tak jsem (nejen asi já) v období cca 10 dnů viděl dva úžasné filmy, ve kterých vyčnívala a kralovala Kate Winslet. Tím prvním byl Nouzový východ tím druhým tento snímek. Je to neskutečný film, Kate a Daldrymu smekám a hned teď spěchám poupravit můj žebříček oblíbených hereček.. Bravo Kate!(19.2.2010)

Oscar za hlavní ženský herecký výkon snad ani nemohl skončit v lepších rukou...(18.5.2009)

Výborné drama, jemuž dominuje skvělá Kate Winslet. Nejdříve se zdá, že půjde o romaci mezi mladíčkem a starší ženou, avšak vše se nakonec uhne směrem k otázce viny, přičemž rozhodnutí je na divákovi. Rozhodně si budu pamatovat i Davida Krosse, řekl bych, že o něm ještě uslyšíme.(3.1.2011)

Gramotnost. To bude ono.(11.3.2010)

• Morien

Líbila se mi první část, ale čím víc se film posouval ke konci, tím víc jsem nechápala, na co se to dívám a proč se na to dívám. Respektive, to jsem asi věděla, jenom jsem se ukrutně divila, co tím autoři sledovali. Jestli měl být film kontroverzní psychologickou sondou a jeho cílem bylo vykreslit divákovi pudy zmítanou, citově chladnou, nepříliš inteligentní ženu se smyslem pro povinnost a poslušnost, aby tak poskytl klíč k nahlížení na pěšáky, kteří sloužili nacistickému monstru, tak potom nechápu moralistické pindy v závěru. Kdyby to bylo tak, jak jsem v předchozím dlouhém překombinovaném souvětí naznačila, tak bych byla z filmu nadšená. Jenže ono to tak nebylo. Sentimentální závěr i znovuobnovování vztahu mezi Hanou a Michalem mi přišlo špatně prokreslené a zejména nevhodné, závěrečné setkání s Židovkou v podání Leny Olin mi potom přijde jako zbabělý pokus uklidnit všechny ty, které rozčílilo předchozí dění, pro příběh samotný nemělo podle mě vůbec žádný význam.(15.10.2009)