• stration
  *****

  Nechápu rozhořčení veteránů II. světové války. Konečně film, který ukázal i lidské stránky tehdejších hrdinů. Vnikající herecké výkony, bezchybný scénář a režie vše jenom podtrhují. Jeden z nejlepších televizních filmů od revoluce. Ne-li nejlepší.(18.12.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Zdá se mi to trošku jako paradox, ale většina herců zde v tomhle televizním filmu hrála líp jak v jakýhkoli svých jiných (byť třeba filmových) rolích. A zásluha? Tu největší bych přikládala Jirkovi Strachovi, kterého já osobně bezmezně obdivuji .. Klára Issová byla skvělá, její velké tmavé oči vždy krásně vystihly danou situaci a nemusela ani mluvit. Dokonce se mi i hrozně líbilo jak hrála Táňa Vilhelmová, protože v posl. letech jsem z jejich (ne)výkonů byla spíše zklamaná. Co se týče Ivana Trojana a mužského osazenstva, tak si myslím, že ani tak není potřeba něco psát, pánové hráli výborně. Ať už role kladné či záporné. Děj se mi líbil hodně, hodně moc, protože mám pro filmy situované do druhé světové války poměrně velikou slabost. Příběh krásný, smutný, realistický, nijak nevymazlený a surový. Krásný filmový zážitek, který jsem smlsla na jeden hlt. Na film jsem se chystala kouknout opravdu dlouho a jsem ráda, že jsem počkala přímo na to, až se na nic jiného nebudu cítit. Po skončení prvního dílu mi hrozně tlouklo srdce a nemohla jsem jinak než pustit si hned pokračování ..(18.9.2008)

 • Hejtmy
  ****

  Jiří Strach evidentně neměl strach pustit se do trochu zajímavějšího kontreverzního tématu a natočil nejen na český poměry velmi dobrej film. Scénář sice místy pokulhává a občas jsem si říkal, že je těžký některejm situacím uvěřit, ale kdoví jak bych se v podobnejch situacích choval já. Nejvíc plusově hodnotím skvěle vystiženou atmosféru doby, ať už co se týče hudby, oblečení herců, interiérů nebo exteriérů. Herci bohužel z velké většiny až moc profláklý český stálice (Trojan, Vilhelmová, Táborský,...), ale špatně určitě nikdo z nich nezahrál. 80%(23.6.2009)

 • - Na dvoře gestapa je v jedné scéně možné v pozadí na zdi zahlédnout bezpečnostní kamera. V další scéně je již zakrytá. (Reyak)

 • - Hrají zde matka s dcerou, Jana Hlaváčová a Barbora Munzarová, a také otec se synem, Alois Švehlík a David Švehlík, kteří postavy otce a syna dokonce ztvárnili i ve filmu. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace