělou angličtinu, dabing je tu naprosto příšerný. ()

StanleyVanH

Je to tak nějak pořád to samé ale přesto dávám za pět, je to každodenní odreagovačka od světa a ne že bych se občas nezasmál. ()

numan

...aneb neveselé příběhy debila Earla a jeho bratra ropuchy Randyho (v českém dabingu donetvořené tandemem Rychlý - Tůma). Infantilní kravina s příšernými typy a žaludečním humorem (rovnátka padající do fritovacího oleje, mimino, co si na přebalovacím pultu "votřelo zadek jako pes" a podobně...). Vysoce oprudentní a těžce přeceněný sitcom, jehož jedinou výhodou je, že neobsahuje dotáčený chemický smích. ()

Evandro

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů o americkém venkově, nebál bych se říct buranově. Což je téma, které mi je sympatické. Kromě bratrů Hickeyových jsem si oblíbil i "uřvanou blbku" Joy, které navíc v české verzi dodává šmrnc hlas Hany Ševčíkové. Jen mě mrzí, že seriál tak nějak skončil bez konce. ()

pivson22

Jmenuju se Earl je seriál, který je svým pojetím opravdu dobře vymyšlený. Občas se tam objeví nějaký slabší díl, ale jako celek skvělé. Škoda, že předčasně skončil. ()

jizvoun

Parádní vidláckej humor, výborný příběhy, spousta odkazů na známý skutečnosti, tohle mě prostě dostalo. Možná taky trochu pro to, že jsem sám z vesnice. Ale má to něco víc, není to agresivní, má to prostě koule. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006