Nastala chyba při přehrávání videa.
 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.7/10] | me: Kate je skvelá, fakt skvelá ... a film tiež nezaostáva,... a až nám Ralph vyrastie, tiež je radosť pozerať sa. Musim povedať, že herecké výkony v tomto filme sú pozoruhodné. Celkovo: veľmi dobre.(25.6.2009)

 • Morien
  **

  Líbila se mi první část, ale čím víc se film posouval ke konci, tím víc jsem nechápala, na co se to dívám a proč se na to dívám. Respektive, to jsem asi věděla, jenom jsem se ukrutně divila, co tím autoři sledovali. Jestli měl být film kontroverzní psychologickou sondou a jeho cílem bylo vykreslit divákovi pudy zmítanou, citově chladnou, nepříliš inteligentní ženu se smyslem pro povinnost a poslušnost, aby tak poskytl klíč k nahlížení na pěšáky, kteří sloužili nacistickému monstru, tak potom nechápu moralistické pindy v závěru. Kdyby to bylo tak, jak jsem v předchozím dlouhém překombinovaném souvětí naznačila, tak bych byla z filmu nadšená. Jenže ono to tak nebylo. Sentimentální závěr i znovuobnovování vztahu mezi Hanou a Michalem mi přišlo špatně prokreslené a zejména nevhodné, závěrečné setkání s Židovkou v podání Leny Olin mi potom přijde jako zbabělý pokus uklidnit všechny ty, které rozčílilo předchozí dění, pro příběh samotný nemělo podle mě vůbec žádný význam.(15.10.2009)

 • Psema
  ***

  Chcete vyhrát Oscara? Odhoďte svršky, zahrajte uvěřitelně orgasmus a máte ho doma. Nějak tak zní recept podle filmového Předčítače, dvouhodinového šlehání dějového vakua, v němž není vyjma hereckých výkonů a pevné režie absolutně nic. Sledovat stereotypní první polovinu, v níž se akorát souloží, je únavné a ve druhé, kdy přebere otěže mdlý Fiennes, už k nějaké katarzi dospějete těžko. Ne s povrchně načtrnutými postavami a zápletkou, která se i přes opírání o nejslavnější ukázku genocidy nedostává pod kůži. Dokonale přeceněná a po většinu času zbytečná nuda. 5/10(24.4.2009)

 • Cervenak
  *****

  Dobré. Veľmi dobré. Vlastne výborné. U mňa zatiaľ asi najlepšia z tohtoročných oscaroviek (ešte ma čakajú Milk, Doubt a Frost/Nixon). Ja som to vnímal predovšetkým ako veľmi zvláštnu romancu a až v druhom pláne ako nezvyčajný, akéhokoľvek moralizovania a jednostrannosti zbavený pohľad na holocaust a jeho vinníkov. To, ako funkčne sa tieto dve roviny navzájom dopĺňajú, je jednoducho fascinujúce. The Reader je však hlavne film, ktorý je silnejší a silnejší s každou ďalšou minútou. Čakal som, že po procese a vynesení rozsudku už to pôjde dole, ale až potom prišla skutočná emocionálna nakladačka. Jedna scéna (Ralph v cele) hraničila s prvoplánovým žmýkaním sĺz, ale následná návšteva jednej z obetí to napravila. Vrstevnaté, premyslené a Daldry presne vie, čo chce každou scénou povedať. O hercoch ani nemá cenu hovoriť. Kate je úchvatná, ale toho Oscara prevzala aj za Ralpha, Bruna Ganza či vynikajúceho Davida Krossa.(21.3.2009)

 • flanker.27
  **

  Málokde mi tak moc vadilo, že Němce nehrajou Němci. Ani Fiennes ani Kate mi do rolí vůbec nesedli, autenticita žádná celá nula nula nic a scéna učim se německy z anglickýho textu tomu nasadila korunu. Válka a úvahy individuální/kolektivní vina se vlastně v celym filmu vůbec neřešej, žádná zajímavá myšlenka, katarze, nic. Jen samý melodrama člověka, kterej se nedokáže pořádně rozhodnout a chovat se jako chlap. Neznám předlohu, ale přesto věřim, že v německym podání by to všechno vyznělo mnohem líp. Všechny ty ceny a nadšení kritiků z filmu a hereckejch výkonů nechápu, třeba v Revolutionary Road byla Winslet mnohem lepší. Nedá se říct, že by mě ten film naštval, ani jsem se nenudil, ani nelituju, že jsem to viděl, ale je to zkrátka slabý.(23.10.2010)

 • - Producenti Sydney Pollack a Anthony Minghella zemřeli oba před dokončením filmu. (Trakat)

 • - Herecká trojice se ve skutečnosti příliš nepotkávala, protože Kross a Fiennes hrají tutéž postavu v různých časových obdobích, a Fiennes má s Winslet společnou jen jedinou scénu. (Taninaca)

 • - Natáčení probíhalo v Berlíně a Görlitzi, dokončeno bylo v Kolíně nad Rýnem. (Nancy...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace