• flanker.27

Málokde mi tak moc vadilo, že Němce nehrajou Němci. Ani Fiennes ani Kate mi do rolí vůbec nesedli, autenticita žádná celá nula nula nic a scéna učim se německy z anglickýho textu tomu nasadila korunu. Válka a úvahy individuální/kolektivní vina se vlastně v celym filmu vůbec neřešej, žádná zajímavá myšlenka, katarze, nic. Jen samý melodrama člověka, kterej se nedokáže pořádně rozhodnout a chovat se jako chlap. Neznám předlohu, ale přesto věřim, že v německym podání by to všechno vyznělo mnohem líp. Všechny ty ceny a nadšení kritiků z filmu a hereckejch výkonů nechápu, třeba v Revolutionary Road byla Winslet mnohem lepší. Nedá se říct, že by mě ten film naštval, ani jsem se nenudil, ani nelituju, že jsem to viděl, ale je to zkrátka slabý.(23.10.2010)

• TeeAge

Časom človek zistí, že sa musí neobyčajne zaoberať sledovaním svôjho stavu a priladiť svôj filmový výber aktuálnym okolnostiam. Pravdepodobne som tieto aspekty zanedbal. Film som mnou nepohol v žiadnom smere. Po celý čas som mal pocit, že sa v ňom stavia stále na väčšie ,,nič,, a tak sa obávam, že k 2. projekcii sa bude naozaj ťažké dopracovať...(22.1.2010)

Nejprve mi čti chlapče a potom…. o tom bych vám chtěl vyprávět, proto jste přišli …. Film plný sexu, lásky a čtení, skrývající tajemství, ze kterého je cítit napětí v každém okamžiku. Mám rád filmy plné atmosféry, tajemství, nepředvídatelnosti, ve kterém kralují HERCI, hudba, scénář a režie. Filmy, které když skončí, zůstávají ve mně a jsem šťastný, že jsem je mohl vidět. A K.Winslet Oscara ze srdce přeji! PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***** Co uvidíme (možná) příště? Příště se už snad konečně podívám na Hodiny. Stephen Daldry si to zaslouží!(4.3.2009)

Chápu, že první třetina filmu, tedy milostný vztah mezi Michaelem a Hannou, byla pro celý film důležitá, ale pro mě to byla nudná pasáž, která celý film snížila o stupeň. I moje hodnocení. Kate Winslett si dva Zlaté glóby a Oskara letos opravdu zasloužila.(17.2.2009)

Oscar je ve správných rukou, to je jasný, Kate Winslet tu je absolutně famózní, navíc vypadá dobově a její stárnutí tu je udělaný uvěřitelně a nepřehnaně, ale jinak jsem už viděl spoustu lepších dramat, sice se tomu rozhodně nedá upřít výborně napsanej scénář, skvělýho Krosse a Fiennese a snaha o co nejmenší citový vydírání tu je celkem zjevná, ale tak nějak to na mě celou dobu působilo odtažitě a chladně a ani konec, kterej měl být určitě vyvrcholením celýho filmu, na mě nezapůsobil tak, jak bych si představoval, určitě to šlo udělat ještě líp(24.2.2009)