• Baxt
  *****

  První část: 80% ; Druhá část: 100% Profesionální práce ze všech úhlů pohledu - režie, scénář, herci, kamera, hudba, zvuk, střih. Až se člověku posteskne, že tu nemáme tolik talentovaných lidí jako je Jiří Strach. P.S.: Strach v mládí Igimu zbořil hrad na pískovišti.(14.6.2009)

 • kOCOUR
  ****

  V prvním plánu praští do očí kamera a výprava (tolik historických rekvizit asi v TV filmu nikdy nebylo), ve druhém plánu skvělí herci (jen Dvořák s Vilhelmovou přehrávají), v tom třetím scénář a úhel pohledu na uplynulé události. Dneska už naprosto chápu kontroverzi, kterou film vyvolal. Udělat si z historické osobnosti hrdinu na piedestalu je náramně snadné, ale koukat na to, jak se snaží dostat do kalhotek ženám odbojářů, může vyvolat fyzickou bolest. Jako bych slyšel tamější obyvatele: Nešlapte nám po mýtech a nechte nás na pokoji! Bravo scenáristům za odvahu, bravo Strachovi tuplem, že se toho ujal a tak dobře to zrežíroval. Mám drobné problémy s jednotlivostmi (scéna s fotografií v ruce, obecně všechny přestřelky působily prostorově zcela neurovnaně, chybělo pár vysvětlení k dotvoření obrazu o hrdinech. A česko-německý „stylizovaný“ dabing Roberta Jaškówa mi malém přivodil smrt :-), ale jako celek je tahle past na tradicionalisty výborná a mohla by směle konkurovat všem těm Hlídačům č. 47, kteří tu šanci v kinech bohužel dostanou. Skvělý zvuk a hudba!(3.2.2009)

 • Ištván87
  ****

  Trošku mě štvalo to převracení charakterů a bezmezné zjednodušování příběhu. A abych pravdu řekl, nemám rád filmy o vztahu muže a ženy, které se odehrávají za války. Nicméně i já musím uznat, že se jedná o silný nadprůměr v naší televizní tvorbě.(8.12.2008)

 • - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)

 • - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace