V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Estrellita

Po prvním shlédnutí jsem si říkala, že to nebylo nijak špatné. Ovšem podle toho, jak se mi nechtělo do druhého a nakonec jsem to i vzdala, musím hodnocení snížit. Musím pochválit výběr herců - Jakea Gyllenhaala, který hlavně ve výborném filmu Donnie Darko ukázal, že má charisma a umí hrát. Také krásná Gemma Artentonová prozáří plátno. Hudba je dobrá, ale u toho to končí, pouze dokresluje prostředí, nepodmaňuje. Jinak můžu ještě vyzdvihnout krásné pouštní prostředí, které mě vždycky přitahovalo. Záporů je více, celkově je to nemastné, neslané, vedlejší postavy absolutně nic neříkající, děj postráhá logiku a řád... Princ z Persie mi prostě vůbec nic nedal. (45%) ()

Mr.Ripley

Po dlouhé době odkládání a přemlouvání jsem se pustil do (dle ohlasů) nejlepší herní adaptace. Výsledek není vůbec špatný, ač by se několik vad na kráse jistě našlo. A že by jich bylo požehnaně. Ovšem výborné písečné finále a pohádková atmosféra smetla všechny mé pochyby razancí písečné bouře. P.S. Gemma alias princezna v nesnázích byla k sežrání! ()

AntonG.

Totálně průměrné a neuvěřitelně předvídatelné. Ani mne to nějak nedokázala vtáhnout do děje. Dlouho jsem se rozmýšlel, jaké vůbec dám hodnocení, viděl bych to tak na 50%. Ale jelikož jsem za shlédnutí filmu nemusel platit, tak tedy nakonec slabé 3* ()

chelseaman22

Ách jo, mám rád dobrodružné filmy plné napětí, a na ostatní faktory nehledím. Peršan mne bavil a držel v napětí (že by opět syndrom Afrika?), ale myšlenka a nějaké to nové KNOW-HOW v nedohlednu. Výtečný zabiják času. 73% ()

filmmovier

Podle mě jeden z nej dobrodružných filmů a celkově velmi povedená a slušná zábava. Jerrymu Bruckheimerovi vyšel další producentský tah a Mike Newell zrežíroval film dost dobře. Dost se mi líbil styl kamery. Ten sice potom zmizel, ale aspoň ze začátku byl velmi dobrý. Exteriéry samozřejmě uchvatné, akce i příběh byly super, triky povedené, spousta vtipu a celkově klady. Co se týče hlavních představitelů, Jake Gylenhaal se do role Dastana podle mě dost hodí, Gemmma Artenton je dost sexy a ben Kingsley je také velice dobře zvolený záporák. Příjemná dobrodružná oddechovka, která ani chvíli nenudí a rozhodně stojí za to jí vidět. Já se u ní dobře bavil. 85%. ()

Lachtaan

Jakeova díla jsou pro mě nepostradatelnými klenoty i v momentě, kdy se neupsal zrovna dílu, které bych po jeho hereckých ambicích požadoval. Na Prince of Persia koukám ale v tom pozitivním světle převážně z toho důvodu, že je jednou z mála vydařených videoherních adaptací, ve kterých se můžeme setkat i s takovými hereckými vytíženci jako je pan Kingsley. Zkrátka je tenhle film našlapaná dobrodružná jízda s exteriéry pro mě úplně úchvatného Orientu, která má zajímavý nápad a poměrně stabilní scénář. O pátou hvězdu mě však připravilo závěrečné vyvrcholení, které já prostě už nemůžu strávit. Neříkám, že nejsem zastáncem vizuálních efektů - to bych přece nemohl tolik zbožňovat Marvelácké filmy - nesmí se v nich však člověk zoufale ztrácet. Což se bohužel v případě Prince z Persie povedlo. ()

baruss

Zistil som že: MILUJEM AMERICKÝ HUMOR Parádna jazda s neskonale dobrou dvojicou Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton. A to Gyllenhaal je v tomto filme vážne že boží. Extremly GOOD. ()

SG_ever

Velice slušný blockbuster dosahující, v rámci typu snímku, v letošní sezoně až na vrchol. Jake nehraje vůbec špatně a Gemma je neskutečně půvabná, což stačí k částečné záchraně předvídatelného děje. (65%) ()

Kamkon

Velmi příjemná akční podívaná se svalnatým dlouhovlasým Jakem Gyllenhaalem a dalšími skvěle obsazenými hvězdami ( pihovatá Gemma Arterton se mi zdála nejdřív divná, ale pak jsem se s ní báječně bavila a do role padla jako ulitá.) Filmy tohoto typu moc nemusím, ale tohle jsem si naprosto užívala, všechny ty vtipné hlášky a vím, že nejen já-soudě podle nečekaného zavísknutí (kterému jsem se smála taky) v zadních řadách uprostřed filmu a nesměle tichého, ale znatelného potlesku na konci filmu. ()

DaUr

O třídu lepší než nový Souboj Titánů. Lepší výprava, herecké obsazení, hudba, příběh, prostě vše. Za zmínku stojí také vtip, který by v Souboji nenašel ani angličan. Nicméně Princ stále zaostává za kousky jako jsou Piráti z K., kteří jsou na pohled ucelenější, přehlednější, a divákovu oku více lahodící. PS: Sedět v kině před spratkem, co si neumí přečíst titulky, a tak mu tatínek vypráví, co že se to vlastně děje, je opravdu zážitek. ()

arbitr

Po zdejším hodnocení jsem nečekal nic světoborného a dostalo se mně příjemně natočené a zábavné pohádky. Když porovnám s jiným blockbusterem letošního roku Soubojem titánů, tak tohle vítězí na všech frontách. ()

ivan_drago

Moc povedené převedení hry do světa filmu, ba jedno z těch nejlepších. Atmosféra toho světa velice uvěřitelná, akrobatické prvky také zvládnuty na výbornou, princezna je kost, padouch je padouch, akce střídá akci, proště jako ve hře. Tož pěkné.... ()

Sonnik

Defy the Future. Já nevím proč, ale tohle mě i přes hodně velký odpor nečekaně chytlo. Hrou jsem odkojený, ale že mě Artetonka s Jakem dostanou až takovým způsobem, to jsem nečekal. Svěží, pohodové, nepřeplácané. Druhá půlhodinka na pštrosích závodech je úplně nejlepší. Tak má vypadat letní dobrodružný blockbuster. "Behold the mighty ostrich!" ()

Bobik9

Splnilo to, co jsem čekal a možná i trošku víc. Statečný a sympatický Gyllenhaal, krásná Arteton, prohnaný Kingsley a naprosto úžasnýa vtipný Molina. Výborná akční skákačka! utečně tomu nechybělo nic, ale nemohu dát plný počet hvězd za ten konec. Né snad, že bych neměl rád šťastné konce, ale toto bylo na mě trošku moc. Po Potterovi byl tento film stoprocentně Newellovým nejlepším. Ovšem, i když se to odehrávali v poušti, bylo to vskutku americké. ()

valdstein0

Dokoukat to do konce bolelo, západ slunce tomu nasadil korunu. Jedna hvězdička za výpravu a šplh na hradby. Ostatní rychle zapomenout. ()

Jizni Tlapa

Princ je "fantasy" omáčka namíchaná s přesnou dávkou ingrediencí poskládaných z napětí, úchvatné výpravy, brilantní akce nasnímané přesnou kamerou, bezchybné choreografie akčních scén, vtipných dialogů a naprosto herecky dokonalých hlavních hrdinů. Dvě doporučení: Vyvarujte se dabingu a sledujte v blue-ray! ()

ecceHOMMO

Skvelá oddychovka,príjemne plynúci príbeh s množstvom akcie, skvelé ( až dokonalé) obsadenie. ( Gemma ako princezná očarujúca, Gyllenhaal ...hádam ani slov nemám). A nepostrádalo to i vtip, nehu a riadne nasadenie ala parádne kúsky ( ala PC hra). Nemôžem opomenúť skvelú výpravu a príjemne ladiacu hudbu. Ale čo tam potom. Keď ma film zaujme natoľko, že na druhý deň si ho pozriem opäť ....neni nad hodnotením čo váhať. Akurát škoda že som na tom nebol v kine..to by bol zážitok,..... veľkolepý. ()

Mrkvič

Princ z Persie si s herní předlohou nezadá hlavně v četnosti hopsání. Jen díky skvělému Gyllenhaalovi to není až tak trapný a je celkem sranda sledovat jeho herectví při těch krkolomných kouscích. Potom se začne vyprávět příběh, který není vůbec špatný, a film se zaplní zajímavýma postavama. Takže si nakonec získal přes počáteční nedůvěru i mě. Nebýt ujetého finále s přeplácanými digitálními triky, dal bych ještě o jednu hvězdičku víc. ()

Dado

Je to už viac-menej pravidlom, že filmy natáčané podľa hier (a v podstate aj naopak) pravidelne kazia úspešnú povesť, keďže takéto filmy neraz pripomínajú skôr snahu vytrieskať zo známeho mena čo najviac peňazí ako skutočne kvalitný snímok. Príbeh rovnomennej počítačovej hry na filmovom plátne sa však podľa môjho názoru zaradil jednoznačne medzi tie vydarenejšie kúsky v žánri sfilmovaných videohier a rozhodne by som sa ho nebál označiť aj ako výnimku potvrdzujúcu pravidlo uvedené vyššie. Dej v spojení s exotickým prostredím je svižný, akčné pasáže aj napriek miernej nepriehľadnosti zaujímavé a efektné, k lepšiemu hodnoteniu ma tlačí aj štandardne skvelý výkon Jakea Gyllenhaala a očarujúca Gemma Arterton, takže 4* môžem dať bez akýchkoľvek výčitiek svedomia. (75%) ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze