Konečně film o domácím odboji (nikoliv dokument), kterému se dá uvěřit. Po formální stránce - kostýmy, výprava, stejně jako po obsahové. Postavy jsou podány jako skuteční lidé - ani jako supemani, kteří si z těch tupých okupantů dělají šoufky, ani jako odevzdané chudinky trpící pod jhem. Právě onou všední každodenní obyčejností zasazené do mimořádné doby film získává na působivosti.(14.5.2007)

• Hunt

50% Moc pěkná výprava, za kterou by se nemusel stydět ani film do kin. Obsazení též velice povedené, někteří herci skutečně výborní, avšak scénář (a dramaturgie) mě zklamala. Na stopáži 150 minut se kromě finále ( do atentátu na Heydricha) řeší téměř stále jen milostný vztah k postavě Alfréda Bartoše a postavy se chovají jako by válka vůbec nebyla. Chodí si v noci venčit psa, chodí si užívat do kaváren, scházejí se v klidu, nechávají u sebe přespávat kdekoho a co chtějí dělat, v čem spočívá jejich odboj- nic se divák nedozví. Že se lidem život změnil poznáváme jen z toho, že jídlo a cigarety jsou na lístky, že není káva, limonáda z náhražek a venku jsou německé nápisy. Žádné větší obavy, že by je někdo mohl udat, že jim hrozí nějaké větší nebezpeční od němců či čechů, kteří s němci spolupracují, klidně si v Praze projíždí na loďce....pro osoby, které nemají o této době žádné či zcela mizivé povědomí film přibližuje atmosféru a skutečnosti, které se v tu dobu děly pouze minimálně a vzdáleně. Proč byl povolán Heydrich do Čech, jaké bylo jeho postavení, co bylo jeho úkolem, proč ho exilová vláda chtěla odstranit..... o tématu řešení židovské otázky se dozvíme pouze to, že jim byly zabavovány auta a kabelky.....místo toho jen řešíme postavu Alfréda, který zkouší sbalit nejdřív Hanu (K. Issová) a pak Táňu (T. Villhemová) a že i když jsou obě vdané a jedna dělá zpočátku drahoty - tak ho ve výsledku chtějí obě......přibližení této velice náročné doby (kromě pěkné výpravy a mučení ve finále) je skutečně promarněné. Bohužel.(17.10.2016)

Další film, který by si zasloužil, něco víc, než jen uložení do televizního archívu. Skvělé herecké provedení pánů Trojana, Švehlíka a Dvořáka. Z ženských rolí převládá jednoznačně Issová. Strach tímto opět dokazuje, že je režisérem na špici českého filmového nebe. Škoda jen, že některé věci nejsou dotaženy do dokonalosti a akčním scénám zkrátka uvěřit moc nelze. Ale na druhou stranu tento dvojfilm tomuto žánru určen není. Jedná se o drama českého odboje, přechovávajcí anglické parašutisty, kteří připravují útok na říšského kancléře. Jde spíše o komornější záležitost mapující osudy, vztahy, nevěru a zrady.(19.2.2011)

Výborně natočené, skvělá atmosféra, dobrá hudba, úžasné herecké výkony a příjemný zážitek. Takto zkráceně bych popsal Strachův počin a dám mu 4*.(22.9.2012)

Konečně se někdo podíval na slavné válečné parašutisty jako na lidi, ne nutně na bezchybné (a nepravděpodobné) hrdiny. Pak už nevypadá nijak nelogicky, že v centru pozornosti jsou dvě krásné mladé ženy. Parádně napsané, báječně obsazené, přesvědčivě natočené, autenticky vypadající (zaplaťpánbu za ty Pardubice!). Možná by se nějaké drobné nedostatky našly, ale mně se je hledat nechce!(27.4.2007)

• - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)

• - Scéna, ve které Alfréd Bartoš (Jiří Dvořák), utíká před gestapem, se natáčela v Pardubicích, konkrétně kousek od zámku. (sibuk)

• - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)