Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

jasanka

Stmívání už to není. I tak ale v tomto žánru nadprůměrný film. Je tu více akce a fantasy než v „jedničce“. A krásně useknutý otevřený konec. ()

rusty09

Jestli jednička byla pro mě přeromantikovaná, tak jak říct tomuhle dílu?určitě slabší díl, než první, ale furt se nato 2 hodiny díváte a čekáte co se stane. ()

JoSte

Škoda toho podivného, nelogického scénáře (respektive velice častého nesmyslného chování postav). BTW Twilight vlkodlaci jsou očividně podobně nestandardní jako Twilight upíři. ()

pend

Prakticky vše už zde bylo napsáno, i u tohoto dílu pro mě platí - škoda, že je to natočeno pro náctileté (a hlavně dívky). Bella může chodit pouze s bytostmi nadpřirozenými, které ale přitahuje jako magnet... Jinak dobrý postřeh Civalův, že se tváří nadrženě vždy v přítomnosti jednoho z hrdinů, ale kde nic tu nic...Proti prvnímu dílu o hvězdičku horší. ()

heihatchi

Konečně se režie ujal někdo jinej, pač ta ženská opravdu nevěděla co dělá, a film se posunul krapet k lepšímu. Ubylo zmatečných střihů a nepřipomíná to tak studentský film s hollywoodským rozpočtem. Rozhodně to ale mohlo být kratší. Jinak je to už skoro normální lovestory s jedním hezkým akčním momentem. ()

sirien

Eh? Já jsem dal 2*? Za co probohy? Nerhinnin prostý komentář ":D :D :D" to dost vystihuje... asi je tu teda nechám, když už jsem k nim měl důvod, ale zabohy si nedokážu vybavit, jaký to byl... ()

Bozvav

Asi nejslabší článek celé ságy. Pár vtipných momentů o které se postaral vždy někdo jiný než unylí hlavní hrdinové. Atmosféře v tomto díle chyběla ona příslovečná chemie, napětí a adrenalin. Slabších 40%. ()

Darren98

Mimo celého nového mytologického konceptu pro protagonistčino objevování a představení řádu Volturi se jedná o naprostou obdobu Stmívání; jenže i když byl upíří svět zvládnut hůře a Jacobova dějová linie navíc obsahuje překonávání přátelské zóny, s deja vu okolnostmi už ztrácí na uvěřitelnosti jejich centrum v postavě Belly. 19% ()

Pitaya

Já si nemohu stěžovat na děj, protože mám přečtené všechny knížky a tenhle film byl udělanej přesně podle dvojky, nic si tam nevymysleli jen něco ubrali. Takže z téhle strany bylo vše v pořádku. Jediné co mi vadilo byla podle mě, úplně příšerně vybraná hudba. Vůbec se mi do toho nehodila. Jo a ta scéna, jak jede Bela na motorce, slítne a Jacob se tam pak svléká, tak ta byla příšerná. ()

bender666

Musím říct, že navzdory velmi zlým očekáváním, které ve mně vyvolaly různé ohlasy, recenze a komentáře jsem byl celkem mile překvapen, že až tak špatné to není. Pokud chcete znát nedostatky - viz všechny ostatní komentáře ;-) Verdikt: 50% ()

Sydonai

Čistě holčičí záležitost. Film jsem viděl pouze kvůli přítelkyni a ta u toho žasla. Já se na druhou stranu jednu dobu nemohl přestat smát. Avšak oceňuji to, že se režisér zde oproti Zlatému kompasu držel předlohy a nedomýšlel si, když si myslel, že je kniha slabá. ()

Matthew01

Po drtivé kritice přicházející ze všech stran musim říct, že to tak strašný nebylo. Čekal jsem od filmu rozumné pokračování prvního dílu, což jsem svým způsobem dostal. Je to ale bohužel natočeno tak nešťastně, že místo dojemné a dramatické fantasy-romance se všechno mění na komedii a frašku a celý děj spadá do ještě víc pohádkové-fantasy, kde už se člověk nemusí bát vůbec ničeho. Je to bohužel škoda, protože prvky napětí by ve filmu měly být podány daleko děsivěji. Snad se dočkáme ve 3. dílu. 35% ()

dagmarecka

Vůbec netuším, jak mám tenhle film ohodnotit. Z jedné strany jsem byla docela zklamaná, protože z různých ukázek a trailerů jsem byla docela natěšená, ale když jsem viděla celek, jsem přemýšlela, zda tvůrci nechtěli náhodou natočit nějakou parodii...ano vtipy se sypaly z rukávu a ve scéně, kdy jedou výtahem a hraje ta hudba, jsem vážně nedokázala zadržet hekot:-) Kristen se mi zdála unuděná k smrti, v jaké blbosti to musela hrát, Robert....to komentovat nebudu. A Taylora nemám ráda, v knižní předloze jsem postavu Jacoba snesla, ale v té filmové s jeho tváří a tou svou vypracovanou hrudí mi lezl krkem:-) A z druhé strany (z té pubertální:-)) se mi film líbil. Prostě a jednoduše. Takže dávám **a půl ()

BathoryMan

Osobne sám zaseba sa musím priznať že som z New Moon nebol až tak velmi sklamaní a práveže som nebol ani vôbec sklamaní.Aj keď som do kina išiel iba ako doprovod mojej krajšej polovičky,nakoniec som si z filmu odniesol viac ako som čakal!Ano....réžia nudná(ale podstatne znesitelnejšia než pri Súmraku),dej roztahaní a chvílami neskutočne nudní a dialogy otrasné!Ale chvílami tu boli scény pri ktorých som lapal po dychu a ktoré boli tak skvele spracované že som mal chuť tlieskať(nahaňáčka vlkov s Viktoriou v lese za geniálneho hudobného doprovodu Thoma Yorka z Radiohead vomne zostane ešte dlho zakotvená) a samozrejme Taliánsko s Volturiovcami,ktoré ku koncu preslnilo dej z nudného Folksu do slnečného Toskánska!Tak či onak New Moon nebol nakoniec až taký zlý ako si to myslia niektorý samozvaný filmový kritici!Pretože ja som si z neho odniesol hlavne to zaujímavé a to zlé z neho my nejako vyšumelo z hlavy hneď po odchode z kina.A tak musím dať za New Moon (síce nesmelo) ale predsa palec hore!!! ()

MarleyCZ odpad!

Nuda, huda a zase nuda. Ve filmu se vůbec nic neděje, příjde mi jako by jen film čerpal z prvního dílu. Hloupé výstupy a tupé dialogy jsou běžnou realitou tohoto propadáku. Jedny z nejhorších hereckých výkonů co jsem kdy v kině viděl. Polonazí vlkodlakové na mě zapůsobili tak, že režisér Chris Weitz už nevěděl co má vymyslet. Tento snímek boužel vydělává na prvním dojmu což je první díl a tak mu to projde i v dalších pokračováních, film je především určen pubertálním slečnám, které nemají ani potuchy jak má vypadat film, na který se dá dívat. Dalšímu pokračování jestli bude se vyhnu velkým obloukem. 5% pro mě velký Odpad! ()

IvcaG

Tohle je pro mne upřímné zklamání, myslím se měli alespoň trochu držet toho co Catherine Hardwicke snažila nastínit v jedničce. Jsem fanoušek knižní série, ale tohle je pro mě propad a nemůžu hodnotit lépe než 2* Ale ono když se nad tím smam zamyslím tak i NM jako kniha se mi líbila nejméně ()

Radek.SCH

Na jedné straně jsem se občas (=skoro pořád) nudil, na druhé mi to neuvěřitelně rychle uběhlo. Možná proto, že tam moc děje nebylo, možná proto, že to bylo tak divně utnuté (bez pointy), jako by to byl nějaký seriál v telce a ne film, který za měsíc promítání vidělá 580 milionů dolarů. Bella mi byla s tím svým fňukáním krapet nesympatická. A celé mi to tak nějak připadalo, jako bych to už někde viděl (vlastně bylo téměř to samé v předchozím díle, až na pár drobných, nepatrných změn). Ještě že to stálo jenom pajsku (díky bohu za filmánii). A jedna MALÁ logická chyba: to mi chcete tvrdit že Edward neměl mobil? To mu Bella prostě nemohla jednoduše zavolat? BLBOST. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání