Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

kacir

Vylezte mi na hrb vy najmudrejsi samozvani kritici. Smutny kukuc by ste asi mali tiez, kebyze niekto z vasej rodiny je v lietadle, ktore padlo... Mne sa to pacilo. ()

Kapka68

Film, který vypráví o neštěstí, které se může přihodit komukoliv a kdekoliv na světě (viz nedávná tragédie v Jaroslavli). Film s výborným hereckým obsazením, přičemž Fox, zde hraje famózně smutnou postavu. Ve filmu je od každého trochu, což dělá film ještě mnohem kvalitnější. (90 procent) ()

Slam7

Drama s hezky komediálně založenym šéftrenérem v podání McConaugheyho, jeho hraní se mi moc líbilo, určitě mi během filmu zlepšoval náladu. Závěr jako již tradičně americkej happyend, ale to jsem čekal celou dobu...celkovej pocit z filmu dobrej, asi tak na 75%. Ale všímáte si, že je dost filmů o americkym fotbalu natočeno podle skutečnýho příběhu? Asi je to nějakej trend nebo co... ()

lobo87

Filmy s podobnou tematikou ma zvyknú brať viac. We Are Marshall má všetko, čo takýto film má mať - tregédiu, podceňovaných hrdinov, imperatív víťazstva, trošku amerického pátosu, to všetko v obale "inpired by true story". Ale niečo mi chýbalo. Niečo, alebo niekto, kto by ma viac vtiahol do deja, prinútil ma fandiť tomuto mužstvu a so slzami v očiach vychutnať ich triumf. Takto bola najväčšou devízou filmu krásna January Jones vo svojej malej roličke... 65% ()

megajalec

Opäť jeden výborný námet zo sveta športu, ktorý vďaka svojmu námetu nejde ani pokaziť. Páčilo sa mi viacero momentov (celá škola na začiatku pod oknami, nájazd na štadión na prvý zápas). Inak napadol niekoho okrem mňa v súvislosti s týmto filmom pán lietadla s hráčmi Jaroslavlu? ()

Blazis34

Mě se film líbil, ačkoliv to téma je mrzuté a smutné. Ale líbilo se mi, že klub nezanikl a postavil se znovu na nohy. I přes velké množství porážek klub uctil památku hráčů a realizačního týmu více, než kdyby stadion osiřel a byl by ještě smutnější. Někdy v životě prostě i tragédie semkne partu lidí o dost více než jakýmkoliv jiný způsob. Říká se, že všechno špatné, je pro něco dobré, tak tomu budeme věřit. Podobnou, ale ještě větší tragédii zažila i ruská Jaroslavl, kde zemřeli všichni hráči i realizační tým. Hrůza. Ale i zde se dokázal klub semknout a v příští sezóně znovu začal hrát ruskou nejvyšší soutěž. Film Návrat na vrchol hodnotím velice kladně, byl hezky popsán, hlavně na počátcích "nového" týmu. Závěr mě dojal a mohu s klidným srdcem ohodnotit za čtyři hvězdičky - 80%. ()

gotham

Zajímavý sportovní film, kde je dostatek všech typických amerických vlastností - hrdosti, pýchy, slávy, sentimentality, velikášství. McConaughey mi tu úplně neseděl, buď trenéra Lengyela zahrál špatně, anebo naopak až moc věrohodně. Každopádně mé představy o koučovi univerzitního amerického fotbalu jsou odlišné od toho, co zde Matthew předváděl. Byl až moc měkký, kamarádský a místy jakoby mluvil s žáky 3.stupně ZŠ a trénoval vybíjenou. Nicméně Matthew Fox v roli asistenta byl perfektní, stejně tak Strathairn nebo McShane. Atmosféra byla perfektně zobrazena, zejména ta část ihned po letecké katastrofě, ten zmar, lítost a smutek čišely z každého záběru, v tomto ohledu byly perfektní scény mezi McShanem a Kate Mara. Samozřejmě režisér neunikl typickému americkému patosu na konci, ale člověka i tak při závěrečných scénách mrazilo v zádech. 70% ()

Cid

Nerad hodnotím ten či onen herecký výkon, ale tady mi nezbývá než dát klobouk dolů. Metthew McConaughey mě prostě dostal a spolu s ostatními vytvořil skvělý tým, jenž zastínil i sportovní výkon samotných Marshallů. ()

mr.sulas

Jedno překvapení vedle druhého!Vůbec toto dílo nechci hodnotit jako založené na skutečné události,to by byla chyba.Mně se prostě strašně líbilo a to je vše.Nebudu chytračit a psát jak bylo tohle dobré a tohle špatné,prostě mě to nadchlo a to je celá věda!A tak to má někdy být! ()

brasek

Mám rád americký football a mám rád filmy natočené podľa skutočných udalostí. Môžeme vychádzať z toho, že postavy vo filme sa chovajú tak, ako sa chovali reálne postavy v tej dobe a za tých okolností, preto rozoberať že jeden je stále smutný, iný bláznivý, iný skeptický je pre mňa nepodstatné. Scenár tohto filmu napísal sám Osud a to hovorí za všetko... ak niekomu chýba tancujúci Travolta, či Bruce Willis vyšetrujúci ukradnutý suspenzor... tak bohužiaľ má smolu. Nemyslím si, že by bolo vhodné viac rozpitvávať psychologický profil postáv, či niečo navyše pridávať do scenára... pretože určite by to poškodilo tento film a možno by stratil svoje čaro na úkor nejakej inej zápletky. Pre mňa je to veľmi zaujímavý a hodnotný film, hraje na city, ale príjemným spôsobom, že sa divák pomaličky stáva súčasťou teamu. ()

jopal

Vynikajuci film s perfektnym a charizmatickym Matthew McConaughey a nakoniec so vsetkymi hercami. Nie je mu co vytknut. Mna to drzalo az do konca a vyborne som sa bavil. ()

david666

Ačkoliv podobné filmy se podobají jak vejce vejci, tak se prostě musí nechat, že Amíci to fakt umí natočit a prodat. Navíc musím říct, že mě tady McConaughey hodně překvapil - ta role mu fakt seděla a po celou dobu mě bavilo ho sledovat. ()

Mathyen

návrat na vrchol to byl se vší ctí krásný a dojímavou hudbou pompézní... já vím, sem asi sentimentální, ale ty haldy klišé a spousty slzavých očí, zvedání z popela a výkony všech herců mě fakt dostaly. McG odvedl velký kus práce ve svém asi nejlepším filmu 10/10 ()

tomino28

Ano, film je plný klasických sportovních klišé, u kterých budete mít pocit, že už jste mnohokrát slyšeli někde jinde. V hlavní roli je navíc americký fotbal, který nám za velkou louží určitě není tak blízký, jako fotbal 'klasický'. Ale všechno je relativní. Dobré herecké obsazení v čele s hlavní dvojicí Matthew + Matthew, podmanivá hudba a v neposlední řadě scénář, který napsal život sám - to vše je známkou toho, že se jedná o poctivě natočené sportovní drama. 65% ()

Tsuki003

Uh. Trochu záběr na mé emoce. Možná je osa příběhu trochu okoukaná, vždycky je to o tom, jak se zvednout z popela a znovu zaplanout, ať už je to z jakéhokoli důvodu, nicméně já ve sportovních dramatech nejsem zatím moc zběhlá... Je třeba si připomínat, že se člověk nemá vzdávat. Že pocit, že jste zvítězili nad něčím co vás ničí vevnitř, je mnohem, mnohem víc, než to vítězství "opravdové". Možná mi tam chyběl takový ten pocit sounáležitosti, sehrávání týmu dohromady a taky pár dalších drobností... Ale je mi jasný, že tenhle film byl kapku o něčem jiném. ()

rytir1

Matt mě velice překvapil, mám ho moc rád, ale vždy mi přišel spíš na jiné typy filmů. Jeho nadšení zde ale opravdu stojí za to. Úžasný strhující snímek podle skutečné události stejně jako budoucí vzpomínka na Lokomotiv Jaroslavl. ()

Saxos

I když trenér Lengyel nebyl rodilým členem Marshall týmu, tak se jím stal. Další ze sportovních filmů, založených na skutečných událostech. ()

sin34

Davam 5 hvezd. FIlm mel podle me velmi silne momenty, ktere byly mozna jeste vice zvyrazneny inspiraci od skutecne udalosti.Velmi se mi libilo obsazeni jednotlivymi herci, kteri do smutneho pribehu s nadeji na obnovu fotbalu i celeho mesta prinesli patricny lesk. - zejmena vykon M. McConaugheyho me mile prekvapil. 21/25 ()