chrispe

Bylo to příjemné, smutné i naplněné a pro mě rozhodně naprůměrné. Těmto filmům, které "smrdí" slzavým potokem, se většinou vyhýbám, ale slyšela jsem, že tento je fakt dobrý a doopravdy byl. Je to... americké... ale s tím jsem do toho šla. ()

Kremik

Překrásný příběh o lidskosti a o tom, že bychom měli mít rádi. A ne sebe, ale naše blízké a to v každém okamžiku našeho života. Protože mít rád někoho druhého je největším štěstím i ve smrti. ()

Kadas97

Vynikajúca komédia plná super hlášiek a vtipných situácií. Výborná hudba, scenár aj výprava. Kiež by sa aj mne naskytla pred smrťou šanca akú dostal mechanik Carter. 10 z 10 ()

Kingjiri

Je jasný, že hlavní devizou snímku jsou Morgan Freeman a Jack Nicholson v hlavních rolích. Ničim jinym ale snímek na nadprůměr nedosahuje. Ačkoliv příběh ani přes svoje hlavní téma nesklouzával do velkýho patosu a měl i zajímavý pasáže, spíš jsem se nudil. Rozjezd byl dost dlouhej (nemocnice) a společnejm netradičnim zážitkům ústřední dvojice nebylo věnováno příliš času. A jak už to často u dramedy bývá, opět mi scházelo větší zaměření na jeden ze žánrů ať už dramatu nebo komedie. Palec nahoru ale dávám za sympatickej a svym způsobem i optimistickej závěr. ()

kluzo

Všechno už tu bylo, ale Nicholson+Freeman je prostě Nicholson+Freeman. Tohle by nikdo jiný jako oni dva nezahrál. Vkusný, příjemný a vtipně natočený film o nepříjemném a smutném tématu. ()

Petey

Skvěle zpracovaný příběh dvou umírajících mužů v podání Nicholsona a Freemana. Nedokážu si v hlavní roli představit nikoho jinýho, film byl prostě perfektní. Oba staříci si před smrtí hodlají pořádně užít v podobě např. seskok padákem, projížďka v shelby, Paříž, čína, hong kong. co by za to dali naši důchodci...... Konec filmu byl dojemný až to bolelo ()

Brady

Ať si kdo-chce-co-chce-říká, pokud postavíte před kameru takové dva herecké velikány, jimiž Nicholson s Freemanem jsou, máte zaručený úspěch. I když bylo téma filmu celkem známé a několikrát zfilmované, přesto se těmto skvělým hercům podařilo tento příběh vyzvednut o další kategorii výše. Děj samotný byl pro mne, jako pro diváka, velmi příjemný a svižný. Pokud někdo namítá, že se nudil, je to možná kvůli scénám, které nám ukazovaly trápení hlavních hrdinů. Čekání na smrt rozhodně není zábavná a akční podívaná. Přesto je film plný vtipných momentů a ve chvíli, kdy se oba hrdinové rozhodnou dohnat ztracené příležitosti, je snímek opravdu akční. :-) Možná bych v hodnocení váhal mezi 4 a 5 hvězdami, ale oba herci patří k mým oblíbeným, takže . . . ()

Louie

Pánové Freeman a Nicholson by si zasloužili o několik tříd lepší scénář o umírání, než se povedl autorům v tomhle případě. A věřím, že to by teprve byla ta správná jízda. ()

smack

Dva totálně odlišní dědulové, ale přece našli společnou notu a když je to v podání těchle dvou, tak to nemuže dopadnout špatně. Legrační scény, leč je film dojemný.. ()

Dovlatovka

Teze "před smrtí si co nejvíc užít" se zjevně těžko zpracovávala do hodinu a půl dlouhého filmu, resp. scénáře. Ono se skoro nic neděje a je jen na divákovi, zda se spokojí se standartně skvělým herectvím mistrů Freemana a Nicholsona. Já jsem se asi bohužel nespokojila a třeba z Freemana na mě koukala energie naprosto odporující charakteru postavy (za což ho neviním, přeju mu to). Přehlídka světových památek připomínala chvílemi spíš Oceanovu dvanáctku...ale co si budu nalhávat, taky bych ráda zemřela smířená a spokojená. Lidsky dojemné, dobře zahrané, ale udělat "jen dobrý" film s takovým hereckým materiálem je možná trochu škoda. ()

ecis

Chabe odkopirovanie nametu Knockin’ on Heaven’s Door. Zopar peknych zaberov na krasy sveta a slaby pokus o seniorsky humor nestaci coby len na tri hviezdicky priemeru. ()

kubal18

Něco takového jsem fakt nečekal! Opravdu už dlouho se mi nestalo abych při závěrečných titulcích polykal knedlík v krku, který mi tam vznikl v posledních deseti minutách filmu. Freeman a Nicholson jsou prostě páni herci a ne, že ne.. ()

Bart16

Mírně nadprůměrný biják o tom,jak si užít pár posledních dní,tedy za předpokladu,že máte tučné konto.Snímek není ničím originální a duo Nicholson-Freeman jen průměrní. ()

FoxMulder

Chtěl bych být takový, jako Jack Nicholson a vědět tolik, co Morgan Freeman. Filmy tohoto typu, mě vždycky inspirujou dělat něco se svým životem a být lepším člověkem. A možná i díky němu, až na konci své životní pouti budu rekapitulovat a položím si otázku, jestli jsem přinesl někomu radost do života, odpovím kladně... 3,5* ()

Markinho

Dva z nejlepších současných herců Vám nabídnou velmi kvalitní film, u kterého si uvědomíte co to je čekat na smrt. Výborný námět, který je podpořen na 71 leté herce opravdu kvalitním hereckým výkonem. Donutí Vás se zamyslet nad smyslem života, a tak to podle mne má být. 4,5, tedy 5. Nenechte si ho ujít. ()

E lan

Bohužel příliš sentimentální film, který zhatil nadějně obsazený projekt. Nicholson a Freeman táhnou film nahoru, ale scénář je téměř nikam nevedoucí. Škoda... ()

Forty-

Velmi pekny a pohodovy film, kde intelekt vitazi nad vacsinou klise, ktore sa na nas dnes zo vsetkych stran vali. Prijemne pozeranie tvoria vacsinou rozhovory len medzi dvoma hlavnymi postavami, ktore nenudia. Take male zamyslenie o zivote pre vsetky vekove skupiny.Morgan Freeman a Jack Nicholson podali fantasticke vykony a svoje postavy zahrali uplne dokonale, niet im co vytknut. K plnemu hodnoteniu ale u mna chyba urcity druh velkoleposti, aj ked tento film by som z fleku odporucil hocijakemu divakovi. ()