Dům ďábla

• USA The House of the Devil

Píše se rok 1980 a mladá vysokoškolská studentka Samantha má finanční problémy. Rozhodne se proto přijmout podivnou nabídku a jeden večer postaršímu páru hlídat dům. Jenže ten večer se nevyvíjí zrovna podle jejích představ. Obrovský starý dům na samotě skrývá víc tajemství, než by mohla vůbec tušit. (Chatterer)

gemi

The House of the Debil je osmdesátková srágořina, která jakoby sem propadla časem se všemi typickými znaky té doby. Tím nejvýraznějším je totální nuda po dobu prvních 90 % stopáže, kdy se neděje absoltutně nic. Pak přijde jedna laciná lekačka a jakmile deset minut před koncem začne akce, tak veškeré napětí opadne a člověk s úžasem hledí na ochotnické herecké výkony v přetrapném slasheru. Tohle mohli natočit kdykoliv v minulosti, protože tady není jediný počítačový trik. Nenatočili to jenom proto, že v té době takových sraček točili dvanáct do tuctu a na tuto prostě nezbyl čas. Ach jo. Takhle pitomě zabít 95 minut života. Mohl jsem se věnovat něčemu mnohem zábavnějšímu. Třeba trhání chlupů v nose nebo pozorování prázdné noční ulice. ()

Hellknight12

Veľmi zvláštny horor. Na jednej strane ho chcem odporučiť, každému fanúšikovi hororu a na druhej nikomu. Najväčšie pozitíva sú hudba a atmosféra, ktorá je od začiatku do konca napínavá a pochmúrna až fádna. Teda aspoň ja sa neviem poriadne rozhodnúť aká vlastne je. Príbeh je fajn a celkom aj zaujímavý lenže z 95 min sa prvých 60 min dokopy nič nestane. Prvá hodina sa venuje čisto rozvoju postáv a hlavne atmosféry. Posledná pol hod je síce trochu akčnejšia a už sa tam aj niečo deje ale viac ako polovica otázok nie je zodpovedná čo je škoda. Ak by film mal tak o pol hod viac a prvá by ostala rovnaká tak by to aspoň na mňa spravilo o niečo lepší dojem. Takto tu máme veľmi dlhý úvod. Extrémne krátky stred, ktorý trvá cca 10 min a záver filmu. Herci sú sympatický a hrajú celkom slušne. Scenáristicky očividne došiel nápad ako to správne potiahnuť aby to nevyznelo, tak skratkovito, teda až na tú úvodnú hodinu. Celkové hodnotenie za mňa je 60. Film môžem odporučiť ale nie je pre každého. ()

singone

Pokud neusnete tak vás film drží napjaté až do závěru, po kterém naopak spíš neusnete. Pomalý děj ve kterém se skoro nic neděje, ale atmosféra tak napjatá, že jsem pozorně sledoval každý krok hrdinky po Ďáblově domě. Po všech těch vyvražďovačkách velká změna, která za to stojí. Krátce - podařené nízkorozpočtové retro na 80. léta v horroru. ()

merlinovic

Na to jak má všude dobrý hodnocení, celej film se nic neděje tak čekám, pořád kdy to přijde a nakonec z toho bylo pár zajimavych minut na konci, nicméně aspon byl pěkně stylizovaný do 70.-80. let nicméně je to jeden z filmů který kdybych neviděl tak bych o nic nepřišel. ()

biopanic

Spočiatku som bola presvedčená, že toto je 5*-vá záležitosť, ale minútami to - na moje veľké prekvapenie - klesalo dole. Retro je fajn, ale celý film neutiahne, po hodine "rozbehu" som čakala, že príde niečo veľké, zlé a geniálne (alebo aspoň genitálne, keď už to bola taká kočka) a nič. Škoda. ()

vojtik

Nostalgický horor nesoucí se v pomalém a ubíjejícím tempu, a nakonec ohromuje děsivým finálem. Jak jinak to brát než velkou poctu hororům 80.let? Kamera neustále doprovázející mladou slečnu, minimum dialogů a když už nějaké, tak v podobně ubíjejícím tempu. Místy to je vylepšeno modernějším přístupem. Bohužel, tempo filmu se nese v takovém sledu, že to mnohého odradí. A v případě, že se na to koukáte večer, což je čas pro film tohoto typu jako stvořený, hrozí velká šance - když už ne mikrospánku, tak rovnou megaspánku. Byť jsou určité scény slušně krví pocákané a Satanem osolené. Ano, má to atmosféru, je to decentně oldschool, ale víc než pořádný horor mi to připadá jako ukolébavka pro odrostlejší nebo dárek pro obsesivní milovníky žánru.A jednu radu na závěr, pokud vám někdo nabízí za vaše služby víc než je obvyklé. Musí být něco v nepořádku a rozhodně za tím nestojí šťedrost dotyčného... ()

DeathRock

Mam rad mysteriozni horory. A vzhledem k rozporuplnym kritikam, jsme nehodlal tento film zahodit. Ale bohuzel vetsinu casu jsme se opravdu nudil. Pozorujete dej, pozorujete cely pribeh........ a nic! Vsechno se zacne rozvijet az ke konci. Mozna autor chtel, aby to cele vyznelo jako "To be continued", ale me to opravdu neoslovilo. Chci napeti, chci neco co vas vtahne do deje a nuti vas premyslet. Bohuzel tady je vse jaksi predvidatelne. ()

IronRocky

Je to celkem povedený horor, který je hozen do malého retro kabátu, což je dobře. Film si buduje dobře hororovou a napínavou atmosféru, kterou ovšem na závěr filmu úplně přesekne a absolutně se vytratí. Závěr filmu už je slabší a hodně předvídatelný. Film, ale určite stojí za to vidět a je to určitě jeden z těch povedených hororů za poslední dobu. ()

djsimon odpad!

Tak jsem se rozhodl dle pozitivnich komentářů,zkouknout tento film ale velice hořce toho lituji.Tomuto filmu se snad nedá ani přiřadit titul horor,to i 30 Případů Majora Zemana byl oproti tomu v některých scénách mrazivější a hlavně napínavější než-li tento hodně nudný film a to není přiřazen k nápisu Horor :-) ()

Knor

Ti West mi udělal obrovskou radost s touhle stylovkou. V dnešní době, kde se snaží jeden druhého předběhnout s hektolitry krve, co nejvíc hnusu, podivných absurdit a šílených zabijáků propluje v absolutní pohodě Ti West s touhle perlou. Líbí se mi, že tohle stojí a atmosféře a napětí. Od začátku si příběhu vám něco říká, že je něco špatně a ten pocit film dokáže udržet. Napětí se pomalu, ale jistě stupňuje a od příchodu hrdinky do domu je film neuvěřitelně atmosférická záležitost. Tenhle horor si člověk musí vychutnávat díky té atmosféře a napětí, které už dneska natočí málokdo. Film nechává v nejistota a neustálém pozoru a tíživá atmosférá vyústí do šíleného finále. Výborná hororová lahůdka. ()

Alouette

Mladá studentka sežene brigádu jako chůva. Hned po příjezdu do domu, kde si má přivydělat není něco v pořádku a to jak s domem samotným, tak s jeho obyvateli...Dlouho jsem neviděl tak skvěle vymakaný horor! Skvěle do nejmenšího detailu (kamera, hudba, chování postav a jejich účesy) je film hozen do 80. let minulého století. Nevědět, že film je z roku 2009, myslel bych, že se dívám na horor z osmdesátek. Napětí se dalo krájet, přestože se vlastně půl filmu nic vážného neděje. Představitelka hlavní role Jocelin Donahue, je sympatická, že bych si ji jako chůvu najal okamžitě. Její strach a paranoia je naprosto uvěřitelná a každý zvuk a cokoli děsivého, cítíte s ní. Půlhodinka na konci mě rozštípala na plné čáře. Ne že by nebylo tak úplně patrné, jaký má příběh tajemství a kdo má za vším prsty, ale způsob jakým je vám to všechno předhozeno, prostě nemá chybičku. Vřele doporučuji! Ke sledování nejlépe po 23. hod. ()

jos_sep

Největším kladem je jednoznačně atmosféra. Ta je fakt super. Mám na mysli jednak, jak je to hozený všechno do takovýho retra a jednak je to prostě brutál. Máte fakt blbý pocit, ikdyž se tam zrovna nic zdánlivě neděje, což je mimochodem asi 90% filmu. Konec mě nezklamal. ()

chlebo odpad!

Takže, pekne po novom a slušne, bez nejakých pojebaných vulgarizmov (samoúčelných). Tento rozmaznaný filmíček potrebuje nie len hocijakého diváka, ale "trpělivé a vnímavé publikom," no kokot nudný, ešte si aj vyberať bude! Asi nepatrím k trpělivej a vnímavej časti publika, ale vôbec mi to neprekáža, pretože v opačnom prípade by som bol schopný najebať tejto hodinovej prechádzke po dome aj plný počet ako poniektorí tu. Napätie, budované až na samú mieru únosnosti, mi pri tejto galaktickej megapičovine spôsobilo riadny zmätok v hlave, pretože po treťom zaspaní som ako totálne natvrdlý, pologramotný dement, pre ktorého nie sú takéto napínavé a kúlové snímky určené, prestal rozlišovať, čo sa deje v tom ultranapínáku a čo už pochádza z mojej snovej ríše. Ranu do hlavy by si zaslúžili skôr režisér a scenárista, ktorí na rozdiel od tej sympatickej kundičky v hlavnej úlohe svoju robotu dokonale nezvládli. Gratulujem ešte k tej "nedramatickej kamere," to je opísané celkom presne. Aj som rozmýšľal aspoň o mierne lepšom hodnotení, ale po starostlivom zvážení som prišiel na to, že kokotine, kde najzaujímavejšia pasáž je príchod pizze na scénu by bolo vysoko nekritické dať niečo lepšie ako odpad. Uf dopiče, a išlo to aj bez tých vulgarizmov!:-) ()

Duke90

Ano, opravdu se tvůrcům podařilo prakticky navázat na staré poctivé horory z let dávno minulých a minimalistickým přístupem vybudovat slušnou atmosféru násobící se každými dalšími "otevřenými dveřmi" (znalý divák už ví). Co mi ale trochu vadilo, bylo až příliš dlouhé sledování jedné mírně roztěkané slečny, která opravdu doslovně chvilku neposedí a zabírá to podstatnou část celého filmu. Chápu, že právě v tom tkví zmiňované budování, nicméně hrdinčino "šmejdeníčko, šmejdění" trochu tuhle snahu v mých očích přebíjelo. Závěr je ale správně zvrácený, akorát možná příliš zrychlený vzhledem k tomu, že mnoho přechozích obětí asi jen tak ze spárů neuniklo, ale nechci příliš spoilerovat. Na Dům ďábla si každý udělá svůj vlastní názor jako já, ale podle mě jej snad nikdo nemůže považovat přímo za zklamání. ()

ŠpetaMarek

70 minut docela pěkná roštěnka, chodí po venku, po kolejích, po baráku, jí, dělá hygienu, dovádí.... a pak se něco stane a to co se stane je zobrazeno jako parodie. ()

Najt

Natočit tohle v 80 letech, tak řeknu že to je dobrý horor, ale v roce 2009 ? Celý film se nic neděje a v posledních 10 minutách jak když nevědí co dřív. Víceméně se lejno dozvíme a vyvrcholení filmu mě vůbec nechytlo. I když se v 90% filmu nic neděje, atmosféru to má dobrou a celé to nejspíš zkazí opravdu ten konec. No a po hororové stránce, tak zde se fakt není čeho bát, jelikož tohle je spíš thriller a za horor bych to zrovna neoznačoval. Zkrátka viděl jsem lepší filmy s nižším hodnocením. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse