Střepy v hlavě

Zrcadlo se rozbilo - a z jejího života se stala noční můra. Na oslavě narozenin svého otce prožije Gina zvláštní věc - zničehonic se rozbije zrcadlo. A pak se začnou dít podivné věci. Při cestě do práce se Gině zdá, že vidí sama sebe, jak řídí auto. Následuje tedy záhadnou ženu a v nepozornosti způsobí dopravní nehodu. Ztratí částečně paměť a její život se promění v podivnou noční můru... Jediným klíčem je rozbité zrcadlo. (oficiální text distributora)

Cechyno4

Tento film má 88 min. Celých 50 minut jsem musel čekat než se něco pořádného začne dít. Poté se objevila první scéna, která se mi zalíbila a já si myslel, že film se rozjede. To byl ale omyl. Dalších 10 minut jsem čekal na to jak budu moc sledovat rozuzlení, které ovšem nestálo za to čekání. Příběh určitě zajímavý a neobvyklý. Ale to je tak vše. Po většinu filmu jsem se nudil. ()

ShotgunED

Atmosféricky vynikající, bohužel ale prázdná skořápka. Scény jen mění lokaci a postavy, ale jinak jsou na vlas stejné a neposouvají příběh jakýmkoli směrem. Jen prostě prostředí hudba a pomalu se plížící postava a tak to jde dokola scénu za scénou. Teprve konec nám osvětlí to co všichni víme celou dobu a jen čekáme jaké přijde to překvapivé rozuzlení. A rozuzlení nás překvapí pouze tím, že není překvapivé. Filmařsky dobrý kus práce, bohužel ale když není co hrát a co vést je celá atmosféra k ničemu. Klasický případ malé povídky roztažené do 90 minut. ()

CrazymanM

Celkem slušný horor,který mě však až tak nezaujal.Zajímavá zápletka,dobrá kamera,ale něco navíc jsem tady nenašel.Bohužel! ()

aggatka

Ach jaj slabota...a to veľká...ako horor mi to neprišlo, zľakla som sa iba raz i to asi preto, lebo som sa pri filme nudila...a akosi ma tá ľakačka vo filme prebudila...neviem, absolútne čo na tomto filme poniektorí nepochopili...čo sa týka komentárov absolútny súhlas s Viktooorkou a heyda...a tá základná vec, čo určite každého zaujíma je...kto sú tí zo zrkadla a prečo to robia..proste film ma neuspokojil :-( kravina, v ktorej sa máločo deje :-( ()

dully

Tříminutový záběr na kelímek, minutový záběr na vodovodní kohoutek, dvouminutový zvuk splachovátka a pak ejhle... Splachovátko! Opravdu děsivé. ()

djbarrel

Upřímně řečeno jsem film moc nepochopil ... nebo spíš pochopil jsem, ale stejně by se šiklo menší vysvětlení. Toho se pohříchu divák tedy nedočká. Nicméně film fungoval skvěle, atmosféra jako hrom, skvělá hudba, dobré herecké výkony ... Snad jen škoda toho trošku podivného konce a toho nevysvětlení. Možná bych pak dal i plný počet. Rozhodně doporučuji ke shlédnutí, ať si každý obrázek udělá sám. 70 % ()

jkpj22

SPOILER ALERT. Capgrasův symptom z tohoto filmu automaticky udělal kandidáta na slušnou jízdu... a přestože scénarista klidně mohl držet tu jakoby psychotickou povahu, vůbec se na něj nezlobím, že vytáhnul Doppelganger efekt a psychologicky silný motiv zrcadel. Tahle jízda rozhodně nebyla spanilá a film jsem si užil. Trochu mě překvapuje nízké hodnocení... nejspíš se k filmu dostali lidé, kteří neumí ocenit právě výše zmíněné. ()

gotham

Ten konec je vážně zvláštní, ale na druhou stranu to nutí diváka se na to ještě několikrát podívat, vždyť nějaký smysl to přeci musí mít. Jinak vynikající horor, takhle si tento žánr asi tak nějak představuji. Žádné drastické a krvelačné scény, ale perfektní budování atmosféry s nádechem mystična. Jen škoda, že se zde nesešli zajímavější herci, protože tito jsou až na Lenu Headey zoufale nezáživní. 70% ()

MT_Y

Film jsem poprvé viděl před roky (Ne tak dlouho od premiéry) a sem tam se na něj rád podívám znova a znova. Je pravda že dneska se koukám na něj už po X, ale stále to má úžasnou atmosféru a stále (a to mám horrory a thrilery fakt rád) mě ten snímek "děsí" ne jako z důvodu ten film je strašidelný, ale že spíš člověk se zamysli nad tím "tyo co kdyby to bylo really, jak by člověk poznal že třeba nemluví ze svým kamarádem, ale s někým jiným z alternativní reality a co když ta druhá strana opravdu to tu chce obsadit a vybít nás originály " řekněme ikdyz s těmi originály je to těžký, naše obrazce atd. Existují už při našem zrození (nebudu-li počítat ultrazvuk apod.) no zpět k filmu, Lena Headey je podle mě prostě skvělá herečka a role se zhostila prostě úžasně.!!!!! SPOILER!!!! Líbilo se mi i její uvědomění že vlastně ta původní je už dávno mrtvá a ona už je ta asi zlá, ikdyz těžko říct zlá, prostě z druhého asi světa kde prostě emoce apod. Fungují asi prostě jinak no... Musím podotknout že záporné role jdou dle mě Lene Headey asi nejlépe, jasně i v tu kladnou část byla super ale jako zaporacka je dle mě prostě nejlepší... Jsem asi rád že její bratr přežil prostě sympaťák, který to přežít musel (je fakt že jsem nikdy neviděl titulky a dal takže nevím zda tam nebyla třeba nějaká poslední scéna že by zemřel nebo tak, budu doufat že to prostě přežil 😄) film má celou dobu hodně ponurou atmosféru a to tím dělá prostě úžasný snímek. Záporné hodnocení asi moc nemám, film dle mě je opravdu dobře udělán (scénář, kamera, střihy, herecké vykony a hudba) takže ikdyby tam něco málo tkvělo já dávám 100% 5 hvězd ()

sew810

Výborná první půle, pak to jde do kopru jak s atmosférou tak i s hlavní myšlenkou, zamotá se to až překombinovaně. Těžko říct jestli jsem koukal na parafrázi Invaze lupičů těl nebo na Přelet nad kukačím hnízdem ( sci-fi nebo komorní drama o vyšinutosti, nebo obojí ?) ale jinak super. No a na Lenu se koukám opravdu výborně. ()

ill

Film naprosto neumí pracovat s divákovými emocemi. Herci by i hrát chtěli avšak lapeni v okovech impotentního scénáře vrhajícího je zcela nesmyslně v čase i prostoru a nutícího jim iracionální chování a dialog nemají šanci. Rádoby artové (dlouhé) záběry taktéž (ve většině případů) postrádají smysl a zcela zbytečně ředí již tak dost řídké napětí. Jediným oku a duši lahodícím faktorem zde zůstává uhlazený, aristokratický look hlavní hrdinky. A to je dost málo. ()

david666

Skvělá mrazivá atmosféra, tu ve filmu určitě najdete. Akorát mi vadí, že se děj nějak moc neposunuje dopředu a nějak mi není jasné co tím chtěl básník říct. Pointu jsem nějak nerozluštil. Pokud by tomu bylo jinak určitě bych * přidal. ()

veverysiak

Keď všetko funguje ako má, tak aj z obohraného námetu sa dá urobiť pútavá a zaujímavá vec, tu okrem výborného scenára a réžie výrazne pomohla skvelá kamera, ktorá dokázala navodiť tú pravú atmosféru a jej gradáciu, najlepšie to vidno na scénach, kde sa nič neudeje, a predsa napínajú poriadne nervy, no a Lena je spoľahlivo skvelá, takže 80%. ()

MFZB

Nijak zvlášť ma film nezaujal, aj keď mal síce dobrú atmosféru a aj pomerne dobre bol zahraný a vôbec celkové spracovanie sa dalo, tak príbeh ako taký sa mi osobne nepáčil, a to bude asi tým, že nie som nejaký fanúšik takéhoto typu hororov. Vždycky sa mi viac páčili hektolitre krvi a nejaká tá akcia, ako pomalý film, pri ktorom treba rozmýšľať... ()

djcremo

Vizuálne pekný thriller, ale to je tak asi všetko. Ako tak debilnú pointu som fakt nečakal a vlastne som ani nepochopil o tvorcom tohto filmu šlo. Už ak nejaký horor tak na niečom stavaný a nie na sračkách ako tento. Keby nebyť tej vizuálnej stránky tak to skončí asi v odpade, lebo ani dejovo to nejako nikam nespeje. Len dúfam, že nabudúce budem mať viac šťastia sa niečomu takému vyhnúť. ()

Ondrew

Pliziva, dusna atmosfera. To je to, co som z The Broken citil uz od prvych uvodnych scen. Napad so svetom za zrkadlom sice nie je originalny, ale nechyba napadite spracovanie. S radostou davam 80%. ()

Venceslao90

No ze začátku to vypadalo docela dobře, ale nakonec se z toho vyklubala docela slušná kravina. V podstatě je to taková alternativa k Ajově "Zrcadlům", s tím rozdílem, že tady chybí větší počet hororových momentů, je to více psychotičtější a především tu chybí smysluplný příběh a jasné motivace postav. Film skončí a vy nevíte co to všechno mělo znamenat. Ale na druhou stranu to mělo místy docela mrazivou atmosféru, a to především díky několika chytře natočeným scénám a momentům - viz "koupel". Ale právě díky podivnému (ne)příběhu jsem spíše pro mírný palec dolů. ()

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (více)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno