Pohodový propletenec zamilovaných příběhů s neskutečně sympatickým hereckým obsazením, nečekaně milým humorem a překvapivě únosnou stopáží. 70%(23.5.2010)

Obrovské celuloidové srdce, které prostřednictvím slavných jmen natahuje své paže a objímá diváka po dvě hodiny. Vlastně je to celé naprosto geniální marketingový tah přijít s filmem s příznačným názvem Valentine´s day a já na to skočil i s navijákem. Pro někoho nekonečně nudný horor stejně tak, jako pro druhého fungující mozaika ukuchtěná podle zaručeného leč neoriginálního receptu masírující srdeční sval po americku. A přitom ho lze tak snadno sestřelit a z duše nenávidět. Ale k čertu s tím užil jsem si to neuvěřitelně. Možná i díky neodolatelným pohledům Jennifer Garner a Julie Roberts. A pokud to byla moje slabší chvilka, tak jsme rád, že jsem si jí vybral v tak příjemné společnosti. Po Marshallových slabších posledních filmech se "možná" blýská na lepší časy. Škoda snad jen absence chytlavějšího hudebního motivu. (projekce)(12.2.2010)

Asi se ze mne stává ženská.(9.2.2013)

Slabší, ale koukatelný kousek, snažící se kvalitou přiblížit k nepřekonatelné "Lásce nebeské". Nejzamilovanější den ze všech a hromada postav a jejich problémy s láskou. Postav je možná až moc, ale díky příjemnému obsazení to ani nevadí.(4.9.2015)

Valentýn začíná v nadšeně jásavém duchu, všichni se těší na večer, probouzejí se vedle svých lásek a užívají si Den zamilovaných. Pozitivní úvod navnadí opravdu výborně, jenže jak se začnou různé linky komplikovat nebo naopak vyjasňovat, začne tempo povážlivě drhnout. Kdo nezaváhal, to jsou komplet středoškoláci (hlavně Taylor Swift je dokonalá) a senioři, kteří si to s elegancí namířili ke staromilskému závěru. U dospělých v produktivním věku a centru dění to ale občas povážlivě drhne. Ať už u nepochopitelné Jessicy Alby, přestřelené Jessicy Biel nebo zmatené Jennifer Garner (vím, že romantické komedie jsou i o nadsázce, ale tohle se za jeden den stihnout nedá ani s tou nadsázkou). Kdo získává body nahoru, to je samozřejmě rozzářený Eric Dane, sympaticky nenápadná Julia nebo Patrick McLiar Dempsey. Možná je škoda, že se z Valentýna po zvážení všech pro a proti nakonec stal zcela čirý průměr. Kdyby film skončil průšvihem, mohl bych ho považovat za omyl. Takhle je to vzhledem k vysokým očekáváním "jenom" pořádné zklamání.(19.2.2010)

• - Šťastné číslo Taylor Swiftové a její trade mark je 13. Stejné číslo má na ruce namalovaná postava Felicie, kterou Swiftová ztvárnila. (sssssycak)

• - V případě, že by Jessica Alba odmítla roli Morley Clarksonové, byla jako náhrada uvažována Fernanda Romerová. (sssssycak)

• - O roli Morley Clarksonové měli také zájem Rachel McAdamsová a Elizabeth Banksová. (sssssycak)