Jmenuju se Earl

• USA My Name Is Earl (více)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Série(4) / Epizody(96)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiální text distributora)

burg

Nesnáším moralizování v US seriálech. První série by byla ještě OK, hodnotil bych výše, ale u další už jsem to nevydržel. ()

ToddB

Tak u tohodle se fakt bavím. Když sleduji tu bandičku naprosto ujetých exotů a Earlovu cestu za vykoupením tak si říkám, že to není ještě s americkou seriálovou tvorbou tak mizerný. Kromě Earla je mým favoritem samozřejmě Krabák. Takovýho člověka bych bral za kámoše. :-D No a Joy zabít ... jak jinak :-D P.S: Chápu, že z toho nemusí být každý odvařený na maximum, ale stejně bych se v kontextu ostatní seriálové tvorby rád zeptal těch několika intelektuálů, co zde dali jednu hvězdičku, cože oni to sledují za třeskutý humor, když se u Earla nudí. Já jen, že podle toho jak já se bavím u obyčejného Earla, tak bych se musel u toho jejich kvalitního humoru asi uřezat k smrti smíchy. :-) ()

strpozdiv

Skvěle vybraní herci a pointa, na které to stojí, s velkým potenciálem. Ve výsledku ale americká vyčpělost nejhrubšího zrna, která je pro současnou - nejen americkou - produkci tak typická. Nedá se svítit, za libovkama TV sitcomů se musíme vracet, už asi navždy, do minulosti. ()

Cekonek

Perfektní seriál, který mi sedl jak zadek na hrnec. Skvěle zahranej a hlavně, což mě obzvlášť těší, pěkně nadabovanej . Výběr dabérů byl skvělý. Samozřejmě nelze zde posuzovat hloubku myšlenky, ale zábavu pro kterou je seriál určen, což plní na sto procent. Mimochodem Joy je fakt kus snad v každém díle. Kdo máte rádi trochu infaltinosti běžte do toho, neprohloupíte. ()

Turtle

Tenhle seriál úplně miluju. Hlavní postava je naprosto perfektně zahraná a celé to je tak nějak autentické. Ke konci to trochu hapruje ale i tak je to jedna z těch nejvtipnějších věcí co můžete vidět. ()

Kakarinka

"Chtěl jsem zkřížit jezevčíka a kočku, abych měl dlouhou kočku, ale vznikla mrtvá kočka a poškrábaný jezevčík." Super humor, super příběh a originální styl. Můj oblíbený seriál a myslím si, že nejen můj. ()

JaninaM

Drobný zlodějíček Earl co se během seriálu 3x rozvede , při focení zavírá oči a má snahu odčinit vše zlé ze svého života......,mladší brácha Randy mírně retardovaný, a spousta dalších neuvěřitelně bláznivých postav (Joy,Krabák,Catalina,Patty....)Absolutně střelený seriál, plný skvělých hlášek. Člověk se musí smát od začátku až do konce! ()

Masinfira

Určitě by tenhle seriál mohl být kratší. Přecijen pak už na to člověk kouká jen tak že zná postavy a tak, ale časem se to trochu opakuje. Nicméně nápad dle mého názoru velmi nadprůměrný a zpracování také. Kdyby to mělo polovinu dílů, asi bych dal 5*. ()

Vindemiatrix

Stylové zpracování, pestré postavy a zajmavý námět, který je zároveň kamenem úrazu. Není totiž dlouhodobě nosný a předurčuje děj k omílání téže šablony, navíc s úmorně moralizujícím závěrem každé epizody. ()

GiorgioB.

Od té doby, co jsem došel k názoru, že postavy seriálu Přátelé jsou infantilní egoističtí narcisti, už sleduji pouze hluboce lidská dobrodružství Earla Hickeyho, jeho bratra Randyho, exmanželky Joy, jejího nového manžela Krabáka a všech těch lidí, kterým Earl během svého dřívějšího nezřízeného života ublížil. Díky nim jsem konečně pochopil pravý význam pojmu "aktivní životní styl". Američani ještě mají smysl pro humor! ()

Rise.Fall

"Znáte takového toho chlápka, který vyhraje v loterii, srazí ho auto a objeví karmu?!" - Jmenuje se Earl! Pro mě jeden z nejlepších a nejvtipnějších seriálů poslední doby, velká škoda, že bylo natáčení dalších sérií ukončeno. Zajímavost: K pilotnímu dílu byl natočen i přesný opak s podtitulem Bad Karma, ukazující jak by to vypadalo, kdyby Earl neobjevil karmu. ()

Jeffo8

Seriál založený na karmě, kdyby to bylo alespoň vtipné tak neřeknu ani půl slova, ale takhle nevím nevím. Možná je to tím, že jsem před tímto shlédl ty opravdu dobré komediální seriály (HIMYM,BBT, FRIENDS apod.), nicméně ani herci zde nejsou nic moc, tedy kromě Earla. 45% ()

LooLaa

Opravdu? Všechny série o jednom a tom samém?! Na to nemůže spoléhat žádný seriál a ani Jmenuji se Earl není výjimkou. Už po osmi epizodách mě to začalo nudit a dokoukávat to nehodlám. Nějaký ten vtípek tam je, ale je mnoho lepších seriálů, které stojí za to, abychom u nich strávili trochu ze svých životů, když se nám nechce opustit teplo a pohodlí domova nebo je do peněženky zrovínka hluboko na to, abychom mohli někam vypadnout. Největším zklamáním je pro mě ale postava retardovaného bráchy Earla - celkem slaboduchá a bez nápadu. 50 % ()

HectorHagman

Jeden z nejgenialnějších seriálů vůbec.......Herci z filmů Kevina Smithe,geniální humor.....jen škoda že po 4S ukonceno PS: Jeď televizní Time Stacku:-D ()

Von Kempelen

Už jsem skoro vzdával snahu o nalezení slušnýho sitcomu, když jsem kápnul na Earla. Asi to byla karma, každopádně konečně se zase u nějakýho seriálu výborně bavím a jeho hrdinové ani nemusí bejt žlutý nebo z Anglie. Třetí série je fakt trochu slabší, čtvrtá mi teprve čeká, ale už jen za ty dvě první je to na pět*. ()

Brisingr

Neotřelé, originální, vtipné. Earl se svým bráškou Randym mě příjemně překvapili. Pravda je, že s přibývajícími sériemi kvalita spíše upadá. Ale u prvních dvou sérií se rozhodně nudit nebudete. ()

Suanite

Dostala som sa k tomuto seriálu len nedávno ale zhĺtla som ho za necelý týždeň. Úplne jednoduchý (skoro by som povedala Simpsonovsky) humor pri ktorom človek nemusí rozmýšľať stačí sa smiať. Perfektný nápad na story keďže každá časť je vlastne novým napravením zlého skutku, nič sa teda neopakuje a dej je pútavý. Tiež sa mi páči rednekovský štýl, Earl s jeho výzorom ( ten mustage nemá chybu :D) Randy, Joe prooste postavy s ktorými sa človek môže človek stotožniť a tešiť sa z nich :) ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006