Část odehrávající se v padesátých letech je důkazem, že pedofilní soft porno a příběh nejdou moc dohromady. Anabáze ze šedesátých let vzbuzuje naději, že se to stočí k ožehavým otázkám ohledně kolektivní viny, potřeby najít viníka či k pokryteckým rozsudkům pro "klid duše národa". Jenomže na tohle téma padnou dvě tři věty a víc nic. No a závěrečná dvacetiletka je sice dobrá, ale nic víc než právě pouze dobrá není. Je nevýslovná škoda, že si to Němci nezadaptovali sami. V době kdy je jejich kinematografie na historickém vrcholu, kdy se s nebývalou bravurou vypořádávají s jedním historickým kostlivcem ve skříni za druhým, by mi to do jejich filmového rejstříku skvěle zapadalo. Herce na to rozhodně mají (ostatně až na Kate a Ralpha jsou tu samí Němci). A navíc by to bylo v němčině, která by tomu na autentičnosti také výrazně přidala. Tahle angličtina s jakoby německou dikcí je totiž otřesný a neposlouchatelný patvar.(24.4.2009)

Nádherný film! Jsem hrozně ráda, že jsem viděla prvně Revolutionary Road, protože tam mi, stejně tak jako ostatním, Kate vyrazila dech a hned po prvních minutách tohodle snímku mi ukázala, že má stejně ještě na víc .. a to jsem jí tam nemohla vyčíst ani záběr, dokázala nemožné a laťku zvýšila natolik, že věřím, že nějakou tu "chvíli" ji žádná jiná herečka nepřekoná .. příběh mě zcela odboural .. jak námětově, tak i pak zpracováním. Nelze mu odepřít obrovitánská dávka emocí, citlivosti, jemnosti, nešetří se nahotou, ale je tak až poeticky znázorněna až si říkám, proč to takhle nešlo i v jiných filmech. Obsadit Davida Krosse do role "předčítače" bylo stejně tak výborným tahem jako obsadit Kate do role Hanny, protože tenhle kluk je takový nemalý klenot. Nádherný filmový zážitek .. a tím jak mě vtáhl, tak mi hrozně rychle utekl, škoda .. avšak naplnil mě tak kouzelnými pocity, že se nemůžu dočkat, až jej uvidím i na velkém plátně ..(24.1.2009)

tak jsem (nejen asi já) v období cca 10 dnů viděl dva úžasné filmy, ve kterých vyčnívala a kralovala Kate Winslet. Tím prvním byl Nouzový východ tím druhým tento snímek. Je to neskutečný film, Kate a Daldrymu smekám a hned teď spěchám poupravit můj žebříček oblíbených hereček.. Bravo Kate!(19.2.2010)

Sotva jsem se oklepala z Nouzového východu, je tu Předčítač a přiznávám, že jsem nevěřila. Nevěřila, že Daldry po Hodinách natočí znovu hluboký film, co jen tak nevymizí z hlavy, a přitom se dokáže neopakovat, a že budu mít před sebou dva tak neskutečně působivé výkony Kate a zbytečné dilema, který je lepší. Zažila jsem s Předčítačem několik chvil, kdy mě přepadlo dojetí i vděk za to, jak citlivě a vkusně byly natočeny - od milostných scén, přes soud a uchopenou výzvu a naději v podobě nahraných kazet, až po zklamání a nicotu. Stejně tak na mě zapůsobilo ztvárnění mužova vnitřního boje mezi láskou k okouzlující ženě a odporem k odvrácené straně téže bytosti. To se pak těžko řekne skvost, ale je to tak. Je to skvost a obrovský filmový zážitek.(10.3.2009)

No tak Daldry se zase vytah. Prvni pulka filmu je sice jeste slabsi a skoro bych rek az stereotypni a nic noveho neprinasejici, pouze romanticky drama o vztahu studenta a starsi zensky. A vetsinu casu to je proste o tom, jak student bezi za svoji zenskou ze skoly, aby si to rozdali. A nutno rict, ze Kate Winslet uz takova kocka neni, aby se tam producirovala odhalena a davala si celkem odvazny sexualni sceny. No a pak pride druha polovina. Ktera na me zapusobila o to vic, ze jsem si neprecet o cem film je a tudiz jsem to necekal. Z filmu se totiz stane napinavy a dojemny soudni drama, hned je jasny, proc je dej zasazenej do povalecnyho nemecka a celej film nabere na zajimavosti. Na posledni pulhodinku, kdy se film od soudniho drama zase posune nekam dal, to navic prevezme misto paradniho Krosse rovnez paradni Ralph Fiennes jako jeho dospela verze. Jinak Kate Winslet hraje paradne, pri cemz ji taky napomaha zajimave napsana postava a make-up kuli starnuti. Akorat ten konec je takovej lehce protahovanej. No a co se tyce trochu zvlastniho nazvu Predcitac, to se behem pulhodinky filmu objasni.(16.2.2009)