Moc klišé,moc přeslazené,moc nesympatických herců.Ale koukat se na to dalo.(8.3.2011)

Hollywood: full of hopes, full of promises, ignorant of reality. Amen to that... Love Actually byla "instant classic", láska až za hrob na první pohled, Valentine´s Day je "classic instant". Výprodej romantické veteše Garryho Marshalla se k Lásce nebeské příblížil v několika scénách: ačkoli byly nejspíš zamýšleny jako pocta, dopadají bez výjimky jako laciná vykrádačka bez pointy. A protože chybí chytlavé popíkové songy i sentimentální instrumentální themes (Taylor Swift to vážně nevytrhne, i když hrát trubku po boku medvěda a vlkodlaka jí sedí), chtělo by se nad valentýnskou mozaikou zlomit kříž. Jenže je odzbrojující. Dialogy končí parádními punchliny, napětí mezi některými páry by se dalo exportovat do rozvojových zemí, metafory a odkazy účinkují jako odlečující prvek. Samozřejmě s básnickou licencí, takže desetimilionová metropole působí jako dva bloky, v nichž každý zná každého. A ty různé podoby lásky a zamilovanosti, sblížení a jiskření, flirtu a osudových okamžiků jsou překvapivě ryzí, čisté, naivní, naprosto pomíjející uplynulé dvacetiletí. Garry Marshall je pořád oním staromódním snílkem, co věří, že se z prostitutky stane princezna, že existuje happily ever after a že sex je materializovanou ozvěnou citů. Taylor Lautnerolupus tu má hlášku, která odůvodňuje celou jeho filmovou existenci, McDreamy se proměnil v doktora McNightmare a kouzelná Jennifer Garner je dívkou, pro kterou by jakýkoli muž od pěti do šedesáti bez váhání ukradl růži v klášterní zahradě. Nebo ne? Val ´n´Teen ! 70 %(13.2.2010)

Obrovské překvapení. Na sv. Valentýna je kopie Lásky nebeské jako hrom, ale vůbec mi to během promítání nevadilo. Bavil jsem se celé dvě hodiny a když už byla nudná pasáž bylo aspoň na co koukat např. na Biel, Alba či Hathaway. Casting musel být neuvěřitelně drahý, že si to snad nechci ani představit. Tolik hereckých hvězd jsem dlouho u jednohu snímků neviděl. Někdy je tona škodu, že ve snímků je tolik postav. Už se docela těším na druhé pokračování.(24.2.2010)

Slabší, ale koukatelný kousek, snažící se kvalitou přiblížit k nepřekonatelné "Lásce nebeské". Nejzamilovanější den ze všech a hromada postav a jejich problémy s láskou. Postav je možná až moc, ale díky příjemnému obsazení to ani nevadí.(4.9.2015)

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +obsazení, a kupodivu většina herců (i když na menším prostoru) hraje výtečně, některé známější písničky potěší, pár momentů je hezkých a dvě scény jsou zábavné (plánovaný sex, zamilovaný klučina) -lásky je tu až moc, sex tu ale nehledejte, sranda, zábava a vtip se až na výjimky vytratili/// Být tvrdý kritik, tak si podle mě film nezaslouží víc jak 40%, ale to já naštěstí být nemusím, proto si to ohodnotím tak jak já chci a jak si myslím. Je to hezký film a spousta scének a momentů vás potěší a po duši pohladí. Netrvá dlouho a do postav se vžijete. Úkol je to pro filmaře dost těžký, přeci jen aby si divák zvykl na postavu chce to trochu čas a zdejší postavy na to mají pár minut aby si vás získali. Kupodivu se tak ale děje a teď bych rád jmenoval kdo mě překvapil nejvíce: Anne Hathaway, Jamie Foxx, Jessica Biel, Bradley Cooper, Eric Dane, Hector Elizondo, Topher Grace, Emma Roberts, Carter Jenkins, Julia Roberts, Ashton Kutcher a Jennifer Garner, teď přejdeme ty co hrají standartně nebo nijak nevyčnívající a napíšu kdo mě spíše nepřesvědčil: Patrick Dempsey, Jessica Alba a to je vše. Myslím dobrá vizitka, co říkáte? Herce jsem si opravdu užíval. O něco méně už samotný děj, který jsem až na pár momentů přijímal vlažně. Škoda, chtělo to víc emocí a víc humoru. Ale co, svůj účel to splní dokonale. Jen nechci vidět ty, co na to jdou sami, nebo je doma nikdo nečeká. Ti asi schytají pořádnou dávku deprese./// Celkem 73%///(21.2.2010)

• - Julia Roberts se ve filmu mihne jen asi na šest minut. Za tento výstup inkasovala neuvěřitelnou sumu 54 milionů korun. (blackrain)

• - Tvůrci zvažovali účast Katherine Heiglové. Kvůli přemrštěným finančním požadavkům se ale nakonec ve filmu neobjevila. (sssssycak)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herec - Ashton Kutcher. (Pepinec)