• paascha
  ****

  Zase jeden povedenější TV kousek na tradiční téma. Neustále mě fascinuje neskutečná odvaha, se kterou se všichni zúčastnění smířili se svými úkoly a přijali tragický osud, který jim připravil Jidáš Čurda. Zase famózní Trojan, Taclík, Švehlík i Táborský, tradiční "Němec" Pavlata, tradičně nesympatická Issová a netradičně nesympatická Wilhelmová. Celek nadprůměrný(22.6.2009)

 • L_O_U_S
  ****

  Opravdu velmi dobrý televizní film. Nejsilnější jsou scény na gestapu. A Ivana Trojana, jehož manželka zrovna souloží ve vedlejším pokoji s Jiřím Dvořákem, mi bylo líto. "Tak jako slunečnice každým dnem..." (201.)(23.4.2007)

 • nascendi
  ***

  Pri opakovanom sledovaní som bez problémov ubral jednu hviezdičku, problém mám s napísaním komentára. Mojim problémom je, ako vyjadriť, že Jiří Strach dobre zrežíroval, časť hercov dobre zahrala to, čo Konášovci spackali. Je prirodzené, že krátko po nejakej dejinnej udalosti sa nakrúcajú filmy heroizujúce víťazov a tupiace porazených. Po istej dobe sa kyvadlo vydá opačným smerom a tvorcovia (spravidla o generáciu mladší) cítia neodolateľnú potrebu napísať a nakrútiť to "novo", rozumej výrazne inak. Ak si nedajú pozor (čo je pomerne častý prípad) dopustia sa deformácie, ktorá je neodpustiteľná najmä u tém, ktoré patria k tragickým úsekom existencie národa. Preto je pre mňa u romantických i historických filmov hlavným kritériom uveriteľnosť, že takto nejako sa to mohlo udiať. A tento pocit som napriek všetkým kladom, ktorými Operace Silver A disponuje, nenadobudol.(7.9.2016)

 • dopitak
  ****

  Film skvělej, výborné herecké výkony, Issovou člověk musel mít rád a Vilhelmkou opovrhovat. Uhrančivý hlas Jiřího Dvořáka. Považuju ho s Petrem Olivou za našeho nejlepšího současného dabéra. Ale nevím proč, celkově mi dojem zkazila ta scéna z gestapa, kdy mlátili do přivázaného Vaška Kroupy. Sice to do té doby patří, ale narušilo mi to tu "harmonii" celého příběhu.(7.1.2008)

 • Sandiego
  ****

  Technicky dokonalý televizní film s famózními hereckými výkony (Issová jasně vede) a skvělou atmosférou tehdejší doby. Spíše než stežejní milostná zápletka mě zaujala stahující se smyčka mezi odbojáři a velmi sugestivní závěr se stal vrcholem, který na televizním poli nebyl k videní pekelně dlouhou dobu! O Strachovi hold ještě hodně uslyšíme.(25.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace