Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheRaven
  ***

  Jasný tah na bránu. Donutit tímto balíčkem extrémní sentimentality diváka k pláči a získat za to nějakou tu cenu. Sám se neubráním určitému nekritickému pohledu, ale přece jen nominace na Oscara mne nutí více o filmu uvažovat, o zaslouženosti oné nominace (momentálně nemám na mysli technické aspekty jako je kamera a střih). Velmi chytré bylo zakomponovat do pozadí některé hrůzy 2. Světové války a následné procesy, i když by se dalo využít i mnohých jiných motivů, ale ty nikdy nemohou být ve výsledném efektu natolik působivé. Když se nad tím nakonec zpětně zamyslím, poskytl mi Předčítač jen dočasnou záplavu emocí a pěkný pohled na Kate Winslet, která hrála opravdu úžasně. Dalším velkým pozitivem byl Ralph Fiennes, který taktéž zaslouží chválu za svůj výkon. Hodnocení je na samé hranici a něco uvnitř mi říká dát 4 hvězdy, ale přece jen půjdu na nižší.(18.2.2009)

 • larelay
  *****

  Tento film je pre mna stelesnenie dokonalosti... Po vsetkych strankach. Emocne, scenaristicky, rezijne, herecky. Jeden velky koncert, ktory ma dostal do kolien.(22.1.2009)

 • Kryšpín
  *****

  Nádhera opravdu nádhera. Z počátku jsem si myslel, že půjde o jakousi verzi filmu Absolvent, ale druhá půle filmu mě přesvědčila o opaku. Příběh je založen na takové maličkosti jako předčítání příběhů, ale i taková maličkost dokáže znatelně ovlivnit lidské životy. Nejen že ovlivní postavy ve filmu, ale ovnivní i vás - diváky. Kate Winslet už mě o svých hereckých kvalitách přesvědčila v předchozích filmech, ale v posledních dvou Revolutionary Road a Reader se s jistotou zapisuje do herecké historie. Její vizuální proměna se dá přirovnat k proměně Charlese Fostera Kanea z filmu Občan Kane. Postavu Michaela Berga nejlépe zahrál mladý David Kross. Režisérův rukopis je už hodně znatelný a jeho filmy bude snadné rozeznat od ostatních. Už teď jsem zvědavý na jeho další dramata.(25.1.2009)

 • genetique
  ****

  Film, ktorý si od začiatku buduje u diváka dôveru. Citlivá a senzitívne natočená dráma so silnou psychologickou stránkou postáv, a je nutné povedať, že v postave Hanny Schmitz je toľko materiálu pre sólistický herecký koncert, že Kate so svojimi schopnosťami to inak a lepšie ani urobiť nemohla. Originálny námet, originálne spracovaný, každá scéna je iná, neočakávaná a pútavo natočená. Skvelé načasovanie prelievania času minulosti a fiktívnej (minulej) prítomnosti. Možno sa vám bude zdať film zo začiatku pomalší a sčasti prvoplánový, ale v ďalšom plynutí deja nájdu tie scény stopercentné uplatnenie v jeho následnom zmysle a záverečnej pointe. Tichý, rozvážny dej občas vyburcuje k napätiu decentná a pochmúrna hudba. Všetky zásadné otázky, ktoré si film berie na mušku sa divákovi rozložia počas deja ako šlabikár, ich očakávané uvedomenie si príde však až v závere. A záver prišiel skôr, ako som očakával. Čo som však očakával viac, bolo väčšie záverečné brnkanie na city. Oko však ostalo suché, čo je možno také mierne podvedomé sklamanie, pretože tentokrát sa mi žiadalo trochu ho zvlhčiť. 85%.(15.4.2009)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.7/10] | me: Kate je skvelá, fakt skvelá ... a film tiež nezaostáva,... a až nám Ralph vyrastie, tiež je radosť pozerať sa. Musim povedať, že herecké výkony v tomto filme sú pozoruhodné. Celkovo: veľmi dobre.(25.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace