V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

Brůny

Hru Prince of Persia mám rád a tak jsem se před shlédnutím trochu obavál, naštěstí jsem byl příjemně překvapen. Klobouk dolů Jaku a Gemmo. ()

Djmacik

Dávam tomu 4, ale iba kvôli tomu, že som nedal 5 :D Je pravda, že hra bola celkom o niečom inom, a v celkovom podaní omnoho, omnoho lepšia než film. Ale na ďalšie časti sa teším obzvlášť a dúfam, že im budem môcť dať aj 5*. Chýbalo tam viacej toho ako to nazvať...šmrncu. Viem si predstaviť aj iného režiséra, ktorý by to bol vzal z iného konca a natočil taký trhák, žeby sme na neho pozerali s otvorenými ústami. Celkový dojem - čakal som viac :) ()

mFranta

Tak nevím, rozhodně je to lepší jak nový Souboj titánů. Film je veskrze průměrný- snad jen výkon Jakea Gyllenhaala ční nad ostatní. Gemma moc nenadchla a to, že Ben Kingsley bude hlavním záporákem je jasné na první pohled. Scénář průměrně klišoidní, ale akce docela ujde. Zkrátka, od filmu moc nečekejte a nebudete zklamaní. ()

habo

Pekný letný príbeh, jednoduchý a nejakým spôsobom zábavný. Pekné prevedenie z hry. Určite poteší ako nenáročný oddychový film. ()

pcarogers

Luxusní pohádka. Jistě mohl bych ubrat z komičnosti Moliny, ale musí se myslet i na děti a tak aspoň trošičku komická postavička k těmto filmům (bohužel) patří - naštěstí to bylo snadno únosné. Mohl bych ubrat na fantasknosti speciálního komanda a udělat je reálné, to by se mi líbilo. Mno a to je asi tak vše, co bych mohl udělat, aby se mi to líbilo víc. Jinak - ty skoky a akrobacie - paráda - správně pohyb prince ze hry jako parkúr - bomba, ta výprava, uměřená pohádkovost (strach, že to bude příliš dětinské se nenaplnil), v některých chvílích spíše až historičnost snímku, pohodový příběh (no ano, jak někdo může říct, že to nemělo příběh - důrazně žádám uvedení dobrého příběhu u akčního dobrodružného filmu:-)!), mno a časová smyčka! Co už bylo moc, dávám na vrub herní předloze. Naprosto povedené - nenechte se odradit brumly, co nemají rádi dobrodružné fantasy pohádky, na vánoce jim koupíme Kaurismakiho a my si to užijem s Písky času.-). ()

RoB23

Spousta efektů mě nedokázala přesvědčit kvůli opravdu velmi slabému a předvídatelnému příběhu. Aneb očekávání film nepředčil ani zdaleka. ()

rigby

Zprvu jsem nemohl skousnout zpracování, které vypadalo jako bych se díval na někoho, kdo hraje počítačovou hru. Asi v polovině jsem si nejspíš zvykl a příběh trochu nabral obrátky. Nicméně se neoprostil od pouhé pohádky pro děti. A raději by se v tomto filmu nemělo vůbec mluvit, pokud není co říct a dialogy okatě slouží jako vata na vycpání času. ()

7EUS

Na mě moc "velkolepé", uvítal bych komornější příběh a větší důraz na propracované postavy, protože oba hlavní hrdinové vypadají jako pár vycvičených opicí bez jakýkoliv emocí. Kouká se na ně pěkně, ale to je vše. Jake Gyllenhaal vypadá jako skutečný Princ z Persie. Jen ať nemluví! To samé platí pro Gemmu Arterton. Jinak je to dobře stravitelná jednohubka. ()

ElFifo

Mít tak dýku s pískem času..zmáčknul bych na ní čudlík a vrátil čas do doby, než sem se rozhodl pustit si tento film a strávil radši svůj drahocený čas jinak než sledováním této nudné frašky. ()

mouzi

Moc prijemny film, ale: 1. Mohl byt o neco kratsi a o to dynamictejsi. 2. Ta hudba! V mnoha chvilich skvela, ale jindy totalne mimo, hlavne pri akcnich scenach. 3. Kamera vyborna, ale strih to nevychytal, jeste ze jsem se na to dival doma, abych se Xkrat mohl vracet a podivat se znovu na to, co mi uniklo. A za 4. Velky obdiv jak Gyllenhaalovi za presvedcivy vykon, tak Artertonove za presvedcivy vykon a predevsim za neskutecne charisma, ktere v tomto filmu mela, nehlede na vynikajici praci maskeru, protoze tak puvabna a okouzlujici, jako v tomto snimku, zdaleka neni. 4,4* ()

Obenny

Příjemná a uklidňující podívaná, která čerpá svou předlohu ze hry a díky tomuhle já přidávám o * více, protože moc kvalitních filmů vznikajících z her není. Samotný příběh je snad znám každému hráči prince, možná trochu poupravený, ale to mu o to víc přidává na kvalitě. Pro fanoušky dobrodružných filmů určitě pěkný filmový zážitek, má takovou specifickou barvu orientu a to u něj dělá pěknou atmosféru. ()

Marv

Tak v tomhle nefunguje vůbec nic. Chemie mezi hlavní dvojicí nulová, skoro všichni herci hrají jako ochotníci, v bojových scénách vidíte, že se něco děje, ale vůbec nevidíte co, akrobacie ta strašně zvoní drátama, že kdyby tam byli vidět, vůbec by to nevadilo, scénář težce klišoidní, často pozérský, nesmyslný, nudný a úplně blbý atd. Jo, a ta princezna má tak hrozný hlasový projev, že kdyby celou dobu držela hubu, tak bych možná dal dvě hvězdy. ()

Scaevola

Nejlepší zpracování hry, které jsem viděl, to především. Zajímavá a exotická výprava, povedené triky a padnoucí herci (Gemma Arterton hrála lépe jak v Souboji Titánů, ale zase hůř vypadala). Problémem byla zmatená režie - hlavně akce byla nepřehledná a některé záběry na momumentální stavby by mohly být mnohem delší - a scénář: Klobouk dolů za něj, když si uvědomíte, že ve hře vlastně pořádný příběh nebyl, a tak si ho museli tvůrci vyfabulovat sami, ale něco mu chybělo... Doufám, že Warrior Within (jestli někdy přijde) bude dospělejší a atmosféričtější. Celkově zábava a téměř přesně to, co jsem čekal. - Po druhém shlédnutí musím být přísnější. S hrou má tento snímek společný jen název a dýku, hlavní padouch je nevýrazný a hloupý, režie je vskutku zmatenější, než jsem doufal, a ani Gemma všechno nezachrání. ()

haXis

Na konci jsem si říkal - WTF to už je konec, vždyť se vlastně nic nestalo. Ale jinak pěkné, efektní, trochu připomínající Assassins Creed ()

gruzdej

Akrobaticky a bojovně nadprůměrné (ale už ne tak šťastně nasnímané), vtipně použitý parkour v reáliích tajemné orientální pohádky a neotřelá dervišská mystika. Dramaticky to sice není žádná sláva, ovšem zachraňuje to pointování za pomoci pohybů v čase. Slušná oddychovka, která se ale do druhého dne rozplyne, stejně jako mozaika vysypaná z písku. ()

RomaS

Ploché pozlátko, které u mě nezafungovalo. Kdyby v hlavní roli byl Brendan Fraser, řekl bych že jde o pokračování Mumie. Tento film má totiž úplně stejný drajv akorát mu pár důležitých maličkostí chybí. ()

Dexter666

Ďalšia letná eye-candy zívačka s prefláknutým rozpočtom a nulovým prínosom z dielne pána B. Ja viem, ja viem... on sa narodil, aby ľudí bavil a aby nemuseli rozmýšľať nad ťažkosťami doby, ale toto pre mňa naozaj nie je, pretože mi ten film absolútne nič nedal a ani vtipný mi neprišiel. A s tými nenájdenými zbraňami...? Skrytá kritika republikánskej administratívy pre jednoduchého amerického diváka? To už tiež nenadchne... ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze