Harts

Inteligentni komedie se skvelymi herci, co vice dodat, snad jen, az budu take tak stary, rad bych si splnil nesplnene sny:-)), ale takto to funguje jen ve filmech:-) ()

aR3Zz

Film postaven ani ne tak na citově silnem pribehu, jako spise na dvou hlavnich postavach. Ty jsou do detailu propracovane a co je jeste dulezitejsi, byly svereny tem spravnym hercum. Morgana Freemana mam rad a jeho vykon byl standarne nadprumerny. Jacka Nicholsona naopak v lasce moc nemam, nicmene i on je Herec s velkym H a kdyz nekomu takovemu date tolik prostoru, zarucene s nim bude umet patricne nalozit. ()

Miki68

Celkem příjemné. Všichni dělali co mohli, aby na hodinu a půl smysluplně zaplnili plátno. Ale dokážete si tenhle film představit bez Freemana a Nicholsona? ()

Skleni

Rob Reiner dostal príležitosť natočil film sa dvoma super umelcami, ktorých talent je neuveriteľný. Dokopy vytvorili základ pre neuveriteľne citovo nadupaný film. Film z každej sekundy, z každej pasáže vyžaruje humor a radosť. humor jemný a radosť zo života. Film ani v jednom okamihu neni nudný či prázdny. Vždy sa dačo deje a to dokonca bez strieľania či naháňania a pod. Proste dráma na úrovni. Mňa najme dojal koniec, ktorý nad moje očakávania dopadol neuveriteľne krásne. Musím pochváliť vývoj postáv, hudbu, či samotný dej. Scenár ma neohúril, no tam kde mi chýbal dialóg či rozprávač som na oplátku dostal krásnu kameru či neuveriteľné herecké umenie postáv. Velmo krásny film. Odporúčam všetkým. 83% ()

Stíba

Obrovským problémem většiny uživatelů ČSFD je, že se za každou cenu snaží hledat negativa a tenhle film je toho (stejně jako mnoho dalších) důkazem. Po přečtění mnoha a mnoha komentářů jsem o tom naprosto přesvědčen. Ne, že by 78% bylo špatné hodnocení, to vůbec netvrdím, jen mám namysli ty mnohé komentáře..... Ale teď k filmu. V podstatě se povedlo skloubit dvě zdánlivě neslučitelné věci - komedii s ošemetným živorním osudem. Výběr herců byl perfetkní, kdo jiný by to mohl zvládnout lépe než právě mistři jako Morgan Freeman a Jack Nicholson?? Člověku to připomene hned několik věcí, které jsou v životě důležité - například být šťastný za své zdraví nebo se nezapomenout radovat ze života. Film možná působí trochu idilicky avšak ne ( až na některé scény jako pohřbení na Mount Everest :-) ) nereálně. Některé hlášky jako třeba "vypadáš jako hovno" nebo vzájemné narážky "bosse" a jeho asistenta mě vážně pobavili, jiné momenty z konce filmu mi zase vháněly slzy do očí. Není to por mě jednoznačně na pět hvězd, ale mám pocit, že čtyři by zas byly málo. Kdo ste neviděl a máte tu šanci, určitě si najděte 93 minut na shlédnutí, stojí to za to... :-) ()

Yomega

Je to fajn, herecká elita a příjemný námět. Přesto se z toho nepodařilo vyždímat více, než průměrný rádoby doják na nedělní odpoledne. Ale na druhou stranu, není občas od věci si připomenout, že všední starosti jsou ničím, když člověk odpočítává poslední dny svého života. ()

UniqueNett

Pořád jsem si říkala, že bych chtěla vidět film, na který bych koukala s úsměvem skrze slzy v očích. A najednou mi kamarád doporučil "Než si pro nás přijde". Upřímně smekám před pány Nicholsonem a Freemanem. BRAVO! ()

bolf!k

Edward si chtěl zastřílet z pořádně velký zbraně, nakonec mu stačila jedna rána. Jo, několikrát jsem se zasmál, ale jako celek dost průměr. 70% ()

Jeand´Boa

Pánové nám předvádí, že utáhnout film, který sám o sobě není nikterak velkolepý, pro ně stále není problém...velice příjemné oddychovky většinou hodnotím kolem zlatého středu, najdou se však i výjimky, které mě donutí změnit obvyklý postup...oddychovky, které jsou svým způsobem výjimečné... ()

LadyEsik

Pěkný milý film, něco jako Poslední prázdniny. Dají se tam najít dobré myšlenky, ale není to až tak hlubokomyslné. Spíš to říká to, co každý film s touto tématikou. Ale přesto mě dostalo několik položek na seznamu, třeba to s tou nejkrásnější dívkou a ten úplný konec :) Stejně, Freeman a Nicholson, skvělí herci :) Rozhodně se u toho filmu ani chvilku nenudíte. ()

foundation

Originál ma lízol iba trochu takže remake s dvoma skúsenými ošľahanými filmovými borcami mal u mňa potenciál bodovať vyššie. Nakoniec sa tak nestalo ani napriek tomu že ústredná dvojka mi tu bola oveľa sympatickejšia ako v nemeckom origináli. Ak by som bol prinútený niekedy znova pozerať jeden z nich, bol by to zrejme Nicholson a Freeman ale aj tak dúfam že vidieť znova už to nebudem musieť. Priemer, čistý priemer. ()

phoenixer

To je tak tragicky vtipný, až je to nudný. Poprvé jsem to vypnul po půl hodině filmu, nakonec jsem se asi po roce odhodlal a kouknul na to znova. Přišlo mi to ještě horší než předtím. Tu hvězdičku dávám z milosti za herecké obsazení... ()

Joppo88

Hneď na začiatku na mňa zapôsobila veta: "Miluji pach chemo po ránu" Silný príbeh, ktorý sa zdržal gýčovosti - asi aj kvôli takej vynikajúcej hereckej dvojici ako je M. Freeman a J. Nicolson - obaja podali kvalitný výkon vo filme s ťažkou tématikou a solídnym scenárom. ()

Lucas87

Od tohoto filmu získal příjemně strávenou hodinu a půl, hlavní hvězdy nezklamaly, příběh byl tak citově silný, že sem byl překvapen jaké příjemné pocity to zanechalo v mé osobě. Zvláštní jak se ze dvou protikladů mohou stát přátele, a užít si poslední rok Je to určitě příjemný druh boje s končícím životem, ti herci jsou prostě úžasní ! ()

red_spirit77

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, vynikajúce herecké obsadenie a vôbec nemám pocit, že je to film len pre seniorov, ľudia predsa umierajú v každom veku a to je fakt. Protivný, povrchný, sarkastický Nicholson ako ho poznáme, ktorého uzemňuje a dopĺňa inteligentný dobrák Freeman. Je pozoruhodné sledovať tieto odlišné povahy a názory a pritom zachovať podstatu kamarátstva, ktoré vzniklo na podnet “strachu“ zo smrti. ()

tranquill

Dojemný příběh jak nepodlehnout osudu, naopak se mu postavit se vztyčenou hlavou, ať už bude jakýkoli. Vynikající výkony pánů herců - Nicholsona a Freemana. ()