• xxmartinxx
  ****

  Možná by tomu svědčil prostřih do jednoho celistvého filmu, protože některé motivy jsou rozváděny dál a dál i ve chvílích, kdy už jsou dovyřčené jejich pointy (především charakteristika postav je jakoby představována zas a znova), ale jinak rozhodně velmi slušná práce, která postupně graduje nad rámec všeho, co jsem zatím od Stracha viděl. 70 %(13.10.2015)

 • Dellamorte
  ****

  ...češi prostě umí.. Kiež by to bolo tak aj SKamzíkov...(29.3.2016)

 • dopitak
  ****

  Film skvělej, výborné herecké výkony, Issovou člověk musel mít rád a Vilhelmkou opovrhovat. Uhrančivý hlas Jiřího Dvořáka. Považuju ho s Petrem Olivou za našeho nejlepšího současného dabéra. Ale nevím proč, celkově mi dojem zkazila ta scéna z gestapa, kdy mlátili do přivázaného Vaška Kroupy. Sice to do té doby patří, ale narušilo mi to tu "harmonii" celého příběhu.(7.1.2008)

 • Djkoma
  ****

  Na české poměry velmi zdařilá ukázka válečného období, které je "úplnou náhodou" zasazené do mého rodného města a natáčení dokonce probíhalo kousek od mé střední školy a z dálky jsem viděl i natáčení několika scén. Film na mě tak působil o něco kvalitněji kvůli vnímání prostředí a jemně pozměněných vzhledů stále stejných uliček města Pardubic. Zase po delší době jsem uviděl "pořádný český film", který i přes rozdělení do dvou dílů neztrácí na atmosféře a zajímavosti. Ohledně snad jediného faktu, který mi vadil a to chování některých postav a jejich uvažování(především postava Tatiany a její činy mi jsou silně nesympatické...), lze jen málo vytknout.(11.9.2008)

 • Kulmon
  *****

  Výborný režijní počin Jiřího Stracha vzhledem k tomu, že jde o televizní film. Děj je poměrně strhující, na diváka dýchá atmosféra válečných Pardubic. Za zmínku jistě stojí herecké obsazení a jejich výkony, nade všemi však ční Tatiana Vilhelmová. Ve druhém díle zcela dominuje herecký výkon Kláry Issové. Děsivá atmosféra zatýkání a poprav po atentátu na Heydricha z filmu přímo čiší. Pokud jsem byl po prvním díle na vážkách zda 4* nebo 5*, pak po zhlédnutí druhé části je to jasných 5*. Víc takových filmů. Musím zde zmínit knihu Zdeňka Jelínka Silver A, která osudy parašutistů tohoto výsadku popisuje a které se autoři filmu pevně drželi, aby byl film co nejvíc historicky věrohodný.(8.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace