Ultimátní romantická komedie, která… v tomhle totálně umělém světě nefunguje. Je do ní natlučených až příliš mnoho linií, přitom jen některé jsou zajímavé, ba dokonce s pointou (překvapí třeba Bradley Cooper nejen ve dvojici s Julií Roberts, ale i poté, co ona zmizí ze scény). Každý si ale najde své hrdiny, své postavy (většinou s ohledem na věk a pohlaví diváka/divačky), ve výsledku ale žádná zápletka nemá dostatečně času na rozvinutí, na pořádné zasáhnutí diváka. Vše je zjednodušené, průhledné, předvídatelné, což je minimálně škoda, protože i když to někdy vypadá, že hlavní roli hraje Ashton Kutcher, výraznější prostor nemá nikdo. Alespoň to ale dokáže zručná ruka tvůrce totálního kultu a kýče v jednom (Pretty Woman) slušně ukočírovat, nesklouzává k nějakým vyloženě trapným situacím.. Nadhled, svěžest a takové to příjemné uculování, které zdobily výrazně lépe gradující Lásku nebeskou, jsem ale v Na sv. Valentýna nenašel. I ten početný herecký ansámbl (i přesto, že je zde hvězdnější a divácky vděčnější) nemůže Lásku nebeskou po téhle linii trumfnout. 60%(28.4.2011)

• tron

„Bol to Stallone, kto povedal ´Nikdy sa nevzdávaj´?“ – „Myslím, že to bol Jean-Claude Van Damme.“ Bohužiaľ nepresvedčivé, Američania nevedia robiť romantické filmy (česť výnimkám – KEĎ HARRY STRETOL SALLY). Vinou ich polopatistických scenárov sa z vety „Milujem ťa“ stalo odporné klišé, pri ktorom obracajú oči asi už aj niektorí trvanliví fanúšikovia červených knižníc. Priamo sa ponúka porovnanie s britskou vianočnou LÁSKOU NEBESKOU; VALENTÍN je to isté (dve hodiny, 15 hlavných postáv, z nich niektoré sa poznajú, zamilovaný chlapček, homosexualita), len sa odohráva vo februári. Pravda, ak sa na plátne objavia moji miláčikovia, ako Topher Grace, Queen Latifahová a pravdupovediac už aj Bradley Cooper, tak to úplne zlé nie je... ale objavujú sa nečasto. Všetko je skratkovité a to paradoxne aj napriek tomu, že to má až 125 minút (hoci musím uznať, že mi v kine ubehli rýchlo). Vinou toho dostali niektoré slávne tváre skôr cameo (Kathy Batesová bola v úvodných titulkoch uvedená medzi prvými, i trailer ju bohato reprezentuje, v skutočnosti má asi minútu na začiatku a minút na konci!). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://www.recenzie.org/romantika/277-valentin-40- Kino Považan 2010(2.6.2010)

• bassator

Film kde se vždy ukáže Julia Roberts už z principu ubírám minimálně hvězdičku, protože tato herečka má už po sezoně a jsem na ní víc než alergický. A pokud se k ní přidá klasický americký komerční předvídatelný a přeslazený příběh je mi z toho skoro až na ... . No za pár hereckých minipříběhů neohodnotím odpadem... - 35%(21.6.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Katherine Fugate / Abby Kohn Marc Silverstein | Hudba: John Debney | Produkcia: Samuel J. Brown, Mike Karz, Wayne Allan Rice, Josie Rosen | Distribúcia: Warner Bros., New Line Cinema | Štúdio: Relativity Media | Rozpočet: 52 miliónov $ | Tržby: 213,009,598 $ || Skoro všetko, čo robí filmy nadpriemernými, tu chýba. Tomuto kusu chýba hlavne nápad. Jediný nápad, ktorý americký tvorci vytiahli z rukávu opakovane, bolo už overené "copy & paste" čo sa štruktúry, stavby a taktiky filmu týka - od anglických kolegov... Hviezdne obsadenie Káčer, Hetvej, Album, Robots, MiniCooper, Amazing Grace - to samozrejme istia, a robia z toho niečo viac, než len videoklip o Valentíne.(11.5.2011)

Obrovské překvapení. Na sv. Valentýna je kopie Lásky nebeské jako hrom, ale vůbec mi to během promítání nevadilo. Bavil jsem se celé dvě hodiny a když už byla nudná pasáž bylo aspoň na co koukat např. na Biel, Alba či Hathaway. Casting musel být neuvěřitelně drahý, že si to snad nechci ani představit. Tolik hereckých hvězd jsem dlouho u jednohu snímků neviděl. Někdy je tona škodu, že ve snímků je tolik postav. Už se docela těším na druhé pokračování.(24.2.2010)

• - Julia Robertsová dostala za každé slovo, které ve filmu řekne 12 000 dolarů. (Pepy)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herec - Ashton Kutcher. (Pepinec)

• - Tvůrci zvažovali účast Katherine Heiglové. Kvůli přemrštěným finančním požadavkům se ale nakonec ve filmu neobjevila. (sssssycak)