Nejprve mi čti chlapče a potom…. o tom bych vám chtěl vyprávět, proto jste přišli …. Film plný sexu, lásky a čtení, skrývající tajemství, ze kterého je cítit napětí v každém okamžiku. Mám rád filmy plné atmosféry, tajemství, nepředvídatelnosti, ve kterém kralují HERCI, hudba, scénář a režie. Filmy, které když skončí, zůstávají ve mně a jsem šťastný, že jsem je mohl vidět. A K.Winslet Oscara ze srdce přeji! PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ***** Co uvidíme (možná) příště? Příště se už snad konečně podívám na Hodiny. Stephen Daldry si to zaslouží!(4.3.2009)

• arachneuss

Na 120 minut natahovaný kýč epických rozměrů.(16.5.2009)

• flanker.27

Málokde mi tak moc vadilo, že Němce nehrajou Němci. Ani Fiennes ani Kate mi do rolí vůbec nesedli, autenticita žádná celá nula nula nic a scéna učim se německy z anglickýho textu tomu nasadila korunu. Válka a úvahy individuální/kolektivní vina se vlastně v celym filmu vůbec neřešej, žádná zajímavá myšlenka, katarze, nic. Jen samý melodrama člověka, kterej se nedokáže pořádně rozhodnout a chovat se jako chlap. Neznám předlohu, ale přesto věřim, že v německym podání by to všechno vyznělo mnohem líp. Všechny ty ceny a nadšení kritiků z filmu a hereckejch výkonů nechápu, třeba v Revolutionary Road byla Winslet mnohem lepší. Nedá se říct, že by mě ten film naštval, ani jsem se nenudil, ani nelituju, že jsem to viděl, ale je to zkrátka slabý.(23.10.2010)

No tak Daldry se zase vytah. Prvni pulka filmu je sice jeste slabsi a skoro bych rek az stereotypni a nic noveho neprinasejici, pouze romanticky drama o vztahu studenta a starsi zensky. A vetsinu casu to je proste o tom, jak student bezi za svoji zenskou ze skoly, aby si to rozdali. A nutno rict, ze Kate Winslet uz takova kocka neni, aby se tam producirovala odhalena a davala si celkem odvazny sexualni sceny. No a pak pride druha polovina. Ktera na me zapusobila o to vic, ze jsem si neprecet o cem film je a tudiz jsem to necekal. Z filmu se totiz stane napinavy a dojemny soudni drama, hned je jasny, proc je dej zasazenej do povalecnyho nemecka a celej film nabere na zajimavosti. Na posledni pulhodinku, kdy se film od soudniho drama zase posune nekam dal, to navic prevezme misto paradniho Krosse rovnez paradni Ralph Fiennes jako jeho dospela verze. Jinak Kate Winslet hraje paradne, pri cemz ji taky napomaha zajimave napsana postava a make-up kuli starnuti. Akorat ten konec je takovej lehce protahovanej. No a co se tyce trochu zvlastniho nazvu Predcitac, to se behem pulhodinky filmu objasni.(16.2.2009)

Oscar 1 : Herečka HR - Kate Winslet + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Kamera, Scénář - A(30.1.2009)