Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Petrushka5

Nový měsíc je velmi slabá kniha, neboť vážně nevím, kdo by si mohl libovat v tom, že hlavní hrdinka po celou dobou štká nad svou zhrzenou láskou, trpí depresemi a je ochotná riskovat život pro vidinu toho, že on se možná vrátí. Tedy má rada - holka, řekl, že o Tebe nestojí, tak se s tím smiř, zde se nabízí ten vtipný opičák (pardon – vlkodlak) s napumpovanými svaly a lepší holub na střeše, než-li holub v hrsti, víme? Konec cynického proslovu. Bylo by mnohem lepší, kdyby mě poslechla, neboť mám vytvořený svůj skvělý alternativní konec pro všechny fanynky Jacoba. Ve třetím a ve čtvrté díle bychom mohli vidět hrdinčinu amputaci končetin v důsledku vztahových rozporů mezí ní a Jacobem. A následné „zachlupatění“ celého jejího těla a možná i maličká rozkošná štěňátka. No nic. Nicméně dávat odpad mi přijde trapné, jsou i horší filmy. ()

charmin

Oukej, nebolo to az take dobre ako jednotka, ale rozhodne to na seba nadvazovalo, a malo to peknu kameru a soundtrack stale neskutocny. Herci, ehmm, inych asi nemozu dat, ale mne sa tam aj celkom hodili, aj napriek niektorym nazorom ze su to este deti alebo ze maju take a take a take chyby. Niekomu sa to proste paci a niekomu nie, tak sa na to treba pozerat aj z takehoto uhla. ()

Skleni

Z povinnosti som si tento film pozrel. Z povinnosti k miliónom zarytým fanúšikom, ktorý tvrdia, že romantika v upírom svete je super, a že príbeh je dramatický a má spád. Bohužiaľ ja sa obávam jedného. Svet sa stáva čoraz hlúpejším. Resp. ludia v ňom. Ako je možné, že upír a človek, chcú byť spolu? Už toto je hl. otázka celého príbehu, ktorá sa vôbec nerozoberá. Takže logičnosť nehľadajme. Láska. Ach tá láska. Ale kde je?! Ak mi chce niekto povedať, že v tom, že hl. herci vyzerajú ako by ich niekto otrávil arzénom, tak to je dosť chabé. Za celý film som si ani raz nepovedal, že tak toto je fakt dojemné alebo tak toto by som im neprial a pod. Proste ani romantika to nieje. Tak teda dráma. Od začiatku nám je jasné oč pak pôjde. tak ten stred prázdnych slov a ničoty v podobe opravovania motoriek, chodenia do kina, či skákania do vody, mi prišiel ako nerozumný, chaotický a zbytočný. Takže ani dráma to nieje. Zostáva nám už len trocha akčnosti. ktorá padne keď vidím ako Bella beží cez stovky ludí v červených kapucniach aby zachránila edwarda... a podarí sa jej to. Si hovorím WTF? Ale potom príde od tvorcov vykúpenie v podobe márovačky medz elitou upírov a edwardom, čo skončí tragicky. Myslím v rovine bojovej. A záver je samozrejme tajomný. Bella je zázračné nedotknuteľne upírmi, a edward ju premení a požiada o ruku, kde sa ona zatvári ako keby sa bála pravidelné ho ranného sexu. AWFUL!!! Tak mi teraz pvoedzte čo je too vlastne za film?! Ja si myslím, že nijaký. Jednoducho komerčný blábol, ktorý apeluje na mladé babenky. 30% ()

asfalt

Strašná nuda a hromada infantilných kecov. Prvý diel je v porovnaní s týmto oscarovým snímkom. Sám neviem, prečo vlastne nedávam odpad, pravdepodobne z ľútosti. ()

desolator6 odpad!

Nedávam odpad s tým že by som bol úplne vytočený že to bol otrasný film (ako to bolo u jednotky). Vôbec nie. Film som vypol po 47 minútach, pretože za celý čas sa nestalo nič čo by sa dalo nazvať filmom. Zhodnotenie je asi také, že aj reklamy majú hlbší dej ako toto. Ale to čo som videl aspoň videl trefne okomwntujem: Bella si mysllí že je stará, lebo má 18 (a podľa amerických zákonov nemôže ani chlastať ešte). Edo chce Bellu ochrániť, preto ju mrdne z celej sily o stenu. Potom Edo opúšta Bellu (asi aby mala kniha a film o čom kecať). Ďalších 20 minút sa nestane nič, upozorňujem že slovo "nič" to úplne vystihuje, čo by stálo za zmienku. Následne vypínam film a idem písať koment. Toto bol celý moj zážitok z filmu ()

Meiers

OBSAH: Bella: Začínám být stará, proč mě nepokoušeš Edo? Edward: Nevíš co chceš, píchnulo by ti to dušu. Bella: Až budu stará tetka, tož už bude pozdě. Edward: Nepatříš do mýho světa Bello, tohle je naposledy co se vidíme. A ne, abys dělala nějaký cipoviny. Bella: Ahoj Jacobe, potřebuju kamaráda, co umí spravit rozbitou motorku. Jacob: Miluju tě Bello. Bella: Nedělej to Jacobe, všecko posereš. Bella: Jacobe proč mi nebereš telefony a jaktože mi neřekls, že máš nový tetování? Jacob: Běž pryč Bello, nemužu ti říct proč, ale je to pro tvoje dobro. Bella: Ty si vlkodlak, to je hrůza, dá se to léčit? Jacob: Si hlůpá, sem se tak narodil, to je jak kdybys chtěla léčit tu tvoju blbost, taky to nejde. Navíc zabíjíme jenom upíry. Bella: Hmmm, coool. Alice: Bello, Edward si myslí, že seš mrtvá a chystá se předávkovat česnekem. Bella: Musíme ho zastavit. Jedem do Voltery, já si tam střihnu last minute zpomalenej běh. Bella: STOP!!! Edward: Bello ty nejsi mrtvá? Nemohl jsem žít ve světě kde nejseš. Bella: Myslela jsem, že mě nemiluješ. Edward: Ale jo miluju, sem kecal. Taky všechno sežereš. Bella: Chci být upir, pojďme hlasovat. Jacob: Bello vybodni se na něho, je moc bilej a znovu tě zrani, nejlepší frajeři jsou barevní. Edward: Diky Jacobe že ses mi postaral o Bellu když sem byl na výletě, ale teď už si to přeberu. Jacob: Pro tebe sem to nedělal a jestli někoho kousneš tak vykopem válečnou sekyru. Bella: Nemožeš vykopat sekyru, když to budu chtět. Jacob: Ale možu a taky že vykopu. ()

NormadSoul

že by nejhorší film, to asi ne. Průměrný bych řekl. Nečetl jsem knihu, tak nevím o čem je přesně. Náklady toho filmu je 50 miliónů dolarů, výdělek 270 miliónů dolarů. Pokud vím, že do kina chodili více lidí. ()

Torgal

Všetko čo som napísal v komentári k prvému dielu platí aj tu. Teenegerky budú zas uchvátené a zvyšok sveta bude hľadať vrecko na zvracanie. Edward je trikrát tak väčší tragéd (a vyzerá trikrát otrasnejšie) a Bella má v 18-tich komplexy, že je stará a po nociach vrieska ako posadnutá diablom. Našťastie sa na scéne objaví Jacob a jeho parta svalovcov, ktorých spája odpor k noseniu ošatenia. Celý príbeh je zas strašne banálny a primitívny, opäť sa nič nedeje, ale znovu nemôžem povedať že je ten film márny. Vcelku som sa na ňom pobavil a teším sa na trojku :-D 4+/10 ()

asentra

Asi byly nějaké skvrny na Slunci nebo co, ale mě se to líbilo. Víc než jednička a to tenhle přeslazený typ filmů opravdu ráda nemám. Nechápu. Nejspíš to bylo tím, že jsem čekala odpad totální. Kromě toho moc pěkný soundtrack. ()

fraktal

Z fantasy (i hororu) to má snad jen ty "upíry" a vlkodlaky, z romantiky vzdychající Bellu (Kriste S je btw jediná, na kterou se v celém filmu dá vůbec koukat - Edward (Robert P) je naprostej castingovej úlet) a nějaké drama také těžko pohledat. O to více pak chybí ve výčtu žánrů komedie - řekl bych, že všichni, kdo dokázali hodit za hlavu touhu po jakékoliv hodnotě, se mohli dobře bavit. Škoda - knihu jsem si docela užil. Jedna hvězda za výborný soundrtrack. ()

cerbygerby

Po prvním díle jsem čekal co s toho bude, a byl jsem mile překvapen.. pěkně to navazovalo a navíc se do děje přidali v prvním díle již zmiňovaní vlci, takže bylo zase o něco víc na co koukat... Už teď se těším na třetí pokračování. ()

MJ

Nejvíc emo film co jsem kdy viděl. Herecké výkony není možno hodnotit, není co. Děs a hrůza. Na tomhle fakt můžou ulítávat jen dvanáctileté holčičky co se aktivně zajímají o romantické úpíry a sebevraždy. ()

FFs

Dialogy bohužel tento snímek zcela pohřbívají... Tyhle do nebe volající klišovité nesmysly se snad nemohou líbít zhola nikomu... po vizuální stránce o 100% lepší než první díl, nicméně celkově stále težký podprůměr.... ()

jurca odpad!

Já už ani nevím co k tomu mám vlastně říct. Nenapadá mě snad ani jedno slušný slovo, co by k tomuhle filmu sedělo. Film tak nehorázně odporný, že si snad ani radši nechci představit, jak musí vypadat předloha. ()

Utero

Jasně, že to je totální sračka....ale jak je možné, že jsem se za celou dvouhodinovou stopáž ani na chvilku nenudil? A jak je možné, že mám chuť se po shlédnutí vrhnout na knížní předlohy? Protože to byla prostě sranda... Kdykoliv se na scéně objevil polonahý Jacob, Bella přemýšlející o sebevraždě, klan vlkodlaků, který dokáže po trapné přeměně z vlka zpátky na člověka mít stále neporušené trenky... však je to sranda ne? V dnešní době Hann Montán (nebo jak se to ku*va píše) superstááár a podbných .... působí série Twilight jako fajn osvěžení na takové ty sobotní odpoledne, kdy máte ještě lehčí kocovinku a nechce se vám zrovna při sledování nějakého filmu, zapojovat mozek. Bavilo mě to jasný?! ()

Luisis

10 minut zhlédnutí mě ujistilo,že tento film není pro normálního člověka,ale pro pubescentní děcka s kterými mlátí puberta a potřebují za každou cenu nějaký idol za jehož reklamní předměty budou jejich rodiče utrácet.Co je sexy na vymazleném,do bíla natřeném klukovi?Asi nejsem EMO tak to nechápu...Hrozná slátanina,kterou i lahodná Kristen nezachrání.Ruce pryč od trojky:-) - 15% ()

Dárius

Pro mě o hodně horší jak jednička,ale trojka-"Zatmění" už zase jde.Ale na kultovní "Twilight" nemá žádný,a asi ani mít nebude.Dost bolo vlkodlakou. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání