Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Miki68

Tak to tedy byla pecka...! To jsem od bráchů Afflecků fakt nečekal! Málokdy se stane, že bych při závěrečných titulcích seděl jak opařený. Ten film jsem týden nemohl vyhnat z hlavy. To se tak stane, když všechny složky filmu zaklapnou jako ozubená kolečka dobře promazaného stroje, který vás vynese k filmovým výšinám, abyste z té výšky spatřili všechny ty slátaniny, které jste dosud t kinech a televizích viděli, a které tomuhle filmu nesahají po kotníky. A přitom - nic nového film neřeší... Stejný příběh jako Tajemné řeky, ale to podání... Velmi silný film. Jeden z nejlepších co znám. ()

Márduk33

Jako Affleckovo debut docela dobrej filmek, s dobrym obsazenim. Jenom jsem myslel, že z námětu půjde vmáčknout víc. Zápletka mi jednoduše nechala docela chladnym, jelikož jsem mi nepřišla moc překvapivá a tak nějak jsem jí čekal. Ale jinak taková nevšední kriminálka, která určitě neurazí. ()

maZSlicko

Režíjní debut,ne moc mého oblíbeného pána,ale troufám si říct že to zvládl na výbornou.Vyníkající krimi se spoustou parádních herců,Casey -ho si začínám oblibovat víc jak jeho bratra,ale stejně děkuji za gone baby gone oboum dvoum..Hudba taky velice pěkná,stejně jako Michelle Monaghan.. ()

Kaučuk03

Asi jsem film moc nepochopil, protože nechápu, proč tu vesměs všichni pějí chválu. Ano, je nutné přimhouřit oko, jelikož se jedná o prvotinu, ale i tak. Pří běh, který už tu byl několikrát, spojení kluk a holka, které mi tu vůbec nesedí. Ona mi přišla jako páté kolo u vozu. Plno situací, nad kterýma nešlo jen tak přimhořit oči. Copak může soukromý detektiv jen tak zastřelit chlapa a vyváznout z toho jen s psychickou újmou? Co podle mne udělalo film lehce nadprůměrným byl každopádně závěr. ()

Kalimero13

Velice těžko hodnotitelné dílo. Na jedné straně ve své nejjednoduší podstatě naprosto nereálný námět - proboha kdo by dělal takové čoromoro? Finální pohnutky aktérů, které většina z vás bude určitě obdivovat ve světle "náhlého obratu", nejsou nic jiného, než naprosto nelogické a naivní jednání. Freeman si má dítě adoptovat, čímž mu dopřeje také lepší život a matce má dítě sebrat sociálka. Tečka. Běžný postup. Takhle je to film postavený na páře a to ho hodně sráží, stejně jako hluchá místa, kde se divák ptá "co se tam stalo" ale postavy ve hře absolutně nereagují. Na druhé straně režie, u které jsem po dlouhé době cítil náklonost, jelikož se nejedná o další šablonovitou věc. Zase sem si uvědomil, jak pomíjivé slůvko režie, dává filmu to pravé kouzlo. "Nečekaná odhalení" tu nejsou snad poprvé za cílem šokovat překvapivým koncem, ale naopak vás nutí se opravdu zamyslet. Gone, Baby, Gone, pokládá opravdu velice jemnou hranici, kde špatné od dobrého lze těžko rozlišit. Bohužel vzhledem k výše popsaným chatrným základům děje, se ručičky v závěru nahnuly tam kam se nahnuly a je to jediné možné řešení. Jsem rád, že to skončilo jak to skončilo, i když pro mnohé nejde o happyend. Je to hořkosladký konec, dávající naději lidské snaze. Však si vzpomeňte na první věty filmu - věci, které si nevybíráme - rodina, domov, město, věci, které jsme nevybudovali a které neovlivníme, by neměli být překážkou v tom co chceme. ()

dakarin

Celkově zcela nevěrohodné a nevydařené. Více trápení než cokoli jiného. Nesourodé trdlení zaslouží přízvisko "Slátanina" - to asi nejlépe vystihuje celé dílo. Co tam dělá Freeman opravdu netuším, jinak hlavní hrdina (zřejmě asi nový typ) mi teda nesedí ani omylem :-( Nedoporučuji --- když už myšlenkový obsah není nijak nosný, tak aspoň kdyby to bylo pěkné... ()

Zoidlord

Kdysi jsem byl nařčen z toho, že se držím svých zásad jen proto, že mi záleží jen na tom, abych se zachoval dobře a moh sám sebe plácat po rameni a je mi jedno, jestli to ublíží ostatnim. Tenhle film mi to připoměl a připoměl mi taky, proč to dělám. Zachovej se, jak to cítíš a zbytek nech na světu. Tohle je můj dojem z filmu a to mi udělalo radost. ()

S.Robie

Miluju tyto filmy- kde si celou dobu něco myslíte a na konci přijde převrat a přiměje Vás to přemýšlet úplně jinak a nakonec přijde něco, co Vám řekne, že je to zase špatně :) Ani chvilku jsem se nenudil, jedna zápletka střídala druhou a film měl opravdu znamenitý spád. Jde vidět, že je Ben Affleck o moc lepší režisér, než herec... Důvod, proč jsem nedal 5 hvězdiček je, že by Ben ještě měl zapracovat na obsazování herců do hlavních rolí- Casey Affleckovi jsem to prostě nevěřil a celou dobu filmu na mě působil spíš jako podržtaška než jako svérázný detektiv... ()

Don Carlos

Ben mi nikdy nevadil, vlastně jsem ho měl vždycky rád. Odteď je to můj oblíbenec. Natočit jeden z nejpůsobivějších kriminálních filmů, který se vám navíc zažere dost hluboko pod kůži, dokáže jen pravý umělec. Ben Affleck dokázal, že takovým umělcem je. ()

XR

Chcel som dať 4, ale keď sa nakoniec ukázalo, že Patrik to ......,,,, zmenilo to môj názor na 5 ()

pepa3rd

Propracovaný příběh, plný zvratů a osobních dilemat, detektivní zápletka, emoce, skvělé herecké výkony. Film o kterém budete přemýšlet i po skončení titulků. 80 % ()

Fionor

Podobné pocity, jako když jsem viděl Eastwoodovo o rok mladší GRAN TORINO (2008) - krystalicky čistá práce s charaktery, s gradací scény a kompozicí. V Affleckově podání sice herci mnohem více mluví, ale přesto je tahle detektivka vybroušeným filmovým drahokamem. Mimo jiné i pro to, že Ben Affleck nemá potřebu strhávat na sebe pozornost dramatickými výbuchy, klipovitým střihem nebo horečnatým odhalováním jednoho zvratu za druhým - dává si načas, a přizpůsobuje tempo vyprávěnému příběhu, ne naopak. To je moc milé a dnes pohříchu výjimečné. ()

Ondr@932

Bravůrně zrežírovavé kriminální drama! Kdybych byl do kriminálek zapálen byl bych nucen dát 5*, ale to nejsem a nikdy jsem nebyl. PS: konec byl luxusní zakončení! Bravo! Dávám 7/10 ()

Stíba

Ten příběh a otázky které nabízí je na dlouhé polemiky ale pokud mám hodnotit film jako takový, tak mi tu k plnému pocitu chyběla větší vyrovnanost v první polovině a taky občas vadilo vystavení Caseyho do takové pozice, kterou prostě nemohl zahrát dobře. Affleckova režijní prvotina se každopádně velmi vydařila a před sebou má možná ještě zářnou budoucnost. ()

redwik

Tento film som mal stiahnutý (myslel som kúpený) už dlhšiu dobu, no nejako som sa nemal k jeho pozretiu. Akurát včera som ale na 9GAGu videl post, kde bolo popísaných asi 10 filmov, ktoré by si mal každý pozrieť, a Gone Baby Gone tam bol tiež. Tak som sa s tým nebabral a hneď dnes som si ho pozrel. A výsledok? Celkový príbeh bol celkom dobrý, film ako celok ma nejak extra neoslovil. Ku koncu bola celkom sranda keď sa mi dvakrát stalo, že som si myslel, že film už skončí, ale potom sa udialo ešte nejaké prekvapenie. No aj tak sa mi koniec nepáčil, film bol taký akýsi rozvláčnený. Občas trochu prekvapivý, ale to ma tiež nepresvedčilo. ()

frype

Absolútne nudatórium na druhú. Zlé herecké výkony na čele s umasteným Caseym Affleckom, ktorému podľa mňa nemôže sedieť žiadna rola okrem slizoidných nevyrovnaných podrazákov. Tu sa však snažil hrať zásadového "drsňáka". Svetlých momentov by som hľadal za tých 114 minút naozaj len márne a záver filmu len potvrdil trapnosť celého tohto omylu. Skutočne nerozumiem, čo sa komu na tomto filme páčilo. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby