...češi prostě umí.. Kiež by to bolo tak aj SKamzíkov...(29.3.2016)

Jiří Strach je na nejlepší cestě ovládnout televizní tvorbu v ČR. Jak jeho předešlý TV film Brainstorm, tak i zde dokazuje, že i přes tu televiznost umí navodit správnou atmosféru, dostat z ohraných tváří dobré a překvapující výkony, že na pár chvil se domníváte, že jste v kině. Nesmím ani zapomenout na scénář, který je na české poměry špičkový, přesto se v druhém dílu opakuje milostná zápletka, což snížilo moje plné hodnocení.(28.9.2008)

Proč tohle nešlo do kin????(6.1.2008)

Velmi dobrý film, který jen dokazuje, že Jiří Strach udělal dobře, že se věnuje více filmové režii než herectví. Na televizní film je to velmi dobré a celkem svěží dílo. Stačilo trochu více dramatických situací, větší přehlednost a nákladnější výprava a mohlo jít o slušný celovečerní film, který mohl v kině trhnout slušnou částku. Do malých rolích byli podle mého názoru zbytečně obsazení známí herci. Např. od role domovnice Jany Hlaváčové jsem čekal více podstaty pro celý příběh. Každopádně nejlepší herecký výkon Kláry Issové, jaký jsem u ní viděl. Jinak průměr.(3.5.2007)

Tohle byl opravdu velmi dobrý český válečný film. Velké množství známých herců a všichni hráli na výbornou, tady není co vytknout. Pro mě, coby mladého člověka, který tuto dobu zná pouze z vyprávění, to bylo velice zajímavé. Celý film byl napínavý, sice závěr krutý a drsný, ale bohužel skutečný. Škoda jen, že se jednalo pouze o TV film, protože podle mého tento výborný výtvor Jiřího Stracha mohl jít klidně do kin. 80%(23.10.2011)