V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Měl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let později se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné město Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Město je dobyto, princezna Tamina , strážkyně města, je uvězněna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné město rozhněvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještě téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společně s ním utíká i princezna Tamina... (TV Nova)

merigieren

Má to přesně dvě vady, lehce nezáživný úvodní průlet s výkladem a závěrečný souboj, který postrádá dynamiku a dík tomu nudí. Tyto chybky, ale stačí na to, aby se film propadl z božských výšin .-) Na druhé straně stojí hodně hezká princezna, pohledný princ, zábavné poznávání se při odkrývání pravdy, které mě dokázalo zabavit. Souboje a útěky po střechách jsou také divoké, není nad čím přemýšlet film utíká k rozumnému závěru. ()

Crowen

Chvílemi nebylo teda úplně poznat, jestli je předlohou legendární PoP nebo Assassin's Creed, v podstatě by to šlo našroubovat asi na oboje. Průměrné hodnocení 71%, mi příjde teda dost, obvykle nebývá tak rozdílné od toho mého. Mě tento snímek ze všeho nejvíc připomněl THE SCORPION KING a stejně ho i hodnotím. ()

tuwanakha

Velmi příjemný akční film, který si na nic nehraje. Jake Gyllenhaal se svým věčně šibalským úsměvem tak trochu sám shazuje svou postavu a dává divákům najevo :"Sakra, hlavně to neberte vážně". No, stejně se najde dost "znalců", kteří to vážně vzali a hodnotí tenhle film stejným měřítkem jako vážná umělecká dramata. Jenže, lidi se radši baví, než poslouchají přechytralé psychologické kecy party free-cool-inů a dokazuje to divácký úspěch mnoha kritikou sepsutých snímků. Já se pobavil a za to dávám 80% a kdo si chce užít "filmového umění", no tak holt čumte na Godarda a hlavně to nesrovnávejte, akorát dokazujete, že už vám úplně sračkovatí mozek. Malarkey- 100% souhlasím:) ()

PDcz

3*** body Hru jsme hráli, něco z toho použili :-D [X] Minus 1* bod Nespletli si Prince z Persie a Assassin Creeeda? [X] Minus 1* bod Přesstává se mi líbit PC efekty, nechtějí se vrátit k modelům a klasickým trikům?? [X] Dám si pauzu s komentáři do zítra.. ještě mi čeká dlouhý seznam a mám prázdný slovník a líné prsty ()

J. T. Kirk

Příběh je sice trochu předvídatelný, ale to vynahradí překrásná Gemma Arterton, Gyllenhaalovy to opravdu jde (PS: Naprosto ůžasný účes). No a Ben Kingsley se tu moc nepředvedl.. ()

hEROic

pekna podivana a pro me jakozto fanouska herni serie naplnena ocekavani... svizna akce, paradni akrobacie, krasna princezna, prijemne plynouci pribeh a neustale postuchovani ustredni dvojice presne jako ve hre... 75% ()

amarth

Neurazí, ale dětem bych takovou pohádku na spaní nepustil a s kolegy bych na to asi také nekoukal s nadšením... ()

Olík

Něco mezi Pohádkami tisíci a jedné noci Piráty z Karibiku, Mumii, Indiana Jonesem, a starou dobrou plošinovkou, kterou moje generace gamesila na prvních computerech. Perské dobrodružství plné povedených efektů (hlavně Dostanovo skokanské umění jako by z PC-hry právě vypadlo), neohrožených bojovníků a písečné romantiky - jak říká Zdenda Pohlreich "to mě fakt baví". Je dvě věci mi trochu rušili blažený požitek - místy chaotická kamera a chlapecká tvářička Jake Gyllenhaala (hlavního představitel bych si představoval drobátko jinak). Ale co jsme si to jsme si - musím uznat, že jsem se dobře bavil. A pánové, legendy tentokrát nelhaly - Gemmě Arterton to fakt sekne. ()

Ukubumbahoo

Prince of Persia byla jedna z mých prvních her, které jsem hrál na svém kompjůtru, po X letech přišel i řádný nástupce s řádnou grafikou a v 3D provedení, oproti původní 2D verzi. Po dalších X letech přišel konečně i film.I přesto , že bych raději viděl zfilmovaného úplně prvního prince, Písky času mi dali přesně to co jsem očekával a to co jsem vidět chtěl. Je jasné, že děj je "pohádkový" a vlastně tak nějak od začátku tušíme, že by dobro možná i mohlo nakonec vyhrát. Ale o to přeci v Prince of Persia vždy šlo. Třeba se jednou dočkám zfilmování i úplně prvního dílu, ačkoliv naděje je mizivá :) ()

Luk Skywalker

Tak v tomto filmu jsou všechny prvky z předešlého dílu herní série a to - má to příběh, parkour a vzácný písek, který dokáže posouvat čas. Dále je to dobře natočené a člověk se při sledování nenudí. Jen jedna poznámka nevím, jestli v době Persie už znali kuše. ()

Puddle

Slušná fantasy jednohubka, která se předlohy moc nedrží, ale na druhou stranu nabízí velmi slušný příběh i mimo svět palácových nástrah a písečných monster, který se objevuje v původní hře. Škoda jen, že se tvůrci rozhodli udělat film co nejpřístupnější dětem i babičkám, což se projevuje hlavně na konci, který ani tuctovější být nemohl. ()

Puol

Na úvod, pamätám si ešte pôvodnú plošinovku a Princ z Perzie: Piesky času je jednou z mála hier ktoré som prešiel až do konca. Samotný film ponúka poctivú dobrodružnú zábavu so sympatickou dvojicou a patrične veľkorysý rozpočet od Bruckheimera. Film ako celok funguje a u mňa sa jedná o zatiaľ najlepšiu hernú adaptáciu, i keď treba uznať , že na tomto poli nemá veľmi silnú konkurenciu. Úprimne mi je ľúto komerčného neuspechu, rád by som do filmovej Perzie vrátil. ()

Vakomlok

Noví Piráti z Karibiku z toho nebudou, ale je to hezká pohádka inpirovaná videohrou se sympatickou ústřední dvojicí. A to není málo. Plus Alfred Molina a Ben Kingsley ve vedlejších rolích potěší. ()

agassi68

Vedel som vopred, že to nebude jazda na spôsob Múmie, ale napriek tomu to ešte podliezlo hranicu, ktorú som očakával. Prvá vec lepšie povedané osoba, čo bola vybraná veľmi zle bol Jake Gyllenhaal. S tým fejsom sa hodí tak na romantické komédie. Druhá vec, už spomínaný strih - bez ladu a skladu. Prečítal som popri filme dennú tlač a stále tam princ preskakoval nejaké rozsýpajúce sa murivo.. Tempo žiadne, gradácia pofidérna. Nuda s toho srší na sto honov. Možno pred 20 rokmi by to bolo niečo. Takto si môžme zaknihovať ďaľší zbytočný preis PC hry na filmové plátno.. ()

Páně

Ale no tak vždyť já neříkám, že by podobné bezduché zábavovky pro třináctileté děti neměly vznikat, proč ne. Klidně se na to i podívám. Rozhodujícím faktorem je ale pak hlavně to, jak se u takové věci bavím. Tomu u Prince z Persie naprosto odpovídají tři hvězdičky, protože polovina vtípků je nadmíru trapná a ani Jake Gyllenhaal či Gemma Arterton to v mých očích moc nezachraňují. Pokud zrovna chcete zhlédnout něco u čeho lze vypnout mozek tak proč ne, ale i v tomto ranku je mnoho lepších záležitostí. ()

Heroine odpad!

Smutný konec mého dlouho očekávaného prince :-( Mám ráda Gemmu, Jakea, Kingsleyho i Molinu, ale film je to neskutečně podprůměrný. Není to ani tak vina triků, jak by se mohlo zdát nejpravděpodobnější. Triky jsou v pohodě. Největší mezery jsou ve scénáři, a v jednotlivých charakterech. Není tam ani jedna postava sympatická, a ani jeden rozhovor uvěřitelný. Díky tomu se film zařadí mezi stovky a tisíce svých žánrových sourozenců, kteří se nevyhrabou ani o stupínek výš než jejich videoherní předchůdce. ()

CyriC

Jake Gyllenhaal dokázal zahrát tak sympatického prince z Persie, až žasnu. Navíc do hlavní ženské role obsadit Gemmu Arterton byl skvělý nápad, protože je naprosto odlišná od typických hollywoodských hot bitches a tak nějak je skutečně přirozeně hezká. Skvělá oddychovka k ledově vychlazenému drinku. ()

char_t

Tenhle kousek začíná opravdu špatně. Chvílemi máte pocit, že se nedíváte na film, ale na cutscene z průměrné PC hry, takové té s příběhem typu "Jsi princ, jsi dobrý, támhleten je špatný, jdi na něj!" Od příhody s rouchem se ale kolečka mechanismu dávají konečně do pohybu a hlavní dvojice začíná táhnout. Potěší krátká epizodka, během které si nemůžete být jisti, kdo je vlastně z celé královské famílie klaďas, a kdo záporák. Chvílemi se film zvrtne až do polohy komedie či spíše parodie, ale naštěstí převažuje dobře zpracovaná akce. A nakonec to celé shodíme zpět do průměru divným závěrem "Proč-kurňa-neskončil-svět" a nezbytným Why-So-Happy-Endem. Zívačka. ()

Adm.Nelson

Neviem, čo všetci čakáte od filmu podľa počítačovej hry. Ja som dostal oddychovku, ktorá nebola úplne blbá, s fantastickou výpravou, dobrou akciou a krásnou Gemmou Arterton. Čo mi úplne stačilo. 9/10 ()

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

Jake Gyllenhaal jako nový Batman?

16.11.2017

Možná jste zaznamenali, že si Ben Affleck není úplně jistý svým pokračováním v roli Batmana. V červenci sice na Comic-Conu tvrdil, jak je všechno super, všichni ale předpokládali, že chce jen… (více)

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

The Division verbuje Jakea Gyllenhaala

05.06.2016

Herní firma Ubisoft si po vzoru Marvelu založila vlastní filmovou pobočku, v níž hodlá převádět svoje největší značky do celovečerní podoby. Rozjezdem bude letošní Assassin's Creed, jemuž se upsal… (více)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze