Slušná plejáda herců v příjemné romantické komedii s milým humorem. Za srdce mě však nevzala a srovnání s Láskou nebeskou je sice na místě, ale v kvalitě jsou každý trochu jinde. 60%(4.11.2010)

V názvu to má Valentýna, odehrává se to na Valentýna, podle anotace je to spousta lásky v každém věku a natočil to Garry Marshall. Tím je řečeno vše a kdo čekal něco jiného, trpěl po zásluze. Já čekal extraporci sladké ryzí romantiky s lehkou polevou pohádkové naivity a určenou výhradně pro sledování ve dvou. A přesně tu jsem dostal. I s nášupem. Některé postavy byly navíc, některé mi nesedly, stejně jako některé scény, ale ten zbytek byl příjemně romantický i zábavný a přes značné množství postav a příběhů přehledný, svižně a hladce odsýpající, plný úsměvných drobností a také odkazů. Mezi většinou párů to příjemně jiskřilo, u některých by se napětí dalo krájet, Anne Hathaway pobavila i potěšila, stejně jako Jennifer Garner, ovšem nejlepší byla Julia Roberts. Už kvůli ní si Valentýna nejspíš někdy zopáknu.(19.4.2011)

Obrovské celuloidové srdce, které prostřednictvím slavných jmen natahuje své paže a objímá diváka po dvě hodiny. Vlastně je to celé naprosto geniální marketingový tah přijít s filmem s příznačným názvem Valentine´s day a já na to skočil i s navijákem. Pro někoho nekonečně nudný horor stejně tak, jako pro druhého fungující mozaika ukuchtěná podle zaručeného leč neoriginálního receptu masírující srdeční sval po americku. A přitom ho lze tak snadno sestřelit a z duše nenávidět. Ale k čertu s tím užil jsem si to neuvěřitelně. Možná i díky neodolatelným pohledům Jennifer Garner a Julie Roberts. A pokud to byla moje slabší chvilka, tak jsme rád, že jsem si jí vybral v tak příjemné společnosti. Po Marshallových slabších posledních filmech se "možná" blýská na lepší časy. Škoda snad jen absence chytlavějšího hudebního motivu. (projekce)(12.2.2010)

Valentýn začíná v nadšeně jásavém duchu, všichni se těší na večer, probouzejí se vedle svých lásek a užívají si Den zamilovaných. Pozitivní úvod navnadí opravdu výborně, jenže jak se začnou různé linky komplikovat nebo naopak vyjasňovat, začne tempo povážlivě drhnout. Kdo nezaváhal, to jsou komplet středoškoláci (hlavně Taylor Swift je dokonalá) a senioři, kteří si to s elegancí namířili ke staromilskému závěru. U dospělých v produktivním věku a centru dění to ale občas povážlivě drhne. Ať už u nepochopitelné Jessicy Alby, přestřelené Jessicy Biel nebo zmatené Jennifer Garner (vím, že romantické komedie jsou i o nadsázce, ale tohle se za jeden den stihnout nedá ani s tou nadsázkou). Kdo získává body nahoru, to je samozřejmě rozzářený Eric Dane, sympaticky nenápadná Julia nebo Patrick McLiar Dempsey. Možná je škoda, že se z Valentýna po zvážení všech pro a proti nakonec stal zcela čirý průměr. Kdyby film skončil průšvihem, mohl bych ho považovat za omyl. Takhle je to vzhledem k vysokým očekáváním "jenom" pořádné zklamání.(19.2.2010)

Jedna malá poznámka, než budu komentovat film. Vyčítat tomuto snímku sladkost, romantičnost a fakt, že slovo "láska" je zde skloňováno ve všech pádech, je stejně nesmyslné, jako to vyčítat Lásce nebeské, ke které je Valentine's Day nejčastěji přirovnáván. A další maličkost - NEČEKEJTE druhý díl této komedie nebo její variaci, když se budete dívat na tento snímek. Pomůžete tím sobě a možná i tomuto filmu. _____ Trailer jsem si pouštěl asi stokrát, tak jsem se na tento film těšil. A musím říct, že mě nezklamal. Tolik hvězd pohromadě a žádná z nich není "jen na vyplnění času". Každičký příběh zde má své místo. Bavilo mě sledovat, jak se jednotlivé linky prolínaly (ten se zná s touhle, ta s tímhle…) a hlavně jsem si tuhle pohodovou komedii opravdu užil. Je sice fakt, že bych tomu mohl vyčítat více věcí a mohl bych si najít 1000 důvodu, abych hodnotil o něco níž, jenže to bych sám k sobě nebyl upřímný. Já se totiž celé dvě hodiny náramně bavil a věřím, že tohohle Valentýna si rád někdy zopakuju.(24.6.2010)